Voetbal kalender Zware pandoering Freddy Buyl laatste reddingsboei voor SK Lebbeke %sm Benny Huylebroeck in een beste doen Oudegem terug naar vierde Titel wenkt voor Eendracht Opstal r De ploegen Koninklijke Maatschappij: De Verenigde Liefhebbers - Roosdaal mJ 1 U B VAN NV mrnrns SS De Voorpost - 21.2.1992 - 21 S.K. Lebbeke - Destelbergen 1 -6 Algehele ontevredenheid bij de SK-aan- hang na de zware thuisnederlaag tegen Destelbergen. Supporters spraken over een schandalige, lamentabele verrich ting. De bestuursmensen hadden even min vleiende woorden over voor de spe lersgroep. Opmerkelijke vaststelling was dat zij fysisch een uitermate zwakke in druk lieten. Wordt er tijdens de week soms onvoldoende getraind 'Zo'n katastrofe hebben we in jaren niet meegemaakt, zegt klubleider Willy Meert. Doelman Johan Vinck ontbrak. We deden voor het eerst beroep op Bart Schoepen. Het zou oneerlijk zijn om hem met alle zonden Israels te beladen. Het zijn droeve tijden aan het Lebbeekse Konkelgoed. De 1-6 nederlaag tegen Destelbergen is lang blijven nazinderen. Maandagavond werd een dringende vergadering van de beheer raad georganiseerd. Er werd besloten om een beroep te doen op Freddy Buyl, oud-speler van SK Beveren. Bruno Van Bladel kreeg de telefonische melding dat hij bedankt was voor bewezen diensten. Met Buyl is blauwwit aan de derde trainer toe. Op 1 december werd Guy De Baere ontslagen. Oud-speler Bruno Van Bladel werd ver zocht om de taak over te nemen. Binnen de kortste keren kregen we van enkele spelers te horen, dat er tijdens de week niet eens intens meer getraind was. "Het was anders onder Guy De Baere", was zowat de algemene kommentaar. Van Bladel is er in geslaagd om nog enige tijd op het werk van De Baere te teren. De laatste twee tot drie weken stuikte SK in de tweede helft zienderogen in elkaar. Vorige zondag tegen Destelbergen bleef er alleen nog een puin hoop over. Sommige spelers hadden de bestuurslui intussen opmerkzaam gemaakt, dat men onder Van Bladel regelrecht in de put terecht kwam. Na de katastrofe tegen Destelbergen is die realiteit blijkbaar tot het hele bestuur doorgedrongen. De knoop werd maandagavond doorgehakt. Freddy Buyl werd gevraagd om SK voor een degradatie te behoeden. Hij kent Lebbe ke. Elke week is hij aanwezig op het Konkelgoed en volgt vrijwel ook iedere uitmatch. Reden dat de Waaslander de zondagnamiddag met SK Lebbeke doorbrengt, heeft uiteraard te maken met zijn zoon Nico. Hij werd voor een seizoen door de eerste provincialer aangewon/en. Een kwetsuur houdt hem intussen al een paar weken van het veld. Buyl kent dus Lebbeke. Mogelijk is hij de enige die een afdoende remedie op zak heeft. Overigens heeft het bestuur geen andere keuze. Het wegsturen van Guy De Baere is wellicht een flater geweest. De oud-KAVD-voetballer leverde voortreffelijk werk aan het Konkel goed. Hij kreeg echter opeenvolgende weken af te rekenen met onbeschikbare voetballers. IJzer breken met de handen was ook voor hem onmogelijk. Met een kompleet team had hij misschien betere resultaten behaald. Dat laatste is uiteraard een veronderstelling. Met Freddy Buyl speelt voorzitter Rudy Jansegers allicht zijn laatste troef uit. Hopelijk slaagt de Waaslander erin om SK Lebbeke in eerste provinciaal te houden. Nog even herinneren dat een week of drie voor Guy De Baere de bons kreeg, André Heyman als hulptrainer aan de deur werd gezet. Zoveel wissels in enkele maanden Het stemt tot nadenken. Zelfs als SK een eerste provincialer blijft, en dat hopen we van harte, zal voorzitter Jansegers orde op zaken moeten stellen. VOETBAL Heel de ploeg verkeerde in een off-day. Tijdens het tweed kwartier stonden we twee doelpunten toe. We waren op dat ogenblik archi-slecht aan het spelen. Van degelijke kombinaties was er geen spra ke. De hoop op een betere tweede helft was dus gewettigd. Een voorzet van Piet Perdaens, kort na de hervatting, kwam bij Stefan Vercauteren terecht, die binnens choot. Geen zestig sekonden later viel aan de overzijde een derde doelpunt. De match was meteen gespeeld. We stuik ten in elkaar als een kaartenhuisje en inkasseerden een smadelijke nederlaag'. E.G. CITROEN VERDfclfc Robur Moerzeke - Haasdonk 4-1 Haasdonk, dat de jongste weken een zes op zes boekte, werd door Robur met 4-1 te grazen genomen. Men zou hierbij kun nen denken aan een 'walk-over' vanwege de Roburisten. Niets is minder waar. Haasdonk, genietend van een niette ver- s «5 smaden windvoordeel, was gedurende WL de eerste helft de meest aanvallende -w partij, zonder echt doelgevaar. Het bleef bij de rust zelfs 0-0. D Na de hervatting kende Robur vrij vlug ten hiervoor wachten tot diep in de twee- 2 2' Schockaert9eefteen voorzet maar doelman Baete s a su|<ses |angS Eddy Van Bogaert. Daarna de helft. Toch een overwinning die op tijd viel de thuisploeg watterug, kwam Haas- komt na twee opeenvolgende nederla- donk sterker in de wedstrijd en kon de gen. Het zal alleszins deugd gedaan heb- doelman Laureys plaatste meteen de derde Roburtreffer raak. De laatste minuut muisde Hans er nog eens vanonder en legde de 4-1 eindcij fers vast. Oefenmeester Van den Bergh was uite raard een tevreden man. 'We verloren verleden week met 4-2 en speelden kol- lektief toen heelwat beter. Vandaag win nen we afgetekend met 4-1maar moes paraaf (vh) SK Oudegem Sp. Appels 1-3 balans zelfs in evenwicht houden. Die ben aan de supporters die thuis nog niet gelijke stand bleef op het scorebord te veel verwend waren. Graag een ere- staan tot tien minuten voor het einde, saluut aan Benny Huylebroeck die op het Toen etaleerde Benny Huylebroeck, die ogenblik dat zijn team wat aan het zwal- zondag II. de spelbepalende figuur was pen was, zich opwierp als een stuwende bij Robur, een solo en liet Wuytack zelfs kracht op het middenveld en m.i. op het toe te scoren. Vanaf dat ogenblik zette beslissende moment de match gewon- Haasdonk alles op alles. Dat was echter nen heeft', aldus oefenmeester Van den Het ziet er naar uit dat S.K. Oudegem in inspanningen opnieuw in de laagste totaal in de kaait van de snelle Hans Bergh. de volgende kompetitie als vierdeprovin- voetbalregionen terechtkomen'. Vereist. Eerst werd hij foutief gestuit in de BAD cialer zal beginnen. Na de nederlaag op E.G. penaltyzone en strafschoppenspecialist eigen veld tegen Sparta appels is de kans op het behoud zeer klein geworden. Op voorwaarde dat de resterende matchen vrijwel allemaal worden gewonnen, zou S.K. zich kunnen handhaven. 'Ik veronderstel dat we ons bij de realiteit zullen moeten neerleggen, jammers klu bleider Hector Lambrecht. Scoren is en blijft het grote zorgenkind. Tegen Appels kwamen we reeds na drie minuten op achterstand na een slippertje van onze doelman. Op het halfuur kregen de gast en toegekend, waaruit een tweede doel punt volgde. Toen de bezoekers even later een derde keer tot scoren kwamen, was de match gespeeld. In de tweede periode zijn we ondanks loffelijke pogingen niet verder geraakt dan een eerreddend doelpunt. Aan het tweejarig verblijf in derde zal nu wel een einde komen, tenware er een mirakel zou gebeuren. Het is spijtig dat we na zovele Fierens Tsjoen Vervaeke De Greef De Decker 1ste provinciale Lovendegem-SK Lebbeke E. Meldert-Aalter 2de provinciale B SK Aalst-Bambrugge St.L.Houtem-TK Melders Lede-Oosterzele Bevere-Mere Van Cauwenberghe 2de provinciale C C.Melle-Robur Demeulemeester Klinge-Baasrode Santon Kemzeke-Lutterzele Arys R. Lebbeke-Lokerse Van Zande Buugenhout-Beervelde Van Boven 3de provinciale C Oordegem-Zaffelare Heikant-FC Oostakker Serskamp-Laarne Gijzegem-SK Overmere SK Oostakker-Berlare Wichelen-Lochristi St.Kruis-W.Schellebelle 3de provinciale E Hillegem-Baardegem Aaigem-St.D'leeuw Burst-Welle Terjoden-W.Moorsel Hofstade-Winnik Niewerkerken-Kerksken Doggen-Okegem 3de provinciale F Grembergen-Bazel St.Gillis-D.-Opstal Straatje-Oudegem Appels-St.Gillis-W 4de provinciale D Woubrechtegen-FC Aalst Tembuyser S.Moorsel-Erondegem Boekling Erembodegem-St.Antelinks De Wilde Erpe-Appelterre Dhaenens Edixvelde-Esse Hautman 4de provinciale E Smetlede-HO Kalken Massemen-Schoonaarde Valentino's-Kwatrecht Wieze-Ressegem 4de provinciale F Boonwijk-VK Hamme Delmotte Lauwereys Bruggeman Vanexaerde Dossche Delille VD Stylen Hoste Demaeseneire Backaert Vermeire Demesmaeker Spriet Blomme Piens Teugels Callebaut Scheerlinck Ketelaere VD Eede Casteleyn Verbustel Drieghe Jeugdvoetbal. De kadetten van FC Baasrode kregen een nieuwe uitrusting (foto Piet hHrmans) Vrasene - Opstal 2-3 Eendracht Opstal heeft als leider thans drie punten voorsprong verworven. Het won in Vrasene en kwam er drie keer tot scoren. 'We hadden het er niet onder de markt, Rapide Lebbeke Verleysen is geschorst. Van Moer zeke en Carlier keren terug uit hun strafperiode. De ploeg: Janssens, Heyvaert, Helon, Gunther Mathijs, Van Puyvelde, Willaert, Verheyden, Carlier, Van den Bossche, Buydts, Van Moerzeke, Nasser, Geert Ma thijs, Peleman. Robur Moerzeke Robur gaat op bezoek bij Cercle Melle zonder de gekwetste Van der Smissen. Eddy Huylebroeck, weer hersteld, wordt weer in de kern op genomen, De ploeg: Laureys, Huyghens, Vercauteren, Nobels, Van Bogaert, Van den Eede, De Wil de, P. Verhelst, E. Huylebroeck, Wuytack, H. Vereist, De Geest, E. Huylebroeck, Van Geyte. FC Baasrode Voor de uitwedstrijd op De Klinge kan oefenmeester Dré Heyman weer rekenen op Baert, Van Hamme en Bancheri, die terugkeren uit schorsing. De ploeg: Baert, Van Dorpe, De Cock, Verdoodt, Mi- chiels, Van der Vreken, De Schrij ver, Van Hoeymissen, Van Hamme, Wauters, Bancheri, Ost, Saerens, Moens. FC Lutterzele Van de Wiele, Van Beveren, Abbeel, Van Bosbeke, Willaerts, Verbeeck, Meskens, De Cuyper, B. Moens, P. Moens, E. Van Keer, Reid, M. Van Keer, Y. Van Keer. verduidelijkt sekretaris Emiel Van Mol. Nico De Smedt en Ives Muysewinckel wisten snel hoe laat het was toen zij in de aanvangsfaze door de lokale verdediging op weinig elegante manier onderuit wer den gehaald. Overigens wil ik onderstre pen dat vrasene helemaal geen slechte indruk liet. In de eerste helft waren wij niettemin de meest aanvallende ploeg, wat rond het halfuur in een doelpunt resulteerde langs Muysewinckel na een kombinatie met De Smedt. DUIVENSPORT In de tweede periode werden we dan tot de terugtocht verplicht. Toch konden we via de counter nog aan een doelpunt geraken. De druk van de thuisploeg nam intussen steeds maar toe. Tien minuten voor tijd wezen de bordjes gelijk. Hele maal in de slotfaze kon Nico De Smedt zich afzonderen en het winnende doel punt aantekenen. Je kon deze match vergelijken met een heuse thriller, span nend tot het einde. B.A.Dy Algemeen kampioen: Verbeken Jos met 360 prijzen. Algemeen Kampioen Quiévrain. Ne vens Gebroeders met 219 prijzen. Algemeen Kampioen Tracy-Le-Val: Aerts Felix met 219 prijzen. Kampioenschap 1+2 afgegeven duif Quié vrain: oude: 1 Asselman René zoon, 2. Baeyens Felix, 3. Verbeken Jos, 4. Christiaens Frans, 5. Cautaerts Etienne, 6. Raspoet Do minique, 7. De Neef-Sterckx, 8. Willems Al fred, 9. Temmermans Louis en 10. Eylen- bosch Julien. Jaarlingen: 1. Baeyens Felix, 2. De Valck Adolf, 3. Frangois - Van Der Cruyssen, 4. Vierendeels Jean. 5 Coppens August, 6. Ver breken Jos, 7. Schelfhout René, 8. De Neef Louis, 9. Van Den Nest Robert en 10. Cau taerts Etienne. Jonge duiven: 1 Verbeken Jos, 2. De Neef- Sterckx, 3 Platteau zoon, 4. Van Der Perre Raymond, 5. De Neef Louis, 6. Cautaerts Etienne, 7. De Valck Adolf, 8. Coppens Au gust, 9. Baeyens Felix en 10. Raspoet Domi- nicque. Asduiven Quiévrain Oude 1 Baeyens Felix (2403954/89) - Coëff 39,3, 2 Asselman René zoon (2152540/ 85) Coëff - 54,4. 3. Raspoet Dominicque (2348223/86 - 73.2), 4 Baeyens Felix (4856228/87 - 97,1). Jaarlingen 1. Baeyens Felix (2246877/90 - 31,1), 2. De Valck Adolf (2400698/90 - 42,4), 3. Vieren deels Jean (22689322/90 - 55,3), 4. Baeyens Felix (2246892/90 - 79,8), 5. Baeyens Felix (2246868/90 - 80,6). Kampioenschap 1 +2 afgegeven duif Tra cy-Le-Val Oude 1Vierendeels Jean, 2. Aerts Felix, 3. Braek- mans Hilde, 4 Van Den Cruyce Roger, 5. De Schutter - Borloo, 6. Vastenavondt Hubert, 7. De Vrieze Roger, 8. De Vriendt Jozef, 9. Hey- mans Rufin, 10 Geeraerts Georges Asduiven Tracy-Le-Val Oude duiven 1. Braekmans Hilde (2428155/89 - 58,1), 2. Aerts Felix (233061/89 - 61,0), 3. Aerts Felix (2255893/87 - 66,7), 4. Aerts Felix (2320386/86 - 72,8), 5. Vierendeels Jean (2235409/88 - 73,2), 6. Vierendeels Jean (2529155/89 - 85,0), 7. Vierendeels Jean (2235463/89 - 127,6). Jaarlingen 1. Aerts Felix (2262155 - 38,1), 2. Braek mans Hilde (2246291/90 - 71,5), 3 Vieren deels Jean (2268935/90 - 89,3). 4. De Schut ter - Borloo (2246100/90 -102.1). 5 Van Den Cruyce Roger (2329553/90 - 125,1).

De Voorpost | 1992 | | pagina 21