Is Erpe nog te stoppen Provinciale jeugdselektie heer en meester Hamse miniemenploeg haalde derde plaats in Oostvlaamse Bekers Patro-E pakt gouden punten KVKT- UITSLAGEN Carlton Cera Jeugdcup Julien Logier in Molenbeek 30 - 21.2.1992 - De Voorpost JEUGDBADMINTON 'Het wordt stilaan een familieuitstap, waar zowel jeugdspelers als ouders maandelijks naar uitkijken', vertelde or ganisator Jacques Van Daele, na afloop van de vierde weer succesvolle editie van de Carlton Cera Jeugdcup. Met 78 waren ze deze keer aanwezig in de sporthal te St.-Gillis-Dendermonde. Beschikte Van Daele deze keer over 12 terreinen, dan was hij door de massa aanwezigen toch weer gedwongen met twaalf poules van drie op halve terreinen te starten. De 12 poulewinnaars werden dan weer verdeeld in vier reeksen van drie, om te eindigen in een poule van eerstgeéin- digden, tweedes, derden en vierden. Bij de meisjes -14, stond er weer geen maat op Isabelle Van Landschoot. Haar overwicht bewees ze door met 11-0 te winnen van Siska De Meirsman en met 11-4 van Valerie De Pré, respektievelijk de nummers 4 en 3, te St.-Gillis-Dender monde. Siska De Meirsman haalde dus nu wel de winnaarspoule (in Evergem net niet), maar werd dus vierde. Daardoor neemt Isabelle Van Landschoot nu in de alge mene rangschikking de fakkel over. De Meirsman is daar nog tweede met 84 punten vóór Valerie De Pré met 78. Voor de wisseltrofee staat Lokerse hier aan de leiding. Bij de meisjes 14, maar zes aanwezigen. Anja Van Sande heeft hier nog geen enkele wedstrijd verloren, is dus ongeslagen leider. Virtuoos tweede blijft ook nu weer Elisabeth Bullens. Van Sande won hier trouwens het onderling duel met 11-5. Hier is Drive leider in de tussenstand voor de wisseltrofee. Bij de jongens -14 besliste Jacques Van Daele om volgend seizoen deze reeks op te splitsen in een reeks -12 en -14 jaar. De jongere spelers komen anders niet voldoende aan de 'bak'. Bart Verschooren, het eerste jonge talent uit Bazel, was ziek en kon dus zijn zeven de plaats niet verdedigen. Daar maakte Bart Kesbeke gebruik van om zijn plaats in te nemen. In de top 5 werd er even voor gevreesd dat Jonas De Pauw door een kniekwet suur niet zou kunnen spelen, maar zon dag bleek de Adegemnaar weer fit ge noeg. Toch verloor hij met 10-6 van klubgenoot Kristof Van Landschoot. Daardoor komt zijn eerste plaats in de rangschikking niet in gevaar. Joris Van Kerckhove was niet in grote doen. In de finalepoule won hij alleen van Chris Van Pamelen. Atletico Adegemse heeft hier niet alleen de wisseltrofee, maar met De Pauw (108) en Van Landschoot (90) ook de beste spelers. Opvallend is, zegt de Carlton Cera Jeugd cup-organisator, dat vele spelers bewust niet aan de zaterdagtrainingen van de provinciale jeugdselectie deelnemen, om uitgerust zondagnamiddag aan de jeugdinterclub te kunnen beginnen. In de reeks van de jongens 14, verloor Alain De Pré door zijn afwezigheid veel punten te Evergem. Afgelopen zondag was hij wel weer van de partij, en eindig de direkt op de eerste plaats. Van Tijl De Backer won hij vlot met 10-2 en ook Hans Bastien was te zwak met 10-3. In hun onderling duel voor de tweede plaats Badminton. Ook de -14-jarigen waren welkom op het tornooi van Sint-Gillis (foto guy) Tafeltennis versloeg Tijl De Backer zijn tegenstander met 10-7. In de rangschikking na de vierde ronde staat Alain De Pré hier te samen met Hans Bastien met 86 punten aan kop, op de voet gevolgd door Tijl De Backer met 84 punten. Een glunderende Jacques Van Daele stelde na afloop vast dat de vier winnaars tot de PBO-selektie behoren. Met deze formule van de Carlton Cera Jeugdcup werden reeds 120 spelers be reikt. Een succes waarvoor andere pro vincies ons met afgunst bekijken. Want goed. Erpe B en C staan daar op de twee strija. Maar ae piaatseiijKen waren in een mindere dag en brachten er helemaal niets van terecht. Alleen in het dubbel konden ze de grote nul van het scorebord In de KVKT-tafeltenniskompetitie is Erpe okapi B zou tenslotte nog een 3-7 winst wegvagen, wellicht aan hun definitieve opmars be- wegpikken op Troelant A. Frangois Pre- Bij de dames blijft Stekene A het hoge gonnen. In 4de Afdeling B staat Erpe A sent lag aan de basis van deze ruime woord voeren. Op verplaatsing bij Pardaf ongeslagen aan de leiding met vijf punten overwinning. Terwijl P. Van Brussel bij B heeft er nooit twijfel bestaan over de nüü!< ^?en ze ^fven Troelant het meest in de kijker liep. Dn"r A In 5de Afdeling heeft leider Erpe B duch- uitslag van deze wedstrijd. Tot 2-3 prut telde de lokale formatie wat tegen, maar topprovincies als Limburg en Antwerpen eerste plaatsen geklasseerd. Zijn ze nog tig haar tanden getoond. Op verplaatsing daarna was het lokale liedje uitgezongen, slagen er niet in voor een manifestatie te stoppen? bij Star Palet lieten ze meteen een 2-8 Kim De Smet en R. Van den Eynden zoveel jeugdspelers bij elkaar te bren- In 4de Afdeling B was leider Erpe A te optekenen. Er was geen houden aan die konden hun hartje ophalen en wonnen Qen. gast bij Sterke Stut C, een formatie die knapen. Wim Van Keymolen en Bart alles en daarmee was de wedstrijd zo Volgende afspraak, en laatste voor de goed meedraait bovenaan. In het begin Creemers lieten elk drie overwinningen goed als gespeeld. finaleronde te Wachtebeke, is op 15 kon de thuisploeg hun woordje meepra- maart te Lokeren van 14 tot 18 uur. (L.C.) - - optekenen en dat betekende dat de loka- Sterke Stut was bij Stekene B en in het ten en kon de bezoeker zich heimaal niet len meteen voor schut werd gezet. Alleen begin scheen Sterke Stut moeilijk loste losrukken-3-3. Maar toen viel Sterke Stut Willy Ooghe haalde het niet tegen Sven komen: 2-3. Veel verder is de lokale stil en zonder omkijken ging Erpe A regel- Van Dae|e en dat was voor Pa|et de formatie niet geraakt. Want daarna haal- recht naar een grote 3-7 overwinning toe. eerreddende overwinning. den ze geen enkele overwinning meer op Vooral Piet Loeckx met zijn dne overwin- Teneramonda C kreeg in eigen lokaal en dat betekende dat Sterke Stut een E^mnian°P' ?°en Eendracht E te bekampen en dat gaf hun fikse 2-8 vastlegde. Vooral Helga Meers- Keymolen met twee rozen mag niet ver- een unjeke kans om een grote 8.2 neder_ man en Christel Caron waren zeer sterk 9 u f' laa9 vast te le99en- En dat was vooral het en onklopbaar. Onderaan bengelen Ons Huis C en Herle- werk van Luc Lermytte en Christiaan De Pardaf A en B keken in elkanders ogen. ving B. Ze hebben beiden een forse en saedeleer Maar ook Christof Lermytte En een spannende ontmoeting is hetze- n!2nSe m gestreden voor de mag op een fjjnke wedstrijd terugblikken, ker niet geworden want de A-ploeg zette overwinning Maar uiteindelijk heeft een Hjj ver|00r a||een tegen Jan Degelaen. een forse 10-0 neer. Een uitslag die geen h!nn! n uV',rir een puntje mde )n de 5de Afde|jn B pakte SNTTC B commentaar vraagt, handen van Ons Huis C moeten laten. En weerom beide punten toen ze in eigen die waren daar best tevreden mee. Tene- midden Jca B ontvi |nshet ramonda B Dendermonde kregen Wette- b in kwa^ de bezoeker ^|ma!i aan rpn nn hP7npk pn flat uuac v/nnr Hp thine. M a ren op bezoek en dat was voor de thuis- bod, maar zou naderhand toch moeten 0Pgaveo N0a een 2."3 toegeven dat de plaatselijken sterker wa- een'° 6l'8TT' v°°ral André Faems lukte opnieuw ning voor Wetteren. Gallaert en S. Mer- drje overwinningen. Dat wordt bij Andrê tpnQ hphhpn unnr Hp nVa pd Hp oor no. Badminton. De jeugd ouder dan 14 jaar tijdens het tornooi te Sint-Gillis (toto guy) JUDO Maria De Sterck als kampioen van Vlaanderen samen met Sandra Van Uytvange (brons), Hamse geselekteerden in Kampioenschap van België tens hebben voor de lokalen de eer ge red. Bij de bezoekers waren F. D'Haen en Melckebeke niet te kloppen. Datzelfde Wetteren B was ook veel te sterk voor het thuisspelend Sterke StutC. De lokalen werden met 3-7 afgestraft. Jurgen De Schrijver en Frank D'Haese wonnen alles en daarmee was Sterke Stut C aan het einde van het latijn. straks al een gewoonte. Bij Dynamica B was het alleen Dirk De Mol die zorgde voor twee overwinningen. Met een 7-3 zege kon SNTTC B toch de beide punten oprapen. SNTTC C kreeg Dynamica C te bekam pen. De bezoekers wonnen vlug de eer ste wedstrijd. En dat was dus een goed ri r «Lïe 'XT begin. Maar later zou blijken dat dit de In de C-reeks kreeg het zwakke Juvenes eerste e„ enige wedsMJ was da, de bezoekers wonnen. Frangois Parijs E er van langs op Sint-Pauwels B. De thuisploeg speelde ijzersterk en wonnen zoals ze wilden. Behalve in één wedstrijd altijd in twee minimale sets. Meer weerstand bood Juvenes E toen ze thuis Stekene C ontvingen. Hun start was slecht en dat zouden ze naar het einde toe moeten bekopen. 1 -5. Maar daarna heeft de bezoeker bijna tot de allerlaatste wed- mocht daarmee de eer opeisen de beste speler te zijn van Dynamica C omdat hij Mare De Boes klopte. Sint-Pauwels C kende geen enkel pro bleem bij de komst van Troelant B Ze haalden het met zware 10-0 cijfers. De bezoekers kregen zelfs geen enkel setje op het scheidsrechtersblad. En dat is strijd moeten wachten om de zege naar voor Troelant zeker geen wekelijkse ge- zich toe te trekken. 4-6. M.-M. Temmer- WOonte. man legde de basis van deze overwin ning voor de bezoekers. De beste man bij Datzelfde Sint-Pauwels C won thuis met 8-2 van Dynamica B Hier was Suy Jef- Juvenes E was Didier Van Puyvelde met frey de grote figuur van de ontmoeting. zijn twee overwinningen Drie overwinningen onderlijnt dat. Leider Sint-Pauwels B had niet de minste Onverwachts een zware nederlaag van last van hekkensluiter SNNTTC A. Ze Dynamica C in eigen vertrouwde zaal Waar verleden zaterdag de miniemen hun provinciaal bekertornooi afhaspel den te Lokeren met eerste plaatsen voor Kristien Van Cleemput, Véronique Le- pouttre en Nicolas Van Bogaert, tweede plaatsen voor Christophe Gillet en Ben Knippenberg, samen met een derde plaats voor Nicolas De Geyter, wat met zich bracht dat Jitsu Kwai Hamme als club op de derde plaats kwam in de Bekerklassering. Een mooi begin voor het nieuwe jaar, zeker met slechts zes deelnemers, tegen clubs met tien en meer deelnemers. Ook voor de dames seniores is het jaar goed begonnen. Tijdens de kampioen schappen van Vlaanderen, die zondag plaatsgrepen te Beveren, wisten twee van onze Hamse ladies zich te plaatsen WIELRENNEN voor de Belgische kampioenschappen die zaterdag aanstaande doorgaan te Et terbeek. Sandra Van Uytvange, terug van wegge weest, wist zich ondanks de korte voor bereidingsperiode met twee prachtige overwinningen tot in de halve finale te werken, waar zij wel de duimen moest leggen voor de latere kampioene. In de kleine finale won zij brons, doch een bijkomende kamp moest nog uitmaken wie naar Brussel mocht, daar Ulla Wer- brouck, Olympisch geplaatst, recht streeks aangeduid was Sandra won ook deze wedstrijd en staat dus zaterdag oog in oog met de elites van ons Belgisch judokorps. Wie daar eveneens zal pronken is Maria De Sterck, dit als Vlaams kampioene, titel die zij verdiend in de wacht sleepte door niet minder dan 4 maal als groot triomfator uit haar kampen te komen in de zwaargewichtenklasse. Duimen dus maar voor deze dames die de kleuren van onze Hamse club zullen trachten hooq te houden. werden ingepakt met grote 10-0 cijfers. Eigenlijk een klasse te licht. tegen SNTTC C 1 -9 zware cijfers. En dat is onverwachts een grote afstraffing om- Okapi B dat als derde staat geklasseerd dat iedereen toch van oordeel was dat er heeft nu een puntje moeten prijsgeven heel wat spanning zou zijn in deze wed- toen KWB B er op bezoek is gekomen. Het is echt boeiend geweest: 3-3 en dan weer 5-5 als einduitslag. Frans Le Clercq won bij de bezoekers alles. Wilfried Ver schooren deed het iets minder, maar twee overwinningen is toch altijd graag meegenomen. Bij Okapi zijn de twee overwinningen van Sylvain Van den Bos sche zeker het vermelden waard. O.V.W.B.-veldrijden In en rond het Scheutbosch te Molenbeek werd deze wedstrijd bij winderig en re genachtig weer verreden De vier reek sen reden samen voor één uitslag. Van bij de start gingen Julien Logier, Jean Herremans, Renê Gijselinck en ouder domsdeken Omer Van Molle er vandoor. Halfweg liet Julien Logier zijn drie mede vluchters in de steek en won met 40 sekonden voorsprong. De uitslag: 1. Julien Logier, 2. Jean Herremans, 3. René Gijselinck, 4. Omer Van Molle, 5. Jozef Salesse, 6. Jean Janssens, 7. Jaak Goossens, 8. Paul Demeyer, 9. Maurits Delanghe, 10. Au gust Delaen (bandbreuk) In de 4de Afdeling van de VTTL vechten nog altijd drie ploegen zij aan zij voor de titei: Stekene A, Buggenhout B en Patro E. Het trio staat bovenaan de rangschik king met gelijke punten. Elk punt dat men kan veroveren is dan ook belangrijk. Deze week stond al een zeer belangrijke wedstrijd op het programma Patro E- Buggenhout B. Het zouden punten van goudwaarde worden Patro E had zich ekstra sterk opgesteld. Maar zeggen dat de wedstrijd is uitgegroeid tot een span nend duel is de waarheid geweld aan doen. Na vier wedstrijden had Patro E al een 5-0 voorsprong vastgelegd. Het werd eigenlijk dan toch iets spannender: 6-4. Maar toen was er aan de Hamme- naars geen houden meer. Ze gingen re soluut naar een 11 -5 zege. Bij Patro E waren drie spelers met drie overwinnin gen: Davy Van Cauteren, Patrick Glas en Stefan Goossens. Alleen Erik Verdonck scoorde amper twee keer. Bij Buggen hout B waren er twee overwinningen voor Mare Breda en Yves D'Hoey. Jos Ver- maesen won éénmaal en opvallend was wel dat Danny Vermeulen niets haalde. Het wordt hier nog echt spannend. Tegen Lobos A, een formatie die maar onderaan bengelt, had Patro E een moei lijke klant. In het begin ging het voor Patro geweldig vlot. Resoluut naar een 3-8 voorsprong. Maar om de overwinning te kunnen vastleggen hebben ze bijna moe ten wachten tot de allerlaatste wedstrijd. Erik Verdonck was de beste man met drie overwinningen. Tweemaal won Patrick Glas, Patrick De Clercq en Gerd Van Kersavond. Patro C in 1e provinciale zat natuurlijk aan geen feest bij Sleidinge A. Een zware 14-2 nederlaag Marc Stallaert won twee keer. De rest, Paul De Schoesitter, Jo De Smet en Carl Goossens wonnen hele maal niets. Patro A in 3de Nationale was naar het verre Borain gereisd met in het achter hoofd toch de hoop één puntje te halen. Ze hebben zich duchtig geweerd maar mislukten toch om iets mee te brengen naar Hamme. Ze lieten de volle buit aan de lokalen met kleine 9-7 cijfers. En zeggen dat er bij 7-7 een Hamse over winning nog bij de mogelijkheden be hoorde. Frans Messagie won driemaal, net zoveel als Guido De Block. Johan Van Hecke scoorde éénmaal. Mare De Key- ser haalde niets binnen. HVC DAMES Patro - Stekene B Sterke Stut - Pardaf B 1ste Afdeling Patro B - Vlierkouter A Wetteren A - Patro A Madeion A - Eendracht A Juvenes A - BAC A 2de Afdeling BAC B - Patro D Ons Huis A - Okapi A Herleving A - Dynamica A Juvenes B - Pardaf A 3de Afdeling Lede A - Sterke Stut B Ons Huis B - Teneramonda A Stekene B - Patro E St.-Pauwels A - KWB A Triumf A - Pardaf B 4de Afdeling A Vlierkouter B - Patro F Victory - Eendracht C Triumf B - Madeion D 4de Afdeling B Lede B - Triumf C Ons Huis C BZP Wetteren B - Triumf O Teneramonda B - Sterke Stut C 4de Afdeling C Pardaf C - Juvenes E St.-Niklase A - Okapi B KWB B - Stekene C Juvenes C - Triumf A Pardaf D - St.-Pauwels B 5de Afdeling A Opwijk B - Teneramonda C Patro I - Erpe B Teneramonda D - Patro H Palet Sten - Opwijk C 5de Afdeling B St.-Niklase B - Juvenes F St.-Pauwels C - KWB C Okapi C - St.-Niklase C Okapi O - Dynamica B Triumf E - Troelant B JEUGD KWB A - Stekene B Vlierkouter A - Pardaf A Patro A - Stekene A Stekene C - Madeion Stekene E - Stekene F Vlierkouter C - Stekene D Vlierkouter D - Eendracht B St.-Pauwels - Eendracht A Sterke Stut A - Patro B Vlierkouter B - Erpe A Stekene G - Vlierkouter E Sterke Stut B - Erpe B Debutanten Patro A - Patro B KWB - Madeion 6-4 10-0 10-0 3-7 6-4 4-6 5-5 10-0 5-5 5-5 4-6 6-4 5-5 2-8 6-4 3-7 6-4 8-2 2-8 8-2 1-9 0-10 10-0 10-0 1-9 3-7 5-5 10-0 4-6 6-4 6-4 5-5 7-3 1-9 10-0 5-5 4-6 5-5 8-2 2-8 5-5

De Voorpost | 1992 | | pagina 30