Peggy Van Kaer in de kijker FC Corner onbedreigd naar nieuwe titel Uitslagen Vlaams Sportverbond Wal ivo LIEFHEBBERSVOETBAL Dames: Door de regen van de afgelopen dagen was het terrein van DVC Opstal onbe speelbaar geworden en werd de wed strijd tegen FC Antwerp Girls noodge dwongen afgelast. Een andere vrijdag avondwedstrijd Lutterzele Girls-Mansing Girls had wel plaats. In Heizijde werd het een spannende wedstrijd met een sterk spelend Mansing Girls. De eerste helft was gelijkopgaand, maar werd ontsierd door veelvuldige fouten van de beide elftallen. Het was Mansing Girls die de score kon openen met een doelpunt van Steenackers Ilse in de 10e min. De thuis ploeg bracht de stand in evenwicht met een doelpunt van De Buysser Miranda in de 16e min. Van de Moortel Kathy knalt 2 min. later een unieke kans nipt over Voor de rust verliezen de bezoeksters nog de gevaarlijke Steenackers Ilse met kwet suur. Na de rust belegert Lutterzele onaf gebroken het doel van Mansing Girls. Doelvrouw Hermans Jeanine speelt ech ter de match van haar leven en houdt met enkele pracht-saves de stand op: 1-1. Wanneer Derweduwen Conny alleen op doel mag afgaan is de bezoekende doel vrouw er aan voor haar moeite. 2-1De stand had nog veel hoger kunnen oplo pen want de thuisploeg kreeg nog meer dere goede kansen maar doelvrouw Her mans en overhaasting bij de thuisaan- valsters waren er de oorzaak van dat Lutterzele niet verder uitliep. Siera Zogge tegen Hemelaer Lady's werd eenrichtingsvoetbal met als uitblinker Peggy Van Kaer. Hemelaer met maar tien speelsters was geen partij voor een sterk spelende thuisploeg. Voor de rust had Van Kaer Peggy reeds driemaal geprikt. Na rusten hanteerden de bezoeksters te pas en te onpas de buitenspelval. Dit gaf aan de snelle voorlijn van Siera Zogge de kans om regelmatig alleen op doel af te gaan. Van Kaer kon net na de rust nog een vierde maal scoren, maar de andere kansen gingen nipt naast of werden ge red door de bezoekende doelvrouw. Lady's Eldorado blijft zich in het kielzog van Siera Zogge vast bijten na een over winning tegen Lady's Londerzeel. Het werd een 2-0 overwinning. Zaterdag: Weer enkele verrassingen van formaat in deze reeks. Zo leed leider Shell Boys de eerste neder laag van het seizoen op het veld van Moerstraat. De wedstrijd begon noch tans heel goed voor de bezoekers met reeds in de 10e min. een own-goal. De Temmerman Nico jaagde de thuisverde- digers op, de terugspeelbal week nog eventjes af en verdween in hetthuisdoel. 0-1Een ideale start voor de bezoekers, die de eerste helft het gevaarlijkst voor de dag kwamen, en na dit doelpunt voluit gingen voor de zege. Vermeiren Rudi maakt in de 26e min. een knap doelpunt door een voorzet in een tijd op de slof te nemen en de thuisdoelman kansloos te laten. De bezoekende aanvallers laten nog en kele goede kansen onbenut. Met nog twee min. te spelen in de eerste helft, bouwt de thuisploeg een snelle counter op en Moens Guy lobt de 1-2 over de doelman. Na de rust oefent de thuisploeg druk uit op de bezoekende verdediging maar deze houdt het hoofd koel tot in de 61 e min. wanneer een handspel met een strafschop wordt bestraft. Moens Guy brengt de ploegen weer op gelijke hoog- Liefhebbersvoetbal. Klein Zand-Grembergen (vh) Liefhebbersvoetbal. Real Hansevelde uit Zele (vh) te. Shell Boys gaat opnieuw op zoek naar het verdiende derde doelpunt maar Moerstraat kan op een attente doelman rekenen. Bij een geharrewar voor doel appeleren de bezoekers voor een straf schop en deze wordt niet toegekend. Het is echter de thuisploeg die de wedstrijd in een beslissende plooi legt wanneer Gillis Carlo bij een verre uittrap sneller reageert dan de bezoekende verdediging en het eerste verlies van Shell Boys is een feit. De bezoekers proberen aan de stand nog iets te veranderen maar kennen pech wanneer een hoekschop tegen de staak wordt gekopt. Een gelijkspel had recht vaardiger geweest. Tweede verrassing was het verlies van SK Vlierkouter bij Tip Top. De thuisploeg, die in het voorbije weekend de batterijen had opgeladen in de Ardennen, had tij dens de gelijkopgaande eerste helft een licht veldoverwicht. De tweede helft is 15 min. oud wanneer een goed gevolgde Wim Linthout een foutje van de bezoe kende doelman kan afstraffen en 1-0 scoort. De bezoekers brengen nu druk op de ketel maar de verdediging van Tip Top houdt stand en lanceert nog enkele rake counters, maar een doelpunt blijft uit. Goede wedstrijd van Tip Top, dat zich na een moeilijk kompetitiebegin aan het her pakken is. Vlierkouter blijkt te wisselval lig om een echte favoriete rol te spelen. Reden hiervoor is blijkbaar het doel wachtersprobleem, 7 verschillende doelmannen stonden reeds onder de lat. Real Hansevelde, ook een ploeg die mits een grotere regelmaat een betere klasse ring mag ambiëren, verloor nu verras- Sinds de kaap der twintig speeldagen werd gepasseerd, is vooral vooraan in de klasseringen der zaterdagse ploegen meer duidelijkheid gekomen. Alleen in de tweede afdeling A wordt het tussen FC Stille Vrienden en FC Wijnveld nog span nend. Voor FC Corner, VKW 70 en FC Altodie is de situatie zodanig gunstig dat de laatste greep naar de titel als onbe dreigd kan worden beschouwd. En in het zondagse bekervoetbal is de laatste ver tegenwoordiger van de regio Dender, Durme en Schelde ook uitgeschakeld... Zaterdag eerste afdeling De jongste resultaten zijn vooral in ver band met de titel belangrijk geworden Bijzonder gunstig ook voor FC Corner dat zelf met de kleinste skore won bij FC Oud Geel en in dit kampioenschap reeds zes winstmatchen met telkens één doelpunt verschil liet optekenen. Echter steeds voldoende voor de beide punten en de voorsprong welke thans al werd bereikt, moet voor de Wuitens eigenlijk genoeg zijn om straks een nieuwe reekstitel te pakken. Die opeens gunstige kentering voor FC Corner is deels ook te wijten aan het verlies van RC Raap bij D.V.L. Avanti. Een goal werd daarbij ook nog beslis send en de duidelijk schotvaardigste ploeg uit de reeks heeft ditmaal niet ge- skoord. Nogal fataal ook voor RC Raap dat voor de titel heeft moeten afhaken en thans ook nog door D.V.L. Avanti wordt bedreigd voor de tweede plaats. Die kan VK Den Bos ook nog altijd behalen alhoe wel de nederlaag in eigen huis tegen FC Temsica daarvoor weinig positiefs in hield. De Hammenaars met tien speelden dan ook nog een minder goeie match en daarvan heeft FC Temsica duidelijk ge profiteerd met goals van Lieven Meers man (2), Johnny Boel en Johan Cools. Voor een eventuele vijfde plaats in de eindklassering heeft FC Puivelde belang rijke punten gewonnen bij FC Welkom. De konkurrentie van de Hammenaars wordt daardoor ook fel afgezwakt en in verband met de degradatie, waren de meest recente resultaten ook niet onbe langrijk. Vooral FC Klein Sinaai kon nog een katastrofe voorkomen door de nipte winst en een own-goal van Dirk Yzewijn van FC Portaels Sport. Deze laatste ploeg heeft in die match zonder veel doelgevaar ook wel de ideale kans verkeken om zich definitief veilig te stellen. Voor FC Milano is dat praktisch al gebeurd door de winst tegen VK Siera en de Wuitens kunnen zich nu ook al geen verder slippertje permitteren. Door deze resultaten is de toestand van FC Bondgalm uiterst kritiek geworden en zonder mirakels kunnen de groen-witten het behoud ook al vergeten. Zaterdag, tweede afdeling A In het vorige weekend heeft RC Grember- gen de titelkansen definitief verspeeld. In een topmatch bij FC Wijnveld werd er verloren en de forfaitskore zegt in dat verband al genoeg. Daardoor wordt FC Wijnveld ook nog de énige ploeg die FC Stille Vrienden voor de titel nog kan be- deigen. De groen-witten uit Moerzeke- Kastel hebben het lot echter in eigen handen en de weerstand van een ver dienstelijk FC De Nieuwe Sportvriend werd tenslotte ook nog duidelijk afgewe zen. In die match waren de eerste kansen trouwens ook voor FC Stille Vrienden langs Benny Van Buyten en Johan Da- man. Uit de reakties der gasten puurde Franky Eeckhaudt dan een ideale gele genheid maar thuisdoelman Geert De Graef was waakzaam. Op het kwartier skoorde Johan Daman met een afstands schot voor Stille Vrienden. Desondanks konden de reeksleiders slechts zelden overtuigen en FC De Nieuwe Sportvriend geraakte zelfs aan een tweetal uitsteken de kansen via Ronny Eeckhaudt. De stand bleef evenwel ongewijzigd en die kon FC Stille Vrienden langs Kurt Vla- minck, Gunther Pauwels en Johan Da- man ook niet forceren. In de tweede helft echter wel en dan vooral in het laatste kwartier toen FC De Nieuwe Sportvriend definitief moest af haken en FC Stille Vrienden skoorde toen nog driemaal met Johan Daman en raak te Theo De Decker ook nog de dwarslig ger. Bij FC De Kroon won FC Briel met een doelpunt verschil. Voor deze laatste ploeg ook nog de kans om als vice-kam- pioen te eindigen en belangrijker waren de punten eigenlijk nog voor FC De Kroon. De behoudskansen staan er dui delijk op de helling en ondanks de positie als middenmoter kan dit ook nog voor een viertal andere ploegen worden ge steld. Een vrijaf gekregen AVC De Vlasbloem heeft tot nu toe nog de beste mogelijkhe den en dat wordt het ook voor FC Pauls Videoklub dat de konkurrentie van FC Luitentuit met drie goals afwees. Mis schien nog een fataal verlies voor de ploeg uit Sinaai en ondanks een afgete kende winst van SK Moerheide bij FC 1000 Appels behoren de Hammenaars ook nog altijd tot de kandidaten voor de derde klasse. Enige verbetering bij FC Hof van Grembergen want in de drie laatste matchen, inkasseerden de geel roden slechts evenveel doelpunten. Voordien was dat wel anders en voor de Denderploeg resulteerde zich dat nu ook naar twee drawns. De jongste daarvan werd bij FC Liliane Boys behaald en een gelijkspel verdiende FC Tripoli eigenlijk ook bij VC Welkom Sport in Walivo's match van de week. Zaterdag, derde afdeling Bij FC Karre dat zich nochtans uitstekend heeft verdedigd, skoorde kampioen FC Altodie al de tweeëntwintigste match van het seizoen. Dat worden er evenwel min der voor FC Avo dat tegen FC Novelty nogal vlot won. Nochtans waren de eer ste kansen voor de gastploeg langs Ste ven Van Buyten en Daniël Van Goethem. send op het terrein van Sportief Steen dorp met 2-4 cijfers. Een ploeg die zich niet liet verrassen was tweede geklas seerde Vriendenkring, 't Stamineeken onderging de wet van de sterkste, bij de rust was de stand reeds 3-0 in het voor deel van de thuisploeg. Het werd een gemakkelijke 5-0 zege voor Vrienden kring. Zondagvoormiddag: FC Moerstraat maakte de verplaatsing naar Stekene en gaf The Bridge partij. Het werd een 2-4 overwinning en hierdoor mag Moerstraat weer titelambities koe steren. Zondagnamiddag: Real Kastel won met 0-4 cijfers bij het zwakke broertje FC De Zon Herleving Vlaams Sportverbond startte met meewind maar kon niet veë doen tegen een sterke ATS. Op de 24e min. kan El Abbouti Jamal de score i openen: 0-1Herleving kreeg maar geer i vat op de wedstrijd zodat de verdediging van ATS een rustige middag kende. Ruststand: 0-1In de tweede helft kreeg de thuisverdediging het zwaar te verdu ren en Wauman kan in de 58e i opdrijven tot 0-2. De bezoekende aanval len bleven maar komen en op de 75e min. is het El Abbouti Jamal die na ei mooie een-twee 0-3 scoort. Herleving komt nog even terug met een doelpuit van Meersman Martin in de 81 e min. De thuisploeg put uit dit doelpunt hoop maai Joos Gunther legt na een mooie combi natie de eindstand vast: 1-4. Verdiende overwinning van de bezoekers. KLASSERING Damesreeks I.S. Zogge Lady's 16 14 2 0 60- 10 28 2. Lady's Eldorado 15 11 3 1 45- 14 23 3. Juv. Schoon 16 10 4 2 35- 15 22 4 Lutterzele Girls 18 9 6 3 40- 33 21 5. Lady's Londerz 16 8 6 2 36- 21 18 6 Biscaya Girls 16 6 7 3 21- 23 15 7. PV Lady's 14 5 7 2 18- 34 12 8. FC Antwerp Girls 15 4 9 2 18- 34 10 9 Hemelaer Lady's 16 3 10 3 21- 40 9 10. Mansing Girls 15 3 11 1 16- 46 7 II, DVC Opstal 15 2 10 3 18- 54 7 Zaterdagreeks 1. FC Shell Boys 17 15 1 2. FC Vriendenkring 16 12 2 3. RBS Hoger Op 18 11 6 4. FC Moerstraat 18 8 5 5 Real Hansevelde 18 9 7 6. Pyl. De Kerf 16 9 6 7. SK Vlierkouter 17 8 7 Damesreeks Lutterzele Girls-Mansing Girls 2-1 I DVC 0pstal-FC Antwerp Girls afgeto Siera Zogge Lady's-Hemelaer Lady's W s Biscaya Girls-PV Lady's W - Lady's Eldorado-Lady's Londerzeel M Juv Schoonaarde: vri) Zaterdag Tip Top-SK Vlierkouter 1-0 FC Vriendenkring-'t Stamineeken 5-0 RBS Hoger Op-FC II Yaris II 15-1 Deze werden echter niet benut en dan was het de beurt aan FC Avo dat voor de rust al viermaal skoorde met Ronny Van Brussel (2) en Rudy De Bruyne (2). In de tweede helft waren de gastheren ook weer duidelijk de beteren en hadden in een uiterst sportieve match nog sukses met Gunther D'Haen, Geert Van Moortel en Glen Keymolen. Bij FC Nelis is men blijkbaar de juiste pedalen kwijt. Slechts twee punten werden er tijdens de vier laatste matchen geskoord. En in Zele won het minder gunstig geklasseerde FC Dino Boys nog met het kleinste verschil. Daardoor wordt FC Nelis nu ook al duide lijk op een zijspoor geschoven voor de tweede plaats. Na de winst bij FC Bingo Boys werd het voor FC Venco thans een skoorloze drawn tegen VK Trappen Steels. De betere kansen waren echter voor de Denderploeg welke evenwel niet kon besluiten en daarin slaagde VK Trap pen Steels tenslotte ook niet. Bekervoetbal Als de enige nog overgeblevene van de regio heeft SK Moerheide in het zon dagse bekervoetbal ook moeten afhaken. Bij FC Real Witte Pen werd het nochtans een zeer boeiende en attraktieve match. Daarin skoorden de beide ploegen elk ook tweemaal in de reglementaire minu ten. Voldoende ook voor de uiteindelijke beslissing naar het toemaatje der straf schoppen te verwijzen. Steeds een dub beltje op zijn kant en voor SK Moerheide werd dat ook nog fataal... (kim) 8. VK Sp. Steend. 9. Tip Top 10. Klein Zand 1 66- 19 31 2 51- 22 26 1 52- 26 23 5 44- 35 21 2 76- 41 20 1 59- 26 19 2 35- 33 18 2 32- 43 16 2 24- 35 10 2 30- 51 10 2 29- 57 8 0 16-126 2 0 0-00 FC Moerstraat-FC Shell Boys 3-2 Sp. Steendorp-Real Hansevelde 4-2 Pylonen De Kerf: vrij Klein Zand: vrij Zondagvoormiddag 2de ronde Woodstock '66-Wijkagenten 0-2 Drij Boeren-'t Fort 3-4 FC De Zon-Real Kastel 0-4 Wepogro-'t Sleperke 3-10 VK Herleving-A T S 1-4 AFC Cocktail-VK Zwijndrecht 5-0 Fina Troubleyn-Hoop Vreugd 3-1 FC II Yaris l-Statievrienden 1-0 Zondagvoormiddag 2de ronde 1. Hoop Vreugd 7 7 0 0 50- 6 14 2. FC Moerstraat 7 6 1 0 20- 7 12 '3. FC Den IJzer 7 3 2 2 18- 11 8 4. Kommersanten 7 2 3 2 14- 18 6 5. FC The Bridge 7 1 6 0 7- 30 2 6. Jong Bijlken 7 0 7 0 4- 41 0 Zondagnamiddag 1. 't Fort 22 17 3 2. Fina Troubleyn 22 16 2 3. Drij Boeren 22 16 3 4. AFC Cocktail 22 15 3 5.'t Sleperke 23 15 4 6. Wijkagenten 22 11 6 7 FC II Yaris I 24 11 8 8. Real Kastel 24 10 10 Wepogro 22 10. VK Zwijndrecht 11. VK Herleving 12. Hoop Vreugd 13. Statievrienden 14.A.T.S 15. Woodstock '66 16. FC De Zcr- UITSLAGEN 2 80- 23 36 4 91-26 36 3 88- 21 35 4 64- 22 34 4 92- 34 34 5 64- 35 27 5 50- 48 27 4 49- 41 24 4 47- 52 22 3 51- 74 21 4 49- 62 16 5 45- 56 15 6 31- 74 14 5 33- 50 11 2 28-116 8 0 20-148 2 PROGRAMMA Dames bekerwedstrijden 1/4 finale Hemelaer Girls-Opstal/Mansing Girls FC Antwerp Girls-Lady's Eldorado Lady's Londerzeel-FC Lutterzele Girls Siera Zogge Lady's-Biscaya Girls Zaterdag 't Stamineeken-Tip Top Pylonen De Kerf-FC Vriendenkring FC Shell Boys-RBS Hoger Op Real Hansevelde-FC Moerstraat Klein Zand-Sp. Steendorp SK Vlierkouter: vrij FC II Yaris II. vrij Zondagvoormiddag 2de ronde Jong Bijlken-FC The Bridge FC Den IJzer-FC Moerstraat Kommersanten-Hoop Vreugd Zondagnamiddag 't Fort-Woodstock '66 Real Kastel-Drii Boeren 't Sleperke-FC De Zon A.T.S.-Wepogro VK Zwijndrecht-VK Herleving Hoop Vreugd-AFC Cocktail Statievrienden-Fina Troubleyn Wijkagenten-FC II Yaris I Duivensport. Jo Everaert uit Hofstade (da) 24 - 21.2.1992 - De Voorpost

De Voorpost | 1992 | | pagina 24