Wuitens en De Roos blijven op zegepad Giwo schakelt zichzelf uit M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal De Voorpost - 21.2.1992 - 23 nm \S4SH0ft SNOOKER M.T.S.A. Koninklijke Belgische Liefhebbersvoetbalbond Afdeling Oost-Vlaanderen Het M.T.S.A. wil voor de toekomst haar zondagmorgenafdeling in ere houden en is op zoek naar clubs die deze rangen willen komen versterken. Jeugdhuizen, koöperatieven of andere zijn welkom. Inschrijven voor 28 maart 1992 op volgend adres; Stefan De Boitselier voorzitter M.T.S.A. Lange Hoogstraat 31, 9302 Gijzegem tel. 053/70.33.24 Ook zaterdagploegen zijn welkom om de reeds bloeiende kompetitie uit te breiden. Deze krijgen bedenktijd tot einde mei. Voor inlichtingen en verdere informatie kan men steeds terecht op bovenstaand adres. met sportieve groeten, het M.T.S.A.-bestuur kwartfinales van de MTSA-be- ker zorgde nauwelijks voor verras singen. Excelsior,vorig seizoen nog bekerfinalist, plaatste zich pro bleemloos tegen derdeklasser Dressel dat enkel in de eerste helft voor wat weerwerk kon zorgen. Het kon niet beletten dat de eersteklas ser naar de halve finale gaat. De andere topploeg, Alexander, had heelwat moeite om een sterk voor de dag komend Edo uit het beker- tomooi te wippen.. Na een spekta- kulaire namiddag plaatsten Rode Hoos en Nieuwe Wijk zich ten na dele van de eersteklassers Camu en Giwo. De nieuwe kampioen uit de zondagafdeling moest het on derste uit de kan halen om het mar gehandicapte Camu op de knieën te krijgen na een van de meest ontgoochelende wedstrij den van het seizoen. Nieuwe Wijk, dat in kompetitiever- band nog niet veel potten brak dit seizoen, ontving met een bang hart eersteklasser Giwo dat wel enkele spelers moest missen maar ge noeg talent in huis heeft om het de bekerwinnaar moeilijk te maken. Er werd zeker niet kwistig met kansen omgesprongen en dat werd door de thuisploeg afgestraft want wie niet scoort kan niet winnen. Zo plaatste de thuisploeg zich voor de halve finales, samen met Rode Roos, Excelsior en Alexander. De trekking zal plaatsvinden op 28 fe bruari in het Bondslokaal. Wie de trekking wil bijwonen kan dit zon der enige toestemming aan te vra gen. In een vooruitgeschoven wedstrijd won leider waterval als een echte kampioen tegen het bezoekende Melckebeek. Co-leider Zwaan- vrienden kwam met de ganse ploeg een kijkje nemen in de hoop dat de Ledenaars roet zouden gooien in het eten van de leiders, die echter beseften dat het moeilijk wordt om de Wichelenaars nog bij te benen in deze kompetitie. Ook enkele tweedeklassers moesten de arena in wegens afgelaste wed strijden. Honda ontving staart- ploeg Cobilas en stuurde de Moor- selnaars moeiteloos en met lege handen naar huis. Onder den To ren speelde een archi-slechte wedstrijd en werd terecht met de nederlaag gekonfronteerd tegen het bezoekende Bamboe: 0-3. Rode Lantaarn mag zijn titelambi- ties opbergen tot een volgende ge legenheid. Het kwam op eigen veld niet verder dan een gevleid gelijk spel tegen een uitstekend spelend Apostel ken. De wedstrijd in de der de afdeling tussen Tiger Pub en osbroek werd een slaapwekkend vertoon, eindigend op een moeiza me zege tegen de bezoekers. Ook op zondagvoormiddag werd een uitgestelde match gespeeld tus sen Pano en Park, verdiend ge wonnen door de bezoekers met 3- 5. Nieuwe Wijk-Giwo 3-0 Al sprak deze wedstrijd van de kwartfina les het meest tot de verbeelding, toch bleven de toeschouwers thuis. Toch werd het een boeiend kijkstuk met twee ploegen die absoluut de halve finale wil den halen. Ondanks de spanning kreeg scheidsrechter Garcia en zijn linesmen Flores en Van den Eeckhout het niet moeilijk daar beide elftallen zich voor beeldig gedroegen. De bezoekers die de vijfde rang bezetten in de hoogste reeks van de zaterdagkompetitie toonden hun individuele klasse maar ze kobnden nau welijks gevaar scheppen voor het lokale doel omdat hun spelmaker Hans Calle- baut verstek liet gaan en de voorkeur gaf aan Rode Roos, waarmee hij op zondag aantreedt. Dat deed zich enorm gevoelen op het middenveld zodat ook de spitsen niet goed konden bediend worden. Toch kon Giwo de gevaarlijkste aanvallen op zetten en ei zo na werd het 0-1 toen de lokale doelman Van den Steen zich ver keek op een inzenden maar verdediger Dullaert kon op de lijn redden. Tot dan toe had overbuur D'Herde nauwelijks werk gekregen maar op een eerste lokale te genaanval volgde sukses. Een verre uit trap belandde in de voeten van Pascal Wigi. Die hield enkele verdedigers aan de praat en kon een hakje geven naar de vrijstaande Ives Van Driessche, die net naast de paal binnenduwde: 1-0. Dat was tegen de gang van het spel in want de bezoekers bleken over de beste mid delen te beschikken om de bekerhouder een hak te zetten. De spitsen JP Steghers en M. Daeleman verprutsten echter de In ereklasse moest leider Westbury de buren van De Roos in de ogen kijken en al hebben deze laatsten op de vierde plaats momenteel een achterstand van 17 pun ten, toch verwachtten de talrijke kijkers een spetterend spektakel. Dit kwam er ook al won de lokale captain Andy Van Landeghem gezwind van Pascal Clap- forp met 68-34 cijfers. Danny De Schepper, die vroeger bij de thuisploeg het mooie weer maakte, hing de bordjes 9elijk al gebeurde dit tegen Van Goethem meteen flop groen en een lucky-shot op zwart wat hem 51-59 cijfers oplever de, Dé break van de avond kwam op naam van Beno Vervaet, die zijn overstap van de KBBB (nl, Quality Zele) goed verteerde en bij Westbury als halftimeprof heel wat uren kan trainen. Hij haalde nu een reeks van 78 punten en miste op bruin anders had een centuryspel zeker tot de moge lijkheden behoort. Kurt Oosterlinck ver loor hier zo met 79-13 cijfers maar Clap- dorp tekende voor 2-2 toen hij Van Goe them met 22-62 voor schut zette. Het bleef gelijkopgaand want op de fra mewinst van Oosterlinck (break van 46) fin De Schepper kwam er repliek van Van Goethem en Vervaet, al had deze laatste een respot back nodig om met 54-47 de aanvalslustige Clapdorp voor schot te zetten. In het ultieme frame, bij een 4-4 stand bleken beide kapiteins fel aan mekaar flewaagd maar Van Landeghem kon blijkbaar het minst de stress verwerken en dit liet de Schepper toe met 40-53 zijn derde winstframe van de avond en een 4-5 eindzege voor De Roos te bewerken Arena, dat tegen Potter met dezelfde cijfers overeind bleef, nadert op vier pun ten van Westbury dat toch onze topfavor iet blijft. Wuitens knap Het regionaal derby tussen Retro en Kenneth's kende een eigenaardig ver loop want de Ledenaars, die via Patrick Jooris en Edmond Verhaegen tot 0-2 uitliepen vielen toen onbegrijpelijk stil. Vooral hun kopman Danny Schockaert bleek in een komplete offday zodat Ron- ny Grysolle (2), Patrick Robberechts (2) en Jurgen Cooman moeiteloos een 6-3 zege uit de brand konden slepen, want enkel Patrick Jooris, de 23-jarige self made-man had nog genoeg energie om met 43-67 tegen de stroom in te roeien. In derde G blijven de beide Hamse teams het goed doen. Zo maakten de Wuitens korte mette.n met de Pomerans dat voor de pauze via Eric Van Rijsseghem (2) en Marcus Tans wist aan te klampen. Na dien werd de bezoekende tegenstand volledig weggeveegd door Alain Raem- donck (3), Patrick De Waele en Frankie Geens (2) die met 6-3 cijfers mochten juichen. Een vijfde plaats behoort voor deze Wui tens tot de mogelijkheden terwijl gebuur Meulenbroeck aan het laagste podium plaatsje blijft denken. Tegen Evergreen werd alvast niets aan het toeval overgela ten want bij de pauze stond het al 6-0. De Gentenaars konden nadien wel de eer redden via Ronny Cuyt en Marc Van Impe maar Norbert De Moor (3), René De Smedt (2) en Peter De Waele (2) dreven terwijl hun puntentotaal op tot 97 eenhe den en dat is in achttien matchen zeker hoopgevend voor een nieuwkomer! Grootste regio De provincie Oost-Vlaanderen is met 985 leden de grootste BBSA-regio zodat se- kretaris Frangois Pieters fier kon melden dat er liefst 18 provinciegenoten aan het komende Belgisch kampioenschap mo gen deelnemen. Naast de provinciale ti telhouder en de rankingwinnaars in eer ste, tweede en derde mag ereklasse er zo liefst 14 stuks leveren en daar zitten momenteel heel wat streekgenoten tus sen. Andy Van Landeghem (Westbury) is met 158 punten momenteel leider en ook Johan Van Goethem (150), Patrick Rob berechts (134), Danny De Schepper (132), Danny Schockaert (126), Jurgen Cooman (116), Patrick Jooris (115) en Kurt Oosterlinck (112) hebben een plaats in de top 14 zodat een Belgisch ticketje er dik inzit. In eerste klasse is Van Coningsloo (Re tro) de eerste streekgenoot op de negen de plaats en ook Davy Thijs (Westbury), Raf Roelants (Kenneth's), Ignace Van Nuffel (Kenneth's), Luk Aelbrecht (Re tro), Dirk Samson (Kenneth's), Alex Schockaert (Retro), Elie Franckaert (Westbury), Michel De Tender (Westbu ry), Luc Schelck (The Chaplins), Dirk Boriau (The Chaplins) en Sophie Vanwin- gene (The Chaplins) hebben een plaatsje in de tussenstand veroverd. Dirk Daelemans Liefhebbersvoetbal. MTSA-ploeg Osbroek (da) Dressel-Excelsior 1-4 De derde klasser viel duidelijk te licht uit voor het bezoekende Excelsior, dat min stens even goed wil doen als vorig sei zoen en als finalist zijn opwachtig wil maken. Het begon desastreus voor de thuisploeg. De defensie geraakte zo on der druk van de bezoekers dat er paniek uitbrak en D. De Winter zijn eigen keeper op het verkeerde been zette en 0-1. De druk bleef aanhouden en nog voor de rust verzekerden de bezoekers zich een plaats in de halve finales toen A. Van der Meersche voor 0-2 zorgde. Scheids rechter Van Delsen beleefde een genoe glijke namiddag daar beide ploegen zich keurig gedroegen Na de rust gingen de bezoekers op hun elan verder en Van der Liefhebbersvoetbal. MTSA-ploeg 't Half Maantje (da) geboden kansen of liepen in de buitens- pelval. De rust werd gefloten bij deze 1 -0 voorsprong. Na de hervatting gingen de bezoekers pressen maar ze zorgden nau welijks voor enig gevaar zodat de lokale keeper die enigszins onzeker stond te keepen geen enkele verre gevaarlijke bal moest pakken.. Toch stuurde JP Steg hers een schitterend schot naar de win kelhaak maar de strakke wind werd de spelbreker en het schot spatte uiteen tegen de staak en terug het veld in voor de voeten van D. Ringoir, die onbegrijpe lijk naast duwde. In plaats van de ver diende gelijkmaker mochten we al direkt een tegenaanval noteren en kon I. Van Driessche onverwacht de 2-0 vastleg gen. Dit deed de bezoekers de das om mede door het feit dat de anders zo gevaarlijke spits M. Daeleman helemaal niet in het script voorkwam en onder maats presteerde. De thuisploeg was nu zeker van haar kunststuk en verdedigde met man en macht haar voorsprong. Net voor affluiten werd het nog 3-0 toen B. Van Helsuwé een hard schot weggaf dat D'Herde met de vuisten moest wegwer ken in het bereik van Wigi die met het hoofd de eindstand vastlegde. Deze vlot te zege was zeker niet verdiend maar het behalen van de halve finale is het belang rijkste. Alexander-Edo 3-2 Op een haast onbespeelbaar veld werd deze kwartfinale tussen twee eersteklas sers gespeeld. De bezoekers, die reeds veroordeeld zijn om volgend jaar in twee de te spelen, wilden hun slecht seizoen goedmaken en knokten met man en macht om in de beker iets te halen, wat ei zo na lukte. De uitstekend leidende scheidsrechter Impens, geassisteerd door zijn attente grensrechters, zag hoe de bezoekers op 0-1 kwamen toen J. Van Eeckhoorn met een rake treffer de netten bol zette. De thuisploeg was aangesla gen door deze vroege achterstand maar kwam die opdoffer toch te boven en ging op zoek naar de gelijkmaker die er kwam halfweg de eerste helft toen R. De Clercq de bezoekende doelman omzeilde en de bal beheerst binnenlegde: 1-1. De ont goochelde bezoekers brachten er daarna niet veel van terecht en zo kon de thuis ploeg haar wil opdringen en tegen de rust op een 2-1 voorsprong klimmen. Na de rust stapte Edo geladen op het terrein en speelde zo goed dat de gelijkmaker een feit werd. D. Vermeiren trapte de 2-2 binnen. Maar zoals het nu al een gans seizoen het geval is, sloeg het noodlot weer toe toen doelman Lieven Verstrae- ten de bal ver uittrapte en door de knieën ging. Men vreesde het ergste. Een reser vedoelman was niet voorhanden en zo moest J. Van Eeckhoorn tussen de palen postvatten. Hij was nauwelijks paraat of de 3-2 stond al op het bord langs P. De Poorter. Aanvankelijk dacht men dat de ongelukkige keeper de kruisbanden ge scheurd had maar het zou toch nogal meevallen want het was enkel een ver rekking. Toch is hij tot het einde van het seizoen uitgeschakeld. De 3-2 achter stand werd niet meer opgehaald en alles was dus tevergeefs geweest. Edo kan zich nu al voorbereiden op het nieuwe seizoen. Meerssche kon er U-3 van maken, twen wekte de thuisploeg de schijn dat ze het de bezoekers nog lastig zou maken toen spits P. Van der Borght de aansluitings treffer lukte. De hoop was van korte duur want Van den Borre joeg de 1 -4 tegen de netten en de verdiende zege van excel sior was een feit. Rode Roos-Camu 1-0 De bezoekers maakten zich vooral niette veel illusies om de nieuwe zondagkampi oen het vuur aan de schenen te leggen, daar het met een vertimmerd elftal aan de aftrap verscheen. De thuisploeg kon be roep doen op haar type elftal maar was duidelijk niet in hun dagje en kregen het niet gemakkelijk al kon het reeds na 6 min. op voorsprong komen langs de aal- vlugge Huylebroeck W. Gelukkig leken de zwaargehandikapte bezoekers niet bij machte om deze kleine voorsprong on gedaan te maken. De talrijk opgekomen toeschouwers zagen voor het eerst dit seizoen een teleurstellende wedstrijd van het lokale team dat in de Vz finale heel wat beter voor de dag zal moeten komen wil het dan ook overeind blijven. De beste man op het veld was ontegensprekelijk scheidsrechter Van Impe Eric die een feilloze wedstrijd floot. In een vooruitge schoven wedstrijd voor de kompetitie speelde leider Waterval als een echte kampioen onder het glurende oog van co-leider De Zwaanvr., die hoopten dat de thuisploeg de boot zou ingaan. Mel- ckebeeckvr. werd met een zware 6-0 nederlaag gekonfronteerd. De thuisploeg scoorde naar hartelust. Luypaert G. (3 x), Van Heck F. (2x) en Van Langenhove U. zetten de bezoekende doelman in een schietkraam. De co-leiders trokken met gefronste wenkbrauwen naar Uitbergen terug want ze kregen niet waar ze op gehoopt hadden en moeten nu een ach terstand van 5 punten goedmaken. Met een wedstrijd minder gespeeld. Ook in de 2e afdeling stonden een paar uitgestelde of vooruitgeschoven wedstrijden op het programma. Zo moest Honda het veld in tegen het laatst geklasseerde Cobilas. De bezoekers zorgden voor heel wat weer werk maar kregen toch het deksel op de neus toen De Rijck P. (2x) en Van den Bossche de 3-0 voor de thuisploeg kon den aantekenen en zich zo aan de top handhaven. Het Gijzegemse 0. de Toren kon haar thuisvoordeel tegen het bezoe kende Bamboe niet uitbuiten en ging overboord met een 0-3 nederlaag. In een slaapverwekkend vertoon won Tigerpub van Osbroek met 1 -0 in een wedstrijd uit de 3e afdeling en in een vooropgestelde wedstrijd uit de zondagkompetitie ging Pano op eigen veld onderuit tegen Park met 3-5. Dit weekend gaat de volledige kompetitie weer van start met een aantal belangrijke wedstrijden tot gevolg waar vele voetballiefhebbers hun gading zullen vinden. Zaterdag 22/2/'92 om 15 uur Excelsior - Camu (Osbroek) Giwo - Edo (Zesbunderstr.-Rozendreef) R. Espanol - O.C. Aalst (Bergekouter) om 16 u. Waterval - Alexander (Serskamp) Melckebeeckvrienden - Reynaerds (Jeugdh. Leeuwerik, Lede) Apostelken - Blauw/Wit (Osbroek) Cobilas - O. de Toren (Beukenhof) Endoka - Van Denderl. (Kruis Moorsel) Galop - Dyor (Van Hooff, Hofstade) Honda - N. Hofstade (Wijngaardveld Aalst) Houtmarkt - R. Lantaarn (Hofstade) Half Maantje - Bouw (Uitbergen) 16 u. Lion d'Or - Torenboys (Suikerstr. Lede) Zondag 23/2/'92 om 10 uur N. Wijk - Star Boys (St. Annastraat, Hof stade) R. Familial - Gipak (Kruis Moorsel) Sunset - Sportkring (Immerzeel) Georges Liefhebbersvoetbal. MTSA-ploeg Breughels-Denderhoutem (da)

De Voorpost | 1992 | | pagina 23