KTA organiseert culinaire 'duivelse' verzoeningswedstri j d Jeugdige Wakèr schuift door naar Wakerskomitee maar werkt onverdroten verder Aalsterse Vrije Democraten kiezen bestuur Het bed van dons en dooie kippen Eirg en Vriët Op zoek naar het beste streekgerecht van leerling-koks 4 - 21.2.1992 - De Voorpost Na het overweldigende sukses van vorig jaar, organiseert de Hotelafdeling van het Koninklijk Technisch Atheneum 2 aan de Ledebaan 101 te Aalst, voor een tweede maal de wedstrijd 'Beste leerling-kok van de hotelscholen van België' voor de bereiding van gastronomische streekgerechten. Dit jaar krijgen de deelnemers de moeilijke culinaire opgave zeeduivel Duvel-bier room te verzoenen met elkaar. In de Hotelafdeling van KTA 2 aan de Ledebaan, had men reeds na de eerste uitgave van de wedstrjjd van 'de beste leerling-kok van de Hotel scholen van België voor de bereiding van gastronomische streekgerechten' geëvalueerd naar een voor herhaling vatbaar zijn. Men had echter gehoopt de tweede editie haar beslag te laten krijgen in de hostellerie Terlinden, waar de restaurantafdeling van het KTA zal worden gevestigd. De restau ratie en aanpassingswerken liepen echter wat vertraging op waardoor men de wedstrijd opnieuw zal moeten laten plaats vinden in de huidige lokalen aan de Ledebaan. mengesteld uit de begeleiders aan geduid door de geselekteerde scho len. Voor de eigen leerlingen geven ze geen beoordeling. De finalisten zelf zullen worden bij gestaan door de leerlingen van KTA2. Uit een préselektie zullen 12 kandi daten weerhouden worden voor de finale. De eerste zes kandidaten zullen dan tijd krijgen van 10 tot 12.30 u. en de volgende zes van 13 u. tot 15.30 u. om hun gerecht klaar te maken. Om fair-play en rechtvaardige se- lektie te waarborgen, gebeurt de in zending van het recept voor deelna me met twee afzonderlijke gesloten omslagen. In de eerste omslag wor den de receptuur en de benaming van het voorgestelde streekgerecht gestopt. In de tweede omslag wordt aan het voorgestelde streekgerecht de naam van de school en de kandi daat toegevoegd. De inschrijvingen gebeuren door toesturen van beide omslagen aan Paul Van den Wijngaerde, Lede baan 101 te Aalst en dit vóór 1 maart. i Op de finale dient het gerecht te worden opgediend volgens de opge stuurde recepture want indien een afwijking wordt vastgesteld zal men overgaan tot diskwalifikatie van de kandidaat. De nodige ingrediënten worden ter plaatse ter beschikking van de kandidaat gesteld. Het is ver boden reeds afgewerkte produkten bij te hebben. Enkel de benodigde grondstoffen mogen zelf meege bracht worden. Alle deelnemers zullen met waar devolle prijzen beloond worden. De winnende school wordt houder van de wisselbeker 'Hotelschool KTA' Aalst' die vorig jaar verhuisde nai de hotelschool te Wemmei. Wan- neer een school erin zou slagen dri; uitgaven van de wedstrijd te wi& nen, dan worden zij eigenaar van dt beker. Er wordt ook gepland om met dj ingezonden recepten een boekje te geven. Verdere informatie kan men beko men op nr. 053/77.20.70 of 051 78.10.84. P.R Zoals vorig jaar wordt de wedstrijd ingericht in samenwerking met de Vriendenkring KTA-MS3 en de brouwerij Moortgat alsook menige sponsors. Op zaterdag 25 april van af 10 uur zullen leerlingen van het hoger secundair beroeps of tech nisch hotel van welke hotelschool ook, de strijd aanbinden met zee duivel - Duvel-bier - room als uitda ging. Zij dienen met genoemde in grediënten een streekgerecht voor personen te bereiden. Vorig jaar werd gezocht op de verzoening van Duvel met vlees. In '92 zal men in dit klasse-bier een vis laten zwem men. Het wordt een duivelse aange legenheid. Bij de finale werken de kandidaten een bord af als presen tatie, terwijl de jury oordeelt over de smaakkwaliteiten. De beoorde ling zal gebeuren door een zevental vakspecialisten onder leiding van dhr. P. Van den Wijngaerde, direk- teur KTA2, die echter geen stem recht heeft. De keukenjury is sa- Een boek over 'De vuil Jeannetten van Aalst' Vrijdag 28 februari komen we alles te weten over het Aalsters karnavalver- schijnsel van de 'vuil Jeannet' want dan wordt het boek 'Bed van dons en dooie kippen' officieel voorgesteld en dat gaat helemaal over dit fenomeen. Maandag II. riep Johan Heirman, de Jeugdige Waker, de pers bijeen om een situatieschets van de werking te geven en een aantal initiatieven toe te lichten. De toekenning van de Wakersprijs en de Wakerspluim werd bekend gemaakt, naast de omschrijving van het nieuw opgerichte wakers komitee. In het bock 'Bed van dons en dooie kippen' zorgen de fotograaf Erik Ledegen-en de dichter Willy Ver- hegghe voor een poëtisch sfeer beeld overeen uniek karnavalfeno- mcen de vuil Jeannetten van Aalst. Aan de hand van 25 foto'sd en even veel gedichten weten fotograaf en dichter een ongewoon maar trouw beeld te schetsen van deze uitzon derlijke travestie-optredens die jaar in jaar uit het Aalsters karnaval kleur en smaak geven. Neem de vuil jeannetten uit het Aalsters karna- valbeeld weg en je krijgt een karna val zoals vele andere. Louis Paul Boon wist waarover hij het had toen hij ooit in een van zijn kursiefjes voor het dagblad 'Vooruit' schreef 'Karnaval in Oilsjt moet ge zien op maandag en vooral dinsdag, als de vuil jeannetten hun ronde doen'. In het boek wordt overigens een interview afgedrukt dat Willie Ver- hegghe in 1978 met dezelfde Louis Paul Boon over het Aalsters karna val had. Verhegghe is met dit nieuw boek aan zijn 15de dichtbundel toe. Hij verwierf vooral bekendheid met zijn poezie over de wielersport en over de wereld van de mentaal ge handicapten. De voorstelling van 'Bed van dons en dooie kippen' zal worden 'opgefleurd' door de aanwezigheid van een paar autentiekeen gerouti neerde vuil Jeannetten. Herwig Leus (essayist), keizer Ka- miel Sergant en schepen van kui tuur Gracienne Van Nieuwenborgh zullen tijdens de voorstelling van het boek op vrijdag 28 februari om 20.00 uur in Netwerk, De Ridder straat te Aalst, het woord voeren. Het werkterrein van de 'Jeugdige Waker', die een drietal jaar terug met zijn werking startte, is onder tussen bij velen gemeen goed ge worden. Met de regelmaat van een klok legt hij zijn oog en oor te luiste ren bij de man van de streek, en voert hij aktie naar de beleidsver antwoordelijken toe om mistoe standen te helpen oplossen. Hij wil door konstante en nauwkeurige ob servatie een en ander trachten te voorkomen en verbeteren. Hij kon- fronteert dan ook regelmatig pers en politici met onweerlegbare fei ten. Het ligt nu in de bedoeling van Heirman, het 'waken' uit te breiden naar een Wakerskomitee. Hij zelf zal zich stilaan aan de kop van het komitee terugtrekken en de taken doorgeven aan een aantal mensen onder wie Hilaire Lievens, Luc Van Lierde, Marcel Homble en ande ren. Op vier juli a.s. treedt hij in het huwelijk en verhuist naar Sint-Lic- vens-Houtem. Het nieuwe Wakerskomitee zal om de drie maand een perskonferentie geven in verband met de Aalsterse problemen. De maand voordien wordt er vergaderd om de agenda vast te leggen, praktische afspraken te maken en akties voor te bereiden daar waar nodig. Geïnteresseerden in de werking van het komitee zijn altijd welkom om bij de groep aan te. sluiten. Wakersprijs en pluim Reeds voor de derde keer zal Johan Heirman een jaarlijkse prijs toeken nen aan enerzijds een niet-politiek gebonden individu of groep en an derzijds een politiek geëngageerd persoon of groep die bijzonder in de kijker heeft gelopen op het door Heirman vooropgestelde terrein. De Wakersprijs '91 gaat naar de Studie- en werkgroep Stadshcr- waardering voornamelijk voor hun inzet voor het behoud van de leef baarheid van het Aalsterse Stads centrum en hun onuitputtelijk ver zet tegen de bouw van een parkeer- toren in de De Ridderstraat. Als prijs zal hun een stapel recycla- gepapier worden overhandigd, aan gekocht in de Wereldwinkel. Hier mee wil Heirman de werkgroep aanmoedigen om de strijd verder te zetten. De Wakerspluim zal gestoken wor den op de hoed van de CVP-Jonge- ren als waardering voor een aantal akties zoals: onderhoud Dirk Mar- tensmonument, eerste steenlegging 'Rusthuis', Europese plein, enz. Aalst. Hilaire Lievens ert Luc Van Lierde zijn zich hij het Wakerkomitee Aalst komen aansluiten (a) Wakersprijs en Wakerspluim zullen overhandigd worden op zondag 26 april om 11 uur in de Taverne 'Groen Kruis' te Aalst. Hete hangijzers voor het Wakers komitee blijven de veiligheid rond het PietcrCornelisstadion van Een dracht Aalst. Waar de stad Aalst heel wat geld uitgaf aan de verbete ring van het stadion binnen, ging de buurt erweinigop vooruit. Het weg dek van de omliggende straten is in slechte staat. De verlichting in de Landbouwersstraat is schaars ge bleven, terwijl in de begroting van vorig jaar een miljoen werd overge heveld om de verlichting van het stadion te bekostigen. De investe ring was nodig om Eendracht Aalst aan de normen van de veiligheid in een eersteklasseploeg te laten be antwoorden. De vraag wordt ook gesteld of de verhoging van de bud getten voor brandweer en politic geen indirekt gevolg is van het op drijven van de veiligheidsvoorzie ningen in en om de Eendracht. P.H, De Duitse Nationale Dienst voor Toe risme is verhuisd naar de A. De Boeck- straal 54-56 in Evere. Telefonisch kan men de dienst bereiken op de nummers 021 245.97.00 en 02/245.98.08. Het fax-num mer is 02/245.39.80. Vanaf 31 januari Ls elke vrijdag- en zaterdagavond om 20 uur het subtropisch waterpretpark Oceade van het Bniparcktt Brussel omgetoverd in een zomers, sfeer vol, vakantieachtig fuifparadijs. Een dis coteek in en naast het water onder de palm bomen. De toegang aan voordeeltarief in 280fr. Ontstaan in januari 1988, werd de beweging van de V.D. tot aan de gemeenteraadsverkiezingen van oktober 1988 geleid door een inte- rimbestuur onder voorzitterschap van Ghis Willems, ere-volksverte- genwoordiger en toenmalig lijst trekker. Na het kiessukses en na de beslis sing tot deelname aan de huidige bestuursmeerderheid, werd in ja nuari 1989 overgegaan tot het op richten van de Algemene Vergade ring als hoogste bestuursorgaan, be staande uit een 60-tal leden met toegezegd politiek engagement. Be slist werd dat deze hoge vergadering maandelijks zou samenkomen om de verdere uitbouw en structurering van de VD als politieke beweging gestalte te geven. Bij gebreke aan statuten werd toen een voorlopig bestuur aangesteld met Ghis Wil lems als voorzitter. Na de belangrijke beslissing van de Algemene Vergadering om tege moet te komen aan bepaalde ver zoeken van buiten Aalst, werd be gonnen aan de arrondissementele uitbouw. Deze delicate en moeilijke opdracht werd door de Algemene Vergadering toevertrouwd aan Ghis Willems. Deze werd aldus voorlopig voorzitter van het Arron dissementeel Bestuur, terwijl Ray- monde Van Neck (tot dan toe se- kretaris van de Afdeling Aalst) werd aangesteld als arrondissemen teel sekretaris. Ingevolge deze bestuurswissel ver koos de Algemene vergadering Pierre Depoorter uit Erembode- gem (tot dan voorzitter van de Aal sterse Middenstandsraad) tot nieu we voorzitter van de afdeling Aalst. Als nieuwe sekretartè van deze af deling werd Walter Demuynck ver kozen. Het voorlopig bestuur van de afde ling Aalst kreeg vanwege de Alge mene Vergadering de belangrijke taak om over te gaan tot het opstel len van duidelijke statuten met bij horende spelregels. Hiertoe werd, onder voorzitter schap van bestuurslid Johan Van De Winkel, een kommissie aange steld. Na besprekingen amendering van de voorgelegde teksten, werden de uiteindelijke statuten door de Algemene Vergadering aanvaard in zitting van 05/09/1991. Hierin werd o.m. ook voorzien hoe besturen, voorzitters, afgevaardig den enz... dienen te worden verko zen en/of aangeduid. Tevens werd beslist wie als stemgerechtigd lid, dan wel als raadgevend lid van de Algemene Vergadering kan worden Stemgerechtigde leden zijn diege nen, die het engagementsregister van de Vrije Democraten, bevatten de het gedachtengoed van het eer ste Open Kongrcs van 9 maart 1991, hebben ondertekend. Deze onder tekening kan maandelijks geschie den naar aanleiding van elke Alge mene Vergadering. Momenteel telt de Algemene Ver gadering een 60-tal stemgerechtig de leden en ongeveer een even groot aantal raadgevende leden met wisselende aanwezigheid. Op grond van de nieuwe statuten hadden de eerste officiële verkie zingen plaats tijdens de Algemene Vergadering van 06/02/1992. Het betrof geheime verkiezingen met stembiljetten en kiesbureau. Werd met de meerderheid van stemmen voor een periode van 3 jaar als voorzitter van de Afdeling Aalst verkozen: Pierre DEPOOR TER, zelfstandig garagist, uit Erembodegem, uittredend voorzit ter. Werden met de meerderheid van stemmen voor dezelfde periode verkozen als leden van het Dage lijks Bestuur: - Bart Blommaert - Muriël Boel - Walter Demuynck - Paul Jacobs - Willem Liebaut - Ilse Raes - Johan Van De Winkel - Celeste Van Neck - Norbert Willems Overeenkomstig de statuten maken volgende personen ambtshalve deel uit van het bestuur: De mandatarissen: - A.E. Bogaert: schepen - Jos Van Landuyt: gemeente raadslid - fractieleider - Wim De Pauw: gemeenteraadslid - Willy Van Mossevelde: gemeen teraadslid - Jos Blommaert: OCMW-raadslid de voorzitters van stedelijke advies raden: - Jan De Wolf: voorzitter Markt- commissie - Alex Bruylandt: voorzitter Mid denstandsraad - Alfons Arts: voorzitter Land- bouwcommissie - Willy Verbestel: voorzitter Be heerscommissie van de Stedelijke Openbare Bibliotheken de afgevaardigde in het bestuur van C.C. De Werf: - Willy Van Boxstael: lid Raad van Bestuur C.C. De Werf de voorzitters van de interne kom- het dagelijks bestuur bij stemming missies van de V.D.: uitsluitend aan de rechtstreeks door - Paul De Mot: voorzitter V.D.-se- de ^erae,nehV"g?de^ng njors zen leden toebedeeld. Deze funk- - Rosette Champagne: voorzitter ,ics zi)n: ondervoorzitters, sekreta- V.D.-commissie PRP "s' Penningmeester, leden van de financiële kommissie en archivaris. voorzitter en secretaris van het ar- De verdeling van deze funkties zal rondissement: gebeuren op de eerstvolgende ver- - Ghisleen Willems: voorzitter ar- gaderingvan het Dagelijks Bestuur, rondissement - Raymonde Van Neck: sekretaris arrondissement De bestuursfunkties worden binnen Is het niet wreed, is het niet erg, dat karnavalist Guy Walgraef, in een vorig artikel genoemd werd als lid van 'Eirg' in plaats van 'Vriët'. Het is niet omdat hij tijdens de prinsenverkiezingsshow in het vel gekro pen was van een propere Voil Jeannet als akoliet van prins Pascal, dat men zijn verschijning als 'Eirg' moest bestempelen in plaats van 'Vriët'. Laat het nu voor altijd eens geschreven en gezegd zijn, dat Guy Walgraef lid is van AKV Vriët in plaats van AKV Eirg. Hij zal op zondag 1 maart 'nor de moon loeipen' in plaats van de vraag stellen: 'of Oilsjt geen stad es om van te drooimen'? Uw verslaggever slaat zich in elk geval beschuldigend op de borst en verklaart hierbij plechtig nooit meer dergelijke fout te zullen maken. P.H.

De Voorpost | 1992 | | pagina 4