Super-prestatie van Wim De Proft Finales Oostvlaamse Handbalbeker Brabo Denderbelle klopt Overpelt! I Knappe H.B.C.-prestatie Lokeren omzeilt Izegem Squadra wint gouden punten Robuco Buggenhout wordt leider Handbalkalender r EZ Je H.l ov Zondag 23 februari in Lokeren: Robuco in de tweede helft VD 26 - 21.2.1992 - De Voorpost HANDBAL 2e Nationale Zondag 23 februari kan een nieuwe hoogdag worden voor het Oostvlaamse handbal. Dan worden de finales georganiseerd door de Oostvlaamse handbal beker en zoals in het verleden bleek is de interesse van klubs en publiek hiervoor opvallend groot. Het provinciaal Komitee Oost-Vlaanderen kon voor deze organisatie rekenen op de medewerking van R.D.P. Lokeren en meteen is dit een waarborg voor een geslaagde handbalnamiddag. Op sportief vlak is nu al het succes verzekerd. Inderdaad, de «grote» finale wordt betwist tussen twee Waaslandse klubs die elkaar zeker geen geschenken zullen geven. H.K. Waasmunster neemt het op tegen R.D.P. Lokeren en de ploeg van voorzitter Luc Marechal vertrekt zeker niet kansloos tegen de 2e nationalers van Eddy De Vlieger. De drie punten voorgift wegens reeksverschil, waarmee Lokeren vertrekt, staan borg voor een span nende strijd. Bij de dames mag 1e nationale Squadra Femina Lebbeke zich voorbereiden op een hardnekkige weerstand van R.B. Dendermonde. De Lebbekenaars van trainer B. Van Ransbeeck, moeten eveneens een voorgift toestaan van 3 doelpunten en aangezien Dendermonde dit seizoen steeds maar sterker voor de pinnen komt, is Squadra lang niet zeker een nieuwe Bekerwinst. Voor de «kleine» hersenfinale - voor ploegen uit 4de afdeling en lager - plaatsten zich twee onverwachte finalisten met Eeklo en Groot-Bijgaarden. In de halve-fi- nale schakelden zij respektievelijk Robuco Buggenhout en H.B.C. Dendermon de uit wat toch wel een «afgang» betekende voor beide klubs. Maar meteen wordt deze onuitgegeven finale een open wedstrijd waarin wij een bikkelharde strijd verwachten. Het programma: 13.15 u.: H.C. Eeklo - Groot-Bijgaarden 14.45 u.: Squadra Femina Lebbeke - R.B. Dendermonde 16.15 u.: R.D.P. Lokeren - H.K. Waasmunster Overhandiging van De beker onmiddellijk na de wedstrijd. EVA Provinciaal Gent 2 H.B.C. Dendermonde 2 19 23 H.B.C. Dendermonde, met een efficiënt afwerkende P Bouteille, speelde een sterke wedstrijd in Gent. Een 5-3 achter stand na 20' werd omgezet in een 8-9 voorsprong aan de rust en na 10' in de tweede helft had De Smedt de voor sprong aan de rust en na 10' in de tweede helft had De Smedt de voorsprong tot 10-13 uitgebouwd. Vanaf dan hield H.B.C. het wedstrijdverloop onder kon- trole en Gent slaagde er niet meer in aan de achterstand te knagen. Via 15-1910' voor het einde ging het naar de zeer verdienstelijke 19-23 overwinning voor een knap H.B.C. Dendermonde. H.B.C. Dendermonde: Ravijts, Van Gucht 4, Bouteille 6, Moyson 1, Van Steen, De Smedt 5, De Lille 4, Callaert 1 Merckx, Raemdonck 2. H.K. Waasmunster 3 41 Robuco Buggenhout2 16 Robuco Buggenhout had duidelijk geen verhaal tegen een snel, technisch sterk en efficiënt afwerkend H.K.W. dat beroep deed op een paar van de veelbelovende jeugdspelers. Na 10' leidde de thuis ploeg al met 8-2 en de bezoekende doel man Van Moer moet zich wel in een schietkraam hebben gewaand als er 25- 9 op het bord kwam aan de rust. In het eerste kwartier van de tweede helft kon Robuco de H.K.W. pletwals opvangen (31 -15). Maar daarna ging het weer naar een versnelling hoger bij de thuisploeg die een 41-16 monsterscore op het bord bracht. H.K. Waasmunster: Segers 1Thierens 6, K. Loier 3, N. Loier, D'Souza 6, Leunis 4, Maes 3, Goossens 6, G. De Groote 3, Van Mele 3, Daelman 6 Robuco Buggenhout: Van Moer 1, Cl. Van Eyck, Verbestel 1Michiels 2, J. Van Eyck, D. Mannaert 4, Moyersoon 2, De Baerdemaker 1Amelinckx 3, Bosman 2. Kosa Aalst 28 Woluwé 22 Alhoewel bij Aalst enkele basispionnen om diverse redenen ontbraken - De Gendt, De Letter en Arijs - en ook M Bayens enkel in de tweede helft op het appel kon verschijnen, kreeg Woluwe nooit uitzicht op de overwinning. In de beginfase was het Dan. Bayens die de bezoekers voor onoverkomelijke proble men stelde en met zes treffers in het eerste kwartier voor een 8-2 score zorg de. Meteen was de wedstrijd in een be slissende plooi gevallen maar dan kon Woluwe toch beter weerstand bieden en ook regelmatig gaan scoren uit snelle tegenaanvallen. Rust 13-10. Ook in het begin van de tweede helft bleef de Kosa- defensie op wankele benen akteren wat Woluwe toeliet tot 17-14 aan te klampen na 40'. Maar vanaf dan ging G. Van Malderen er zich definitief mee bemoeien en dat resulteerde in een 21-15 voor sprong 12' voor het einde. Meteen kwam de Aalsterse overwinning niet meer in het gedrang en alhoewel Woluwe bleef sco ren uit tegenaanval, kwamen de voor zichzelf sprekende 28-22 cijfers op het scorebord. Kosa Aalst: Coen, E. Van Malderen, Van Nieuwenborgh, K. 3omon 3, P. Bomon 4, De Doncker 2, G. Van Malderen 12, D. Bayens 7, M. Bayens. EVA Ajax Lebbeke 20 Eynatten 22 Ajax verdiende meer dan deze «kleine» nederlaag tegen promotiekandidaat Ey natten. De Lebbekenaars speelden inder daad opnieuw mét heel wat motivatie en wat Wim De Proft liet zien was gewoon weg super. Zowel aanvallend als verde digend was hij de motor van een Ajax waarbij ook pivot Vlassenroot opviel door zijn inzet en kunde en het is alleen jammer dat Lebbeke dit blijkbaar alleen kan als H. Van Leugenhage op de bank zit. Want de Antwerpenaar werd tegen Eynatten eigenlijk niet gebezigd en blijk baar was dit voldoende om de ganse ploeg te motiveren. Mocht B. Van Rans beeck op zijn normaal niveau hebben gepresteerd had er duidelijk meer inge zeten maar ondanks veel goede wil raak te de Lebbeekse klasbak niet op niveau zodat er soms te weinig gevaar uitging van de Lebbeekse tweede lijn. Maar uit eindelijk was het de Pool Krzyskow die Lebbeke de das omdeed en echt nauwe lijks was af te stoppen. Vooral in de eerste helft kon Eynatten op deze man rekenen om Ajax voor problemen te stel len. De eerste acht Eynatse treffers kwa men inderdaad uit zijn arm en daar kon de Ajax defensie echt weinig aan doen. Zo werd het 7-8 na 20' maar Ajax moest maar echt afhaken als net voor de rust W. De Proft even naar de bank werd geroe pen. Rust 9-12. De wedstrijd leek in een beslissende plooi te zijn gevallen als de bezoekers een 11-15 voorsprong had den opgebouwd, maar De Proft trok toen nog maar eens alle registers open en wanneer Pultau - sterke wedstrijd - er zich ook ging mee bemoeien werd het 17-16 na 45'. De Hauwere deed toen ook zijn duit in het zakje en tot 10' voor het einde bleef een collectief sterk spelend Ajax leiden (20-19). De Proft kreeg toen een mannetje bij zich en als bij 20-21 Ajax een 7-m worp miste was het pleit beslecht. Eynatten maakte er 20-22 van 4' voor het einde en nam daarna geen risico's meer. Het speelde de wedstrijd foutloos uit. Ondanks de 20-22 neder laag had Ajax alle toeschouwers kunnen bekoren. Ajax Lebbeke: De Bruyne, Van Rossem, De Proft 3, Vlassenroot 3, Cristiaens 7, Cleymans, Pultau 3, Verlinden, Bosman 2, Van Ransbeeck, Van Leugenhage. Reserven: Ajax Lebbeke - Eynatten: 11-17. De Ajax doublures hebben duidelijk ge brek aan schietkracht vanuit de tweede lijn en wanneer het verdedigend dan even niet lukt komt men, zoals tegen Eynatten, voor een onoverkomelijke opdracht. Het werd inderdaad 0-5 vooraleer J. De Man het eerste Ajax doelpunt lukte na 15' en met een 5-9 ruststand kon Lebbeke op niet te veel meer hopen. De Busschere deed het nochtans goed op de plaats van spelverdeler maar dichter dan 7-11 raak te Lebbeke niet meer. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Goos sens, M. Vlassenroot, P. Maesschalk 2, N. De Decker, Parmentier 1De Bruyn, De Busschere 1A. De Man 1Heyvaert 1, Hiel 1,1. De Man 4. Izegem R.D.P. Lokeren 18 22 Met een knappe overwinning in Izegem lijkt Lokeren een periode van laagcon junctuur zonder kleerscheuren te hebben afgesloten. In West-Vlaanderen draaide de ploeg van trainer J. Princen opnieuw aan een hoog rendement. Dat belooft in het vooruitzicht van de wedstrijd om de Oost-Vlaamse Beker tegen Waasmun ster en de beslissende wedstrijd in Alken een week later. Vooral het wedstrijdbegin verliep optimaal voor de Waaslanders. Met snel en efficiënt aanvalsspel werd het 1-4 na 6' en na 12' had Lokeren een 2-8 voorsprong op het bord gezet. Ize gem kon zich dan via Van Kerckhoven en Favoreel meer profileren (7-1.0) maar een uitstekende doelman Van Vaeren- bergh zorgde ervoor dat een 10-14 voor sprong op het scorebord bleef aan de rust. In de tweede helft bleef Izegem hardnekkig spelen om aan de achter stand te knagen maar Lokeren liet zich hierdoor niet intimideren al werd het toch 4e Nationale 15-18 na 42'. De ingekomen Mertens stopte daarna de afstandsschutters van de thuisploeg en via 19-24 7' voor het einde won Lokeren nog met overtuigen de 22-28 cijfers. R.D.P. Lokeren: Van Vaerenbergh, Mer tens, Verhofstadt 4, Bocklandt 3, Versele 5, Verguit 3, De Smet 9, Van Eygem 2, Van Der Borght, Van Hille 2, Van Den Berghe, Zaman. Reserven: Izegem - Lokeren: 14 -19 Na een moeilijke eerste helft - van 6-6 na 15' naar 10-9 aan de rust - kon Lokeren langs o.a. Van Den Berghe een 13-15 voorsprong uitbouwen na 40'. Meteen liet Lokeren de zege niet meer ontglippen en zorgde nog voor een vrij afgetekende 14-19 eindscore. Lokeren: Mertens, Smet, Zaman 4, Ja mei 2, Van Den Berghe 7, Van Den Bos sche 3, Vermeiren, Van Driessche 3, Van Den Borght. EVA Dameshandbal - 1e Nationale Heren 2e Nationale Zat. 22/2 te 19 uur H.K. Waasmunster - Tongeren Zat. 22/2 te 20.15 u. S.L. Hoei - Ajax Lebbeke 3e Afdeling Zond. 23/3 te 16.30 u. Zandvliet - Brabo Denderbelle Zat. 22/2 te 20 uur R.D.P. Lokeren - H. Brasschaat 4e Afdeling Zond. 23/2 te 19.45 u. H.B.C. Dendermonde - T.S. Temse Zat. 22/2 te 14.30 u. Ap. Kortrijk - Robuco Buggenhout Provinciaal Zat. 22/2 te 18.40 u. Merchtem - Kosa Aalst Zond. 23/2 te 16.45 u. H.B.C. Denderm. 2 - Robuco Buggenh. 2 Zond. 23/2 te 16.30 u. H.K. Waasmunster 3 - Roeselare 2 Zat. 22/2 te 18.30 u. Berlare - Eeklo Dames 1e Nationale Zat. 22/2 te 17.15 u. Hasselt - Sq. Fem. Lebbeke Finales Beker van Oost-Vlaanderen Sporthal Lokeren 13.15 u. H.C. Eeklo - Groot-Bijgaarden 14.45 u. Sq. Fem. Lebbeke - R.B. Denderm. 16.15 u. R.D.P. Lokeren - H.K. Waasmunster Jeugd Oost-Vlaamse kompetitie Pupillen Ajax Lebbeke - Lokeren H.K. Waasmunster - Robuco Buggenhut R.B. Dendermonde - Sq. Fem. Lebbeke Miniemen D.B. Zwijnaarde - Lokeren H.K. Waasmunster - Robuco Buggenhout Kadetten Ajax Lebbeke - Lokeren V.H.V. Kadetten Zond. 23/2 te 15 uur H.K. Waasm. - Hechtel EVA 3e Nationale Handbal. Wim De Proft van Ajax Lebbeke (foto guy) Hams- V.H.i iU Hasse Nadat i Net Ik burger Sjaai Hoen speler eenl! W. Hl Gnrt WoH Brabo Denderbelle 22 Overpelt 17 Brabo Denderbelle zorgde het voorbije weekeinde opnieuw voor een onver wachte stunt door het op de 4e plaats gerangschikte Overpelt kansloos te la ten. Net als tegen Zwijnaarde pakte M. De Proft en C° zondag uit met heel wat motivatie maar ook met sterk aanvals spel gebaseerd op wedstrijddoorzicht en maturiteit. En het kan niet ontkend, alles lukte deze maal en het zenuwachtig ge worden Overpelt werd regelmatig zuiver gevloerd door een gedreven Brabo dat er - en dat is tekenend - zelfs in slaagde in een vier tegen zes situatie nog te gaan scoren. De ploeg speelde collectief bij zonder sterk en alhoewel er nauwelijks vervangers voorhanden waren bleef men de volle 60' de wedstrijdconcentratie be houden. Vanaf de eerste minuut sloeg Brabo toe met Van Goethem en E. Van Keer als afwerkers maar een loom Over pelt geloofde toen nog de hekkensluiters makkelijk baas te kunnen. Even zag het er inderdaad naar uit dat de Limburgers gelijk zouden krijgen (6-6 na 20') maar een sterke E. Van Keer zorgde voor 10-8 aan de rust. Ook in de tweede helft bleef Brabo de wedstrijd onder kontrole hou den. Het werd 11-11 maar dan kende de thuisploeg een uitstekende periode. De Block stopte zowat alles in het centrum van de verdediging en Vermaesen ging 2e Afdeling weer als een «razende» te keer tussaift en palen. Meteen werd het 15-11» alhoewel Overpelt nog éénmaal naderde tot op één doelpunt (16-Ï5) bleef een collectief enorm hard werkend en vooral efficiënt spelend Brabo het wedstrijdge- beuren kontroleren. Ook de man tegen man van Overpelt kon De Proft en C° niet van de wijs brengen, integendeel, hier van maakte Brabo gebruik om nog een ruime 22-17 overwinning bijeen te wer pen. En dat deed Denderbelle duidelijk deugd... Brabo Denderbelle: Vermaesen, meir 1De Block 1Dirk Van Goethem 1, E. Van Keer 8, Hendrickx 3, Vinck 2, Daa Van Goethem 1, M. De Proft 3, R. Van Keer. Reserven: Brabo Denderbelle - Over pelt: 11-19 Brabo, nog eens met Dirk Uytterspret tussen lat en palen, kon tijdens de eerste helft gelijke tred houden; 5-5 na 20', 6-8 aan de rust. In het tweede wedstrijdge deelte kon de thuisploeg nog een kwar tier aanklampen (9-13) maar moest dan, leeggespeeld, afhaken. Brabo Denderbelle: D. Uyttersprot, Van Der Poten 2, Guns 3, Tamineau 1, De Cock, R. Van Keer 1Hendrickx 1Vinck. D. Van Goethem 3. EVA Oost- Pupill H.K. R.B. A'ellic word hetH. tetsr IV I Squadra Femina Lebbeke 8 Hechtel 6 Met een overwinning tegen Hechtel zette Squadra een belangrijke stap naar het behoud in 1e Nationale. Helemaal ver wacht was deze zege niet want na het verlies tegen Overpelt een week vroeger was er wel enige twijfel in de Squadra rangen geslopen. Maar uiteindelijk plukte trainer Van Ransbeeck dan toch vruchten van zijn onverminderd hameren op het belang van een goed sluitende verdedi ging en het is nu toch duidelijk dat Squa dra het ritme van 1e Nationale te pakken heeft. Weliswaar wordt het nog een har de strijd om het met een Poolse speelster versterkte Flémalle achter zich te houden maar de vier punten boni veegt men niet zomaar weg. Het werd een eigenaardig wedstrijdverloop zaterdag in Lebbeke. In de eerste helft verraste Squadra goalie Lepez - de sterkmaker bij Hechtel - en als het scorebord 5-1 aanwees na het eerste kwartier en 8-2 na 25' was het duidelijk dat Squadra deze maal Lepez en Hechtel in de tang had genomen. Maar dan viel het aanvallend totaal stil bij de thuisploeg die niet meer zou scoren in de tweede helft maar gelukkig het hoofd koel hield en verdedigend uitstekend ging preste ren. Via 8-3 aan de rust werd het 8-510' voor het einde en Van Nieuwenhuyze - sterke wedstrijd - moest zich enkel nog éénmaal gewonnen geven 5' voor het einde. Squadra Femina Lebbeke: Van Nieu wenhuyze, Quarin, Van Boven 2, Bijl 2, Steppé, Van Handenhove, Huygens, A. De Croock 1, Van Der Linden, Coore- man, Van Looveren 3, Guns. EVA Robuco Buggenhout 33 Desselgem 20 Wellicht een beetje tot hun eigen verba zing is Robuco leider geworden na het derde opeenvolgende verlies van H.B.C. Dendermonde. Met amper zes verlies- punten uit 12 wedstrijden lijkt het er nochtans op dat Buggenhout een onver wachte gooi naar de titel kan doen maar het is nu dubbel jammer dat hun belang rijkste afwerker Filip Mannaert out is met een zware enkelkwetsuur tot het einde van het seizoen. Geen nood zegt men in Buggenhout, wij blijven met de voeten op de grond en leven van wedstrijd naar wedstrijd en dan zien wij wel. De titel is zeker geen «must». Tegen hekkensluiter Desselgem werd het een rustige avond voor de kersverse leiders. Desselgem opende weliswaar de score maar J. Van Damme zorgde voor de gelijkmaker na 3' en vanaf dan ging Robuco domineren. Het duurde nog wel even vooraleer de overmacht op het scorebord werd uitgedrukt want het bleef 6-4 na 11ook al omdat twee 7-m wor pen niet werden benut. Maar o.a. P Mannaert zorgde er toen voor dat Des selgem zich niet lang begoochelingen kon maken en eens het 10-5 was gewor den na 19' kon coach St. Mannaert de teugels wat vieren. Het werd 15-8 aan de rust en na 38' leidde Robuco met 22-9. ledereen kreeg ruim speelgelegenheid bij de thuisploeg, dat kon deze keer. en naar het wedstrijdeinde toe werd er nog nau welijks aan verdedigen gedacht. Zo kon Desselgem toch nog aan 20 doelpunten geraken maar ook de Robuco-scorema- chiene draaide op volle toeren zodat er een 33-20 einduitslag op het scorebord kwam. Robuco Buggenhout: Van Sinay, Van Moer, Scholliers 7, Thijs, De Donder 6, Michiels, D. Mannaert 2, Segers 2, Moyersoon 1, Van Damme 3, P. Man naert 8, Trienpont 4. EVA Robuco Buggenhout Groot Bijgaarden 16 14 Het werd een duurbevochten overwin ning voor Robuco dat er in de eerste helft maar moeilijk in slaagde de goede ka- dans te pakken te krijgen Het zag er ronduit slecht uit voor de thuisploeg toen Groot-Bijgaarden een 0-2 voorsprong uitbouwde tot 4-7 na 22' en dit ondanks het feit dat keeper Noppe al een 7-m worp had gestopt voor Robuco. De ploeg van trainer-coach Thijs kreeg dan toch meer vat op het wedstrijdverloop als o.a. Ilse Caluwaerts ging scoren en een 7-m worpen van Bouwmeester kon Robuco nog net voor de rust orde op zaken stel len. Rust 8-7. Toch slaagde Buggenhout er niet in de bezoeksters definitief af te schudden. Het werd weliswaar 9-7 on middellijk na de rust maar via 11-10 en 15-13 naderde Groot-Bijgaarden op nieuw tot op één doelpunt 7' voor het einde (15-14). Het was A. Bouwmeester die dan de verlossende 16e treffer scoor de minder dan 2' voor het eindsignaal. Robuco Buggenhout: Noppe, Bouw meester 6, Herman, Vertongen, Bleyaeit 2, Heyvaert. Ilse Caluwaerts 5, L Calu waerts 3. Moor Handbal. Ajaxied Geert De Decker (eva)

De Voorpost | 1992 | | pagina 26