Het venijn zat in de staart Weer een enorme opdracht voor Eendracht Opmars van SK Erembodegem gestopt Eendracht Aalst f Liga-invallers Club Brugge 0 E. Aalst 0 Bekerwedstrijd E. Aalst - St. Luik K t Vierde provinciale D Tweede provincialers in Aalst Derde provincialers in Erpe-Mere 18 - 21.2.1992 - De Voorpost WQÉSJ VOETBAL Het heeft er zondagnamiddag in het P. Cornelisstadion lang naar uitgezien als zou Club brugge een kostbaar puntje verliezen tegen een zich manmoedig verdedigend Eendracht. Dat zat er trouwens in tot vijf minuten van het eindsignaal, maar toen vond Dziubinski toch een gaatje in de Aalsterse defensie. Meteen was Eendracht eraan voor de moeite. De Brugse oefenmeester Broos gaf trouwens na de wedstrijd toe dat zijn manschappen tegen een serieuze weerstand moeten opbok sen: 'We hebben lang moeten zoeken om wat te vinden om die Aalsterse weerstand te fnuiken. De thuisploeg ving ons doorlopend goed op en speelde zeer georganiseerd. Langs onze kant werd er bijwijlen slordig geakteerd, wellicht door de onzekerheid een doel punt te kunnen scoren. We hebben tenslotte nog mogen winnen met een zekere lucky goal', aldus Hugo Broos. 'Onze ploeg is uiteraard, evenals de trainer, zeer teleurgesteld met het eindresultaat. Met een rommeldoelpunt werd de wedstrijd be slist en kreeg Club Brugge meer dan het verdiende. De Bruggelin gen hebben wel doorlopend het initiatief genomen, maar geduren de dat overwicht hebben ze niet kunnen bekoren om ons uiteindelijk de nederlaag toe te dienen. Het is jammer dat Mario Krohm die kleine kansjes niet heeft kunnen verzilveren. Dat heeft te maken met het feit dat hij niet fel genoeg op de bal zat. Ik heb echter de hele ploeg een kompliment gegeven voor de grote inzet'. DAB J E. Aalst-Club Brugge 0-1. Gelegenheidsverdediger Cornelissen onder schept Staelens (da) E. Aalst: Schippers, De Wint, Ver- bruggen, Roelandt, Godtbil (63' Van der Veken), Baert, Temmerman, La- min, D'Hondt, Marginet, Eeckhout (80' De Schrijver). B.A.D. vy Voetbal. Bij Valentino's Overmere is Paul Bruggeman, als bestuurslid in hart en nieren, de noeste werker. Hij hoopt verder op een aange naam seizoen in een kameraads chappelijke sfeer (mt) ]e mi' Zondag a.s. wordtin hetP. Cornelisstadion om 15 u. de bekerwed- terde. strijd E. Aalst-Standard Luik afgehaspeld. Voor de eerste keer sedert zitpl 5 november 1961 - dat is al meer dan 30 jaar geleden - komt de dezf "Roches" nog eens op bezoek bij E. Aalst. Aan dat bezoek heet seizof Eendracht lang een kater overgehouden met de toenmaals beruchte snel t zaak "Blavier". Het liep uit op een geschorste wedstrijd en een pak vóór uitgesloten spelers bij Eendracht. Het gevolg was al even erg. H& |<jjkje Sportkomitee te Brussel sprak uiterst strenge straffen uit en meteen ondei was Eendracht veroordeeld tot de degradatie uit de hoogste klasse ieder Die incidenten en de zware gevolgen ervan liggen reeds ettelijke jaren achter de rug. Vele supporters die zondag a.s. de bekerwed strijd om de 4de finale zullen bijwonen, waren toen nog helemaü niet geboren, zodat kan gesteld worden dat van een revanche geen sprake meer kan zijn. We denken dat aan revanche zal gedacht worden in het Luikse kamp. Inderdaad op 7 december van vorig jaar wist Eendracht, dankzij een schitterende prestatie van resen/e-goalie Schippers datzelfde Standard met 0-0 in bedwang te houden. Ondertussen zijn de poulains van oefenmeester Arie Haan uit een ander vaatje gaan tappen. Zijn ploeg groeide uit tot een stevig geheel dat indruk maakt door zijn fyzieke paraatheid en trefkracht Het wordt dus een harde dobber voor de Eendrachters, die zondag nog steeds de steun moeten missen van de geschorste Schwabe en de gekwetste Kanu. Wellicht wordt voor de versterking van de rechter verdedigingsflank opnieuw beroep gedaan op Okpara. j Er is een voon/erkoop van kaarten voorzien op zaterdag 22 en zondag 23 februari in het sekretariaat, telkens van 10 tot 12 u. Er zijn resen/aties, noch voor de tribune, noch voor de staanplaatsen, om elke supporter gelijke kansen te geven. traai ook n teitkr berge begin K.A.V vrij e voors opkui nieuw briëls die alle twijfels wegnam. Herzele SK Aalst 1 SK Aalst kwam goed weg in een partij waarin Herzele ronduit de betere ploeg was. In de eerste helft gebeurde er wei nig. Dirk Raes kreeg een eerste kans maar hij besloot op Van der Steen en daarna op de paal. Ook Marnic Eloot diende een bal uit de winkelhaak te ran selen. Herzele werd voor zijn inspannin gen laat beloond toen De Bondt scoorde maar even later maakte Arijs reeds gelijk. Gevleid resultaat voor de matige Aalste- naars. De verrassing in 4de provinciale D was bodegemse doelman werd zelfs uitge- de 1-0 nederlaag van SK EREMBODE- sloten na een fout op hem SK Erembo- GEM tegen het bescheiden EDIXVELDE. degem probeerde tijdens het vierde De promotiekansen van Erembodegem kwartier de balans weer in evenwicht te kregen hierdoor enigszins een deuk, aan- brengen, maar kon nauwelijks een vala- gezien de overige promotiekandidaten bele kans afdwingen Speler-trainer Jim- aan de overwinnende hand bleven. Edix- my Van Oudenhove was uiteraard een velde had o.i. recht op de beide punten, tevreden man na de wedstrijd: "Die over- De thuisploeg domineerde de eerste helft winning is voor mij geen verrassing. Tij en kwam op voorsprong langs Patrick dens de terugronde wisten we ons regel- Antoniasse op aangeven van Patrick matig in de kijker te spelen. De ploeg ligt Poep. De bezoekers werden door de nu beter in balans en de uitslagen zijn scheidsrechter van een tweede treffer derhalve navenant.", gered toen hij een fout op Antoniasse in Ook hekkesluiter OLYMPIA ERONDE- de strafschopzone onbestraft liet. Die GEM deed insiders zondagavond II. Antoniasse was bij Edixvelde alleszins aardig opkijken, door middenmotor de uitgesproken figuur van de ploeg. Hij VK Esse in bedwang te houden. Voorzit- betekende een doorlopend gevaar voor ter Van Wezemael keek al even verras- de bezoekende verdediging en de Erem- send op: "Ik kan me niet herinneren hoe lang het geleden is dat we nog een] konden binnenrijven. Het werd tei se een wedstrijd die in het teken1 van de strafschoppen. Er werden gefloten. Onze doelman kon nocl één van die elfmeters neutralizeren.i niet waren we er toch aan voor de moe te. Hoopvol is het feit dat we twee onze achterstand konden ophalen. Int der geval willen we dit seizoen zo $n mogelijk vergeten. We zijn aan een if breiding van het bestuur toe, met onde meer de inbreng van de oud-spelB Hans Baeyens, Ignace Bauwens, Mï Ruyssinck en Eddy De Weghe. Die kir nen met raad en daad Olympia aan de voorbereiding van het nieui seizoen." BJU speelde Uyttenhove een hoofdrol in de poging om de gelijkmaker of eventuele winst nog te forceren. Na pass van Van Heuverzwijn knikte hij de bal binnen maar later miste hij een strafschop. Ook in de slotfase miste topscorer Mare nog twee doelrijpe kansen. Lede kwam dus goed weg maar kaapte een gouden punt weg. TK Meldert Lede Mere Geraardsbergen Lede blijft zijn strijd verderzetten voor het behoud. Het is duidelijk dat het nog kan maar het zal allicht moeilijk worden. Mis schien is het onverwachte gelijkspel op het veld voor Lede een opsteker? De thuisploeg domineerde wel de partij maar Lede loerde op de counter. Veel mogelijkheden kwamen er niet maar één tje was voldoende voor Louvagie om Lede op voorsprong te knallen. Toen Het veroordeelde Geraardsbergen had geen kans tegen Mere dat een rustig meesterschap aan de dag legde. In de eerste helft kregen Van den Driessche, Burm en Van Impe kansen maar zonder succes. Na de rust liep de afwerking op peil. Coppens Ruyssinck en De Swaef zorgden voor een ruime en verdiende zege. (NIC) Duivensport. Eenkele gerenommeerde liefhebbers uit Hofstade tijde de vrijetijdsvlucht (da) Voetbal. Sparta Buggenhout, zo goed als veroordeeld (foto guy) Bambrugge 3 Onkerzele 1 Bambrugge kende geen problemen met Onkerzele dat nog voor het behoud zal mogen knokken. Voor Bambrugge is de gradatie nu totaal onbestaande. Drie tref fers van Chris Gabriels bezorgden de thuisploeg een ruime overwinning die enkel nog in het gedrang kwam toen Larnoo tegenscoorde. In de eerste helft kwam Bambrugge op voorsprong; na fout op Matthijs zette hij de terechte strafschop om. Na rust stifte Gabriels dan een balletje over de bezoe kende doelman. Toen Larnoo vijf minu ten voor inrukken tegenscoorde kreeg Bambrugge het nog onverwacht warm. Onkerzele kreeg één kans en scoorde prompt. De Coster bediende toen Ga- E. Aalst-Club Brugge 0-1. De Wolf, Eikelboom en Cornelissen attent bij een Brugse aanval (da) E. Aalst-Club Brugge 0-1. Een Nederlands onderonsje: wie heeft schuld, Cornelissen of Foeke Booy ?(da) Baardegem 2 Aaigem 1 De thuisploeg, in puntennood, nam een blitzstart met twee loepzuivere treffers, Sieben nam een vrijschop en De Schrij ver kopte raak. Christiaens probeerde zijn geluk vanop afstand en Baardegem stond meteen riant aan de winst. Even schrikken was dit voor Aaigem. Rond het halfuur bracht De Vadder Aaigem weer terug in de partij. Na de rust zat er op de bezoekende machine echter te weinig stoom om Baardegem nog te verontrus ten. Enkel De Vadder kreeg nog een kans maar de bal zoefde net over, Baardegem bleef rustig overeind en doet een goede zaak in de strijd voor het behoud. Denderleeuw Burst Of Burst de stunt zal kunnen plaatsen om zich hals over kop toch nog te handhaven in derde provincialers is en blijft de vraag Eén zaak staat vast: na deze zege is Olympic alvast zinnens zijn huid duur te verkopen. De Langhe, De Clercq en Van de Perre hadden de bezoekers reeds voor de rust op een riante 0-3 voor sprong geknald. Na de koffie schoot Denderleeuw wakker en scoorde tegen langs Mertens en Van Mulders. Burst was weer verontrust maar in de slotfase nam Perreman alle twijfels weg. De be- Duivensport. Enkele verantwoordelijken van de Aalsterse duivenmü zoekers kunnen weer hopen. schappijen tijdens de vrijetijdsvlucht (da) (NIC)

De Voorpost | 1992 | | pagina 18