Een lucky goal KAVD kort Heer en meester Ontgoocheling fmim Oud-I Omi Oud-KAVD-glorie Omer Geubels overleden E. Aalst - Club Brugge 0-1 Lutterzele - Rapid Lebbeke 0-4 Steakfestijn bij KAVD-jeugd Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 De Voorpost - 21.2.1302 - 17 Uit een vrij onverwachte hoek kregen we een reaktie op het artikeltje van vorige week met als titel 'KAVD's sportbaas'. Fernand Van Den Bergh, ge wezen klubsekretaris van paarsblauw hield eraan te zeg gen dat hij zich niet medever antwoordelijk voelt voor het gevoerde transferbeleid tij dens de voorbije jaren omdat hij er nooit bij betrokken ge weest is. Het was ook niet de bedoeling geweest om te schrijven dat iedereen mee-verantwoorde- lijk is maar wél dat het zo zou moeten zijn. In een goed-geolied bestuur zou er immers een budget moeten opgesteld worden voor de transferperiode begint en dat zou moeten besproken worden tijdens de vergaderin gen van de beheerraad. Pas dan kunnen er aankopen ge daan worden. Ondertussen vernemen we ook dat KAVD zijn talentscouts al een tijdje de brede baan heeft opgestuurd. Met de ge gevens die door deze perso nen verschaft worden en een argwanende blik naar de be schikbare middelen kan dan een raming gemaakt worden van de kosten en eventuele in komsten om met die gegevens naar de onderhandelingstafels te stappen. Binnenkort zal begonnen wor den aan de bouw van de gra- dins aan de kant van 'de molen'. Onder die betonnen staanplaatsen zal ook een zaaltje voorzien worden voor o.m. de spelers die er na de wedstrijd een kleinigheid kun nen eten. Het lokaal van 'Club House KAVD' nadert stilaan zijn vol tooiing. Er wordt nog enkel ge wacht op de wandbekleding en de meubelen om het open te stellen voor de gegadigden. Club Brugge heeft tot vijf minuten voor het eindsignaal moeten wachten om via en feest FC Lutterzele werd dus door leider Lebbeke gewogen en te licht bevonden. Vooral in de tweede helft werden de Dendermondenaars van het kastje naar de muur gespeeld. Rapid scoorde toen vier doelpunten. Lutterzele zat in zak en as. Zo'n vernedering had het allerminst verwacht. We zijn in de tweede helft fysisch in mekaar gezakt, analyseerde voetballer Eddy Van Keer. Rapid was toen duidelijk de betere ploeg en boekte een verdiende zege. Onze rol is uitgespeeld. Het verschil met de leider is immers te groot geworden'. We kunnen de kompetitie nu reeds als geslaagd beschouwen, meent klubleider Paul Roels. Als neo-tweedeprovincialer bestond onze ambitie erin om als middenmoter post te vatten. De resultaten hebben de verwachtingen evenwel overtroffenVooral omwille van het prestige hadden we liever gewonnen tegen onze naaste buur. Hij heeft zich echter sterker en kundiger getoond zodat de zege ver diend mag genoemd worden. In de resterende matchen zullen we proberen om nog goede resultaten af te leveren. In Kemzeke reke nen we alvast op een punt. Feest Oefenmeester Frank Van den Bergh van Rapid Lebbeke sprong na het horen van het laatste fluitsignaal een gat in de lucht. Na de knappe verrichting met de afgetekende 0-4 zege als resultaat, had hij genoeg redenen om gelukkig te zijn. In de Lebbeekse klublokalen heerste zondagavond een feestelijke stemming. We hebben een superprestatie geleverd, stelt de trainer. Winnen op Lutterzele is niet iedereen gegeven. De thuisploeg bood trouwens flink weerwerk. De eerste helft kende een evenwichtig verloop, al meen ik dat we technisch toch een trapje hoger stonden. Kansen zijn er niet of nauwelijks geweest. Tijdens de rust hebben we onderling besloten om de tegenstander bij de keel te grijpen. Ons offensief dwong hem tot terugplooien. Alsmaar meer kregen we greep op de match en brokkelde de weerstand af. Eens op voorsprong ging het allemaal veel gemakkelijker. Na het tweede doelpunt was de lokale veer gebroken. Ik wil geen namen van spelers noemen omdat we vooral kollektief flink hebben gereageerd. Nu moeten we alleen nog met beide voeten op de grond bijven. E.G. invaller Dziubinski de volle buitte kunnen wegslepen bij een zich taai verdedigend Eendracht Aalst. Brugge liep nochtans fluks van start, toonde zich heelwat balvaardiger dan de thuisploeg maar ondervond snel dat het weinig ruimte kreeg op het middenveld om voor werkelijk gevaar te kunnen zor gen. De eerste serieuze kans kreeg zelfs de thuisploeg toen de Brugse verdedi ging achteraan even aarzelde. Krohm kon zich plots loswerken, maar lifte de bal over de deklat. Aan de andere zijde van het terrein gleed De Wolf uit. Hierdoor ontstond een be narde situatie, maar noch Amokachi, noch Foeke Booy kregen de bal van dichtbij óver de doellijn. Men verwachtte zich tijdens de eerste helft niettemin aan de openingstreffer van Brugge. Aalst bleef achteraan zeer georganiseerd en gekoncentreerd voetballen en meteen bleef de 0-0 op het scorebord aan de rust. Vijf minuten na de kampwisseling was er paniek in het bezoekende kamp toen Amokachi na een botsing met doelman De Schrijver roerloos op de vlakte bleef liggen. Er kwam een draagberrie bij te pas en men vreesde het ergste voor de jonge Nigeriaan. Achteraf bleek dat hij het slachtoffer was van een hersen schudding en een open wonde had opge lopen onderaan de kin. De tweede helft stond volledig in het teken van èénrichtingsvoetbal. Aalst had als enige zorg de tegenstander zoveel mogelijk uit het eigen doelgebied te hou den. Brugge, dat bijwijlen slordig voet balde en het op de zenuwen kreeg omdat het verlossend doelpunt achterwege bleef, kon zelfs de geboden kansen niet verzilveren. Dat was zo bv. het geval voor Beyens die rond het uur onbehendig naast de Aalsterse kooi besloot. Aalst probeerde van tijd tot tijd uit de omknelling te geraken en op tien minuten van het einde kreeg het zelfs een beste kans om te scoren, nadat Chunga Krohm had aangespeeld. De te trage Duitser zag echter de bal uit de voeten gegraaid door een attentvolle doelman Verlinden. Nadat De Schrijver een vrije trap van Querter knap over de deklat had gewerkt, viel in dezelfde moment het enige doel punt van de wedstrijd. Verspaille bereikte met een laterale voorzet Dziubinski, inge vallen voor de ongelukkige Amokachi. De Pool draaide zich vrij tussen een stel verdedigers en knalde van dichtbij raak. Een zucht van verlichting in het bezoe kende kamp, en teleurstellende gezich ten bij de thuisploeg, die zo lang, en met sukses, had getracht de topploeg Brugge in bedwang te houden. Eendracht ver diende wel iets meer deze keer. Aantal toeschouwers: 7.500 Scheidsrechter: Romain E. Aalst: De Schrijver, De Wolf, Lam berg, Limpens, Eikelboom, Van Pete- ghem, Krohm, Zakkas, Chunga, Corne- lissen en Van der Beken. Doelpunt: 85' Dziubinski 0-1. Gele kaarten: Cornelissen, De Wolf, Cossey en Staelens. Op zaterdag 22 februari en zondag 23 februari organiseert het jeugdbe- stuur van KAVD een steakfestijn ten voordele van de jeugd. Zaterdag vanaf 18 uur en zondagmiddag van af 11u.30 staan de tafels gedekt in de nieuwe A-kantine die voor de gelegenheid gezellig is aangekleed. Men kan steak op drie verschillende wijzen bekomen en er is ook een kindermenu voorzien. Men verze kert een verzorgde bediening. Zonder pardon heeft Rapid Lebbeke naaste buur Lutterzele een uppercut toe gediend. In de eerste helft kon de thuis ploeg nog min of meer wedijveren maar na de hervatting werd ze onverbiddellijk tot de terugtocht verplicht. Ondanks de erbarmelijke weersomstandigheden passeerden liefst 650 toeschouwers de kassa. Nooit eerder kreeg Lutterzele zo veel volk over de vloer. De eerste helft had niet zoveel te bieden. Rond de zesde minuut probeerde Eddy Van Keer de bezoekende doelman onder vuur te nemen en even later ondernam Verheyden aan de overkant een soortge lijke poging, voor de rest beperkten de aktiviteiten zich doorgaans tot het mid denveld. Ondanks een evenwichtig ver loop werd toen toch al duidelijk dat Rapid meer talent aan boord had. Frissere kom- binaties en vlottere balwisselingen maakten duidelijk dat het Lebbeekse team niet voor niets de leiding aanvoert. In de tweede periode traden de bezoe kers alsmaar sterker op de voorgrond. Op het kwartier haalde Verleyen uit vanop dertig meter. De schuiver verdween on der het lichaam van Jaak Van de Wiele in doel. Meteen was het Lebbeekse festival be gonnen. De thuisploeg werd met de rug tegen de muur gedrukt. De ene aanvals golf volgde de andere op. Van de Wiele diende om de haverklap de handen uit de mouwen te steken. Voor iedereen werd het duidelijk dat het lokale team in zo'n storm helemaal tenonder zou gaan. Nico Van den Bossche leverde een haar fijne voorzet af maar Willaert kon niet afronden. In de 70ste minuut schakelde Verleyen twee tegenstanders uit, plaatste de bal voor Van Puyvelde, die meteen binnenwerkte. Voor een zwalpend Lutterzele was de kous meteen af. Twee doelpunten in de laatste minuten bezegelden het lot van de Dendermondenaars. Lebbeke speelde werkelijk heer en meester en toonde zich een volwaardig leider. Doelpunten: 60' Verheyden 0-1, 70' Van Puyvelde 0-2, 81' Willaert 0-3, 89' Verleysen 0-4. Lutterzele: Van de Wiele, Abbeel, Mes- kens, Van Bosbeke, Van Beveren, Will- laert (68' De Cuyper), Bert Moens, Reid, Eddy Van Keer, Marc Van Keer (81Ivo Van Keer), Peter Moens. Lebbeke: Janssens, Helon, Heyvaert, Gunther en Geert Heyvaert, Van Puyvel de, Verheyden, Willaert, Van den Bos sche, Buydts, Peleman (59' Verleysen). E.G. Lutterzple-R. Lebbeke 0-4. Een mooie tussenkomst van Rapid doelman Janssens (vh) Omer Geubels als KAVD-speler toen hij ongeveer twintig jaar was (dab) Dt jongeren zal de naam Omer Geubels allicht weinig zeggen. De voetballief hebbers op leeftijd daarentegen herinneren zich nog wel zijn stoere figuur op te voetbalvelden. Na zijn aktieve tijd bij KAW en Eendracht Aalst fungeerde bij zelfs als oefenmeester -hij behaalde trouwens cum laude het diploma tan oefenmeester aan de Heizei school- bij E. Aalst. Daar had hij vedetten als Karei Voogt en Dolf De Buck onder zijn hoede. Hij was een meester in het taktisch opstellen \an zijn team en bovendien ging tijn volle aandacht naar de voetbaljeugd waarvoor hij een speciaal boontje bzd. Tijdens zijn laatste levensjaren nas hij een regelmatig bezoeker \an het P. Cornelisstadion te Aalst, waar hij de esbattementen vanden lëndrachtmet to lie belangstelling volgde. Omer Geubels bij de Aalsterse kadetten Gerard Vervecken en baston Van der Eist anno 1950 (dab) "er Omer Geubels verdwijnt alleszins een oud-sportman die gedurende twee generaties aan duizende voetbalfans veel voetbalgenot bezorgde. Aan de »milie Geubels-De Decker biedt onze sportredaktie haar innige deelneming in de zware rouw die haar treft. Omer Geubels (86), een oud-voetballer die destijds tot de zogenaamde oude UVD-gloriën behoorde en daarna bij Eendracht Aalst als stoere verdediger opgeld maakte, is overleden. Hij stierf in een kliniek te Gent na een zwaar heelkundig ingrijpen.

De Voorpost | 1992 | | pagina 17