Heikant wipt over Zaffelare Doggen boemen voor Terjoden Muysewinckel als redder in nood Opdorp schuift hogerop Scheidsrechter Verbustel vond het welletjes Vierde provinciale F Derde provinciale C Vierde provinciale E Derde provinciale E Derde provinciale F WÊÊÊÊÊmmmÊÊÊÊÊÊ^mm fcU'WV', fofTUKj pSCTA.Vj [ofTA.VP] »npy* VOETBAL 20 - 21.2.1992 - De Voorpost Met een overdonderende 0-5 zege tegen een in een off-day verkerend Zaffelare is HEIKANT zich gaan nestelen op de twee de plaats. Heikant zat reeds op rozen vóór de rust met doelpunten van D'Hollander, Van Eetvelde en Van Puyen- broeck. Op een kwartier van het einde zorgden Van Lokeren en Wiels voor for- faitcijfers. Leider OORDEGEM liet zich op Lochristi niet verrassen. Van Herpe scoorde in de eerste helft en na de rust legde De Smet de geruststellende 0-2 eincfijfers vast. Bij de thuisploeg werden de kansen ge mist via Balcaen, Vandenbussche en FC BERLARE en SK WICHELEN deel den broederlijk de punten. De Puiteklop pers stonden via De Pauw reeds na een kwartier aan de leiding, maar Fonteyne zorgde met twee knappe doelpunten dat de bezoekers met 1 -2 de rust bereikten. Voor Berlare leek de zege binnen bereik nadat Fierens zijn duivels had ontbonden, maar op de valreep zorgde Huylebroeck uiteindelijk voor een logische 3-3 einduit slag. SK OVERMERE klopte SK Oostakker met 2-0 en blijft daarmee in het zog van leider Oordegem. Beide ploegen namen een helft voor hun rekening. Overmere, profiterend van het windvoordeel kwam op voorsprong via Berkers, die een vrije trap van Snoeck prompt afrondde. Oost akker probeerde na de kampwisseling de bakens te verzetten, maar inkasseerde uiteindelijk nog een counter van Hou- bracken, uitstekend in punt gebracht door Berkers en De Saedelare. SERSKAMP wist FC Oostakker een pun tje te ontfutselen na een ontgoochelende partij. Oostakker kreeg wel een paar kan sen via Van Assel en Goethals. Sers- kamp legde vooral de nadruk op een stug verdedigen, maar kreeg dieper in de tweede helft toch nog een paar gelegen heden tot scoren op de counter. FC GIJZEGEM won de vierpuntenwed strijd tegen Sint-Kruis-Winkel met 1-2. Dat hebben de bezoekers in de eerste plaats te danken aan een voorbeeldige werkkracht en twee strafschoppen die door specialist Van Sinnaai keurig wer den omgezet. Het blijft niettemin voor Gijzegem nog hard knokken om uit de degradatiezone weg te wippen. SCHELLEBELLE geraakte vóór eigen pu bliek tegen Edeboys niet verder dan een 0-0 brilscore. De bezoekers pakten uit met stevig verdedigen. De thuisploeg kombineerde wel aardig op het midden veld, maar inzake afwerking bleef het bij een mager beestje. B.A.D. Lutterzele-R. Lebbeke 0-4. Eddy Van Keer wil de boel forceren maar tegen dit Rapid was geen kruid gewassen (vh) Leider SMETLEDE verloor een puntje bij het minder gekwoteerde Letterhoutem en meteen kon H.O. Kalken, dat vlot won met 5-1 tegen Massemen, wat dichter bijsluipen. Het meest sensationele in de reeks greep echter plaats tijdens de wedstrijd tussen J. SCHOONAARDE en VAL. OVERME RE. Na een halfuur kende de ontmoeting tussen de geburen een plots einde nadat scheidsrechter Verbustel een bezoeken de speler met een tweede gele kaart had bediend. Die weigerde echter het terrein te verlaten, na herhaaldelijk aandringen van de refDeze laatste besloot dan maar vroegtijdig de wedstrijd te stoppen. Na zijn opmaak werd ref Verbustel naar zijn auto begeleid door vier plaatselijke lijfwachten, om erger te voorkomen. Een voorval dat een staartje krijgt voor de groene tafel. In ieder geval strekt het de thuisploeg tot eer dat alles in het werk werd gesteld om de scheidsrechter te beschermen. FC WIEZE dat verleden week minder in zijn schik was, pakte tegen Gijzenzele weer uit met de grote trom. Het werd weer een doelpuntenfestival waarop de namen Roels (3), Van Mol (3) en Eeck- houdt (1) kunnen geplakt worden. Wieze trof dit seizoen reeds 73 keer raak en komt hiermee in het spoor van leider Smetlede die al 74 keer de weg naar de netten vond. In ieder geval oefenmeester Roland D'Hondt moet zeker tevreden zijn over een dergelijke grote trefkracht van de Wiezenaren. Ze zijn nog zo zot niet, die van Wieze. B.A.D. OPDORP pakte Doorslaer in met 4-0. Die vlotte zege werd grotendeels in de hand gewerkt door de zwakke prestatie van de bezoekende doelman. Voor de rust zorg de De Nutte voor een 2-0 voorsprong. Na de koffie verhoogden Segers en De Gran de de stand naar een 4-0. Toen vond Opdorp het welletjes en beperkte zich tijdens het laatste kwartier tot een rustig onder-onsje. VK HAMME ging tegen H. Sinaai de boot in met 0-1 vanop het strafschoppunt. De Breucker liet de kans niet liggen. In het Hamse kamp vond men dat uiteraard wel spijtig, zo nipt te moeten verliezen. Maar langs de andere kant moet toegegeven worden dat Sinaai, met Wim Kinders, veruit de gevaarlijkste ploeg was. Der halve vinden we de volle winst verant woord voor de bezoekers. RACING BOONWIJK schoot er weer niet naast. Meerdonk kan er over meespre ken. In ieder geval zet Boonwijk zijn flinke terugronde met volle zwier en doelpunten verder. Het overwicht van Racing was overduidelijk en werd gekonkretiseerd met 5 doelpunten. De Bondt nam er drie voor zijn rekening, en Heirwegh en Van Herdegem ieder één. Doelman De Don der kon zich nog de lukse permitteren een strafschop te missen. B.A.D. Voetbal. Rapide Lebbeke versterkte zijn positie Lutterzele-R. Lebbeke 0-4. Vijf bezoekers op een kluit in de Lebbeekse defensielinie (vh) DOGGEN EREMBODEGEM bezorgde leider TERJODEN, eerder onverwacht, een 1-0 nederlaag. Men kan gewagen van een evenwichtige wedstrijd, die vooral tijdens de tweede helft, en nadat Hofman de thuisploeg op voorsprong had gebracht, aan spankracht won. Ter joden ging na de openingstreffer met volle overtuiging op zoek naar de gelijk maker, maar deed dit wel een beetje te overhaast. Langs de andere kant mag het prima werk onderstreept worden van Doggen-doelman Van Hoefst. BAARDEGEM-AAIGEM werd verdiend met 2-1 gewonnen door de thuisploeg. Baardegem dankt de tweepuntenwinst wellicht aan zijn blitzstart met De Schrij ver en Christiaens als afwerkers in de eerste tien minuten. Aaigem kon rond het halfuur nog terugslaan via De Vadder, maar na de rust hield het thuisteam de wedstrijd rustig onder kontrole. Voor de liefhebbers van een resem doel punten was W. MOORSEL-W. HOF- STADE een ideale wedstrijd. Einduitslag: 3-5. Eerst bracht Van Keymeulen de be zoekers aan de leiding, maar De Bruyn en De Wolf brachten voor Moorsel orde op zaken. Na de hervatting stond op scher prechter Van Keymeulen echter geen maat. Hij bracht met drie treffers op een rijtje Hofstade op een veilige 2-4 voor sprong. Merckx kon op strafschop nog de aansluitingstreffer scoren, maar Van Weyenbergh zorgde uiteindelijk nog voor zware 3-5 eindcijfers. Toch nog een schaduw op deze uiterst spannende wedstrijd. De bezoekende doelman De Bruyne en thuisspeler Merckx werden door de scheidsrechter voortijdig naar de kleedkamers gestuurd. NIEUWERKERKEN geraakte op Winnik niet verder dan een 0-0 gelijkspel. De plaatselijke doelman Cornelis verkeerde werkelijk in een begenadigde dag en was niet te kloppen. BURST maakte St. Denderleeuw in me 2-4. De bezoekers kenden hun beste periode tijdens de eerste helft en troffen toen drie keer raak langs De Clercq, Van de Keere (op strafschop) en De Langhe Na de rust pakte Denderleeuw uit met eer: totaal andere mentaliteit en kwam zelfs terug tot 2-3. Toen op een tiental minuten van het eindsignaal Perreman aan de haal ging en gepast afdrukte, was bj Denderleeuw de veer gebroken. B.A.D. ftf Lutterzele-R. Lebbeke 0-4. Thuisspeler Marc Van Keer probeert de Lutterzele-R. Lebbeke 0-4. De Lutterzeelse speler Moens krijgt M Lebbeekse defensie te ontwrichten (vh) moeilijk tussen twee Lebbekenaars (vh) Leider OPSTAL had het beslist niet ge makkelijk om KI. Vrasene op de knieën te krijgen. Opstal kwam nochtans vrij vlug op winst langs Muysewinckel, die later in het verhaal een hoofdrol zou spelen. De Waaslanders sloegen echter na de rust terug tot 2-1 met doelpunten van Stre- mersch en Denisse. Nadien kregen de geel-zwarten toch nog het deksel op de neus met twee nieuwe treffers van de ongrijpbare Muysewinckel. Die is mo menteel goud waard voor leider Opstal. Het derby tussen OUDEGEM en APPELS werd met 1 -3 gewonnen door de Sparta nen. De eerste twee doelpunten werden nochtans in de hand gewerkt door de plaatselijke doelman Becqué. Al tijdens de aanvangsminuten ging hij in de fout en Geldof liet de kans niet teloor gaan. Rond het halfuur maakte de Oudegemse doel man een strafschopfout en weer stond Geldof paraat om raak te treffen. Toen op de 30e minuut Christiaens een derde bezoekende treffer lukte was de school uit voor Oudegem. Hillaert kon kort na rust nog wel milderen, maar dat was een pleister op een houten been. Oudegem als voorlaatste in de rangschikking krijgt het nu wel moeilijk voor de rest van de kompetitie. SINT-GILLIS-DENDERMONDE was op bezoek bij Tielrode en beet er in het zand met 2-0. De thuisploeg kon rekenen op het windvoordeel tijdens de eerste helft en tevens op een hardwerkende Filip Snijkers. Rond het halfuur zorgden De Keyzer en Colman voor een plaatselijke 2-0 voorsprong. Eendracht kende wel tegenslag toen doelman Verstrepen in gevolge een kwetsuur uitviel na een twin tigtal minuten, en tussen lat en staken diende vervangen te worden door Carlos Kestens. De bezoekers probeerden tij dens de tweede helft nog wat te forceren, maar botsten toen op een sekure doel man Brys en een goed georganiseerde Tielroodse verdediging. SK GREMBERGEN hield St. Pauwels op afstand. Na een weinig spannende wed strijd, die vooral in het teken stond van sterke defensies in beide kampen, bleef het bij een logisch 0-0 eindresultaat. De eerste helft dwong St. Pauwels wel enig terreinvoordeel af, zonder echter gevaar lijk te zijn. Na de rust stak Grembergen het meest de neus aan het venster, en dreigde vooral langs Nobels. Deze keer kon hij evenmin scoren. B.A.D. Voetbal. Marcel Bauwens en Octaaf Jacobs zijn de kerels die instaan voorde ticketverkoop bij Valentino's Overmere (mt)

De Voorpost | 1992 | | pagina 20