i Geen eerredders voor De Schreef en Snauwaert Belangrijke winst voor Oudegem Eerste nederlaag voor Kangoeroes Ondanks afwezigheid van gevestigde waarde Topfloor terug op 't goede pad Adec is terug Verdediging als gruyèrekaas Dubbele winst voor VC Buggenhout Boogschieten in Berlare Volleybalkalender 28 - 21.2.1992 - De Voorpost SQUASH In tweede nationale heerst momenteel ongenoegen over de toepassing van het BSRF-reglement inzake de assimilatie der buitenlandse spelers. Normaal ge zien konden alle vreemdelingen die reeds vijf jaar in België verbleven, zich als 'Belg' laten assimileren maar dat diende voor het begin der kompetitie te geschie den. Nogal wat klubs verwaarloosden dit gegeven, maar teams zoals De Schreef waren zo sportief, geen klacht in te die nen. Recent gebeurde dit wel door Belgi- ca, dat zo Ucon (tweede in de klassering) een pad in de korf wilde zetten. Onder druk van andere zondaars besliste de BSRF dat de buitenlandse spelers die zich als 'Belg' wilden laten erkennen, hun aanvraag officiële papieren tegen maandag 17 februari moesten binnenge- ven. De Schreef zat donderdag dan ook voor een dilemma, want leider Maccabi speelt sinds jaar en dag met Israëlische spe lers, die zich niet met de reglementen in orde gesteld hadden, maar dit wel per 17 februari van plan waren te doen. Klubma- nager John Pescad kon dus een forfait overwinning eisen, maar was zo loyaal de Antwerpse koplopers partij te geven. Het werd zoals verwacht geen meevaller, want enkel Gipi Vermeiren kon Guy Hu- pert lang in draai houden en verloor toch verdienstelijk met 1-3 cijfers. Dit was ook het eindresultaat voor Ion Barra, die dit weekend de halve finale van het Oasistoernooi in Aalter haalde. Fanatiek aangemoedigd door zijn Leedse verloof de hield de universitaire kampioen twee games stand (1-1), maar nadien gaf de Joodse routine hier de doorslag. VOLLEYBAL In de andere partijen kon de thuisploeg geen vuist maken: van 'charming substitute' Marnix Vanderhaegen, die de gekwetste De Vriendt verving, kon men weinig verwachten tegen Guy Baitel, re cent nog winnaar van het Reactiontor- nooi in Merksem. Hans Walgraeve, die momenteel als ki- nesist van een tweetal universitaire teams furore maakt, verdedigde zich manmoedig tegen Zimmerman en ook de plaatselijke kopman Douglas Foulkes, moest zich met 0-3 verliescijfers tevre den stellen, tegen de Nederlandse prof Hans Frieling, die in de world-ranking als 100* figureert. Zo werd het 0-5 voor Maccabi, maar De Schreef kwam met eer uit de strijd. Verlies voor Snauwaert In Coastal 1 ontving Snauwaert het be zoek van Bateas, zodat men wel op een tweetal puntjes mocht rekenen. Die kwa men er niet, want enkel kopman Wim Renneboog dwong een vijfsetter aftegen Hebbelinck, die met 5-9 in het ultieme game mocht juichen. Marc Van Melcke- beke bleek totaal kansloos tegen zijn 17-jarige opponent, Joeri Veughs, die door kenners een grote toekomst voor speld wordt. In de andere partijen sprok kelde Snauwaert telkens een punt, maar zowel Hans Vinck (tegen Jean-Paul De Geest), Erik Naudts (tegen Koen De Rouck) als Kurt De Smet (tegen Curd De Buck), konden het niet afmaken, en sneuvelden ieder met 1-3 cijfers, zodat ook hier een 0-5 nederlaag moest inge schreven worden. Bij de vrouwen betwistte Cibo dé absolu te toppertegen Ucon, dat in de klassering op één punt volgde. Het werd een mee slepend spektakel waarin de Gentse thuisploeg eerst voorop kwam via Tine Peeters die met 3-1 een té zenuwachtige Nancy De Witte klopte. Cibo-vlaggestuk Saskia D'Haemers repliceerde met de zelfde cijfers (1 -3), tegen Sofie Lenaerts, zodat de laatste partij moest beslissen. Hier leek Katrien Van De Voorde de beste papieren te hebben, want deze 'blonde schicht' remonteerde van 2-0 naar 2-2, maar in de beslissende set moest ze wel voor de thuisroutine zwichten. Beide teams staan nu met evenveel punten, zodat het spannend blijft. Jeugdwerking op goede weg In het derde regionaal jeugdtornooi bij Campo Sportivo, kwamen toch 95 deel nemers opdagen en onze streekgenoten deden het helemaal niet slecht, al viel het ook nu op dat Squash Garden, Tragel Sport én Braekeveld geen vertegenwoor digers afvaardigden. Eric Naudts (De Dam) kon zich met 194 punten het hoogst klasseren en ook Tom Michiels (Ucon), Johan Van Limbergen (De Schreef) en Kurt De Smet (De Dam) handhaven zich respektievelijk met 189, 189 en 181 punten in de top 25. Bij de meisjes zijn Eva Michiels (184) en Els Thienpondt (157) de beste streekgeno ten. Volgende week gaan we dieper in op dé Aalsterse derby tussen De Schreef en Braekeveld (in Coastal 2) en publiceren we ook de tussenranking van het FSP- circuit. Dirk Daelemans K.M. Donk Eendracht Vrijdag 21 februari LokaalIn de Nieuwe Wandeling, Zandstraat 35, Berlare-Donk Om 19u.15 geldschieting, 5 kg. pa ling, gratis, inleg 110 fr. Sint-Hubertus Vrijdag 28 februari Lokaal Donklaan 131, Berlare- Donk, tel. 091/67.81.39. Om 19u.30 geldschieting, 1.000 fr., gratis, inleg 110 fr. K.M. Donk Eendracht 29 februari, zaterdag LokaalIn de Nieuwe Wandeling, Zandstraat 35. tel. 091/67.70.93 Om 15 u. geldschieting, 5 kg. pa ling, gratis, inleg 110 fr. Tweede provinciale B 1ste provinciale Melsele 2 Oudegem 3 Oudegem bracht dit weekend de stunt op om het op de derde plaats geklasseerde Melsele in eigen huis te kloppen. Nadat Melsele de eerste set won was het Oudegem dat de tweede set voor zijn rekening nam. De spanning kwam dan in de derde set in de wedstrijd. Oudegem kwam hier 12-14 voor zodat het uitzicht gaf op een 1-2 setstand. Maar de zenu wen speelde de bezoeksters wel parten die er maar niet in slaagden uit te maken. Het was Melsele dat aan een paar kansen genoeg had om uitte maken met 16-14 Oudegem liet echter niet begaan en in set vier werden de bordjes weer in even wicht gebracht (11-15). In de tie- bleef Oudegem zijn spel spelen en sele dat niet meer durfde aan te kreeg het loon van de angst. Oude dat een paar punten voorsprong namj die niet meer prijs. Met deze zege Oudegem op de 5de plaats in de klas ring op een punt van Michelbeke echter een wedstrijd meer heeft speeld. Wint Oudegem deze inhaata strijd dan komen ze als vierde en dat een punt van de derde geplaatste Mei: Ie. Dit onderstreept dan ten volle het bela van deze zege. Overboelare Kangoeroes Aalst (13-15,15-9,15-3,15-9) Het kon niet blijven duren en schone liedjes moeten ook eens een einde ne men. De Kangoeroesspelers liepen met hun kop tegen een betonnen muur, want konkurrent Overboelare was niet te inti mideren. Nochtans begonnen de leiders zeer goed aan dit topduel. Aalst kon een voorsprong van maximaal vier punten uitbouwen en enkel in de eindfaze wanneer de druk van de thuis ploeg toenam moesten de ajuinen zich reppen om de openingsset naar zich toe te trekken. Bij 9-13 moesten de Aalste- naars vier opslagbeurten wachten voor aleer nog een punt te skoren. Ondertus sen waren de gastheren al wel genaderd tot 13-14. Vanaf de tweede set was het al Overboelare wat de klok sloeg. De thuis ploeg had aan een net een scherm opge trokken waarop de bezoekers zich te pletter sloegen en daartegenover konden de thuisspelers hun aanvalsakties uit voeren met praktisch zonder blok van de tegenstander. De leiders werden over speeld en de setcijfers spreken boekde len. Een nederlaag is geen ramp, maar de wijze waarop dit gebeurde is wat anders. Wanhopen moet Kangoeroes niet, er kt men nog wedstrijden waarin ze zich kir nen tonen, maar er komen ook nog moé lijke duels, waarin ze opnieuw tegen ee muur kunnen lopen als ze het geweerns van schouder verwisselen. De titel is na niet verloren, maar ze moeten beter uitij doppen kijken. De naaste achtervolg staat reeds aan de voordeur te kloppet Overboelare staat op amper een pun Kangoeroes weze verwittigd, want elfc tegenstander is niet geïntimideerd doo hun leidersplaats. De reservenwedstrijd werd wel door 4 leiders gewonnen met 0-3. De setstan den waren 9-15,9-15 en 7-15. Hetr. traini spon Ook Liliar zijnr Voor lede haar vroe wed Moderna Lebbeke 3 Drongen 0 (15-12,15-7,15-10) De Lebbeekse volleybalploeg had geluk kig de weergoden mee, want het snee uwde, noch regende zondag laatstleden, zodat de thuiswedstrijd tegen Drongen normaal doorgang kon vinden. In de plaatselijke sporthal, met 4-15,15-13 en 15-9 bezorgden de invallers van Blauw wit alvast een opwarmertje aan de sup porters. Voor de hoofdwedstrijd werd de voor keur gegeven aan Ives Verstrepen en Joris Verhulst om te starten in de basis zes. Ives Obus ontbrak immers op het appèl wegens ambtsbezigheden en Bert De Pauw stuurde de laatste twee weken zijn kat naar de trainingsessies. Lebbeke dat tijdens de heenwedstrijd genekt werd door een onbekwame tweede scheids rechter, had met de Stroppen nog een rekening te vereffenen. Toch waren het de bezoekers die in de beginfaze van de wedstrijd lichtjes de bovenhand konden halen. De gastheren hielden de kloof echter op maximaal twee punten en bij een 8-10 tussenstand counterde Blauw wit met een reeks killingsblok de ambi ties van Drongen, zodat met 15-12 de openingsset op zak werd gestoken. De tandem Jan Pieters en Erik De Smedt werkte weer als vanouds en dan is de Lebbeekse aanval heel moeilijk te stop pen. Dit ondervonden de bezoekers in de tweede set, vooral Jan Vierendeels en Dirk Van Kerckhoven gooiden er de beuk in, terwijl de oordeelkundige inbreng van Jo Buyl en Bart De Pauw voor blijvend gevaar zorgde in het midden. De gestal- terijke en goed verdedigende bezoekers werden nu in snelheid genomen en die keken na een verlies van 15-7 tegen een 2-0 achterstand in sets aan. De gasten raakten nu in een krachtenslo- pend duel de pedalen kwijt. De talrijk opgekomen supporters kregen een fraaie wedstrijd te zien en dit met een opnieuw als ploeg spelend plaatselijk team, dat met goed sluitend blokwerk en zeer ge vaarlijke aanvallen punt per punt bijeen sprokkelde. De aanmoedigingen van de trouwe aanhang hielp de spelers dan ook doorheen de moeilijke momenten zodat men 15-10 meteen een deugddoende overwinning in eigen huis werd gehou den. Bij de Lebbeekse aanhang was men vol lof over de prestatie van Ives Verstrepen die een waardige opvolger beloofd te worden van Ives Obus. De kleine heeft zijn entree niet gemist en hij heeft alvast zijn visitekaartje voor de toekomst afge leverd. Volgende wedstrijd tegen Hillegem, een degradatiekandidaat, kondigt zich als zeer moeilijk aan. Hamse Liga Topfloor 3 Zwarte Panters 1 Topfloor dat de laatste vier wedstrijden voor de tegenstander geen enkele be dreiging kon vormen, moest, als het nog eens met de zege wou aanknopen, het over een gans andere boeg gooien. Het individualisme dat werd aangekleefd werd tegen de Zwarte Panters overboord gegooid. Nochtans was aanvaller Mare Vinck wegens een griepaanval afwezig en moest de laatste invaller, Koen Van Bockstael, inspringen. Deze laatste heeft meer dan zijn best gedaan. In de eerste set konden de Zwarte Pan ters een loopje nemen met de receptie van de Topfloor-spelers. De bezoekers konden een 14-6 kloof slaan, maar toen Topfloor goed op dreef kwam en de invaller zijn plaats kon vinden in deze opstelling werd de tegenstander onder druk gezet met goed gerichte opslagen. De achterstand was weliswaar te groot om nog te overbruggen, maar de voor sprong van 14-7 werd teniet gedaan bij 12-14. Het enige positieve aan deze eer ste set voor Topfloor was, dat ze in de tweede helft van de openingsset op nieuw in het wedstrijdgebeuren ver scheen. Tijdens de start van de tweede set kon den de Zwarte Panters nog tot 0-3 uitlo pen, maar Topfloor beende bij en de strijd was gelijkopgaand. De receptie van de Zwarte Panters werd telkenmale on der zware druk gezet, zodat van aanval len nog weinig in huis kwam en een goed fungerend blok kon de setstand in even- HEREN Eerste provinciale 23 2 15 30 Appelterre-BI. Hoek Hamme 22.2 19.30 Michelbeke-Thunderb. Berl. Tweede provinciale A 22.2 22.00 Juvenes Zele-Beervelde Tweede provinciale B 22.2 20.00 Steenhuize-VC Buggenhout 18.00 Kangoeroes Aalst-Melle 17.45 VK Erembodegem-Meerbeke 23.2 16.30 Hillegem-Moderna Lebbeke Derde provinciale B 22 2 15.30 Deinze-VK Aalst DAMES Eerste provinciale 23.2 18.00 VC Oudegem-Evergem Tweede provinciale A 22.2 20.00 K. Gent-VC Berlare Tweede provinciale B 22.2 20 15 Sc. Aaigem-VC Buggenhout 18.00 Kang. Aalst-Snuffel Gremb 17.45 Biekes Eremb.-Meerbeke 23.2 18.00 Leeuwerik Lede-Ename Derde provinciale A 22.2 19.45 Madavoc Hamme-Kieldr. 18.15 Rumbac Waasm.-Eeklo JEUGD Jongens kadetten 22.2 16.00 Erwetegem-Juvenes Zele Jongens scholieren 22.2 17.00 Stekene-BI. Hoek Hamme 23.2 10.30 Wetteren-Thunderballs Beri. Meisjes junioren 23.2 10.30 Juvenes Zele-Wetteren 10.30 Zulte-VC Berlare Meisjes kadetten 22.2 17 00 Scorpio Aaigem-Kruibeke 10.30 VC Oudegem-Erwetegem 23.2 13.30 Madavoc Hamme-Moerbeke v wicht brengen. Vanaf de derde set was het Topfloor dat het initiatief nam over het wedstrijdge beuren. Receptiemissers bij de tegenstander werden afgestraft en aanvallend kwamen de thuisspelers zelfs goed aan de bak. Zelfs invaller Van Bockstael kon in enkele fraaie akties punten skoren. Koen Pieters kon in de derde en vierde set enkele mooie kombinaties opzetten met de spel verdeler en in het midden werden de punten dan ook geskoord. Tijdens de vierde set gingen de Zwarte Panters vol ledig door de knieën, zodat een gemak kelijke deelzege niet te verwonderen was. Eerste provinciale Ursel 1 Adec Baasrode 3 (16-17,15-9, 2-15, 9-15) De trainerswissel bij de Baasroodse klub begint zijn vruchten af te werpen. De trainingen worden nu voltallig gevolgd en hun trainingsarbeid werd nu beloond in de wedstrijden. Het spelpeil verbetert zienderogen en Ur sel moest aan den lijve ondervinden hoe gevaarlijk Adec kollektief uit de hoek kan komen. De tegenstander werd konstant onder druk gezet zodat de foutenlast bij de lokalen niet kon uitblijven. De openingsset was gelijkopgaand en de tegenstanders lieten niet begaan en de Adec-spelers zetten hun beste beentje voor om uiteindelijk alles in de goede plooi te laten vallen. Bij 16-16 konden de gasten het laken oververdiend naar zich toetrekken, hoe wel de deelzege naar de thuisploeg kon gaan In de tweede set kon Adec met een goede start tot 0-3 uitlopen, maar ze moesten Ursel bij 11-9 laten gaan. Tijdens de derde set moesten de gastheren de wet van de sterkste ondergaan. Een goed sluitend blok en uitmuntende aanvallen nagelden de thuisspelers aan de grond De bezoekers aarzelden niet om de klus af te maken, want de lokale ploeg leek aangeslagen door zoveel klasse. In de vierde set kon de thuisploeg nog even aanklampen tot 3-3, maar gaande weg bouwde Adec een voorsprong uit van zes punten. Deze kloof kon doordt tegenstander niet meer overbrugd #w- den. De aanhang van Adec was opnieuw'mie nopjes cn ze waren best tevreden met (te: manier waarop gewonnen werd. Het be stuur hoopt dat de spelers nu hebben ingezien dat zonder trainen geen peil kar bereikt worden en dat de spelers <fc ingeslagen weg volgen. Voor de vijf volgende wedstrijden hoop! de aanhang dat er zeker nog vier zegevie rend kunnen worden afgesloten. De sfeei is opnieuw uitstekend en het vooropge zette doel werd bereikt en nu maar hoper dat de ploeg verder werkt aan het gend seizoen. Tweede provinciale B Steenhuize 3 VK Erembodegem 2 (15-8,14-16,13-15,15-7,15-11) In zijn laatste wedstrijd verkwanselde de Aalsterse ploeg alle winstkansen door een grote foutenlast op te stapelen in de receptie. Nochtans had de bezoekende coach voor gestalte geopteerd aan het net, zodat op een sterkere aanval werd gerekend en dit ten nadele van de verde diging, zodat Danny Verleyzen op de bank bleef. De receptie was slecht zodat aan het net niets te kombineren viel. De manke receptie weten de VK Boys aan de grote opslagruimte in de sporthal van Steenhuize. De gasten kwamen in de openingsset 560 achter en deze vijfpuntenkloof bleef steeds behouden en in een vrij snel tem po werd de eerste set beëindigd. De malaise zette zich in de beginfaze van de tweede set verder. De bezoekers kwa men 7-2 achter en een wissel Danny Heyndrickx in de plaats van Hans De Cramer drong zich op. Het spel vlotte beter en via 8-8 konden de bezoekers nu bij 9-14 een eerste setbal versieren. Het lokale aanvalsgeweld zette Erembode- Het voorbije weekend werd het een zege zowel voor het Buggenhoutse dames team als voor de herenploeg. De dames moesten het opnemen tegen het laatst- geklasseerde Leeuwerik Lede. Deze par tij bracht geen problemen mee voor de thuisploeg die vlot met 3-0 de zege bin nenhaalde. Lede beschikt wel over een paar goede speelsters maar daarmede maakt men nog geen team. Aanvallend laat de ploeg zich niet gelden, wel waren ze beter in receptie maar tegen de aan valsgolven van Buggenhout was nu ook geen kruid gewassen. De thuisploeg speelde rustig zijn spel en daarin vonden ze weinig tegenstand Met prima aanvalsspel en een beste receptie werd vlot afstand genomen van Lede. Met deze zege blijft Buggenhout op de tweede plaats in de klassering en wordt het nu uitkijken naar de volgende ver plaatsing naar Aaigem waar de tegen stand nu heel wat hoger zal liggen. Het herenteam van Buggenhout won ook zijn wedstrijd tegen Hillegem zodat me teen de mindere wedstrijd die ze brach ten op Drongen rechtgezet. Hillegem bood wel behoorlijk tegenstand maar een beter Buggenhout hield de zege aan huis. De thuisploeg pakte uit met een beter aanvalsspel en ook in receptie waren ze bij de zaak. Hillegem beschikte niet over een homogeen team en moest het stellen met enkele goede aanvallers maar die dan in receptie het lieten afweten. De thuisploeg speelde heelwat beter dan een week voordien zodat de volgende tegenstander Steenhuize ook moet te pakken zijn. Buggenhout staat op gelijke hoogte als Steenhuize, als 5de in de klassering en kan met een eventuele zege een recht streekse tegenstander achter zich plaat- sen. fl- gem zodanig onder druk dat bij 14-14 een goede Dirk Courteaux nodig was oir vanuit de opslagzone de deelzege vei te stellen. Tijdens de derde set gingen de bezoe kers op hun elan verder en punt per put werd een 5-13 voorsprong uitgebouwd Fouten in de verdediging, een verdedi ging die gaten vertoonde als de fameus gruyèrekaas was er de oorzaak van dl de thuisploeg gevaarlijk dicht naderde. Bij 11-13 werd Lorenzo Pandolfi rus! gegund en onder impuls van Dannj Heyndrickx kon op de valreep de set stand op 1-2 gebracht worden. Inde vierde set gingen de gasten volledig on deruit. Het fysieke geweld aan de over kant van het net speelde Erembodegem parten. Het minder goed spelen was a ook te wijten aan de manke receptie en de slechte blokvorming, met daarbij een minder goede spelverdeling. VK kwamer niet bij te pas in deze set. Voor de break moesten Pandolfi en Hans De Cra mer op de bank. Erembodegem kwam 1 -4 voor, maar bij de kampwisseling kon de lokale ploeg met twee punten draaien. Bij een 10-10 tussenstand was er nog alles mogelijk voor beide teams, maar drie missers op rij bracht de voor sprong van de thuisploeg naar 13-1 Oen bij een 14-10 tussenstand zorgde de eerste scheidsrechter voor enige hilari teit in de zaal door een keurig geslagen ace bij de opslag buiten te geven. Erem bodegem zoekt hierin geen verontschul digingen, want deze mindere prestatie en het verlies was volledig aan hun prestatie te wijten. Willen ze in de volgende wed strijd tegen Meerbeke de punten aan huis houden, zullen ze beter uit de verf moeten komen, hoewel het reeds van 15 oktober geleden is dat er thuis nog werd verloren.

De Voorpost | 1992 | | pagina 28