sr\ E) De Voorpost De Eendrachter éL Ifc EIKELBOOM De Eendrachter -3 B TORENHOF, PAVILJOEN optiek ff® ■muylaert INTERVIEW «ssm WELKOM CLUB BRUGGE Van niemand kwaad gesproken, waar toch ons gedacht gezegd EEN WEEKBLAD VOOR NIEUWSGIERIGE EN SPORTIEVE MENSEN Elke vrijdagmorgen te koop bij uw dagbladhandelaar RESTAURANT BUSINESS-CLUB E. AALST Uitb. Roberecht J. Jan Jeliestraat 38 9300 AALST *053/21.10.52 Woensdag gesloten. Banketten tot 75 personen Zakendiners Fijne keuken met menu's volgens de marktaanvoer Traiteurdienst Café Verzorgde bediening Grote Markt 5 9300 AALST *053/21.17.94 PATRICK MUYLAERT OPTICIEN - OPTOMETRIST Dendermondsestwg. 3 9300 AALST •3 053/78.53.11 GEZINSZEGELS OPENINGSUREN: 9-12.30 en 13.30-17 u. Zaterdag tot 17 u. Donderdagvoormiddag gesloten. Het hoongelach van de- buitenstaander verbijtend en obstinaat weigeren om toe te geven aan de algemene berusting in de onafwendbare degradatie die zich meer en meer van de meeste supporters dreigt meester te maken, vechten we zoals het Eendrachtige clubleden betaamt tegen het gevoel van demotivatie dat niet alleen de spelers dreigt te overvallen en verplich ten we onszelf om voor de zoveelste keer één van de nieuwelingen van deze kom petitie aan U voor te stellen en dit in de persoon van Peter Eikelboom -19/6/ 1960 - nog maar eens een «huurling» die het meer dan waarschijnlijk op het einde van dit desastreuze seizoen bij Eendracht Aalst voor bekeken houdt. Een verblijf van tien jaar In het Belgisch voetbalrecht op een vaste stek Je doet er mij bijna als een landgenoot bijlopen, niet dat ik deze uitspraak met enige géne moet beamen maar dit leuke landje ligt me gewoon. Als onvervalste Utrechtse volksjongen voel ik mij aange trokken tot jullie Boergondische mentali teit van levensgenieters. Geen haar op mijn hoofd dat er aan dacht dat ik hier ooit zou verzeild geraken toen ik als zesjarig jochie bij Geinoord begon te shotten, een vereniging uit het amateurvoetbal in de omgeving van Utrecht. Je gaat er onbezol digd voetballen omdat je schoolvriendjes er spelen en er nog zoiets als clubliefde gehonoreerd wordt. Dat verklaart meteen waarom ik het er dertien seizoenen uit hield. Je beleeft er gewoon een fijne jeugd, zo werkt dat nu eenmaal in Neder land. Als 19-jarige belandde ik in het C-elf- schoonvader van de Brugse goalgetter Foeke Booy. Het Belgische hoofdstuk kondigde zich grandioos aan bij de volks- ploeg bij uitstek Beerschot. Een vereni ging waar ik nu nog met weemoed aan terugdenk. De Antwerpse volksaard wordt er schitterend weerspiegeld. Er valt altijd wat te beleven, zowel in positieve als in negatieve betekenis. Dat maakt het leven pas attraktief. Hun huidige scores zagen wij jaren geleden al aankomen. Daar kon je je koppie op verweddenMaar toch een schitterende club met prachtige mensen in en rond de club, waar ik na zovele jaren nog steeds uitstekend ontvangen word en als ik hen even bel om een wedstrijd te .bekijken, liggen mijn kaartjes al klaar. Ik beleefde er een gouden tijd en zou het er anders geen zes jaar uitgehouden heb ben. Antwerpen was gedurende vier jaar mijn heimat en op het Kiel beleefde ik echt de dolste pret, de typisch Antwerpse men taliteit. Tegen Anderlecht verloren we tij dens mijn verblijf slechts één van de zes thuiswedstrijden en wat meer is, telkens met afgetekende cijfers. Dat werd dan ge volgd door drie opeenvolgende nederla gen tegen staartploegen en middenmo ters. Op bepaalde momenten hadden we 3 groep tegen een transfer naar Club Brugge waar trainer gewoon en alle spelers verkeren in hetzelf- karakter hebben c liuHHfi hohhon^oim®£soluut b'i de aroep de geval, het beste van zichzelf geven om aile nefaste aanwijzingen de'bëuk'Tn "té wilde hebben en zag ik een overgang naar zich eventueel in de gunst te spelen van gooien en toch naar de volaende wedstri3 i Belgische vereniging met meer zitten, dezelfde of van een andere werkgever. toe te leven. Voor Aalst is het missdïen Ondanks teleurstellende uitslagen toch een nadeel dat ze maar over een zestal Dan maar wachten op een voorstel v pr^-iTASsZi^ ben ik zi echt c strerend bij len met de profspelerje wil voetbal- al dat soort dingen en nu heb ik - en daar tr eerlijk in- wereldelftal dat paradoxaal genoeg degradatie met moest kampen tegen de spelers als Patje Vervoort, Mark Talbut, Dirk Goossens, Willy Wellens, Nico De Bree en ik vergeet er nog enkele... Beer schot en uw onderdaan gingen als de be ste vrienden uit mekaar en het turbulente - Antwerpen maakte plaats voor een verblijf voor m|j was, dan weg te zinken in de van één jaar bij Lokeren. Begrijp me asje- anonimiteit van een onbekende reserve- blief niet verkeerd, toffe gasten die hun speler bij de eersteklasser. Mijn debuut bij voetballers schitterend opvangen, alles Aalst liep niet van een leien dakje. Een voor hen in de beste omstandigheden dracht wierf me aan en de dag nadien klaar maakten maar die zo braaf waren dat moest ik voor een keeloperatie onder het het me spoedig ging vervelen. België bleef mes. Dat kwam er op neer dat de eerste de rode draad in mijn loopbaan en zag me helft van de kompetitie zo goed als ver- opnieuw opduiken bij KV Kortrijk, nog brod was en ik slechts mijn opwachting steeds mijn broodheer. Ik had het er twee voor het eerste elftal kon maken na de jaar naar mijn zin en speelde de voorbije winterstop. Absoluut, en ter illustratie wil ik jullie ver- klappen dat ik na het débacle op Lierse, lk zeer ©er'ijk in - na de avondtraining waar we bijwijlen overklast werden, 's ec™ 9een zin om gezellig een pintje te En toen kwam degradatiekandidaat avonds laat de band van de wedstrijd te- Pakken met de ploegmaats als ik weet dat nummer één, Eendracht Aalst, op de rugdraaide en dan moeten ze niet aan mijn miJ een terugreis naar Utrecht te wachten proppen? hoofd komen «zeiken» en bij mezelf staat. Ik hoop alleen voor den Eendracht Je wil spelen en de tijd nijpt en in septem- dachtdat heb ik nog nooit meegemaakt. dat z}i na dertig jaar aan de hernieuwde ber moet ik de knoop doorhakken. Uever In zoverre dat ik de volgende morgen de kennismaking met eerste klasse geen ka- op huurbasis voor de rest van het seizoen band opnieuw bekeek en er als het ware ,er overhouden I naar een degradatiekandidaat, vergeet niet op uitgekeken raakte. Dan moetje het A. De Mey/J.-P. Van Hauwe dat dit soort voetbal geen onbekende kompetitie onder de druk van het degra datievoetbal een zeer goed seizoen als sluitstuk van de verdediging. Een libero die verdedigend helemaal niet uit de toon viel en aanvallend een aardig woordje meepraatte door drie keer te scoren. Om In een ploeg terecht te komen die door de tegenstrever als een panklare hap bestempeld wordt Spelen in een eerste elftal is voor mij van vitaal belang. Ik ben een proefspeler, uit geleend voor de rest van het seizoen a Een glansprestatie bij KV Kortrijk en Eendracht Aalst. Ik weet beter dan wie ook tal - jullie noemen dat de reserven - van FC Utrecht. Het jaar daarop was het me- roos en zat ik zowaar in de A-selektie. Jong en onervaren weliswaar maar me teen Europees voetbal. We hadden een zeer goede trainer en mijnheer Hamberg mocht zelf niet klagen over het materiaal dat hem ter beschikking stond als ik be denk dat «de kromme» Van Haeneghem, Jan Wouters en Van Breukelen op de loon lijst stonden. Het hoofdstuk Utrecht werd voor mij afgesloten toen de supporters - denk aan de toenmalige, ophefmaken de TV-beelden - carte blanche kregen bij de afbraak van het oude stadion onmid dellijk na het affluiten van de laatste kom petitiematch. Utrecht werd gevolgd door een overstap naar het net gedegradeerde Wageningen waar ik in eerste divisie één jaar aan de bak kwam Uit die periode herinner ik mij Van Haeneghem als mede speler en als trainer Nol De Ruyter die als bondscoach van het Nederlands elftal meer bekendheid verwierf dan als dat het er voor mij op aankomt mij te tonen in het slot van de kompetitie. Ik blijf eigen dom van KV Kortrijk en vergeet niet dat ze ondertussen van trainer gewisseld heb ben. Om mijn carrière in eerste nationale verder te zetten moet ik mij ook in de belangstelling van de andere toch op huurbasis uitgeleend aan Een dracht Aalst De verklaring moet je bij Bo Braem zoeken en hiermee wil ik mij niet aan natrappen bezondigen, maar het moet me toch van de lever dat ik mij onheus behandeld voel de. Trainer Braem nam op een serene manier afscheid van zijn spelers ria het sers spelen. Een terugstap naar tweede beëindigen van het seizoen 90-91 en wist zie 'k vóór het afsluiten van mijn loopbaan er aan mijn adres bij te vertellen dat hij na niet zitten wat er op neerkomt dat ik pak- ons zomerreces zes weken later opnieuw weg vóór mijn vijfendertigste niet in twee- op zijn libero rekende Groot was mijn de klasse wens op te draven. Dat is geen verbazing om niet te zeggen verstom- kwestie van «dikke nek» maar ik wil in ming. toen ik anderhalve maand later van eerste nationale in schoonheid afscheid mijn manager vernam dat de trainer niet nemen. Ik weet beter dan wie ook en dit langer op mij rekende en van mijn dien- geldt voor alle «huurlingen» in loondienst sten voor de eerste ploeg geen gebruik van Eendracht Aalst, dat zij op het einde wenste te maken. Verdere uitleg werd mij van het seizoen bij degradatie de club de niet verstrekt en als 32-jarige dacht ik er rog zullen toekeren, dat zijn nu eenmaal zelfs een ogenblik aan om te stoppen met de harde sportwetten. Als ervaren rat be- voetballen. Ik solliciteerde naar een job en sef ik zeer goed dat we te licht uitvallen werd een staatsbetrekking bij de Neder- voor eerste klasse maar dit neemt niet weg landse Spoorwegen gepresenteerd. De dat alle spelers zichzelf blijven oppeppen liefde voor het voetbal overwon en door om gemotiveerd de volgende topper te- uitlatingen in de Belgische pers werd ik gen Club Brugge bijvoorbeeld aan te van door Bo Braem als een moeilijke jongen gen. Ik maak er geen geheim van dat dit afgeschilderd en dat kwam mijn reputatie niet altijd even gemakkelijk is en dat ik uiteraard niet ten goede. Zo greep ik naast vanavond mezelf moest overtuigen om an derhalf uur met de auto te rijden voor een training bij Eendracht Aalst, maar het moet Wij vernamen het schielijk overlijden op 5 fe bruari van onze trouwe medewerker Gustaaf (Stafken) POTOMS, echtgenoot van Me vrouw Virginia Coppens. De redactie van «De Eendrachter» biedt aan de nabestaanden hun oprechte deelneming aan in de rouw die hen komt te treffen en wensen hen langs deze weg de nodige sterk te voor de toekomst. In een volgend nummer brengen wij op pas sende wijze eer aan dit «Eendrachtmonu- ment», een naam hem zeker waardig. e klassebakken de rangen zouden e het daar wel allemaal eens waren voegd hebben van onze geliefden Eendracht. j Onze pa vroeg mij deze week hoe lang ik dat ners. van klein tot groot, alhoewel dat ge daar ■og zou uithouden om een artikelken te ver- ook soms wel eens iemand uit het wielermilieu I sieren voor ons clubblad. Awel, ik moet eerlijk kunt tegenkomen. Er wordt daar gegoocheld reggen dat het niet gemakkelijk is als ge daar met bedragen van zes en meer nullen en over tomaar als free lance redacteurken gepara- goals en punten maar., het enige wat ik daar I chuteerd wordt. Maar ja, ge kent dat hé, 't is gezien heb is dat alles eigenlijk draait om augustus en gralijk goed weer en op hun pinten. dat tousen (toen nog wit/zwart) vragen zij u dat Over wat ze het daar wel allemaal eens waren voe. - niet de verzekering dat er d'eerstvolgende was de geweldige fysieke tegenslagen die Langs den andere kant versta ik ook maar al te maanden daar 't een en 't ander zou gebeuren onze kern al getroffen hebben. En daarin moet 9°®d dat de gemiddelde supporter 1.6 m en '«aardat Aalst en omliggende nog jaren zou ik ze bijtreden met mijn kleine voetjes. Langs een sjiek) die bij het begin van 't seizoen zijn w spreken. En wat gebeurt er? Niks, totaal den andere kant zijn alle chirurgische ingre- meubelen en alles verkocht heeft, kwestie van ks waarover dat een mens al eens iets zin- pen tamelijk goed verlopen als ge ziet dat bij erbiita Zlln en via de media ingepompt werd mgszou kunnen of nog beter gezegd moester de spelers hun knieèn na de operatie naar datzijn ploeg zeker niet van bij de start veroor- 9Mn censuur bestaan zou mogen over schrij- dezelfde kant plooien als voor de operatie, deeld was. Des te erger is het als ge dan ziet enkele uitzonderingen niet te na gesproken! dat Oilsjt misschien wel de meest trouwe sup- tlstoch zeker wel godgeklaagd dat ge ziet en Ge moet daar niet mee lachen als ge eens ziet porters van 't land telt, en zo vroeg in de "n den lijve moet ondervinden dat alle goede aan wiens zorgen die jongens worden opgele- kompetitie moet vaststellen dat het behoud in als Dr. DE BEUL, eersta geen haalbare kaart is. De manager en BREUK, Dr HOL- co (die kent ge niet hé) moeten waarschijnliik bedoelingen ten spijt er totaal geen omme- verd. Pakna keer komt aan ons miserie. Dr. VERDOODT. Dr. Onze pa zei verleden week nog op de match VOET, Dr. DE LEERSNIJDER, geef eerlijk toe, °°k wat nattigheid gevoeld hebben want die J»ewe daar op Geyselinck zijn kolenplein weinig hoopgevend als ge bij die mannen zijn er met de jaarwende vanonder getrokken ir misschien toch nog naar zonniger oorden, kwestie van de zon v«l/tiAl/np« Ann nnl.n PPHQ in 't YA/ntor tO TIDH crhiinon Ann Imrlitin speelden op een gegeven moment tegen mijonder 't mes moet •zwawieken, gij die nog goeie en jonge oog- beter als dat twee chiropraktiekers, een zeke- eens in 't water te zien schijnen, een traditie *Kens hebt, ziet gij het allemaal wel nog goed re DE TURCK en D'HOLLANDER zich letterlijk die eigen is aan mensen uit 't onderwijs naar Men?». Maar ik zeiPaken, 't is voor mij en figuurlijk zouden botvieren op ons jongens het schijnt. rostra gelijk'of voor iedereen en ge moet ook hun lichaamsdelen die «goud waard zijn». De Eendrachtig zijn bij oveiwinningen en triomf, zo vlug de moed niet laten zakken. Ge hebt enige die nog een ernstige kans maakt om als als spelers gelauwerd worden, zijn de schone rortig jaar moeten wachten om te promove- clubdokter te infiltreren in het Eendrachtmilieu momenten in het voetbal. Maar «Eendrachtig» ren, ge kunt nu toch wel nog enkele maanden is een zekere Dr. VAN ONGEVALLE. Die heeft zijn in verlies en tegenslag moet eveneens wachten om te degraderen. Trouwens, ge zult tenminste zijn naam niet tegen. kunnen en mag geenszins al het positieve dat wj zo blij zijn als ge onze sticker die we 't Is trouwens daar dat ze ons wisten te vertel- intussen is verwezenlijkt, ondermijnen, [pensd'eindronde in Turnhout gekocht heb- lendatdevoorzittervandenEendrachttijdens lk weet het, ge zult zeggen «Wat weet gij oen met «Hier zijn we terug» volgend seizoen de nieuwjaarsdagen een hoogtestageken daarvan als kleine snotneus Awel, ik zal u oog eens kunt bezigen gaan doen was om zijn fysieke konditie scher- eerlijk zeggen dat het voetbalgebeuren de oeziet dat k|are taai en het goed management per te stellen. Gelijk heeft diene mens, ginder laatste maanden heel wat onrust heeft ge- rotst huis van wantrouwen zorgt dat de sup- heeft hij tenminste nog eens witte sneeuw zaaid in ons huishouden. Onze pa, ons ma en zijn knaten dubbel renderen. Van de gezien en dat kan nog verschrikkelijk lang ikzelf worden ook geraakt in ons diepste bin- z^n we ook eens incognito binnengeval- duren^eer hij dat nog eens mag beleven. Het n soort miniatuur supporters! met bloedend hart dat wij mag dan al sterk bewolkt zijn boven 't Heilig de opeenvolgende nederlagen inkasseren. °"ze Grote Markt bij een zekere Bray- Hart,'t zal eerder zwarte sneeuw zijn die uit de Een zaak is zeker dat Zwawieken samen mét row de Rucker. Awel.d at is daar gerat gelijk lucht ;al vallen. al zijn kameraadjes achter de schermen zich t sportcafé op de radio, die weten daar Pas op hé, op dat gebied ben ekik een reaiist blijvend zal inzetten voor de toekomst. Ook al wat zeg ik, nog veel meer van wat er zich en begrijp maar al te goed dat het altijd ge- moe,en we nu een stapken achteruit doen, j"1Bredestraat allemaal afspeelt. makkelijk is om kritiek te uiten op de gang van volgend seizoen wordt het zeker weer uit volle uaar komen nu eens de échte voetbalken- zaken en ik zou ook wel liever gehad hebben borst -Eendracht Vooruit». The show must go on... alles lijkt verlo ren voor Eendracht Aalst en het einde is nog lang. KV Mechelen, Standard, Club Brugge leken voor menig suppor ter vorig seizoen nog een droom, dit jaar is die droom werkelijkheid gewor den maar die wedstrijden spreken niet meer tot de verbeelding het heeft alle maal geen zin meer. Eendracht heeft zich voor iedereen belachelijk gemaakt op Lierse, zelfs FC De Kampioenen kunnen winnen tegen dit Eendracht Aalst, hoorde men op TV. Geef toe, de doelpunten die door Lierse gescoord werden, waren stuk voor stuk cadeau tjes. Geschenken waarbij zelfs een scholierentrainer sankties zou treffen... The show must go on... Eendracht Aalst telt een fervent supporter min der.Stafken Potoms heeft niet alle eersteklasseploegen in «zijn» stadion zien defileren, zelfs dat ene seizoen in de hoogste afdeling heeft men hem niet meer volledig gegund. Stafken, on ze gedachten zijn vandaag bij jou, veel minder bij de wedstrijd en dat zullen de spelers ons vandaag wel vergeven. The show must go on Normaal ge sproken komt Club Brugge vandaag met de glimlach de twee puntjes opha len. Club wint met 2-0 tegen Anderlecht en speelt weer mee in het titeldebat, verliezen op Aalst zou een schande zijn, want spelen tegen een ploeg die nog maar zes keer scoorde in 21 wed strijden moet toch een makkie zijn. Het zou ons niet verwonderen dat vanaf nu elke tegenstrever de twee punten te gen Eendracht Aalst al bij zijn punten totaal gevoegd heeft, zelfs vóór de wedstrijd gespeeld is... Eendracht mag nog eventjes meelopen met de aller grootsten, graag zelfs, zeggen die al lergrootsten... Club Brugge .Terwijl het Eendrachtbestuur al 14 spe lers diende aan te trekken, doet Club Brugge het helemaal anders al twee a drie seizoenen slagen zij er in om prak tisch de ganse kern te behouden. Vorig jaar kwamen enkel Cossey, Verspaille en kee'per Galjé op Olympia, niemand vertrok. Dit seizoen werd enkel Farina door de Poolse topscorer Thomasz Dziubinski vervangen, op de flanken kwamen Schaessens en Van der Hey- den. Eén belangrijk feit gebeurde ech ter weltrainer Georges Leekens maakte gebruik van een opstapclausu- le in zijn kontrakt om Brugge te ruilen voor Mechelen, Hugo Broos is zijn ver vanger. In de loop van het seizoen ver dween Jan Ceulemans definitief uit het elftal en dit was het enige feit dat niet voorzien was, al durven we wel vermel den dat Dziubinski enigszins tegènvalt, men hoopte dat Foeke Booy de rol van doelpuntenmaker zou overnemen maar die lijkt stilgevallen te zijn na zijn kwetsuur. Hugo Broos Na Henk Houwaart en Georges Lee kens is Hugo Broos de derde ex-club speler die het als trainer mag waar ma ken. Zijn taak is heel eenvoudig de spektakelwaarde opdrijven, de huidige kern verjongen en meteen bouwen aan de toekomst en een Europees ticket bemachtigen. Hugo Broos durft stie kem ook wel aan de titel denken maar ziet toch als favoriet Anderlecht of KV Mechelen. We zijn er van overtuigd dat hij na zondag zijn Club Brugge reeds aan dit tweetal heeft toegevoegd. Tomasz Dziubinski Dziubinski speelde jarenlang voor de Poolse tweedeklasser uit zijn geboor testad Bromi Radom. In 1989 ging hij bij het meer bekende Wisla Krakau spelen. Hij scoorde er 30 goals in twee seizoenen en stootte door naar de Poolse nationale ploeg. Door bemidde ling van Wlodek Lubanski komt hij de plaats innemen van de vertrekkende Farina bij Club Brugge hij krijgt een driejarig kontrakt. Dziubinski hoopte zich rustig te integreren maar tot voor zondag bleek hij buitenlander op over schot. Er moet nog veel water door de Brugse reien stromen vooraleer To masz werkelijk de opvolger van Papin of Farina mag genoemd worden Stefaan Van Der Heyden Stefaan was reeds in eerste klasse met Beveren een revelatie. Verledep jaar in tweede klasse kwam zijn talent nog meer tot uiting. Op 22-jarige leeftijd on dertekende hij een vijfjarig kontrakt bij Club Brugge. Er was reeds belangstel ling van Antwerp maar trainer Boskamp inspireerde hem en hij bleef ondanks de degradatie naar tweede klasse. Men pakte de titel en KV Mechelen en Club Brugge drongen aan. Beveren vroeg echter 40 miljoen en Stefaan zag weer een jaartje voetbal bij Beveren .voor zich. Club Brugge sloeg echter toe... Eendrachtig Aalst We weten niet hoe de ploeg zal reage ren op het zeer matte vertoon op Lier se. Wie heeft nog de moed om een vuist te maken Speelt men nog voor de'ploeg of denkt men reeds aan het eigen persoontje? Trainer Han Grij- zenhout zal zich nu maar pas bewust zijn van de zware erfenis die hij overge nomen heeft van Fazekas. Hij zal een moeilijke week achter de rug hebben... Uitslag heenwedstrijd Club Brugge - E. Aalst2-0 Aangeworven Thomasz Dziubins ki (23, Wisla Krakau), Lorenz Kindt- ner (20, Sunshine George Cross), Paul Okon (19, Marconi), Mark Schaessens (21, Standard Luik), Stefan Van Der Heyden (22, Beve ren). Afgestaan Mare Calleeuw (23, Wervik), Francis Couvreur (22, Ee- klo), Jan Desmit (22, Oostende), Frank Farina (26, Bari), Anthony Feuer (20, RWDM), Kurt Hinderyckx (26, Roeselare), Henk Houwaart (24, Francs Borains), Jean-Claude Lagrou (21, Torhout), Michael Wes- tyn (23, Wervik), Hans Christiaens (Bröndby, Den.). Hartelijk welkom aan bestuur, spe lers en supporters van Club Brugge in ons stadion. August De Mey Weekblad van Dender- Is/v Durme- en Scheldestreek

De Voorpost | 1992 | | pagina 27