Oppositie wenst uitnodiging voor gemeenteraad Erpe-Mere vroeger 'N Nieuwe biblioteek van Erpe-Mere krijgt vaste vormei Eddy De Troyer ongenaakbaar clubkampioen bij de Biezeputvissers Mere |j 2 - 14.2.1992 - De Voorpost In het verleden werd al door verschillende raadsleden aangedrongen om de uitnodiging voor de gemeenteraad wat vroeger toegestuurd te krijgen. Men heeft steeds beloofd hieraan te verhelpen maar toch gebeurt het nog en in de jongste gemeenteraad is nog maar eens geprotesteerd. Nu is het weer afwachten of de belofte zal gehouden worden. Vermits het niet de eerste keer was, kreeg men de indruk dat het college «iets te verbergen» heeft. Bepaalde raadsleden die zich interesseren aan de agenda hebben op die manier geen tijd genoeg om ze in te kijken en moeten bovendien nog speciaal verlof nemen. Raadslid Van Der Steen gaf wel toe dat de wettelijke termijn van vijf dagen gerespekteerd werd, «maar het gaat hier om de geest en vooral om een konstruktief meewerken aan de raad». Daarom deed hij het voorstel om de agenda vroeger te versturen en er daarbij voor uitkijken dat een donderdagavond in de termijn begrepen is. Raadslid Fr. De Brouwer had dezelfde visie en stelde zelfs voor om een vaste datum te nemen voor de raadszittingen. Burgemeester De Langhe verzeker de de oppositie niets te verbergen te hébben maar gaf wel toe dat de termijn te kort was maar het laattij dig versturen is meestal een gevolg van het feit dat de dossiers pas op het laatste ogenblik volledig zijn en men het risiko niet wil lopen met onvolledige dossiers naar de raad te komen om dan te moeten horen «dat er niets in steekt». Hij beloofde alvast dat het college in de toe komst. maar dan in de mate van het mogelijke, de agenda vroeger zal versturen. Het zal altijd een prak tisch probleem blijven, «maar zeker geen kwade wil». Raadslid De Wolf van zijn kant zoud e handelwijze begrijpen als er geen overgrote meerderheid was en zelfs in het ge val dat meerdere raadsleden van de meerderheid zouden afwezig zijn, verklaarde hij zich bereid om desge vallend zich te onthouden of te ap- parenteren maar «nu wekt het de schijn om dossiers aan het toezicht te verbergen», besloot hij. Leningen Tijdens de zitting werden een drie tal leningen goedgekeurd en dit-in de eerste plaats om werken aan de Sint-Bavokerk van Mere te finan cieren. Het gaat hier om een bedrag van 1 miljoen waarvoor reeds in ju ni vorig jaar gunstig advies werd gegeven. De werken zouden intus sen al moeten aangevangen zijn. Een tweede lening van 374.000 fr. is bestemd om meubilair aan te kopen voor de algemene administratie en een derde lening bedraagt 915.000 fr. voor de uitbreiding van het watcrbedelingsnct in verschil lende deelgemeenten. Hiervoor ko men een vijftiental straten in aan merking met als bijzonderste wer ken in de Bossestraat, de Halfbun- der en de Binnenstraat, evenals de Kwakkel en de Langeveldstraat. Nieuwe drukpers Niet zonder enige diskussie werd in de raadszitting een beslissing goed gekeurd om een offset drukpers aan te kopen omdat de huidige van 1986 dateert waarvan verschillende on derdelen moeten vervangen wor den. Met de stijging van het druk werk kan deze drukmachine be paalde opdrachten nauweiljks aan. Men zal ze wel behouden voor ok- kasioneel licht werk dat zonder kos ten kan uitgevoerd worden. Het ligt in de bedoeling om daarnaast toch een nieuwe eenkleur-drukpers aan te kopen waarvoor een raming van 2,8 miljoen gemaakt is. Thans re kent men op een rendement van 2 miljoen gedrukte bladen per jaar wat volgens raadslid Van Der Steen sterk onderschat is. Hij vond ook dat vooral het Infoblad een grote invloed moet hebben op het rende ment en de daaruit volgende kos ten. Hierbij wees hij op snellere slij tage aan het offsettoestel en de on mogelijkheid om een juiste kosten raming te maken van dit Infoblad omdat er allerhande nevenkosten bijkomen. Schepen Bliki vond deze kritiek niet gegrond omdat hij vroe ger aan de oppositie gevraagd heeft om suggesties te doen in verband met het Infoblad maar die nooit gekregen heeft en bijgevolg tracht men «er het beste van te maken». Toch vond raadslid De Wolf het initiatief positief met uitzondering van het «inhoudelijke» waar al te licht overgegaan wordt en voor wat de suggesties betreft «gaat men toch nooit op onze voorstellen in», be weerde hij. Het gemeentebestuur is ook zin nens om een telefaxtoestel aan te kopen voor de onderlinge korres- pondentie tussen verschillende openbare besturen. Men wil in de toekomst op een snelle manier in formatie uitwisselen. Men ging ak koord met de raming van 45.000 frank wat de mogelijkheid biedt voor een toestel uit de mid denklasse. In dezelfde zitting werd ook het kontrakt met de Interkommunale Land van Aalst met dertig jaar ver lengd. Op vraag van J. De Wolf, die het zinvolle ervan pas inziet als men ermee samenwerkt, zal men na het toetreden zeker gebruik maken van de diensten, beloofde schepen Bli ki. De Meerse Vinkeniers, die het kampioenschap van Oost-Vlaande- ren 1992 voor Vlaamse vinkenzang organiseren, zullen een eenmalige toelage krijgen van 5.000 fr. om eventuele bijkomende onkosten te dekken. Verfraaiing kerken De princiepsbeslissing van januari 1992 van de kerkfabriek van Sint- Bavo Mere werd gunstig geadvi seerd. Het gaat hier om de uitvoe ring van grove herstellingswerken die zullen uitgevoerd worden met gemeenschapstoelage maar ook met een tussenkomst van de ge meente. Voor de schilderwerken aan de kerk van Ottergem werd reeds een beslissing genomen maar later werd aangeraden om de werken niet met gemeenschapstoelagen te laten uit voeren maar te financieren met gif ten. Daarmee wil men de werken bespoedigen. Dit heeft tot gevolg dat de gemeente 411.000 frank toe lage zal verstrekken terwijl de kerk fabriek van Sint-Paulusbekering voor de resterende 168.000 fr. zal zorgen. Openbare werken De verbeteringswerken aan de Top molenstraat te Mere gebeuren in opdracht van het gemeentebestuur van Haaltert maar vermits een ge deelte van deze straat op het grond gebied van Mere ligt met Erpe-Me re voor bijna 2 miljoen tussenko men terwijl het aandeel van Haal tert 21,6 miljoen bedraagt. De raming voor het plaatsen van de centrale verwarming in de sporthal Steenberg bedroeg 6 miljoen maar het aanbestedingsbedrag bedraagt nu ongeveer 8,5 miljoen zodat de gemeenteraad een nieuwe goed keuring moest verlenen. Hierbij stipte schepen Van Wilder aan dat het kraanwerk sterk onderschat was en dit was eveneens het geval voor de afzuigventilatoren en het elek trisch schakelbord. Dit betekent dat er veel grilligheid zit in een raming maar in het geval van de sporthal is het verschil toch vrij groot. Bij an dere posten zit men eenter onder de raming maar in het geheel be schouwd kompenseren de de ver schillende posten elkaar zodat de globale raming van de sporthal niet veel verschil te bieden heeft. Er wordt echter verondersteld dat de gene die het dossier opmaakt toch een expert terzake is wat niet altijd blijkt uit de latere gegevens. De uitbreiding van het waterbede- lingsnet in de Philiosstraat te Burst over een lengte van 155 m is op 410.000 fr. geraamd en vermits men hierbij zal gebruik maken van het investeringsfonds hoeft de gemeen te slechts ruim 100.000 fr. bij te dra gen. Hetzelfde systeem zal men toe passen voor de uitbreiding in de Lange Nieuwstraat te Erondegem waar de raming 810.000 fr. beloopt maar dus slechts één vierde voor rekening van de gemeente. In de uitbreiding van de Overimpestraat in dezelfde deelgemeente bedraagt de tussenkomst 53.000 fr. Zowat een half miljoen zal men besteden aan de uitbreiding van de verlich ting in Daalbroek te Mere en in de Veldstraat te Burst. Tenslotte was iedereen akkoord om een gietas- faltsmeltketel aan te kopen waar voor 1 miljoen geraamd werd. Aankoop materialen Het gemeentebestuur zal voor an derhalf miljoen materialen aanko pen voor wegeniswerken. Het be treft o.a. betonbuizen voor een vijf tal straten en daarbij asfalt voor herstellingen. Er is tevens twee miljoen voorzien voor een sternlaag aan te leggen in de Honcgem-, Nijverheidsstraat, in de Landries, de Koningsdrics en Bambruggedorp. Voor het dienst jaar 1992 gaat men grote onder houdswerken uitvoeren in de Vlek- kemse Volstraat voor ongeveer 2,5 miljoen en ook de Hollandstraat te Mere krijgt een grondige herstel beurt wat zowat 2,66 miljoen gaat kosten. De Cauwenbergstraat te Mere zal heel wat meer kosten maar daar betreft het dan ook nieuwe riole ring, uitbreken van het oude weg dek en het leggen van klinkers over de gehele lengte en breedte van de straat. Van het geraamde bedrag van 9,5 miljoen valt er 4 miljoen ten laste van de gemeente en de rest wordt gefinancierd door middel van trekkingsrechten. Containerpark Reeds in juni vorig jaar heeft de raad goedkeuring gehecht aan het voorontwerp om een containerpark te bouwen waarvoor men intussen een subsidiëring van 60 procent be loofd heeft. Voor de infrastructu ren zou de kostprijs 4,6 miljoen be dragen waarvan 3,8 miljoen betoe laagd is. Vermits dit al opgenomen werd in de begroting van dit jaar kan men overgaan tot de gunning van de werken via een beperkte aanbeste ding. Onwaarden Dat een woord aanleiding kan zijn tot een uitgerokken diskussie is tij dens de vorige raadszitting nog maar eens gebleken naar aanleiding van de beheersrekening speciaal op te maken bij het einde van het be heer, hier in casu bij het overlijden van gemeenteontvanger G. Van Gijseghem. Raadslic C. De Brou wer vroeg om meer toelichting bij de gebruikte term «onwaarden». Deze term werd gebruikt in verband met vijf andere aanslagen opcentie men op de drijfkracht. Het ging om een som van 42.2(H) fr. die geheel of gedeeltelijk niet aangezuiverd zijn. Deze aanslagen werden ingediend tussen 1985 en 1988. Raadslid C. De Brouwer wou weten of die aanslagen ontlast werden, hetzij geheel of gedeeltelijk, en of ze nog invorderbaar waren. Daarbij had hij nog al wat last met de term «onwaarden», een term die hem on bekend was in de gevestigde termi nologie van de rekeningen en de behe de G rekenplicht op nationaal niveai Volgens het antwoord door de scü pen van financiën gegeven, zoude voormelde aanslagen nog invorde baar zijn. Het antwoord van de schepen, hierbij de steun kreeg van het collt ge, werd echter nagetrokken enhc bleek totaal onjuist te zijn wanti term «onwaarden» betekent i werkelijkheid «in ontlasting aan$ nomen» door de Bestendige Dept tatie van Gent. Bijgevolg zijn dea aanslagen niet meer invorderbaar Het opmaken van de globale rek ning ingevolge einde van het behee van de gemeentelijke rekenplicht. ge is alleen aanleiding geweest di deze rekening de gemeenterad moest passeren ingevolge de vigt rende reglementering. Na goedkeu ring door de gemeenteraad ma deze rekening in globo overgelet worden aan de Bestendige Depuü tie. Cauwenbergstraat Mere In verband met het herstellen vj de Cauwenbergstraat te Mere mo: het onteigeningsplan voorlopj goedgekeurd worden. Het gaat hit om ongeveer drie aren, verdeek over achttien eigenaars. Net zoi hij vroeger in identieke gevalleni j gedaan had, vroeg raadslid C. Di Brouwer opnieuw voor deze ontt- gening en voor alle toekomstig onteigeningen, dat «iedere teontó genen eigenaar duidelijk zou m den voorgelicht over de geschal» prijzen (schattingen gedaan doori Ontvanger van Registratie enj van het Komitee van Aankoop vu het Ministerie van Financiën)' Daarbij stelde hij ook de onteigen den voor te lichten voor wat betref hun rechten terzake opdat dc ontö gende vrij zou kunnen beslis» over grondafstand aan de gemeens of eventueel over dc vergoeding* hem ingevolge hetschattingsverslij verschuldigd is. Het zit namelijk zo dat personen* onteigend worden, voor het als meen nut, zich niet kunnen verat ten tegen het principe van de onfc gening maar wel tegen de prijst;; de onteigening die voorga» wordt. Maar dat is dan een kwe^ voor de rechtbank... als het de mi te loont want het kan Ook wel zeer kleine bedragen gaan. nTj :8» ovc 1 Reeds bij het betrekken van de biblioteek in het administratief centrum wist men dat de behuizing slechts voorlopig was. Het dekreet schreef echter bepaalde lokalen voor en om aan de normen te voldoen moest men zich tevreden stellen met wat het gemeentebestuur kon bieden. Dat het geen ideale oplossing was, wist men wel maar zoals meerdere projekten moest ook dit wachten op financies om gerealiseerd te worden. Thans is men al een stap dichter bij de werkelijkheid want tijdens de vorige raadszitting werd goedkeuring verleend aan het voorontwerp tot het bouwen van een gemeentelijke biblioteek. De inplanting van de nieuwe biblioteek komt zoals vroeger voorzien was in Steenberg en het gebouw zal opgetrokken worden in aansluiting met het bestaande administratief centrum. De totale oppervlakte ervan zal 853 vierkante meter bedragen en er is een raming gemaakt van 38.174.610 fr. Erpe-Mere. Zo zullen ze binnen een paar weken weer netjes op een rij zitten en de hengel uitsmijten (jv) Het clubkampioenschap van de Biezeputvissers wordt over vijf reeksen beslist en alleen het ge wicht komt in aanmerking om het aantal punten te berekenen. Hoe het klassement hu ook zou opge maakt zijn dan toch was Eddy De Troyer in 1991 de ontegensprekelij ke kampioen want zowel met het gewicht als met de punten troonde hij ver boven zijn hengelrivalen. Om voor het kampioenschap in aanmer king te komen moet men minimum drie keer deelnemen aan de voorge schreven wedstrijden zoniet komt men niet in aanmerking voor het eindklassement. Eddy De Troyer behaalde uiteindelijk 15.045 punten terwijl de tweede, Jose De Bondt er slechts 11.905 ophaalde; hij werd kort op de hielen gevolgd door W. Van Den Bossche (11.830) en Erw. De Gendt (11.055). Met Mare Ba- ckaert sloot het vijftal die boven de 10.000 punten haalde. Daarna volg den Joz. Van Der Meersch (9980), Fr. Baeyens, G. Van Mol, E. Buyle, P. Philips, P. Baeyens, P. Dumoulin, D. Paridaens, Luc De Mulder, O. De Troyer, M. Cobbaert, P. Van Hauwermeiren, D. Heyvaert, H. Janssens, R. Merckx, D. Fouquaert, G. Verhofstadt, Chr. Herreman, L. Valentijn, Raf Schelfhaut. Na hem was Chr. Scholiers de eer ste vrouw van het gezelschap. Daar naast waren Bart Baeyens en Bert De Mulder respektievelijk eerste en tweede junior. De twee beste vete ranen Fr. Neetens en R. Van Den Abeele visten zich 43ste en 44ste in het kampioenschap terwijl de trofee van de sportiefste visser toegekend werd aan Hub. Van Der Hacghen. Tijdens het vorig seizoen kon men zoals sinds enkele jaren al ook op forel vissen want niet minder dan zes keer 150 kg. forel werd in de vijver gekipt. Het nieuwe seizoen wordt officieel op 1 maart geopend en er werd reeds 900 kg. vis opgezet voor de eerste oefenwedstrijd van 5 april. Voor begin juni voorziet men ook 200 kg. paling en dat zal een ander werkje zijn om deze gladde zwemmers te verschalken. Het be stuur vist niet alleen zelf wedstrij den maar men voorziet ook een 'koppelvissing' waarbij de du's uit geloot worden. Op 21 juni kan men deelnemen aan de Grote Prijs van de Erevoorzitter en op 21 juli is er de traditionele marathon waaraan heel wat prijzen verbonden zijn. Halfoogst is dc dag van het kam pioenschap van Erpe-Mere en op 5 oktober sluit men zowat af met de prijsdeling. Er is ook nog ander goed nieuws voor de vissers want het bestuur spant zich uitermate in om het de Er zou echter tachtig miljoen be schikbaar zijn voor investeringstoe lagen aan biblioteken, doch de voorkeur zal gegeven worden aan biblioteken die nog niet in orde zijn zodat men hiervoor in Erpe-Mere waarschijnlijk zal uit de boot vallen. Toch worden er gemeenschapstoe lagen aangevraagd. De inplanting beantwoordt aan de vroeger geno men beslissingen om een gemeente lijk kompleks op te richten op deze plaats en het gebouw komt achter het administratief centrum waarbij het feitelijk aansluit. Als verant woording stelt men bovendien: 'De opname in een centraal kompleks, waarbij mensen die zich naar de administratie begeven, evenals de gebruikers van de polyvalente sporthal (in opbouw) in kontakt ko men met het biblioteekgebouw, kan alleen maar de interesse van de be volking stimuleren en eventuele hengelaars aangenaam te maken. Men voorziet de uitbreiding van het terrein rond de vijver zodat men ook andere aktiviteiten kan uitbou wen, nl. alternatieven voor wie moegekeken is op de vissers of voor de kinderen van de deelnemers. Dit is louter toekomstmuziek maar toch wil men meer realiseren naast het reeds druk bezet programma. JV drempelvrees tot een minimum herleiden'. De hoofdtoegang zal een windas bevatten met twee reeksen dubbele deuren in securitglas om binnen te treden in een symmetrisch gebouw de inkomhal die kan dienst doen als ontvangstruimte. Hier kan de be zoeker zowel richting biblioteek als richting raadzaal. Van hieruit is ook mogelijkheid om zich naar een ten toonstellingsruimte te begeven die verwezenlijkt wordt met opendraai ende deuren of panelen. In de onmiddellijke omgeving is er ook sanitair voorzien met eventuele deurbreedte aangepast voor min der validen. De biblioteekruimte bestaat uit één grote vierkante ruimte van ruim 400 vierkante meter met onderverde ling. In een centrale ruimte wordt dan de leeszaal ondergebracht die van de biblioteekruimte gescheiden wordt enerzijds door vaste kasten met naslagwerken en tijdschriften, anderzijds door beglaasde wanden. De biblioteekruimte zelf wordt nog eens onderverdeeld in een jeugdaf deling en één voor volwassenen die onopvallend in elkaar lopen zonder elkaar te storen. Een toegang voor rolstoelpatiënten wordt verzekerd via een lift. Op de verdieping komt een polyvalent lokaal, een afdeling met audio-visuele materialen, een magazijn en een bergplaats, met daar aansluitend lokaal voor bibl» tckaris en personeel. In dc kelder verdieping kan men parkeerrui# ten inlassen evenals plaats vooraf chief en technische inrichting. De tentoonstellingsruimte word gevormd door wegdraaiende pa« len of deuren in de inkomhal ena zal in verbinding gebracht words met dc aanpalende vergaderzaal» het administratief gebouw die cj haarbeurt als tentoonstcllingsrui» te zal aangewend worden. Er is li vens een konciergewoning voot zien. Tenslotte stelt men 'Geziendi strikte begrenzing en ook de b perktheid van het bouwterrein a tevens gezien het volume van he aanpalend gebouw dient het kom pleks uitgebouwd over minimal twee bovengrondse bouwlagen. Oc een optimaal gebruik van de opptf vlakte te bekomen en ook om rede nen van kostprijs, wordt geopteerc voor een eenvoudig bouwvolunt (vierkant in grondplan). Het ge- bouw dient één te worden met hel bestaande administratief gebou» Als verantwoording voegt men f nog aan toe: 'Aangezien enerziji door de eenvoudige opvatting, aa derzijds door het materiaalgebruil de biblioteek enigszins zal kontra steren met het vrijelijk opgevat» concept van het gemeentehuis, ise een overgangselement tussen 1* staand en nieuw noodzakelijk. Di overgangselement wordt gevord door een cirkelsegment in grond plan. De biblioteek wil in haar du delijke architektuur binnen het gat- se gemeentelijke kompleks een» gnaal zijn naar alle potential' gebruikers'. Nu is het nog wachten op de goed keuring van het definitieve ontwei? om de eerste steen te leggen voff een gebouw dat nu ook eens voor* stiefmoederlijke behandelde kui tuur bctemd is. J1

De Voorpost | 1992 | | pagina 2