'aarsblauw kan 't tóch Enkelbreuk voor Seymortier Alleen op kop Een scheidsrechter is ook maar een mens. VOETBAL De Voorpost - 21.2.1992 - 19 K.A.V. Dendermonde - Scup Jette 2-2 2-0 voorsprong weggegeven Goede kollektieve inzet Toch schokeffekt Eindelijk VOETBAL erweó- sedeit imtde k 1ruchk en pa* r9- H& neteeii <lasse. ttelijkt irweó- 'emaa -uikse Iracht, opers, Vuil, grijs, nat en koud was het zondag namiddag in het vernieuwde Gremberg- se stadion, zelfs de 'jongens' van de gazet hadden beschutting gezocht tegen ie miezerige regen die hun banken teis terde. Toch hebben ze van op hun hoge zitplaatsen plezier kunnen beleven aan deze thuismatch, allicht de eerste dit i, waarin de emoties mekaar in snel tempo opvolgden. /óór de wedstrijd konden we even een rijkje nemen in de vernieuwde kantine onder de tribune, waar binnenkort de leden van 'Club House K.A.V.D.' een fraai onderkomen zullen vinden. Toen ook radioman Briek voldoende electrici- teit kreeg om zijn ferme stem over Grem- «rgen te laten galmen, kon de wedstrijd beginnen. K.A.V.D. verscheen aan de aftrap in een vnj eigenaardige opstelling. Weg met voorstoppers, libero's, laatste mannen, opkuisers en dergelijke. Rik Pauwels, de nauwe trainer, hield het bij een eenvou dig systeem: drie aanvallers, drie mid denvelders en vier verdedigers, allen tel kens op één rij. We konden zowaar onze ogen niet gelo ven toen paarsblauw van start ging in een overmoedig tempo. Die jongens liepen zich zowaar de ziel uit het lijf, waren paraat bij elke balbetwisting, holden ach ter het leren ding aan alsof het een mil joen waard was en schiepen zowaar kansen, niet veel maar toch... Dat men ons nu niet meer komt vertellen dat sommige spelers niet blij waren met de trainingswissel. Toch waren er aan deze ongebruikelijke opstelling gevaren verbonden. De achterspelers konden niet meer rekenen op een mannetje achter zich en bij het verkeerd toeklappen van de buitenspelval moest er ijlings achter volgd worden. We hebben in elk geval zien voetballen, al is Scup Jette dan ook geen ploeg om over naar huis te schrijven, al waren er wel enkele opvallende spelers, wat bij KAVD moeilijk kon gezegd worden, al GIVANA OEN Ai KMD-Jette 2-2. Ook hier bleef Gotzen de baas (vh) bleek het koliektiet meer te kloppen dan vroeger. Ondanks al die inspanningen, die veel gevergd hebben van de spelers, bleef het 0-0 aan de rust, maar iedere toeschou wer voelde het met de ellebogen aan dat er nog vuurwerk in de lucht hing. En inderdaad, nog maar pas waren na de koffie de plaatsen bezet of de vlam sloeg in de pan. Een fraai uitgetekende aanval van de thuisploeg, beginnend bij Van Roy, Schockaert en De Kinder, werd door Van Troos mooi in doel geschoten. Het stadion ontplofte en den Briek explo deerde mee. Het was lang geleden dat hij nog eens een thuisdoelpunt had mogen omroepen. Plots kregen we de sfeer van de oude dagen, ledereen voelde dat het erin zat en nog maar pas had Jette de aftrap genomen of daar verscheen KAVD weer voor de bezoekende muit. Een fraaie inswinger op het hoofd van Gotzen (deze keer opvallend aanwezig) en 2-0. Nu droop het enthousiasme van de tribu nes. Ook de spelers werden hierdoor aange grepen en verbeten gingen ze op zoek naar een derde treffer, meteen denkend aan al de afstraffingen die ze dit seizoen al moesten beleven. Het zou hen slecht bekomen want het feest duurde niet lang. Balverlies en een dekkingsfout, beide na stilstaande fasen en dus te voorkomen, zetten een domper op het laaiende vuur. Bij de 2-2 kreeg KAVD nog enkele uitge speelde kansen. Een mooie doorbraak werd te persoonlijk verkwanseld terwijl er twee paarsblauwe voorspelers vrij stonden te wachten om te scoren. Onver geeflijk... Even later kreeg Patrick De Kinder de kans van zijn leven toen hij zich plots alleen voor de keeper afgezonderd zag. De Brusselse doelman kwam uit zijn goal :ren, 2 "ü«,ii KAVD-Jette 2-2. Gotzen schiet op doel maar de bal gaat via de staak buiten (vh) Eendracht Zele - La Louvière 2-1 Oe enkelbreuk van Filip Seymortier bete kent een domper op de vreugde in het Eendrachtkamp waar vrijwel iedereen Plunderde om de vijfde en zo belangrijke seizoenszege. Door dit spijtige voorval -hetgevolg van een onbestrafte en fou- oeve ingreep van Stevens in de straf schopzone is Eendracht zijn beste spits wellicht kwijt voor de rest van het seizoen. Een drama voor de klub maar ook voor Filip Seymortier zelf. De jonge Zeienaar liet sinds de komst van Jaak Goossens opnieuw zijn grote klasse blij ken en stond door zijn prestaties op de drempel van de militaire ploeg. Ook de strafmaat van Filip Fiers baart kopzorgen alhoewel hij in beroep is ge- flaan tegen zijn schorsing van drie straf- zondagen. Ref Javaux floot overigens jwak tijdens de eerste helft. Een niet bestrafte fout op Geert Christiaens leidde zelfs het Waalse doelpunt in dat Een dracht tot een verbeten forcing verplicht te na de pauze. Even kwamen de tricolo res goed weg maar begonnen na enkele Waalse akties aan een verwoede achter volging waarbij zowel Bert Cluytens als Filip Fiers verstandig gebruik maakten van de rechterflank om de defensie van La Louvière te ontgrendelen. Dat leverde sukses op langs invaller en opportunist Mohamed Toujani. De Tunesiër toonde zich tweemaal bij de pinken en gaf de verdiende overwinning vaste vorm. De voorspelling van trainer Jaak Goossens kwam uit. Hij duimde vorige week nog voor een overwinning en een sprong in het klassement. "Met wat geluk kon de wedstrijd zelfs in de eerste helft beslecht zijn. De arbitrage was beneden alle peil. Ik vroeg de spelers aan de rust zich niet tegen de ref te keren maar keihard door te gaan. Ze hebben voor de overwinning gevochten. Deze aanpak heeft ons geen windeieren gelegd alhoewel we door de enkelbreuk van Filip één van onze hoofd- troeven verliezen." (AJZ) en was al tegen ae grasmat gegaan toen verbauwereerde Patrick de bal in zijn grijpgrage armen joeg, waar een listig lobje had kunnen.volstaan. Spijtig voor dit paarsblauw, dat nu werkelijk tot de bodem van zijn krachten was gegaan, om na zo'n wedstrijd maar één punt te krijgen. In elk geval het zit er nog in. Dat hebben we vorige zondag gezien. Al zal inzet alleen er moeten voor zorgen om het behoud veilig te stellen, want het leek ons wel dat sommige spe lers het zeer lastig hebben om de volle negentig minuten op volle toeren te spe len. 'Het wordt knokken tot de laatste speel dag, zoveel is zeker, zegde Rik Pauwels, die sinds vorige donderdag het sportieve bewind voert in het Grembergse stadion. Over de inzet van de spelers mag ik zeker niet klagen. Als zij zo voortdoen dan blijven we in vierde, daarvan ben ik nage noeg overtuigd. De kern is nochtans be perkt en weinig spelers zijn polyvalent. Toch meen ik dat we niemand moeten uit de weg gaan. De tijd om de spelers voor deze match klaar te stomen is vrij kort geweest. Dat we 2-0 voorsprong uit han den geven is natuurlijk jammer. Men had de bal meer in eigen rangen moeten houden. Voor enkele spelers was die derde treffer blijkbaar belangrijk. Al bij al ben ik niet ontevreden, wellicht rooien we het wel. eg/mdb Denderhoutem - VW Hamme 1-2 Winst bij -Verbroedering Denderhoutem en een gelijkspel van Bornem, brenen VW hamme voor het eerst in deze kom petitie alleen aan de leiding. Een objektief man als Daniël De Paepe geeft toe dat zijn ploeg meer kreeg dan waarop zij recht had. 'Tijdens de eerste helft schiep Dender houtem meerdere kansen. Het heeft die niet benut. Het rammelde nochtans in onze verdediging, reden waarom ik nog voor het halfuur tot een wissel overging. Ronny Stalpaert ruimde de plaats voor Jean-Luc Aerts. Meen niet dat de oor zaak van het minder presteren enkel en alleen bij Stalpaert lag. Als trainer moet je echter je verantwoordleijkheid nemen. In het derde kwartier zijn we eerder goed koop aan de gelijkmaker geraakt toen Raf Vermeire vanuit een scherpe hoek kon besluiten. De vertoning in de tweede pe riode was van ietwat betere makelij, al hebben we ons niet echt kunnen manife steren. Onze ploeg heeft vaardige voet ballers aan boord, die zich op een zwaar veld moeilijk kunnen uitleven. Guido ver- geylen en Filip Segers konden zich beter dan de anderen uit de slag trekken. Als maar meer zag het eruit dat de match op een gelijkspel zou eindigen. Vijf minuten voor het einde zijn we onverwacht aan een tweede doelpunt gekomen, ander maal langs Raf Vermeire. Hij begon voor het eerst sinds weken als titularis in de plaats van de geschorste De Borger. Al bij al mag ik dik tevreden zijn met dit resultaat. E.G. KAVD-Jette 2-2. Gotzen was vrij sterk in de kopduels (vh) KAVD-Jette 2-2. Nardus speelde een verdienstelijke wedstrijd maar verkwanselde een mooie scorekans (vh) KAVD-Jette. Gotzen, Van Roy en Van Troos speelden een goede match (vh) SIAö Prov. Juniores KAVD-SNS. Jurgen De Ridder gaat tot eenieders verba zing rood krijgen (td) De man in het zwart is meer dan eens de kop van jut, niet altijd terecht trouwens. Dikwijls verschilt de appreciatie naarge lang men in het verliezende of winnende kamp staat. Wanneer vriend en tegen strever echter in alle staten worden ge bracht en de trainers spontaan achter de omheining gaan en eventjes met de idee spelen om beide ploegen van het veld te halen, dan schort er wel degelijk iets. De oorzaak van dit alles was het optreden van scheidsrechter Vanraemdonck die er in slaagde een sportieve wedstrijd tus sen de provinciale juniors van KAVD en Sint-Niklaas tot een enerzijds lachwek- Prov. Juniores KAVD-SNS. Het op- kende maar anderzijds trieste bedoening treden van scheidsrechter Van- te maken. Lachwekkend op de manier raemdonck was beneden alle peil waarop gele en rode kaarten werden te (td) voorschijn getoverd (of niet gegeven): triest om de eventuele gevolgen van schorsingen die daar kunnen aan ver bonden zijn. Het is zeker niet goed te praten dat spe lers hun zelfbeheersing verliezen, het is echter wel te begrijpen dat bij zoveel onrecht en provokatie de braafste uit de bol gaat en dit langs beide kanten. Hope lijk houdt het provinciaal comité ook daar rekening mee. Gelukkig was er iemand van de scheidsrechterscommissie op nazicht die zichzelf van de feiten heeft kunnen vergewissen. Van een eventuele promo tie naar vierde provinciale zal waar schijnlijk niet veel in huis komen voor scheidsrechter Vanraemdonck. Het is in ieder geval niet fair tegenover de klubs die er heel wat moeite en geld in steken om een degelijke jeugdopleiding te geven, niet alleen sportief maar ook opvoedkundig. Ook al heeft een scheids rechter ook recht op een mindere dag en loopt er in eerste nationale een Blareau rond. Aan de andere kant dan ook weer een vingerwijzing voor de klubs om werk te maken van rekrutering van nieuwe scheidsrechters zodat men individuen als hier beschreven kan elimineren. Tenslotte nog ditKAVD won de wed strijd met 3-2 nadat men bij de rust 0-2 in het verlies stond. Hierdoor haalt men 5 punten uit de laatste drie wedstrijden waarbij de overwinning op koploper Een dracht Aalst.

De Voorpost | 1992 | | pagina 19