5 De wil is er opnieuw Kangoeroes met barslechte start Volleybalkalender Madavoc Hamme overtuigend Topfloor als processie van Echternach Erembodegem met gestalte Met de hakken over de sloot Te zwak voor Kangoeroes 24 - 14.2.1992 - De Voorpost VOLLEYBAL Eerste provinciale Tweede provinciale dames Kangoeroes Aalst 3 Erwetegem 2 (6-15,15-7, 6-15,15-8,15-11) Tegen een nochtans mager geklasseerd Erwetegem hadden de Kangoeroedames meer dan hun handen vol. De bezoek sters hadden enkele afwezigheden geno teerd langs de zijde van de thuisploeg en ze hadden bloed geroken. De winstkans zat er in en ze beten scherp van zich af. Dat moesten de thuisspeelsters onder vinden in de eerste set waarin ze het onderspit met 6-15 moesten delven... Tijdens de tweede set was het wedstrijd beeld volledig omgegooid. De thuisploeg bleef de bovenhand houden en de goede vooruitzichten kregen opnieuw de bo venhand, die in de volgende set een flinke deuk kregen wanneer Kangoeroes op nieuw met 6-15 de mist inging. Er was een goede vierde set van Kangoeroes nodig wilde men de punten in Aalst hou den. Het lukte, maar wat zou de vijfde en laatste set hen nu brengen? Met een bang hart werd er naar uitgekeken en niemand waagde zich aan een voorspel ling. De eerste helft was gelijkopgaand, wat nog niets betekende, maar toch al hoop vol was voor de lokale aanhang dat de speelsters zich niet lieten wegspelen. Bij 8-7 werd er van terrein gewisseld. Nu bleven de Kangoeroes-dames het kalmst en ze konden aan het net enkele malen hard uithalen. De dames van Kangoeroes blijven een goede middenmoter. Wanneer de dames overtuigd zijn van hun kunnen, kunnen ze gevaarlijke opdrachten ook aan. Positief bij de Aalsterse klub is, dat wanneer er problemen rijzen door het aantal gekwet sten of ziektes, er steeds een beroep kan gedaan worden op speelsters, zelfs oud-speelsters zijn bereid opnieuw de rangen te vervoegen om de klub uit de nood te helpen. De reservewedstrijd werd door Kangoe roes gewonnen met 2-1. De setstanden waren: 15-6,15-4 en 7-15. De Aalsterse klub verstevigt hiermee zijn eerste plaats in de rangschikking. Volleybal. Kangoeroes Aalst-Erwetegem (da) HEREN Eerste provinciale 15.2 19.45 uur 16.2 17.00 uur 17.30 uur Thunderballs Berlare - Wachtebeke Ursel - Adec Baasrode Michelbeke - Blauwen Hoek Hamme Tweede provinciale A 15.2 20.00 uur Stekene - Juvenes Zele Tweede provinciale B 15.2 20.00 uur 16.2 10.30 uur 19.00 uur 18.00 uur 20.00 uur 15.2 Derde provinciale B 16.2 18.00 uur 18.00 uur 15.2 19.30 uur DAMES Eerste provinciale 15.2 20.00 uur Tweede provinciale A 15.2 19.45 uur Tweede provinciale B 16.2 15.15 uur 18.00 uur Derde provinciale A 15.2 19.45 uur 16.2 16.0CT -uur Derde provinciale B 16.2 16.00 uur JEUGD Jongens scholieren B 15.2 13.45 uur 16.2 10.30 uur Meisjes junioren B 15.2 13.45 uur 16.2 10.45 uur Meisjes kadetten 16.2 16.00 uur 10.30 uur Jongens junioren 15.2 16.00 uur HAMSE VOLLEYBALLIGA Heren 16.2 09.00 uur 10.30 uur Steenhuize - VK Erembodegem Denderleeuw - Real Testa Lokeren Modema Lebbeke - Drongen VC Buggenhout - Hillegem Overboelare - Kangoeroes Aalst Leeuwerik Lede - Wetteren VC Oudegem - Wontergem Zwijnaarde - VK Aalst Melsele - VC Oudegem VC Berlare - Drongen Snuffel Grembergen - Meerbeke VC Buggenhout - Leeuwerik Lede Madavoc Hamme - Moerbeke Kieldrecht - Rumbac Waasmunster VC Oudegem - Denderhoutem Thunderballs Berlare - Erwetegem Juvenes Zele - Ninove VC Berlare - Oudenaarde Appelterre - Juvenes Zele Erwetegem - VC Berlare Zulte - Madavoc Hamme Thunderballs Berlare - St.-Niklaas KWB Moerzeke - BGJG Hamvoc - De Molen Topfloor - Zwarte Panters Hamme Center - WAS Yes - 't Moleken Dames 16.2 09.00 uur 10.30 uur 't Moleken - BGJG The Pool - Coconut Zwarte Panters - Jef Volleybal. Kangoeroes Aalst-Erwetegem (da) Adec Baasrode O St.-Gillis-Waas 3 (14-16, 4-15,16-17) Sinds de komst van trainer Mare Corst- jens zit er wel beweging in de gelederen van de Adec-klub. Er valt een degelijke verbetering vastte stellen van de aanwe zigheden op de trainingen, hetgeen zijn vruchten reeds heeft afgeworpen tegen de grensploeg. Tegen Sigivok is een te zwaar verdikt. Ives De Cocker was weer houden wegens ambtsbezigheden, zo dat Jo Van Buynder een ganse wedstrijd heeft mogen bewijzen wat hij in zijn mars heeft. Aan het net is deze laatste speler een bruikbare kracht en de rest is een kwestie van noeste arbeid op de training. In de eerste set kon de thuisploeg een 4-0 voorsprong uitbouwen, maar de be zoekers kwamen punt per punt steeds dichterbij. In een spannende eindfase waarin de gastheren een paar setballen konden neutraliseren, lag de anders nochtans goedleidende scheidsrechter aan de basis van het stoppen van de remonte van Adec. Bij een 12-13 tussen stand hakte de man de knoop door in het voordeel van de bezoekers en in plaats van 13-13 werd het 12-14 en de thuis- spelers moesten in een andere rotatieop stelling de pannen van het dak spelen om de tegenstander te beletten van uit ie maken... De tweede set was er eentje om vlug te; vergeten. De thuisploeg had geen dege- lijke receptie, en in een minimum van tijd konden de grensjongens terugblikken op een 2-12 voorsprong. De derde set was van een gans ander allooi. De Adec-spelers konden via 2-0 naar een 1-5 voorsprong geraken. Sigi vok gaf geen duimbreed toe en punt per punt werd er aan de voorsprong van de thuisploeg geknaagd. Bij 12-12 was de strijd opnieuw open en bij 14-14 duurde het wel acht rotaties lang vooraleer een punt kon geskoord worden. Van suspens gesproken. Adec kwam nog zelfs twee maal aan de setbal, eenmaal bij 15-14 en de andere maal bij 16-15, maar de thuis- spelers konden niet afmaken. Het spelpeil van Adec is er zienderogen op verbeterd en als men de aanhang mag geloven is dit te danken aan de trainings- arbeid van de spelers, die nu wel een inspanning leveren om op de sessies aanwezig te zijn. Als de wil om te trainen opnieuw aanwezig is, kan het niet anders of het spelpeil moet in de komende we ken de hoogte inschieten. De eerstvol gende tegenstander, Ursel, kan hiervan wel eens het slachtoffer worden. Madavoc Hamme 3 Eeklo O Met een nieuwe 3-0 winst, nu tegen Eeklo, blijft Madavoc de hoogkonjunk- tuur bevestigen. Met nog drie thuiswed strijden voor de boeg blijft het vertrou wen groeien voor de topper tegen Kiel drecht waarin ongetwijfeld over de titel zal beslist worden. Nu zaterdag komt Moerbeke op bezoek en een week later volgt de beslissende wedstrijd tegen co-leider Kieldrecht. De tegenstander wordt beslist niet onder schat maar zoals Madavoc nu speelt vertrekken zij zeker niet kansloos. Dan volgt nog de wedstrijd tegen Oostakker en het kan best dat die zaterdag de titel kan gevierd worden. In elk geval tegen Eeklo gaf Madavoc weer een knappe prestatie weg. Het begon weliswaar nogal rumoerig we gens enkele moeilijk te begrijpen scheidsrechterlijke beslissingen maar een time-out bij 6-3 bracht de rust op nieuw in de ploeg en meteen stevende Hamme naar een 15-8 setwinst. In de tweede set kwamen de bezoeksters er nauwelijks aan te pas. Na nog geen volle rotatie werd de set uitgemaakt met 15-2 nadat Greet Lae- mers de opslag verzorgde en Hamme van 4-1 naar 14-1 had gebracht. De derde set bleek dan een formaliteit voor de thuisploeg die ging experimente ren in funktie van de nakende topper tegen co-leider Kieldrecht (15-8). In de voorwedstrijd moest Madavoc inbinden met 0-3 na een degelijke partij (16-14, 15-13 en 15-12). De Molen 3 VC Topfloor O (15-10,15-4,15-10) Topfloor heeft van het weekeinde dat de kompetitie stil lag geen baat gevonden. Integendeel, het gaat van kwaad naar erger. De Topfloorspelers zijn allemaal volgelingen van de anarchist Van Ros- sem geworden Zes spelers op het terrein en in het spel is geen enkele lijn terug te vinden. Eenieder voert zijn eigen willetje door. Zo was in de eerste set de strijd gelijkop gaand tot 7-7 en plots werd de bal vanuit tweedehands zo maar over het net naar de tegenstander teruggespeeld. Ver baasd, maar naderhand met de glimlach aanvaardde de tegenstrever deze ge schenken en als bedanking keilden ze de bal nadien in het veld van de Dender- mondse spelers. De tweede set verging van kwaad naar erger. Nadat De Molen tot 4-0 kon uitlo pen zat het spel op de wagen Geen enkele bal werd nog betwist en de twee invallers, de gebroeders Van Bockstael deden hun uiterste best om een paar puntjes te sprokkelen. Koen Pieters die de laatste weken moeite heeft om een degelijke aanval af te wer ken, werd op de bank gehouden, maar» de derde set moest hij het terrein op. Mei Luk De Coninck nu op de bank probeerde Topfloor het tij te doen keren, maar mw kreeg het schip niet meer bijtijds vlot. Een erbarmelijke wedstrijd van Topfloor en een verdiende zege van De Molen en dit onder het oog van een goed leidend» scheidsrechter. VK Erembodegem Melle (15-8,15-5,15-9) Voor deze ontmoeting had de trainer zijn basisopstelling gewijzigd. Hij wou ge stalte en aanvalskracht in de ploeg bren gen, zodat Hans De Kramer spelgelegen- heid kreeg ten nadele van een speler met een goede receptie, Danny Verleyzen. Dat deze taktische zet een goede ingreep was, bewezen de setcijfers in de open ingsset. Een snelle start van de thuisploeg bracht de skore op 5-0. Punt per punt geraakten de gastheren aan een 12-3 voorsprong, maar een paar receptiemissers bracht de stand op 12-8 Met Dirk Courteaux in de opslagzone versierde VK haar eerste setbal, maar deze werd gepareerd, maar bij de tweede was het raak. Tijdens de tweede set ging Erembode gem op zijn elan verder. Via 5-0 werd het 12-1. Een paar goede opslagen van de bezoekers verrasten de thuisspelers, maar de deelzege kwam nooit in gevaar. In de derde set bood Melle wat meer tegenstand. Ze kenden de beste start en ze openden met een 0-3. VK had het lastig om gekoncentreerd te blijven ver der spelen. De middenmannen Lorenzo Pandolfo en Luk Valckeniers hadden de bezoekende aanvallers aan de praat ge houden en alzo kon VK tot 9-9 gelijke tred houden. Op dat ogenblik werd Pandolfi door Danny Heyndrickx vervangen en zonder dat hij eens aan de bal was ge weest, ging de skore naar 12-9. Met enkele goede opslagen van Paskal Tim mermans en Dirk Courteaux werd de eerste matchbal meteen verzilverd. In minder dan èèn uur werd deze klus ge klaard. Volgende wedstrijd tegen Steen huize, een nieuwe zege binnen het be reik. Dames Berlare - Kruibeke 3-2 In het begin van deze wedstrijd speelde Berlare zeer goed met mooi gekombi- neerde aanvallen die resulteerden in mooie slotfasen. In die eerste set was Berlare zonder tegenspraak de beste ploeg (1-0). De tweede set was meer gelijkopgaand want beide teams kenden ups en downs, maar Kruibeke kreeg toch de bovenhand en 1-1. In de derde set kwam Berlare direkt op voorsprong maar Kruibeke kwam terug. Het werd zelfs 10-11 na verschillende rotaties en Kruibeke won ook deze set (1-2). Na de vierde set, waarin Berlare een echte opflakkering kende en daarin goed gesteund werd door zijn supporters, werd het 2-2. De vijfde set zorgde nog voor mooi vol leybal en als sluitstuk van deze spannen de wedstrijd mocht dat wel. Uiteindelijk behaalde de thuisploeg de eindoverwin ning: 3-2. Tweede provinciale B Kangoeroes Aalst 3 Denderleeuw O (15-11,11-15,15-4) Kangoeroes Aalst onderschatte haar kersverse tegenstander. In normale om standigheden zijn de spelers uit Dender leeuw een hapklare brok. Nochtans bo den deze zwakke tegenstanders goed weerstand en ze lieten hun tanden zien. Aalst kon de openingsset met de aller grootste moeite naar zich toetrekken. De thuisploeg moest zelfs een 3-9 achter stand teniet doen. In de tweede set kon Aalst de kloof slaan en ze lieten de greep op het wedstrijdgebeuren verzwakken, hetgeen hen later zuur zou opbreken. De bezoekende ploeg kwam aan de leiding en ze stonden deze niet meer af. De Kangoeroes-boys waren een beetje overdonderd door het bezoekend geweld en ze voelden het nu goed aan dat ze het roer moesten omgooien. Een goede re pliek van Aalst, dat Denderleeuw die op hun elan waren verder gegaan, konden in toom houden tot 8-8 en dat was de overmacht van de thuisploeg zo groot dat de gasten de pijp aan maarten gaven- De vierde set was een makkie voor Kan goeroes. Enerzijds omdat ze enige lijn in hun spel konden leggen en anderzijds omdat de bezoekers totaal leeg waren Kangoeroes zal in haar eerstvolgende wedstrijd uit een ander vaatje moeten tappen willen ze de tweede geklasseer de, Overboelare, de nederlaag toedie nen. Van deze wedstrijd en ingeval van overwinning, kan men in Aalst aan de kampioenstitel denken. Volleybal. Dames Berlare-Kruibeke 3-2 (berfo) Volleybal heren. Kangoeroes Aalst-Denderleeuw (da)

De Voorpost | 1992 | | pagina 24