COPPENS BANDENCENTRALE u het Gouden blad i OOK EEN BAND MET DE JEUGD PUBLI 18- De Eendrachter Schijnwerpers op de jeugdwerking GILBERT HUTSEBAUT GARAGE UNIVERSEL SAffe I A cOv ALBRECHTLAAN 52 - 9300 AALST Tel. 053/21.24.62 - 70.41.91 EENDRACHT AALST - STANDARD LUIK WENST EENDRACHT AALST EEN SUCCESVOL VOETBALSEIZOEN Terug van weggeweest, voorzitter van de jeugdraad - in het dagelijkse leven beroepshalve zaakvoerder van de bvba Marlimat, kantoormeubelen - leek de heer Gilbert Hutsebaut (30/4/43) de geschikte figuur om de jeugdwerking bij Eendracht Aalst te belichten Jeugdwerking bij een voetbalvereniging, naar ons gevoel de beste investering bij de verdere uitbouw van een club Wat de jeugdwerking in het algemeen betreft kan je het zo stellen dat voor de jeugd de opvoeding het belangrijkste aspect is Zonder dit laatste slaagt men noch in het voetbal, noch in het verdere leven. Als ik zie hoe onze spelers respektievelijk van duiveltjes tot juniores opgevangen worden door deskundige trai ners en afgevaardigden die schitteren door inzet voor het jonge Eendrachthuishouden, heb ik voor deze mensen een enorme waardering Als ik mij realiseer hoe deskundig ons jong voetbaltalent be geleid wordt, dan maak ik mijzelf de bedenking dat de spelers in kwestie blijkbaar niet altijd beseffen welke fantastische jeugd zij op Eendracht Aalst aan het beleven zijn. Zij ontwikkelen zich lichamelijk en karakterieel en krijgen er een ruimere visie op het leven bovenop. Als zij daarbij het geluk kennen van de lange weg naar het eerste elftal tot een goed einde te brengen dan kan de vreugde niet meer op Die weg is lang en het einddoel is aan weinigen gegung, daarom doe ik beroep op de ouders om niet alles negatief in te zien en niet uit het oog te verliezen. Onze trainers en onze afgevaardigden kunnen U hierbij behulpzaam zijn en geloof me vrij, opbouwen de kritiek schrikt ons heus niet af. Wat de jeugdwer king bij Eendracht Aalst betreft kan ik in alle beschei denheid stellen dat sedert 1985 toen ik als beleids verantwoordelijke in die funktie voor het eerst de draad opnam de dub een positieve kentering mee maakte. Om een dergelijke job naar beteren uit te oefenen moet je naar mijn mening een levensfiloso fie prioritair stellen. Mijn eerste betrachting was op zoek te gaan naar een thuishaven voor de jeugd en een ontmoetingsplaats te scheppen voor ouders en geïnteresseerden. Je moet over een degelijke ak- kommodatie beschikken en de realisatie van het jeugdcentrum op de Zandberg beantwoordde aan een reële behoefte. Wie herinnert zich de tijd dat de jeugdploegen van Eendracht Aalst uitgezwermd wa ren over heel de stad en zelfs daarbuiten. Ik som even voor de vuist op FFR, SK Aalst, Beukenhof, den Arend, het stadspark en, jawel, zelfs in fusiege meente Hofstade Dank zij de medewerking van onze huidige voorzitter, de heer Eric Goethals en het stadsbestuur konden wij deze wantoestand onge daan maken en een jeugdcentrum uit de grond stampen waar de club terecht fier kan op zijn Een komplex met zes kleedkamers, vergaderzaal, me disch kabinet, ruime keuken en kantine en vier speel terreinen met adekwate verlichting kwam uitsluitend tot stand door de gezamenlijke inzet van het voltalli ge jeugdbestuur. Deze mensen offerden gratis elke vrije dag, elk weekend en in sommige gevallen zelfs een volledig verlof op aan de uitbouw van de Zand berg. Wat de nabije toekomst betreft hebben we nog andere plannen op til staan. Het centrum zal uitoe- breid worden met een vijfde terrein en vier kleedka mers. En wat de laatste komponent van uw vraag betreft kan ik gerust verklaren dat we ook op sportief vlak niet stilgezeten heben. Een jeugdspeler klaar stomen voor het eerste elftal wordt door elke vereni ging die zichzelf respekteert geambieerd Inder daad, de beste en de goedkoopste investering voor een club. Ook op dat vlak scoorden wij hoog. Ik denk hierbij aan het onmiddellijke verleden met spelers als Cooman, Collijns, De Bruycker, Lamin en Eeck- hout. Dit seizoen mogen we eveneens niet klagen met drie spelers die hun opwachting maakten in het eerste elftalRoeland, Marginet en D'Hondt. Ik hoop dat we deze trend kunnen aanhouden en dat we blijven beseffen dat de jeugd de rijkdom van een dub is Ik maak van deze gelegenheid gebruik om alle direkte en indirekte medewerkers te danken die ons behulpzaam waren bij het korrekt uitvoeren van onze taak, in het bijzonder de heren De Kerpel, Bourbon, De Crem, D'Haese en de heer Nevens van de firma Arzoni en blijkbaar vergeet ik er nog een aantal De jeugd van Eendracht Aalst zal hen later dankbaar zijn (wordt vervolgd) A. De Mey J.-P Van Hauwe Concessiehouder CHRYSLER JEEP Specialist VOLVO GOODBYE AR De heer Coppens hier als jeugdsponsor temidden de grote jongens van het A-team »CLUB Beker van België-1/4 finale ZONDAG 23 FEBRUARI 1992 - 15 UUR Voor de eerste maal sedert 5 november 1961 - dus na meer dan 30 jaar - komt Stan dard Luik op bezoek bij Eendracht. Het zou een spannend duel worden tussen twee ploegen die geen van beiden wensten te verliezen Standard, op vier punten van An- derfecht, mocht niet verder teruggeslagen worden; Eendracht na 9 wedstrijden met 9 punten wou, na een gelijkspel en drie op eenvolgende nederlagen, opnieuw winnen RIK VAN STEENBERGHE EIGENSTRAAT, 79 9450 DENDERHOUTEM TEL (053)83.55.62 FAX (053)78.24.52 om op te rukken naar de vijfde plaats. Maar op het terrein was Arthur Blavier, de meester nè God Hij zou er voor zorgen dat er spanning was, dat er verbeten geduwd, gestampt en geschopt werd. Na 30 jaar wordt er evenzeer gestampt, geduwd en ge schopt Alleen dit verschilop enkele uitzon deringen na wordt thans meestal de bal ge schopt en niet de tegenstrever, zoals men het op die memorabele dag overvloedig zag En de meester floot voort... maar veruit het meest in het nadeel van de thuisploeg. Wat eruit voortvloeide op het terrein een ware corrida en achteraf de meest onzinnige straf fen die door de bevoegde bondsinstanties werden uitgesproken... Over deze wedstrijd en zijn gevolgen heb ik 2 kg. (II) verschillende dagbïadknipsels van nederlands- en franstalige en zelfs van en- gelstalige dagbladen kunnen verzamelen. Wellicht heeft nog nooit een voetbalwedstrijd en zijn gevolgen zoveel stof geleverd aan de media en voor dagelijkse gesprekken als Eendracht Aalst - Standard Luik van 5 no vember 1961 Maar van de volgens de pers 12 tot 14,000 toeschouwers zullen er wellicht geen 300 meer zijn die ook op 23 februari a s. op Een- schien slechts drie aanwezig zijnnlde twee Aalstenaars die wij nog regelmatig ontmoe ten op de wedstrijden van EendrachtFons Lockefer, de in alle omstandigheden spor tieve verdediger die zich nooit revancheerde op zijn tegenstrever en Gaston Van Der Eist, slachtoffer van zware aanslagen op zijn per soontje. Van de kant van Standard de huidi ge hulptrainer van Standard, Leon Semme- iïng, die zich die dag «uitdagend en profes sioneel» gemeen aanstelde (vraag dit maar aan Willy Bellon die zijn rechtstreekse tegen strever was). De heren van de B.V.B.die in het Sportcomi té en in het Beroepscomité Eendracht Aalst zwaar, zelfs té zwaar hebben gestraft, die reeds lang in het ereclubje van de B.V.B. zijn opgenomen of in de anonimiteit verdwenen zijn, zullen eveneens niet aanwezig zijn. Tot hiertoe vernoemden wij niet - de gebroeders Jan en Antoine Van Poel voorde, waarvan vooral Antoine zich nooit liet intimideren en voor wie het devies luidde «oog om oog, tand om tand» en de stoere Standardverdediger Spronck met betrek king tot wie wij het volgende uit een wed strijdverslag overnemen «Onmiddellijk na het incident (nvdr.: 3e mi nuut toen Blavier, na energieke tussenkomst van lijnrechter Navets een doelpunt van Standard afkeurde wegens voorafgaand handspel), liet hij Spronck, de bezoekende spil, met volle geweld Van der Eist tegen de Kronkelen op het veld. Sztani«Neen, Val Poelvoorde raakte mij niet. Hij was nog bfi een meter van mij af... maar ik had pijn va een lichte kramp». M. Verschueren, Geertsen en Bellon «Semmeling is de grootste schuldige. IL was zo uitdagend en gemeen. Toen hij (1 eerste grove fout deed had de scheidsredl ter hem moeten vermanen of uitsluiten. Mag hij sloot de ogen. Hij was partijdig. Om i teiten stuurde hij echter drie van onze maa nen weg.» Jos Rens «Kijk wat een trap Semmeling n onderaan het been gegeven heeft». JefVliers (speler Standard)«Wij begonna allemaal veel te zenuwachtig, zowel EAa Standard. Roger Petit (nvdrvoorzitter v» Standard) zei tijdens de rust dat hij maatre gelen zou nemen als iemand van ons 1105 een fout beging. Door die verrassende i» sluiting verfoor E A. dan volledig het hoofc Had een dergelijke comda in Zuid-Ameiti moeten gebeuren, er zouden heel wat btt fende pistolen bij te pas gekomen zijn a scheidsrechter Blavier zou de Dirk Marter» stede niet levend verlaten hebben.» Verklaringen na uitspraak Sportt (HLN, 24/11/61) Gaston Ysebaert. gewezen scheidsrechter «Blavier vertoont afwijkingen in neerge schreven feiten». Richard Orlans (als toe schouwer)«Zoiets had ik niet verwatfi Eendracht werd onrechtvaardig behandeld Ik vermoedde wel dat de twee Van Poelvoor des een schorsing van vier tot zes wektr zouden krijgen. Maar dat Bellon, Balloghs Van Der Eist, vooral laatstgenoemde, dergt lijke straffen zouden oplopen, gaat mijn v* stand te boven.» Het Nieuwsblad (24/11/61) publiceert 4 meningen van de vlaamstalige pers Uit Het Laatste NieuwsBfavier wurgt E Aalst. Blavier triomfeerde. Men kon zo dt zelfgenoegzaamheid van zijn gelaat schep pen toen hij de haag journalisten in de gar; van het bondsgebouw voorbijliep. De spt Iers worden, aan het adres van Blavier, vo gende woorden in de mond gelegd wat eer bandiet, wat een gangster, wat een leuge naar, wat een lafaard... Uit Het Belang van Limburg Blavier kreeg zaken in de war stuurde, is ook gisteren vripi mogen gaan. Tegen hem werd niets we» houden! Uit Het Volk Voetbalmoord. Wanneer 4 beslissing werd bekendgemaakt bleek men geen voetbalproces had gemaakt dor» eenvoudig een voetbalmoord had bedreven Het heeft er zichtbaar de schijn van dat rr* Eendracht Aalst persé uit eerste afdeteg weg wou. Uit de franstalige pers pikken wij Les Sports Schijnt, met enig voorbeht voor Mayama, de strenge straffen bij tei den. «Het kwam er voor het Sportcorr_ aldus steller van het artikel, op aan de fit sterse herrieschoppers (agitateurs) tot re denken te stemmen. La Cité begnjpt evenmin de zes zondagen voor Mayama en de steller van het artikel eindigt met een humoristische noot waar hj Willy Plas laat zeggen «Ze hebben me gele liciteerd omdat er maar een blaam aan te pas kwam Le Soir kan geen punt van overeenkoms vinden in de uitgesproken straffen. De schuldige Antoine Van Poelvoorde wei een mindere schorsingstermijn bedacht dar de Congolees Mayama die voor de bedreven fout met een te zwaar tarief werd gesanctio neerd te meer dat de neger tot nog toe een faire speler is gebleken. Zo kunnen wij nog tientallen uittreksels laten verschijnen, maar wij vermoeden dat deze enkele zullen volstaan om een sfeerbeeld» krijgen van die voetbalwedstrijd en ook var de wijze waarop E. Aalst werd berecht. Maar bij dit alles vergaten wij bijna de hoofd schuldige van deze tragiek.Blavier, die reeds eerder in het seizoen moeilijkheden had o.m. in de wedstrijden Waterschei - Standard van 23 oktober '61 van Antwerp Anderlecht op 18 september '61 en Diest- Standard op 25 september 1961 en zelfs op internationaal vlak in de wedstrijd Sheffield Wednesday - AS Roma voor de Beker der Foorsteden. Scheidsrechterijke beslissingen zijn nor maal, omdat een scheidsrechter toch maar een mens is, maar wanneer deze de ene flater na de andere begaat en toevallig 0 steeds in het nadeel van dezelfde ploeg mag men toch enkele vraagtekens plaatsen achter de objektiviteit. De arrogante, zelfvol dane en pretentieuze Blavier, die er niet voo terugdeinsde totaal verzonnen feiten in zijn erslagr jrasmat lopen zonder enige aanmerking Spronck 'torpedeerde' even later Jan Van Poelvoorde en dan evenmin floot de rel. Toen even voor de rust Jan Van Poelvoorde een trap tegen het been had gekregen van dezelfde Spronck en de scheidsrechter fout had geblazen tegen Standard en Jan zijn stukgestampte kous aan de heer Blavier toonde en opmerkte dat de Standard-spil te gevaarlijk optrad, vloog, tot eenieders verba zing, de lokale voorspeler van het terrein en mochten de Rouches de tegen hen gefloten fout zelf afgeven.» En verder «Vijf minuten na uitsluiting van Antoine Van Poelvoorde bij een balbetwisting tussen Spronck - alweer hij - en Mayama, kwam de neger terecht tegen de vlakte. Albert prote steerde en Albert - die te braaf is om een vlieg kwaad te doen - kon gaan kaart spelen met de gebroeders Van Poelvoorde Enkele verklaringen na de wedstrijd (HLN, 6/11/61) Antoine Van Poelvoorde werd uitgesloten na 54' omdat hij Istvan Sztani opzettelijk had getrapt en deze zich als vermoord lag te irijver, c schouwer in kwestie, bevestigde ons enke» dagen geleden de juiste versie der feite" zoals die destijds in de pers werd opgeno men). De held Blavier, die 's avonds in het clublo kaal van Union Namen, vertelde dat h aanvaller een vuistslag had toegedient zijn kneukels er nog pijn van deden, werd voor honderd procent geloofd door B.V.B.! Deze uitlating werd bevestigd d getuigen!! Vermeldenswaard is dat f dard Luik de B V B. gevraagd had Blavf vervangen door een andere scheidsrec dit zonder gevolg. Hiermee sluiten wij definitief de incider rond Eendracht Aalst - Standard af. Than 1992 moet aan de levendig gehouden z{ tussen Eendracht en Stands ;omen. Aan de toeschouwers durven wij vragen: j Ontvang de bezoekers op een waardige en sportieve manier en vergeet, al was hei I maar op 23 februari a.s. tussen 14 en 1) uur, wat er op 5 november 1961 plaats-j vond. De waardigheid en de sportiviteit van de Aalstenaars kan er alleen maar bij winnen. VéGél vijandschap ti een einde kor UW APVEBTENTIEWEEKBLAP, GRATIS HUIS-AAN-HUIS VERSPREID IN UW REGIO Uitgeverij DE CUYPER n.v., Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Kantoor te AalstDr. De Moorstraat 6-Tel. 053/21.48.18

De Voorpost | 1992 | | pagina 32