Tijd overbruggen is eeuwigheid scheppen Dendermondse Truckers reiken Levenslijn de hand De Voorpost Karnaval in N.T.S. Dansgroep EOS brengt KRONOS HEBT U EEN HUIS TE KOOP Bekendmaking van een milieuvergunningsaanvraag voor de exploitatie van een inrichting van klasse 1. Zit er een rekord in? Pannekoeken voor Levenslijn 16 - 21.2.1992 - De Voorpost De Dendermondse dansgroep EOS droeg vorige zaterdag te Aalst meer dan de belangstelling weg. In een wervelend, avondvullend programma in het Kultureel Centrum De Werf te Aalst, brachten zij hun nieuwe produk- tie: Kronos. Hierbij werd nogmaals het bewijs geleverd, dat ook op het vlak van ballet, door 'amateurs' heel wat kan bereikt worden, wanneer men goed wordt begeleid en gevormd. Kinderen gaan naar school om te leren: spreken, lezen, schrijven, re kenen en nog zoveel meer. Te veel: zeggen sommige mensen. Kinderen krijgen er een punthoofd van. Nochtans, ontwikkeling van de geest: noodzaak! En de ontwikke ling van het lichaam? Ja, maar toch niet door het dansen? Daar heb ik geen lijf voor. Veel te stijf. Trou wens dansen is onnozel. Halfslach tig. Belachelijk. Hoezo? Dansen is noch het een of het ander. Belache lijk evenmin. Dansen is een vlag die een gouden lading dekt. Dans is zich bewust worden van het eigen lichaam, is lichaamstaal leren. Dans is kreatief: scheppend vermogen en eigen ini tiatief hebben voorrang. Dans is le ren samenwerken want dansen doe je nooit alleen maar altijd samen. Dans is durf. Al deze woorden wer den op een prachtige wijze in prak tijk gebracht door de Dendermond se dansgroep EOS. Rond het the ma: 'Kronos tijd' werden een elftal impressies uitgewerkt die op een onvolprezen manier illustreerden wat in feite ballet voor de heden daagse jeugd kan betekenen. Er werd aangetoond dat het resul taat van het beoefenen van deze artistieke-sportieve hobby, één gro te grabbelton van klank, kleur en beweging is. In een bonte verzame ling van flitsende dansnummers op een streepje klassiek of pittige pop, brachten EOS een dansprogramma waarin jeugdig entoesiasme de bo venhand voerde. Dit gebeurde zon der te vervallen in onzinnige experi menten of kommerciële banaliteit. Dansen is vanuit je leefwereld en ervaringen een taal ontwikkelen met je eigen lichaam met dans- of bewegingsexpressie als resultaat. Dat kon je bij dansgroep EOS zien. De mensen die bij EOS dansen zijn amateurs. Een amateur is een per soon die een aktiviteit uitoefent naast zijn of haar schoolwerk of be roep. In Aalst bewezen zij dat dit met evenveel zorg en inzet gebeurt als bij een professional. De meisjes en jongens van Dansgroep EOS kozen dans als zinvolle hobby. Hun werk bezorgde vele Aalstenaars en ande re bezoekers een aangename avond. Voorzitter Luc Triempont van Dansgroep EOS werkte de algeme ne leiding uit, samen met Leo De Man en Geert Kesteleyn. Een 33 tal jonge dansers werkten het idee 'Kronos' van Maurice Nobels uit, op een koreografisch ontwerp van Geert Kesteleyn. Georges Doms, Irene Roovers en Gerda Van Me- degael zorgden voor schitterende kostuums, maskers en attributen. Gesteund door een hele ploeg die zorgden voor inspiciënten, klank en mixing werd het een afgewerkt ge heel. Eos brengt over het ganse land dansprogramma's die zich richten tot een zo ruim mogelijk publiek en draait rond de eeuwige tema's van leven en liefde, vreugde en vriend schap. P.H. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en pfa 18 u. 053/62.44.62. U stel/de voorwaarden en wij garande ren een snelle en di/screte service zonder kosten. d OII-AS Weekblad van Dender-, Dunne-en Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 Aalst. Ballet draagt bij vele Aalstenaars de belangstelling weg. De Dender mondse balletgroep Eos kende dan ook een groot sukses (a 52/E/l - NV WERKHUIZEN SCHEPENS Conform art. 17 §3,2° van het Vlaams Reglement betreffende de Milieuvergunning, brengt de Burgemeester ter algemene kennis van het publick dat door NV Werk huizen Schepcns gevestigd te 9200 Dendermonde, Sint-Jorisgilde 51 een milieuver gunningsaanvraag is ingediend om op het/de percelen gelegen, Wissijpestraat te 9200 Dendermonde, kadastraal bekend: Dendermonde afd. 3, sectic A, pcrcnr(s). 897/b//2, 897/c//2, 898/c/, 898/e/, Afd. 5, sectic B, percnr(s). 605/a605/b/, een inrichting of verandering van een inrichting te exploiteren met als voorwerp: een metaalbewerkend bedrijf met volgende rubrieken: 3.4. Afvalwater: het lozen van normaal huisafvalwater in de openbare riolen (3). Hoeveelheid: 1 unit 4.3.1. Bedekkingsmiddelen: mechanisch, pneumatisch of electrostal. aanbren gen (totale drijfkracht van 1 kW tot 5 kW) (3) Hoeveelheid: 2 kW 12.2.1. Elektriciteit: transformatoren met een individueel nominaal vermogen van 100 kVA tot en met 1.000 kVA (3) Hoeveelheid: 500 kVA 15.1.1. Garages: al of niet overdekte ruimte voor 3 tot en met 25 voertuigen of aanhangwagens, andere dan personenwagens (3). Hoeveelheid: 9 voer tuigen. 16.3.1. Gassen: inrichtingen voor het fysisch behandelen van gassen met een totale drijfkracht van meer dan 5 kW tem 200 kW (3). Hoeveelheid: 45 k 16.3.1. Gassen: inrichtingen voor het fysisch behandelen van gassen met een totale drijfkracht van meer dan 5 kW tem 200 kW (3). Hoeveelheid: 45 kV 16.7.1. Gassen: opslagplaatsen voor gassen in verplaatsbare recipiënten (totale inhoud van 300 1 tem 1.000 11 (3) Hoeveelheid: 630 liter 17,3.6.2. Gevaarlijke stoffen: opslagplaatsen voor vloeistoffen met ontvlammings- Eunt 55° C. (van 20.000 (oeveelheid: 20.000 liter De Dendermondse Truckersclub liet het vorig jaar al verstaan toen ze op het stadhuis van Dendermonde officieel boven de doopvont werd gehouden in het kader van de Levenslijn-aktie zou men uitpakken met een stunt. De bedoeling was om het Guinness Book of Records te halen met de langste ononderbroken lijn vrachtwagens. De rekord staat voorlopig om naam van Nederland en bedraagt 720 meter. 'Het moet haalbaar' zeggen de truckers boordevol entoesiasme en we horen zelfs dat er meer dan 500 vrachtwagens worden verwacht nu zaterdag 22 februari, de grote dag, de dag van de rekordpoging. totale drijfkracht van meer dan 5 kW tem 200 kW (3). Hoeveelheid: 45 kW Gassen: inrichtingen voor het fysisch behandelen van gassen met een totale drijfkracht van meer dan 5 kW tem 200 kW (3). Hoeveelheid: 45 kW Gassen: opslagplaatsen voor gassen in verplaatsbare ree: inhoud van 300 1 tem 1.000 II (3) Hoeveelheid: 630 liter "ike stoffen: opslagplaatsen voor vloi i5° C. (van 20.000 tot 500.000 I) (2) heid: 20.000 liter 17.3.6.2. Gevaarlijke stoffen: opslagplaatsen voor vloeistoffen met onvlammings- punt 55° C. (van 20.000 tot 500.000 1) (2) Hoeveelheid: 20.000 liter 29.5.2.3. Metalen: mechanisch behandelen vervaardigen van metalen (voorwer pen) (tot. drijfkracht van meer dan 200 kW) (1) Hoeveelheid: 900 kW 29.5.7.1. Metalen: ontvetten van metalen (voorwerpen) in kuipen met inhoud van 10 Item 1.000 1(3). Hoeveelheid: 200 liter 43.1Verbrandingsinrichtingen met een warmtevermogen van 300 kW tot en met 3.000 kW (2). Hoeveelheid: 1450 kW De vergunningsaanvraag met bijlage, ligt gedurende eenperiode van 16/02/1992 tot 17/03/1992 ter inzage van het publiek bij de gemeentelijke milieudienst van het gemeentebestuur. Gedurende die periode kunnen bezwaren en opmerkingen aan het College van Burgemeester en Schepenen schriftelijk worden gericht, en mondeling worden meegedeeld aan de burgemeester of aan een door hem aangewezen ambtenaar. Er wordt geen informatievergadering georganiseerd. Hoogachtend, De Burgemeester, M. DIERICK Rond hun rekordpoging hebben de truckers een heel programma opge bouwd. Dat begint al op vrijdag 21 februari met een kanjer van een karnavalbal in een verwarmde tent die in de loop van de weck werd opgetrokken op de De Bruynkaai aan de Schelde. Dat als aanloop tot de grote dag en dat is zonder meer zaterdag 22 februari. Om klokslag 13.00 uur zullen ge meenschapsminister Theo Kelch- termans en burgemeester Dierick van Dendermonde een karavaan vrachtwagens op weg sturen. De verwachtingen zijn zeer hoog met 500 vrachtwagens is het rekord ge broken. De bedoeling is natuurlijk de grens zo ver mogelijk te verleg gen. De vrachtwagens zullen opge steld staan aan de Vlasscnbroek- brug en de N41 die voor de gelegen heid verkeersvrij wordt gemaakt. Vanaf 10.00 uur in de voormiddag kunnen truckers nog inschrijven voor dit evenement dat de media zal halen in binnen- en buitenland. De lange kolonne -drie vrachtwagens zijn goed voor een afstand van 100 meter al rijdend want tussen elke wegmastodont moet een veilig heidsafstand in acht worden geno men- zal zich dan in beweging zet ten. Onder begeleiding gaat naar Gijzegem, Hofstade, Aalst, Eron- degem, Papagem, Oordegem waar een eerste stop is voorzien. Ver volgens rijdt men via Wetteren en Melle naar Heusden bij Gent om langs Destelbergen, Laarne Ovcr- mere, Berlare, Schoonaarde, Oude- gem en Appels opnieuw in Dender monde aan te komen. Een trip van een 70tal kilometer. U kan die tocht meemaken. De tru ckers zullen in hun kabine plaats vrijhouden voor minder-valiclen en MS patiënten, maar ook valide personen kunnen mee. Alleen moe ten zij voor deze toch een bankje van 100 neerleggen. Voor een uit stap die men niet vlugzal vergeten is dat eigenlijk geen geld. En boven dien steunt men er een goed werk mee, want de opbrengst van het he le initiatief komt ten goede aan de Levenslijn-aktie van VTM. Allerlei attrakties Terwijl de truckers hun tocht door heen de streek ondernemen, is er in de tent op de De Bruynkaai ook heel wat te beleven. Van 14.00 tot 17.0a uur prersenteert Wim Ravel er een play-backwedstrijd. En om 20.00 uur barst de feestvreugde voorgoed los in de tent. Dan heeft er een fuif plaats met live-optredens van Wim Ravel, Peter Springfield, Henk wijngaard, Plaza en Wendy Van Wanten. De presentatie is in handen van Danny Debruyn. Kaarten kunnen nu al bekomen wotden aan 250 fr in Taverne Ver tigo, Baasrodestraat 233 te Dender monde. Aan de kassa kost een ticket 300fr. Zondag om 11.00 uur wordt een eucharistieviering opgedragen in de tent aan de De Bruynkaai. In de namiddag worden dan de gepensio neerden verwacht, voor een muzi kale namiddag. Vanaf 14.00 uur tre den in de tent live opEddy Govcrt, La Esterella en Koen Krucke. Ze worden begeleid door de JDK Med leyband die overigens de hele na middag voor de muziek zal instaat Voor de presentatie zorgt nu Rogot Troch, de koördinator van de aktie Levenslijn. Kaarten voor dit feest kosten in voorverkoop 250 fr en aan de kassa 300 fr. Gepensioneerden betalen 150 fr. Om 20.00 uur wordt er dan vanop de WW steiger een schitterend wa tervuurwerk afgestoken. De Roese- laarse firma De Gryse zorgt er voor een vuurwerk dat een 25 tal minu ten zal duren en voor een groot deel electronisch is gestuurd. De apo- teose van het vuurwerk zal bestaan uit het Levenslijn-hart. Vermelden we ook nog dat om het rekord te homologeren er in de ka ravaan vrachtwagens ook autocars moeten zitten. Al zal dat geen pro bleem vormen zodat het rekord in Dendermondse handen zal komen. Het belooft in elk geval een ge beurtenis te worden die opzien zal baren. Ook in Baasrode wordt meege werkt aan de Levenslijn-aktie. En kele afgevaardigden van Baasrood- se verenigingen hebben de handen in elkaar geslagen en organizeretl op zondag 15 maart een grote pan- nekoekenslag in de sporthut van Baasrode. De opbrengst van deze aktie gaat integraal naar de VTM Levenslijn. Distributiecentrum DE CUYPER Naamloze Vennootschap - Oude Vest 34 9200 Dendermonde - HRD 45154 De aandeelhouders worden uitgenodigd de jaarvergadering bij te wonen, die zal gehouden worden op dinsdag 10 maart 1992, te 14.00 uur, in de maatschappelijke zetel. AGENDA 1Verslag van de raad van Bestuur 2. Goedkeuring van de jaarrekening 3. Bestemming van het resultaat 4. Kwijting aan de bestuurders 5. Varia De aandeelhouders die de vergadering wensen bij te wonen, worden verzocht zich te gedragen naar de statuten. De raad van bestuur 06/075-VP Karnaval nadert... Aalst bereidt zich voor... In «De Klup», Zonnestraat 20, te Aalst gaan vier dagen lang vrijwilli gers zich inzetten om aan dit feest een eigen tintje te geven, niet alleen omwille van karnaval, maar ook omdat de financiële inkomsten be langrijk zijn voor de werking van de v.z.w. N.T.S. De nieuwe v.z.w. N.T.S. (Niemandsland-krisisop- vangcentrum, Teleshop kleding en meubelen) de zelfstandig geworden telg van het gekende maar nu ge splitste H.A.K. zal er U welkom he ten in het gekende Karnaval-restau- rant. Dit gaat niet meer door in 't Koerken - nu jongerencentrum JAC - omwille van de te kleine loka len. 't Koerken blijft wel nog open als café. In De Klup, Zonnestraat 20 te Aalst, vliegen wij er in met de ge kende formule: - in de «put» (het café) wordt de ambiance ondersteund door dran ken aan demokratische prijzen. - daarnaast, in het restaurant, wordt in een rustige sfeer de gele genheid gegeven «op zijn effen» te komen; men kan cr nieuwe energie opdoen door iets te eten zoals: stoc- rij of brochetten met friet, verse dagsoep, spaghetti, belegde brood jes... dit alles aan onze reeds geken de demokratische prijzen. Zondag 1 maart en maandagmid dag 2 maart gaan de deuren van het restaurant open vanaf 13 uur. Zaterdag vanaf 19 u. en dinsdag vanaf 17 u. P.H. 3 I- OKK N Uitslag van de winnende paren op donderdag 12 februari: richting noord-zuid 1. echt paar Christiaens; 2. André De Saeger en Bert De Caestecker; 3. Toon Van der Straeten en Paul Verlie. Richting oost-west 1. Mare Nijs en Iwein D' Herdt; 2. Mare Vereecken en Werner Corne- lis; 3. Georges Korte en Hubert De Troch. Bridgeavond elke woensdag vanaf 19.45 uur in 'Den Ommeganck', Grote Markt 18 te Dendermonde. Op woens dag is er eveneens een oefen avond voor beginners. Aalst. De Dendermondse dansgroep Eos bracht met 'Kronos'een prachtig avondvullend programma in CC De Weij

De Voorpost | 1992 | | pagina 16