virtueel op kop Argenta blijft Ook Appels denkt nog aan play-offs Week van forfaits Het pechjaar van Cosmos Eetfestijn in 't Kroegsken te Beveren-Waas WIELRENNEN 1/ in to net de et be l jbben iilkan rs de V.W.F.-wielrennen Het nieuwe wielerseizoen nadert met rasse schreden en niet alleen de trainingen worden opgedreven, de renners worden nog eens door hun sponsors uitgenodigd om de banden wat nauwer aan te halen. Ook de sympathieke uitbaatster van 't Kroegsken te Beveren, ons aller Uliane, wou nog even aan haar renners een gezellig etentje en samen- zijn meegeven vooraleer het grote werk begint. Voorzitter Jean Verpaelst met echtgenote Jeaninne van de Velina Wieler federatie waren eveneens van de partij, net als VWF-fotograaf Rita en haar echtgenoot. Het meer dan gezellig samenzijn duurde tot in de vroege uurtjes. Hopelijk zullen de renners even 'vurig' zijn tijdens de wedstrijden als afgelopen weekend in 't Kroegsken. De Voorpost - 21.2.1992 - 29 Zaalvoetbal Minivoetbal In de NOMB-kompetitie is de strijd voor een playoffplaats in.eerste nationale on gemeen groot. Na de drie koplopers TW Ingelmunster, AF Lendelede en AZ 77 Maldegem is er een trio achtervolgers dat de vierde stek ambieert. De Ras Aalst heeft, weliswaar met één wedstrijd meer, de beste kansen maar in Wondelgem verprutste men vrijdag wel een punt, dat belangrijk kan wegen in de afrekening. Via Stefaan Schuddinck kwa men de Ajuinen 0-1 voor maar in de derde periode replikeerde Ronny Van Hecke voor het thuisspelende Opel Reg- niers. In de vierde periode moest scheidsrechter Etienne Lescrauwaet op al zijn kunde een beroep doen om alles in goede banen te houden. Peter De Baere kon op een diefje voor de lokalen scoren maar de Aalsterse captain Alain Schelf hout was er als de kippen bij om een logisch 2-2 gelijkspel op het bord te trappen Huize Goossens schuift dichter De laatste weken vlot het ook beter met Huize Goossens dat op zijn sokken naar de vijfde plaats is opgeschoven. Men had het nochtans niet onder de markt met een fel opzittend Sint-Gillis-Waas dat wis kundig nog niet zeker is van de redding. Een kwartier van het einde stonden er in Appels zo verrassende 3-4 cijfers op het scorebord maar de poulains van Arlette Van Mele bleven rustig uitverdedigen. Dit loonde want Piet Abbeel en Ernest Van De Cauter konden de roodwitten in extre mis nog een 5-4 zege bezorgen zodat men nu 20 matchpunten uit 17 wedstrij den totaliseert en dit belooft voor de rest van de kompetitie. Vandaag vrijdag staan de kwartfinales van de Belgische beker op het program ma. Huize Goossens mag thuis te 20.30 u. in de clinch met MW Izegem, ongesla gen leider in tweede nationale maar een team dat wel de onbeschikbaarheid van spelmaker Kurt Baeckelandt aanvoelt. Een haalbare kaart voor Appels en ook Eric Tranoy geeft Oud en Nieuw Zele een kans bij Maldegem, zeker nadat men leider TW Ingelmunster in achtste finale elimineerde. Dirk Daelemans In vierde provinciale C schijnt de titel strijd zich tussen twee Berlaarse teams te beperken. Zolderken (vier verliespun- ten) en Argenta (drie verliespunten) speelden in de heenronde 7-7 gelijk zo dat de onderlinge konfrontatie wellicht over de titel zal beslissen. In de Belgische beker schakelde Argenta eerste provin- cialer Goalgetters met de strafschoppen uit zodat men in de tweede ronde het nationaal spelende Nestorboys Dender leeuw moet bekampen. Volgens stich ter-voorzitter Johny De Waele een haal bare kaart, al wil hij dit seizoen eerst en vooral de kampioenstitel binnenrijven. In de Berlaarse kernkompetitie speelde men immers in 8 jaar zes keer de titel en dit kan men nu hun trouwe sponsor Eric Van Wesemael ook in vierde provinciale aanbieden. Tegen het bescheiden Desma kwam men zaterdagavond nooit in verlegen heid, al ontbraken nu Danny Van Hau- wermeiren en Robert Van Dorpe op het appel. Ook het officieel scheidsrechters- blad bleek zoek zodat met tien minuten vertraging werd afgetrapt. Reeds in de eerste minuut mocht de bordjesman op draven want Mario Baeyens was op rechts doorgespurt en konverteerde kalm de millimeterpas van De Ridder. De bezoekers werden tot het kwartier op hun speelhelft in draai gehouden en het ver wonderde dan ook niemand dat Baeyens van kortbij de voorsprong kon verdubbe len. De lichtblauwen, duidelijk nog niet beko men van hun match voordien, die ze na een trillerslot met 1-2 tegen Marobel verloren, kwamen slechts met mondjes maat uit hun egelstelling. Hun coach predikte immers voorzichtigheid daar hun drie aanwinsten Nick Philips, Jan Van Acker en Benny D'Haen om verschil lende redenen hadden afgemeld. Prijs- schutter Bert Tempels, vorig,, seizoen liefst 50 treffers was wel van de partij en dit bewees hij door een uitgooi van kee per Frank De Nul in één tijd op de slof te nemen en de bal in de verste winkelhaak te jagen, wat hem applaus vanop alle banken opleverde. Ei zo na schoof men langszij toen de felbelaagde De Greef zijn eigen doelman met een lob verraste maar De Ridder op de lijn kon ontzetten. Een knappe één-twee tussen De Ridder en Podevijn liet laatstgenoemde toe om van kortbij voor 1 -3 cijfers te zorgen en Dan ny Everaert, ongedekt aan de verste paal, had geen moeite om een gekraakt schot van Podevijn binnen te duwen. Na de citroentjes werd de sfeer eerder ongezel lig daar Baeyens konstant zijn maats stond uit te kafferen en dezen dan ook humeurig begonnen te akteren. Een klas- sebak is die Baeyens zeker maar be scheidenheid zou zijn kwaliteiten nog meer in de verf zetten. Nu offreerde hij eerst De Ridder een niet te missen kans maar Desma riposteerde met een coun ter die door Kurt Tempels met ietwat meeval gekonverteerd werd. Het laatste kwartier was het al Argenta wat de klok sloeg zodat niemand ver stond dat men tegen het laaggeklasseer de Hamboerke met 5-3 de enige sei zoensnederlaag opliep. Ploegenwerk hadden dan de kern tot vijf man (waaron der een 15-jarige) herleid maar dit kun nen bij de eindafrekening wel eens dure verliespunten betekenen. Danny Everaert dikte met twee pareltjes van zelfbeheer sing tot 7-2 en toen De Ridder de dolle twee minuten met een derde treffer in de verf zette, dacht men Desma een vogel voor de kat. Geert Tempels counterde echter gevat en nadat Baeyens tweemaal op de solotoer was getrokken kon Bert Tempels meteen atoomschot in de verste hoek zijn torin- stinkt nogmaals in de verf zetten. In de 42ste minuut moest Baeyens het keepersshirt aantrekken want een attente scheidsrechter Christ had goalie Pinne- waert met geel van het terrein gestuurd door handsspel buiten zijn backarea. Het spelbeeld werd meteen serener en het was De Ridder die op pas van Pode vijn de eindstand op 11-4 kon vastpin nen. N.O.M.B.-minivoetbalkern D.S.D. De 21ste speelweek mag geboekt worden als de week van de forfaits. DSD-sekretaris Van Elslander mocht er maar eventjes drie optekenen. Voor de rest wonnen alle favorieten van de minder geklasseerden. Alleen MVC Van Biesen deed de beste zaak in de Lebbeekse derby door Walraevens puntenloos naar huis te sturen. Uitslagen 21ste speelweek Avanti - Rapide De Markt - Quick Shop Nova Kleding - Vier Heemers Walraevens - Van Biesen Kleding Octaaf - Piccadilly Dendermotors - Givana Minishotters - Verhofstadt Rapide - Minishotters Rangschikking 1. Kleding Octaaf 20 18 0 2 199 60 38 2. Verhofstadt 20 17 2 1 173 48 35 3. Van Biesen 21 14 6 1 147 111 29 4. Givana 21 13 6 2 151 96 28 5. Walraevens 20 12 4 4 115 73 28 6. Avanti 21 13 7 1 113 104 27 7. Dendermotors 21 9 9 3 115 139 21 8. Kleding Nova 21 8 10 3 101 110 19 9. Minishotters 21 8 11 2 99 126 18 10. Piccadilly 21 6 13 2 113 162 14 11. Quick Shop 21 5 13 3 80 133 13 12. Vier Heemers 21 4 16 1 85 174 9 13. De Markt 20 3 16 1 111 177 7 14. Rapide 20 1 19 0 70 162 2 4-2 O - 10(ff) 8-2 2-5 10 - O(ff) 1 - 11 O - 10(ff) 3-8 Cosmos dat dit jaar achtervolgd wordt door pech speelde een verdienstelijke partij te Lebbeke. Beide ploegen begon nen aanvallend met doelkansen langs beide kantenCosmos met enkele routi- nerijke spelers (3e nationale) hield de Lebbeekse aanvallers goed in hun greep en scoorden zelf 0-1 op vrijschop. Goalgetters herstelde de zaken vlug via Van Nuffel. Stefan Aeyels die wederop- trad na kwetsuur weerde zich als een duivel en prikte zelfs de 2-1 op het bord. De wedstrijd bleef spannend doch doel punten vielen er niet meer in de 1e helft. Cosmos, spelend voor een punt, kwam al vlug na een counter langszij 2-2. Leb beke begon opnieuw en dreigde via Ze- rouali doch Aeyels was de afwerker van de avond 3-2. De partij werd iets bitsiger en de Goalgetters lieten zich bij een vrij schop verrassen (doelman Bertin was zijn muur nog aan het opstellen) die vlug werd genomen 3-3. Naarmate de minu ten wegtikten steeds de spanning. Koe- kelbergh mee naar voor en op pas van kapitein Goossens, 4-3. Goalgetters won de 5e goal doch na balverlies duwde Cosmos de 4-4 voorbij doelman Bertin. Toen iedereen dacht aan een gelijk spel, dacht alweer Stefan Aeyels er anders over. Met een goede draaibeweging, speelde hij zich vrij en scoorde 5-4. Van Bosbeke en Kaekelbergh hielden achter aan alles dicht en doelman Bertin kwam nog 2x tussenbeide. Van Nuffel, Zerouali en Goossens hadden nog de 6e goal aan de voet, maar misten. Goalgetters: Bertin Gino, Zerouali Ye- hia, Van Nuffel Jan, Goossens Dirk, Van Bosbeke Eddy, Kaekelbergh Frangois, Aeyels Stefan.. Zaalvoetbal. Argenta Berlare won moeiteloos van Desma zodat het titelfavoriet blijft in 4de C (foto dida) Zaalvoetbal. Dankzij een 4-5 zege in Si naai is Bea-Patin derde provincia- le-A naar een veilge plaats in de middenmoot opgeschoven (foto dida) VWF-wielrennen. Een zicht op de algemene vergadering. Volk genoeg VWF-wielrennen. Prijsdeling voor de cyclocrossers: Serge Van Assche (A), Paul Dessein (B), Gustaaf Sonck (C) en Victor Van Vaerenbergh (D) VWF-wielrennen. Mevrouw Verpaelst huldigde de cyclocrosskampioe nen: Eddy Wandels (B), Gustaaf Sonck (C) en Gerry Steenssens (D) (xl) Zaalvoetbal. Een moedig Desma had tegen leider Arrenta weinig in te brengen (foto dida) Zaalvoetbal. Foncé Aalst kon in vierde Lebbeke niet losgooien zodat het zich met een 1-1 gelijkspel moest tevreden stellen (foto dida)

De Voorpost | 1992 | | pagina 29