Herman De Winne, van het Aalsters feestkomitee Draeckenieren presenteren laatstgeboren telg der Caemere Kampeerterrein Brouwerijstraat te Nieuwerkerken Mare De Bie uit Baardegem wint literaire prijs van de stad Harelbeke De leden van de Kaiserlycke Soevereine Caemere der Draeckenieren van Aalst hebben de laatste tijd wederom met de regelmaat ener juistlopende klokke, hunne zwangere hoofden bij elkaar gestoken, om met 'iets' voor de pinnen te komen met het oog op den in het verschiet zijnden karnaval. Zij riepen dan vorige week donderdag alle gazetten en boekskesschrijve- laars bij elkaar in hun Hol, ter Herberghe "t Landhuis', achter het Aalsterse Belfort. AJsdaar werd het mysterieuze geheim onthuld en mochten wij de laatstge- boren telg der Caemere aanschouwen. Daar we toen gewapend waren met vederpluim en papier doen we u er dan ook breedvoerig kond van. Omdat Opperdraeck Frans Wau- ters aan zijn ledikant gekluisterd lag, onverbiddelijk neergeveld door een venijnige griep waartegen hij nog de avond voordien met alle ver betenheid had gevochten, werden de honneurs waargenomen door Gheheimscryvere Herman Louies, die bedroefd vaststelde dat hun Op perdraeck het onderspit gedolven had en er zich moest bij neerleggen. 'Zoals geweten zijn de Draeckenie ren ook volgelingen van de Chinese kalender. Wij hebben dan ook vori ge dinsdag uitbundig het Chinese nieuwjaar gevierd', deelde Herman Louies mede. 'Aldus zijn we bin nengetreden in het jaar 4671 van den Draeck (één jaar meer dan de Chinezen) zijnde toegewijd aan den Aap, wat dus het allerbeste laat ver hopen voor ons allen en vooral voor onze karnavaluitgave die we hier gaan presenteren, nen zaligen gton- si matsai!', informeerde Gheheim scryvere. In het jaar 1968 (het jaar 4647 van den Draeck) brachten de Draecke nieren hun eerste 'gele boekje' van de perse. Dit herhaalde zich steeds met regelmaat tot in 1981. (4666 van den Draeck) Daarna gebeurde het onregelmatig tot in 1991. In het totaal hebben dus 17 gele boekjes den Aelstenaer ver blijd. Dit jaar komen de Draecke nieren met een heel andere uitgave voor de pinnen, waar zij, met een licht gemoed en zwierige tred aan begonnen waren, maar waarvoor zij achteraf bekeken nog veel meer werk hadden moeten verzetten dan voor enig gele boekje. Aalst. De Kaiserlijcke redaktie van de Soevereine Caemere der Draeckenieren van Aalst is vast en zeker nog niet zinnens op haar lauweren te gaan rusten (a) Lid zijn van het Aalsters feestkomitee is duidelijk niet altijd een dankbare taak. Organiseren en begeleiden van massafeesten is niet altijd zo eenvou dig. Heel wat goedbedoelende kamavalisten hebben hier dikwijls heel wat uit mekaar lopende meningen over. Kritiek wordt er steeds geuit maar die positief ombuigen en objektief ter harte nemen is niet altijd zo vanzelfspre kend. Herman De Winne is een van die feestkomiteeleden die zyn opdracht steeds bijzonder ter harte neemt. Hij meent het ernstig maar neemt hierbij zeker geen blad voor de mond. Aan Herman De Winne om zijn indrukken gevraagd omtrent de jongste karnavalprinsenverkiezing gaf hij een realistische evaluatie van het hele gebeuren. Dat hij hierbij een man is die steeds 'met zijn voe ten op de grond blijft staan' werd ongemeen duidelijk. 'Al was ik zelf fan van Johnny Mar- coen zeg ik onverbloemd dat de be ste gewonnen heeft. Johnny Mar- coen wist dat de mogelijkheid er in zat dat hij kon verliezen. Johnny hoeft zichzelf niet te troosten, hij doet gewoon verder. Hij heeft zijn groep de Marcoentjes en zijn zoon is aardig op weg om in het Aalsterse karnaval in de toekomst iets beteke nisvol te worden', verklaart Her man resoluut. Hij stelt ook vast dat de meesten in de verkiezing eerlijk geweest zijn. Duidelijk heeft het verrassingsele ment van de alleenbeslissing van de deurwaarder meegespeeld. Hij al leen besliste of de aangebrachte stempels al of niet vervalst waren. Die man deed de hele zaak pro deo en hield er zelfs een draai rond zijn oren aan over. Dit betreurt Herman dan ook ten zeerte. 'Blijkbaar zijn er toch nog steeds mensen die een ver lies niet sportief kunnen verwerken', oppert Herman. Omtrent het nieuwe ingevoerde kiessysteem van de prinsen voerde Aalst. Herman De Winne, een lid van het Aalsters feestkomitee, met het kamavalhart op de juiste plaats (a) Herman De Winne aan, dat over de planning hiervan onjuiste bericht geving in de pers was verschenen. De oorzaak hiervan schoof hij in de schoenen van Johny Meert die het gerucht had verspreid dat het hele systeem een uitvinding was van hem en kandidaat prins Pascal Solomé. 'Van heel die uitleg klopt niets. Het idee is uitgewerkt door Patrick Van der Meersch, de 'Generaal', Soike Van Aerens, Johnny Marcoen en ik zelf, verklaarde Herman. 'Veertien dagen voor de verkiezing, zondags om halfzeven in 'de comte' hebben wij dat besproken en uitgewerkt, 's Maandags is het door mij meegeno men naar de werkgroep karnaval en donderdags naar de algemene ver gadering. Nadien is het naar het CBS gegaan' verklaarde Herman De Winne verder. De uitgewerkte nieuwe ingang had voldoening geschonken en had het feestkomitee duidelijk heel wat minder kopzorgen bezorgd. Zij vonden het alleen maar spijtig dat het stemmen tellen nog zoveel tijd in beslag nam en dat er onvoldoen de goed georganiseerde animatie was voorzien om de wachttijd op te vullen. 'Wij hadden wel vooraf kontakt op genomen met het AKV, de verschil lende prinsen en andere karnavava- listen maar we hebben hierop wei nig respons gekregen. We hebben dan maar die Pipo uit Asse laten komen die voor een gratis optreden heeft gezorgd. We konden toch geen Odilon Mortier-show geven want dan waren er weer anderen gloeiend kwaad', evalueerde Her man De Winne en hij heeft waar schijnlijk nog gelijk ook. H.P. 'Het zwaarste werk hiervoor heeft broeder Godfried De Rauw ver richt. Hij heeft dat op zijn schou ders genomen en als een duivel- doet-al tot een goed einde gebracht', besloot Herman en gaf het woord dan maar door aan broe der Godfried. Godfried De Rauw speelde onmid dellijk een dankwoord toe aan Francis Van den Steen, die hij een overtuigd en gevierd karnavalist noemde en op wie hij de woorden van Toon Hermans wou toepassen: 'Het is niet omdat hij en wij de dage lijkse miserie in het leven niet zien dat wij er niet als gekken tegenaan gaan en op die manier toch trachten de mensen te verblijden'. Godfried vond dat hier het woord gek als eretitel mocht gebruikt worden. Geert Van Cleemput werd gevierd als corrector en Roger Quintijn uit Lede werd als drukker van hun ex ploot geroemd. 'Ten laatste en niet in het minste wil ik Nora bedanken, de echtgenote van onzen dierbaren broeder Jean- Paul De Boitselier. Wanneer ik 4 weken samen met haar dag en nacht gezwoegd heb om dat spelleken hier klaar te krijgen en ik het werk zag dat dat mens heeft verzet, dan vind ik dat ik mag zeggen dat het iets kolossaal geweest is', besloot God fried. Als dank werden haar een bloemstuk en een verrassingsge schenk aangeboden. 'Nu zij terug thuis kan zijn 's avonds, zal zij met een gerust ge moed op deze plant kunnen kijken en wij hopen dat zij hem zo goed verzorgt als zij ons heeft verzorgd', sloot Herman zich bierbij aan. Echtgenoot Jean-Paul moest zich maar met een intiem-zalvend ge schenk tevreden houden. 'Er zijn ook nog andere dingen in het leven die aangenaam kunnen zijn', ging Herman verder en haalde uit het verrassingspakket buiten een dui- vclpop ook nog enkele flessen Du- vel-bier tevoorschijn. Het plechtige ogenblik van de ont hulling van het nieuwe gewrocht van de Draeckenieren-redaktie was aangebroken. 'Nous avons l'honneur de vous annoncer de tout coeur, la naissance avec splendour, de l'ebdomadeur extra ordineur: l'Annonceurü A la bonheurü!' riep Louies uit en onthulde hierna de nieuwe presentatie. Zij omschreven het ontstaan ervan als zijnde dat de Caemere had gemeend een voor beeld te moeten stellen en zich der halve dit jaar met volle kracht had gesmeten op de publikatie van een stichtend huis-aan-huis blad ter be vordering van den handel en nering en bijaldien tot stimulatie van de lokale kunsten, letteren en nering tot nut van 't algemeen. Bij nader inzien bleek dat zij met een reklameblad voor de pinnen kwamen dat zij meenden later te moeten herdopen in 'De Gouden Streekaankondiger Aktuele Gids voor Aalst'. Blijkbaar genoot het blad het volle vertrouwen van de adverteerders want zc hadden de advertenties van de eerste tot de laatste zelf uit de mouw geschud. Hun verslaggevers bleken ook ab normaal snel te zijn in de nieuwsga ring, want het verslag van de pers- konferentie van die avond stond er al in geuren en kleuren uitgeschre ven, omringd door titels van geken- Aalst. 'Ik heb het niet uit mijne vinger gezogenduidt Odilon Mortier. Godfried De Rauw en 'gheheimscrijvere' Herman Louis zijn fier over hun 'nieuwe telt] a de reklamebladen, zoals 'Het Gou- Draeckenier Ward Bauwens, den blad' dat als ondertitel 'Zou tensief meewerkt, men armoe lijden om een krantje De beruchte 'L'Annonceur' zal be- meer?' had meegekregen. Het blad schikbaar liggen op een aantal ver geeft ook de programma's van de koopspunten zoals boekhandels en Aalsterse bioskopen als daar zijn: een aantal café's en Draeckeniers- Alfa, Cine Rio, Cinemax en Patria. vriendelijke handelszaken in het Dit alles samen met wetenschappe- centrum. Voor 50 fr. krijgt men een Jüis lijke bijdragen over Voil Jeannet- serieuze portie onvervalste Aalster-jtoor ten, metereologie en Aalsterse mo- se humor geserveerd om nog weken3 numenten. Ook vindt men er mede- lang van na te genieten. ®aa delingen van het stadsbestuur, Op de vraag waar de Draeckenieren werkaanbiedingen, huwelijken en telkens weer hun ongeëvenaarde zoekertjes allerhande, die uiteraard grapjasserij vandaan halen, geeft - het zou anders niet van de Drae- l'Annonceur zelf het antwoord: ckenieren komen - met alles en nog 'Elk overhand gaan wij slapen met wat de draak steken. onze luimige Muze. En onder ons Naar eigen zeggen werken de Drae- gezegd maar surtout thuis gezwe- ckenieren met hun pennegewrocht gen, 't en is bijlange nog geen misse niet voor eigen bate: de opbrengst ook'. Hou ze maar in het oog die van de verkoop van het majestueu- Kaiserlycke Caemere want karnaval ze blad dient als sponsoring van het 1992 is nog jong! projekt Cotagirwa, een leerlooierij p in Rwanda waaraan medebroeder Men Al ettelijke jaren tracht de Stedelijke Adviesraad voor de Jeugd de uitbot* van een kampeerterrein op stadsgronden te bewerkstelligen. Bij CBS-besluit van 22 oktober 1990 werd, op advies van de Steden- Adviesraad voor de Jeugd, de principiële goedkeuring verleend tot de uitbouw van een kampeerterrein op de stadseigendom Brouwerijstraat te Nieuwerkerken. De Jeugddienst van de stad Aalst werd gelast met een onderzoek terzake. Na kontaktname met het Kommis- sariaat-Gencraal te Brussel en na het onder de loupe nemen van de wetgeving op de kampeerterreinen bleek al vlug dat de uitbouw van een kampeerterrein, op de gronden Brouwerijstraat te Nieuwerkerken, een niet haalbare zaak was. Daarenboven ligt het desbetreffen de terrein in een parkgebied. (ver gunning voor inplanting chalet werd wel verleend in 1986). Een wijziging van het gewestplan is derhalve nagenoeg uitgesloten en een BPA-procedure duurt 2 a 3 jaar. Wanneer ook rekening wordt ge houden met het feit dat het kam peerterrein slechts 60 dagen per jaar in gebruik zal kunnen worden genomen, lijkt doorvoering van een BPA eveneens niet verantwoord. Door het Ministerie van de Vlaam se Gemeenschapsdienst Jeugdwerk werd het licht echter op groen gezet voor de uitbouw van een tenten kampterrein in funktie van het de kreet van 27 november 1984, hou den subsidiëring van verenigingen voorvakantiespeelpleinwerkenvan verenigingen voor Jeugdvakanties (B.S. 23.2.1985) Op basis van dit dekreet wordt aan de verhuurder van het terrein geen plichten opgelegd en is het terrein zelf NIET onderworpen aan erken ning. De gebruikers van hel terrein ZELF moeten ervoor zorgen dat aan de in het dekreet gestelde voor waarden is voldaan, teneinde aan spraak te kunnen maken op subsi diëring voor hun kampwerking. Om reden dat het terrein en de erop geplaatste chalet onmogelijk kun nen worden verhuurd aan derden- gebruikers, zonder het hanteren van een huishoudelijk reglementen een kontrakt, werden door de ste delijke administratie de nodige ont werpen voorbereid. Op 6 november 1991 werden het ontwerp Huishoudelijk Reglement en het ontwerpcontract aan de Al gemene Vergadering van de Stede lijke Adviesraad voor de Jeugd ter bespreking voorgelegd. De leden van de Algemene Verga dering van de Stedelijke Advies raad voor de Jeugd dringen er even eens op aan dat prioritair minimum 2 douches met warm en koud water worden geïnstalleerd in de chalet. P.R Vorig weekend ontving Mare De Bie uit Baardegem de dertiende prijs door de stad Harelbeke uitgereikt voor het schrijven van een eenakter. Met het stuk 'Man, vrouw, vriend' dat relatieproblemen als thema heeft, behaalde hij een gedeelde eerste prijs, samen met Ed Van Der Weyden. In 1986 behaalde Mare De Bie de tweede plaats na streekgenoot Patrick Bernauw uit Erembodegem. Els Calant 18) uit Deinze behaalde met twee gedichten uit haar cyclus 'Prentkaarten' de eerste prijs in de poëziewedstrijd voor jongeren tot 22 jaar. De jury beoordeelde 27 ingestuurde eenakters. Hier was geen leeftijdsgrens bepaald. De winnaar Mare De Bie is niet meer aan zijn proefstuk toe. De Bie schreef ondermeer 'De Coburger' een monoloog die het leven van de eerste koning van België evoceert en waarmee akteur Jo Demeyerc het land rondtrekt. 'We waren als jury streng, maar het teater neemt in Vlaanderen een hoge vlucht. Vandaar dat we ook een hoog peil mochten eisen. Het bedrag van de prijzen is minder hoog, waarmee we willen aangeven dat de stukken goed geschreven zijn, maar dat het nu ook weer niet toppunten zijn in hun genre' bezweert jurylid Roger Arteel. P.H. 8 - 14.2.1992 - De Voorpost

De Voorpost | 1992 | | pagina 8