c~ ■<4Pti Wat 'n opdoffer Klusje voor thuisploeg Terjoden bevestigt Nog voldoende motivatie Herdersem lost de rol Eendracht Aalst E. Aalst Derde provinciale E Lierse - Eendracht Aalst 6-0 Eendracht Aalst in diepe rouw Stafke Potems is niet meer Vierde provinciale D Liga-invallers E. Aalst O Lierse SK 3 18 - 14.2.1992 - De Voorpost VOETBAL Eendracht kwam zaterdagavond van een kale reis terug van Lierse. Luc Limpens en zijn maats gingen er met 6-0 de boot in. Dat is meteen de zwaarste nederlaag van het seizoen. Na het tweede doelpunt van Lierse in de eerste helft, was er van weerstand in het Aalsterse team niet veel meer te bespeuren. Tijdens de tweede helft werd het nog slechter. Achteraan lapte men zijn laarzen aan de covering en mandekking. De Lierse spitsen maakten danig gebruik van de gul aangeboden 'boulevards' en konden rustig hun schietpositie uitkiezen. Doelman De Schrijver stond werkelijk voor een onbegonnen taak en zag in zijn doelgebied om de haverklap de Pallieters opdagen. Wat plaatste Eendracht daartegenover Eigenlijk niets. Het schoot op kollektief vlak in alle lijnen tekort. Lierse daarentegen kon oordeelkundig de flanken benutten met alle gevolgen vandien. Manager Orlans kan nu wel degelijk uitpakken met het schema 'B d.w.z. hoe Eendracht er moet uitzien volgend seizoen in de tweede klasse. Dat is een bijzondere opgave, want wat we zaterdagavond op Lierse te aanschouwen kregen van wit-zwart, was zelfs tweede klasse niet waard. Voor oefenmeester Grijzenhout is meteen ook de tijd aangebroken om te gaan experimenteren. Of er echter bij de jeugd veel potentieel aanwezig is om zo maar direkt de fakkel over te nemen, daarover hebben we ook onze wtijfels. B.A.D. Leider Terjoden blijft stevig in het zadel in derde E, maar had het tegen Panters Okegem beslist niet breed. De bezoekers kregen in de aanvangsfase zelfs de beste kansen tijdens een periode dat Terjoden het aanvalsspel te ingewikkeld maakte. Niettemin kon Meert op voorzet van De Backer toch nog scoren voor de rust. Na de kampwisseling miste Van Audenhove de kans om die voorsprong te vergroten vanop de penaltystip. Het geruststellend doelpunt werd in de slotminuten ge scoord door Pelenga. SK Aaigem bracht het tegen FC Kerks- ken niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Vlak voor de rust vond de scheidsrechter het potig spel van Lodts en Bambust welletjes. Beiden werden prompt uitge sloten. Rond het uur bracht De Vadder de bezoekers op voorsprong. Kort daarop werd Verhofstadt van de sokken gelo pen, maar De Vadder kon de elfmeter niet omzetten. Op vijf minuten van het eindsignaal kon Raes. dan toch wel de verdiende gelijkmaker scoren. VJ Baardegem, nog steeds betrokken in de strijd om het behoud, deed o.i. een goede zaak met u. Burst, dat evenzeer in de gevaarlijke zone vertoeft, in bedwar te houden. Beide ploegen presenteerde een defensieve taktiek om eventueels lies te vermijden. Baardegem kwamb dichtst bij de openingstreffer Verdetfi? Van De Keere kon echter op de doei redding brengen. Langs de overzijden het terrein trof Van Wezemael de dwaiï lat. W. Hofstade-FC Doggen werd el hard betwiste wedstrijd, met veel fyi sche inzet langs beide kanten. Kort nas kampwisseling stond Fruythof op de jus te plaats om een uitstekende voorzet»! Sonck af te ronden. Nadien lanceer* de bezoekers een niet te versmaden» fensief, maar de thuisverdediging bles goed georganiseerd. De wedstrijd E. Nieuwerkerker W.Moorsel eindigde eveneens onte slist. De thuisploeg startte fluks en stort na 25 minuten op voorsprong met trf- fers van Adams en Scheerlinck. Moors? bleek echter nog voldoende reserves af boord te hebben en sloeg twee keerteru via De Bruyne. B.A.I SK Aalst-Heldergem 4-2 (da) Terjoden-Okegem 2-0 (da) Het gaat SK HERDERSEM werkelijk niet naar de wind. Men zou haast kunnen gewagen van een terugval. De vroegere leider is niet meer ongenaakbaar. Dat werd opnieuw vastgesteld tijdens de wedstrijd tegen Woubrechtegem die door de thuisploeg vlot met 4-2 werd gewonnen. Herdersem kon wel doorlo pend een veldoverwicht afdwingen, maar vooraan miste het kracht en scherpte. Woubrechtegem daarentegen was in een begenadigde dag wat de afwerking betreft en was vooral zeer ge vaarlijk na de vrije trappen van Peter Baeyens. Bovendien wist Herdersem niet goed weg met de kopballen van Jeroen Raes, die twee keer raak trof. Bij Herder sem moet men beslist rond de tafel gaan zitten om uit te dokteren wat nu scheef loopt in het team. In de onderste regionen ging de aan dacht vooral naar het duel tussen EDIX- VELDE en ERPE, dat in het voordeel eindigde van de poulains van trainer Jim Van Oudenhove. Die vertelde ons o.m.: "We hebben ons kunnen optrekken aan een vroege treffer van Patrick Antonias- se. Nadat Erpe had teruggeslagen met een kopbaldoelpunt van Gallée, za£0ot- er niet zo rooskleurig uit. GelukkigLgi Wim De Wilde tijdens de tweede {giste paraat om alle twijfels weg te nem^ei vind het in de huidige stand van detyn is petitie toch wel jammer dat we een s^izoe te start kenden dit seizoen. Onze m i spelers misten toen het nodige trouwen en bovendien was er aan ervaring. We liepen tijdens ronde zeer wild van stapel en krwjats achteraan heel wat countergoals bin gtpp Thans is achteraan met de inbreng gfdt de routinerijke Hugo Van de Spe^e brc meer organisatie in het team aanw? gn li Het vertrouwen is duidelijk tenx nntl irsta SK EREMBODEGEM wist met Ff2 winst tegen Esse zijn positie in deü ËJ bestendigen. Middenmotor FC AAI had heel wat moeite om hekke#Aa ERONDEGEM op de knieën te krislethu Aspelare bleek net iets te vlug ytfiaar c S. MOORSEL, dat in eigen huis met! itstek werd verslagen. Jjnenl i Terjoden-Okegem 2-0 (da) l»i "Ut, S.K. Aalst-Heldergem 4-2 (da) Eendracht heeft vóór eigen publiek beslist wat goed te maken na de smadelijke 6-0 nederlaag tegen Lierse. Of dat zondag a.s. al kan gebeuren tegen topploeg Club Brugge, is een ander paar mouwen. Voor Aalst is het sprookje uit. Het doek over eerste klasse is al voortijdig gevallen. Eendracht kan echter in bepaalde toppers aan zijn trouw supporterspubliek van tijd tot tijd toch nog wat voetbal- vreugde schenken. Dat lijkt o.i. de enige opdracht voor de rest van de kompetitie. Bovendien krijgen bepaalde spelers, die zich geacht voelen om hun voetballoopbaan te verlengen op het hoogste niveau, tijdens de resterende wedstrijden hiertoe wellicht een gelegenheid. Dat kan ook tegen Brugge, dat zondag a.s. de diensten zal moeten missen van de geschorste Franky Vanderelst. Bij Aalst echter kunnen Schwabe en Okpara, beiden geeloverlast, al evenmin aantreden. Hun afwezigheid betekent voor oefenmeester Grijzenhout even diep nadenken hoe hij zijn verdediging, die zon dag II. op Lierse al een lamentabele indruk naliet, kan herschikken. Ook Kanu moet forfait geven omwille van een kniekwetsuur. "Laten we hopen dat Club Brugge ons onderschat. In zulks geval weet men nooit, als alles normaal verloopt, of er iets weg te graaien is. Zolang we een 0-0 op het scorebord kunnen houden is er hoop. Het wordt echter heel wat moeilijker als men moet roeien tegen een achterstand. Dan valt duidelijk de organisatie weg achteraan", zegt klubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck. B.A.D. Terjoden-Okegem 2-0 (da) Voetbal. Het terrein van SK Aalst kreeg een nieuwe omheining (da) Staaf Potems, de duivel-doet-al achter de schermen van Een dracht Aalst, is op 73-jarige leeftijd overleden. Alhoewel Brusselaar van afkomst had hij sinds tientallen jaren zijn hart verpand aan 'Den lëndracht'. De naam Potems zegt wellicht niet veel tot de jongere generatie. Niettemin was zijn kleine figuur steeds alomtegenwoordig in de catacomben van het Eendracht- stadion. Men kan Stafke een schaduwfi guur noemen, een stille werker aan kleine dingen die tenslotte ook een oplossing moeten krij gen. Hij deed dit steeds plichts- bewust, tot groot genoegen van bestuur, trainer en spelers. Zijn inzet scheerde hoge toppen.Een vertegenwoordiger van een ras dat ook in de sportmiddens lang zaam aan het uitsterven is. Stafke werd maandag II. ten gra ve gedragen in de H. Hartkerk te Aalst, op een boogscheut van het Eendrachtstadion, waar hij zo veel lief en leed deelde. Rust zacht, beste vriend. Als er hierboven een voetbalhemel is dan ben je er nu al aangekomen. B.A.D. Eendracht is van een kale, maar dan een zeer kale, reis teruggekeerd uit Lier. De Ajuinen kwamen er, dan vooral geduren de de tweede helft, helemaal niet aan te pas op het Lisp. Gedurende het eerste halfuur konden de poulains van Han Grijzenhout nog enigs zins gelijke tred houden, mede door het feit dat Lierse in die periode niet al te best liep te voetballen. Aalst kon toen zelfs E. Aalst: Schippers, De Wint (46' Van der Vekens), Marginet (75' Mat- thijs), Godtbil, Roelandt, Lamin, Temmerman, Peeters, Lathouwers (60' Oubial), Krohm, Eeckhout. Doelpunten: 13' Peeters 0-1, 25' Brylle 0-2, Peeters 0-3. B.A.D. een paar keren gevaarlijk uitbreken maar veel diepgang was in het spel van de bezoekers niet te bespeuren. Een tiental minuten voor de rust werd Aalst voor de eerste keer met de waar heid gekonfronteerd. De Duitser Sim- mes, wiens avondje het zou worden, bracht met zijn uitstekende rechter een voorzet voor doel en Pauwels kon via de borst van doelman De Schrijver en de paal bmnenkoppen. Net voor de rust was Eendracht voor de tweede keer gezien toen Simmes de bal weer oordeelkundig voor de bezoekende muit slingerde. Deze keer zorgde Van Kerckhoven met een rake kopbal voor de geruststellende (voor Lierse althans) 2-0 cijfers. Na de kampwisseling bleef de gekwetste Kanu (men vreest voor een meniscus) in de kleedkamers en werd Zakkas de front linie ingestuurd. Even na het uur ontplofte de thuisploeg echter opnieuw. Het etaleerde snel en beweeglijk voetbal, dat meestal langs de flanken werd opgezet. De Aalsterse ver dediging raakte rond als een tol en schonk aan de Lierse spitsen een ruimte als een zee. Lierse trapte er in tien minu ten nog vier binnen en de schutters kre gen hiervoor tijd en gelegenheid om de juiste hoek te kiezen. Doelman De Schrijver zag ze langs alle kanten opduiken in zijn doelgebied en vermits Eendracht achteraan ook regel matig ging flateren liep het ad finem nog uit op een 6-0 nederiaag. Eendracht speelde beslist als een kandi daat-afdaler. Er was een schromelijk ge brek aan weerstand en het speelde ver onder het niveau van eerste klasse. Tijdens de klassieke perskonferentie na de wedstrijd zat oefenmeester Grijzen hout er uiteraard stilletjes bij. Hij beseft nu wel duidelijk dat de sneltrein naar tweede klasse op spoor staat. Zijn kommentaar 'We werden deze avond het gewillig slachtoffer van een fantastisch spelend Lierse. Bij ons ont brak na de twee treffers in de eerste helft de inzet om voor serieus weerwerk te kunnen zorgen. Mijn grote probleem blijft het feit hoe ik dat zwakke Eendracht moet oppeppen voor de komende zware wed strijden tegen Club Brugge en Stan dard...' Eendracht Aalst: De Scrhijver, De Wolf, Eikelboom, Lamberg, Kanu (46' Zakkas), Van Der Beken, Okpara, Limpens, Van Peteghem, Chunga, Cornelissen (72' La thouwers) Doelpunten: 35' Pauwels 1-0, 45' Van Kerckhoven 2-0, 63' Pauwels 3-0, 68' Rekdal 4-0,70' Rekdal 5-0,73' Simmes 6-0.

De Voorpost | 1992 | | pagina 18