6 - 21.2.1992 - De Voorpost 24-uren wachtdienst voor huis artsen van het territorium Oud- Aalst - (9300 Aalst - Centrum op- roepnummen 7733.22. Dokter met wachtdienst: Dr. Ph. Schockaert, Houtmarkt 2 Aalst. Tel. 053/77.33.22: vanaf vrijdag 21 februari om 20 uur tot en met maandag 24 februari om 20 uur. Erembodegem en Erembode- gem-Terjoden De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisartsen nummer: tel. 053/78.20.99. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken x>p het volgend nummer: tel. 053/78.60.03. Baardegem, Herdersem, Mel- dert, Moorsel Dr. De Coster, Kloosterstraat 1 Moorsel. Tel. 052/77.75.71: zater dag 22 februari en zondag 23 fe bruari. Nieuwerkerken Dr. G. Van de Winkel, Klooster straat 1 Mere. Tel. 053/83.66.88; zaterdag 22 februari en zondag 23 februari. Apothekers van zaterdag 22 februari om 9 uur tot zaterdag 29 februari om 9 uur. Premereur Boterstraat 6 Aalst Vantyghem Nieuwstraat 7 Mere Van Der Cruyssen Poortendries- straat 29 Lede Van Den Eynde Iddergemstraat 46 Denderleeuw Dierenartsen Dr. L. Block, G. Gezellestraat 66 Denderleeuw. Tel. 053/67.12.72: Zaterdag 22 februari en zondag 23 februari. Tandartsen Hereman, Molenstraat 11 Moor sel. Tel. 053/21.45.01zaterdag 22 februari van 14 tot 16 uur en zon dag 23 februari van 9 tot 12 uur. Verpleegkundigen K. De Koninck, Terbekenstraat 38 Nieuwerkerken. Tel. 053/ 83.18.20: zaterdag 22 februari en zondag 23 februari. Antigifcentrum: 02/345.45.45 AAI 091/25.86.29 Zclfmoordpreventie 02/ 649.95.55 Aalst. Aalst maakt zich op voor kamdyal. Elk cafe zijn eigen waarheid (a Klare taal In de sfeervol verlichte en ingerich te Netwerkzaal in De Ridderstraat 28 te Aalst heeft zondag 1 en maan dag 2 maart vanaf 17.00 uur 'Sjamajuin' plaats, een karnavalfuif boordevol afwisseling. Met karna- valmuziek en moderne dansmuziek. De prijzen voor een glaasje bier werden demokratisch gewoon ge houden en voor groepen is er bij een bestelling van 12 glazen de dertien de gratis voor niks. Studiedag voor verdraagzaamheid en demokratie Op zaterdag 7 maart om 9.30 uur start in Netwerk een studiedag rond het tema verdraagzaamheid en de mokratie. Het is een organizatie van 't Uilekot en wordt gesteund door Netwerk, Agalev, Regenboog, AFF, Wereldwinkels, Imavo, Ad viesraad vreemdelingenintegratie, Vaka, Halt, Onafhankelijkheids front, Casablanca, Comité 22 maart, JS, CSC, Migrantenwerking, Vredeshuis, SAP, Raldes, NCOS, WKSM, Zak en KAJ. Na een diskussie in diverse werk groepen over onderwerpen als kansarmoede en kiesgedrag (Dirk Geldof van de Ufsia leidt deze groep), partijen en kiezer (met Kris Deschouwer van de VUB als gespreksleider) en de multikulture- le samenleving (met Filip Erckens van UG als begeleider), volgt een plenumdiskussie met Hugo Gijsels (Humo, auteur), Ernest Mandel (VYB), Frank Maerten (ACOD Onderwijs) en Luk Delanghe- (ACW). Voor meer informatie kan men te recht bij vzw 't Uilekot, Groenlaan 39 te Herzele (053/62.64.36 en vra gen naar Filip De Bodt). Matineekoncert door Eendracht Groot Koninküi^Svi^onlsdfe Krfifgeen AakL Bmf?mees,e' Eendracht Aalst zijn uiteraard dikwijls hel mikpunt Aalst. Schaakclub Pion is matineekoncert in het CC «an spot. Van een Aalsterse karnavahst kan ,e dat vernachten (a) Werf te Aalst en dit op zondag 23 februari om 15.30 u. Toegangsprijs 250 fr. Leden 150 fr. EGGRA De Echtgescheiden Gespreksgroep Regio Aalst komt elke tweede en vierde donderdag van de maand sa men in Jebron, Begijnhof 1 te Aalst. Iedereen die er gemoedelijk wil praten over echtscheidings en rela tieproblemen en ervaringen wil uit wisselen is welkom. Egra wil als groep kansen aanreiken aan men sen met een relatiebreuk of die in echtscheiding verkeren en af en toe samen iets ontspannends doen. Volgende bijeenkomst 27 februari om 20 uur. Info: 053/77.51.16. Seksuele opvoeding: thuis of op school Ook al is seksualiteit in heel wat gezinnen al lang «bespreekbaar», bij evenveel blijft seksualiteit en al les wat ermee te maken heeft men of meer taboe. Seksuele opvoeding thuis? Op school? Thuis en op school? De me- nigen blijven verdeeld. Graag nodigen wij U uit om op maandag 9 maart, om 20 u., aanwe zig te zijn op onze gespreksavond. Deze avond staat in het thema: «Seksuele opvoeding: thuis of op school?». U bent van harte welkom in de turn zaal van de Vrije Kleuter- en Lagere meisjesschool, Leopoldstraat 5A Hofstade. Ook niet-ouders zijn welkom. De toegang is gratis. Deze gespreks avond is een organisatie van het oudercomitee. Verkoop voertuigen De stad Aalst zal overgaan tot de verkoop aan de meestbiedende van volgende buitendienst gestelde voertuigen. - Ford Consul - Renault R4 F6 - Citroen C 35 - Volvo F 88 - Fiat Fiorino - Magerius Deutz - Dodge Tradesman - Dodge RG 11 - Bedford KDS2FE - International Harvester De voertuigen zijn te bezichtigen: Stedelijke Werkhuizen, Albrecht- laan 81 Aalst. Belangstellenden dienen hun aan bod onder dubbel gesloten omslag te richten aan: Algemene Adminis tratie Openbare Werken, Grote Markt 3,9300 Aalst met vermelding op buitenomslag «Buitendienst voertuigen 1992». Uiterste datum indienen aanbiedin gen: 28 februari 1992. Gratis inenting tegen poliomyelitis - kinderverlamming Door het stadsbestuur worden gra tis inentingen tegen poliomyelitis georganiseerd. De inentingen heb ben plaats op het stadhuis, Grote Markt 3 te Aalst in de lokalen van de dienst Volksgezondheid (bin nenkoer) en dit op elke laatste woensdag van de maand tussen 14 en 15 uur. Een dokter is steeds aan wezig. De volgende inenting heeft plaats op woensdag 26 februari 1992. Voor bijkomende informatie kun nen belangstellenden steeds terecht bij de dienst Volksgezondheid, Grote Markt 3 Aalst. Tel. 053/ 73.22.41 en 73.22.40. Postzegelkring Philatelia Alosta De Koninklijke Postzegelkring Phi latelia Alosta vergadert wekelijks op maandag om 19 uur. Na hun verplicht vertrek uit de filateliezaal van de stad, kon deze hun geen na der geschikt lokaal meer bezorgen. Zij hebben terug onderdak gevon den in het Parochiaal Centrum, in gang Zonnestraat 20 te Aalst. Zij beschikken er ook over een ruime parking (ingang via ijzeren hek). Voorzitter Urbain Lecompte no digt dan ook alle filatelisten en om geving van harte uit in hun nieuw gezellig lokaal. Touring Club Dia-avond Touring Club Aalst organiseert op vrijdag 21 februari om 20 uur in de kleine teaterzaal van het Kultureel Centrum De Werf aan de Molen straat 51 te Aalst, een toeristische info dia-avond met als hartverwar mend onderwerp «Al Andalus», Andaloesië, door Guido Vervoort. Wie van plan is naar de prachtigste streek van Spanje te reizen, zal tij dens deze voorstelling tal van nutti ge inlichtingen bekomen. Denk er ook aan dat de volgende «Wereld tentoonstelling» voorbereid wordt in Sevilla. Op het einde van de avond wordt een gratis reuze tom bola getrokken; de Spaanse dienst voor Toerisme schenkt er tal van Jeres wijnflessen en Touring Club reizen geeft een drietal forse kor tingsbonnen weg. De toegang is gra tis. Turkije De Natuurvrienden organiseren op zaterdag 22 februari om 20 u. in de refter van de stadsschool in de Bin nenstraat te Aalst een toeristische voordracht over Turkije: een land met archeologische bezienswaar digheden en veel natuurschoon. Toegangsprijs 50 fr. Er is een week end voor twee personen te winnen in een Vlaams Natuurvriendenhuis. Rock Rally Op zondag 23 februari om 17 uu: nemen de Aalsterse bands Rumble Creep en 2nd Civilization deel aan de préselekties voor Humo's Rock Rally. De préselectie heeft plaats in JH Nijdrop te Opwijk. Wie mee wil sluit zich best aan bij de autocara van, die zondagnamiddag aan de Gele Limonade in de De Ridder straat in Aalst vertrekt. Info: 053/ 83.26.37. Pleeggezinnen Open Gezin VZW zoekt voor de opvang,! van kinderen of gehandi capten, die door bepaalde omstan digheden niet bij hun natuurlijke ouders verblijven, kandidaat pleeg gezinnen. Open Gezin is een erken de pleeggezinnendienst en zorgt voor de begeleiding en de adminis tratie. De gezinnen krijgen een fi nanciële vergoeding. Info: Els Van den Berghe tel. 053/ 21.46.68. Milieumaffia De Mikisklub organiseert regelma tig boeiende lezingen in het praat café in de Nieuwbeekstraat 35 te Aalst. Op 21 februari om 20 uur praten Raf Willems, milieujourna- list voor diverse kranten en tijd schriften, en leo Vcrschucrcn, óo- autcur van het boek «Milieumaffia in Vlaanderen» over de milieu schandalen en de aantasting van het milieu in allerlei omstandigheden. Toegang gratis. Info: 053/21.13.27. BGJG Sport De Bond van Grote en Jonge Ge zinnen Aalst organiseert elke dins dag om 20.30 u. een uurtje gym en lenigheidsoefeningen in de Sint- Annaschool, Volksplein te Aalst. Elke woensdag van 20 u. tot 22 u. wordt in Sporthal Ten Rozen aan de Rozendreef te Aalst gemengd volleybal gespeeld. Deelnemings- prijs 50 fr. per avond. Info: 053/21.16.91. CRM naar Disney De Seniorenbeweging voor de Mid dengroepen woont op woensdag 26 februari de Walt Disneyshow «World on ice» bij. Vertrek om 15.30 u. aan 't Apostelken. Deelne- mingsprijs 850 fr. (busreis en toe gang). Info: Alida Van Hecke, Ba ron Moyersoenpark 4 Aalst. Tel. 053/70.40.44. KFL-Filmnieuws De Katholieke Filmliga Aalst brengt dit seizoen een zevental Aalst. In de Sint-Martinuskring buigt men zich elke week over het groene laken (a) nooit eerder in Aalst vertoonde heid, tewerkstelling en cultuur, films. Daarnaast staat het program- Tussendoor een hapje en ma bol aan films die op allerlei festi- drankje. Deelnameprijs: 50 fr. vals bekroond werden. Een belang- Info: Benno Declerck, Sint-Jan rijk deel van deze films komen uit straat 22 te Aalst. Frankrijk, Nederland, Engeland, China, Italië en Duitsland, maar Dans - dans - dans ook grote Amerikaanse films wor- Dansworkshop SMI ging dit jaar den geprogrammeerd. KFL draait zijn 15de werkjaar in. Nadcproduc- om de veertien dagen boeiende tie «Hoe kun ie de lucht bezitten «in films in de Palace te Aalst (donder- CC De Werf wordt er weer volop dagen om 20.30 u.). Het KFL-lid- gewerkt aan opleiding. De leden maatschap geeft rechts op fikse van de groep krijgen in de gymzalen kortingen. Abonnementen voor de van het Sint-Maartensinstituut tc Aalst: klassiek ballet, Modern Dan ce, dansexpressic en Jazzdance. Deze disciplines worden gegevtsi door vaste leerkrachten, allen erv*' ren dansdoccnten. Regelmatig kor i men ook gastdocenten les gevei I Ter gelegenheid van het 15-jarig 1* slaan van de groep stellen we enknt lessen open voor alle geïnteresseerd den met danservaring. Later zullen ook initiaticlcssen volgen voor be ginners. Eerste docent is José Ferrcira Filho (Brazilië) - Dansexpressic op zater dag 22 februari van 9 tot 10.15 u. Een tweede college door marie Rondot (Canada, Ballets, Modcr- nes de Quebec) een Moderne Dan ce van 10.15 u. tto 11.30 u. Een derde college door Francine De Veylder, klassiek ballet, van 11.45 u. tot 13 uur. Men kan keuzes maken uit de drie disciplines of alle lessen volgen. Info: Francine De Veylder. Tel. 053/70.15.41 na 18 uur. Bancontact Mister Cash kaart ver loren of gestolen? Iedereen kent ongetwijfeld de pro blemen die zich voordoen wanneer indentiteitspapieren verloren of ge stolen worden. Ook het verlies van een bankkaart brengt ongemakken februari richt met zich mee. KWB St. Martinus een Euro-avond Banksys heeft daarom een oproep- in die aanvangt om 19.30 u. in de nummer in dienst gesteld waarop vertoningen kunnen aan de kassa verkregen worden. Info: Poppero- dedries 40 te Aalst. Tel.: 053/ 70.12.09. Programma: Longtime Companion van Norman René USA (27/2), The Unbearable Lightness of bein van P. Kaufman (USA) (12/3), Driving Miss Daisy en van Bruce Beresford (USA) op 26 maart. Homo- en lesbiennewerking Na 10 jaar leegte in de Aalsterse homo- en lesbiennewercld (teloor gang van het G.O.C.), sloegen enke le creaticvclingen de handen in el kaar. Hieruit groeide eind vorigjaar een nieuwe homo-en lesbiennewer king. Al snel werd een geschikte kroeg gevonden om wekelijks sa men te komen. Elke maandagavond is er praatcafé in «de Bathyscaaf» vanaf 20 uur. In de toekomst wor den socio-culturele activiteiten ge pland.' (voorlichting, tentoonstel lingen, uitstappen, voordrach ten....). Als eprste grote aktiviteit richten ze een carnavalfuif in op maandag 2 maart vanaf 19 uur in «de Bathyscaaf», Meuleschette- straat 74 te Aalst. Info: tel. 053/78.76.24. Euro-avond ;avond 21 slachtoffers 24 uur/24 uur terecht kunnen om hun Bancontact Mis ters Cash kaart in verzet te plaatsen. Draai onmiddellijk dan het num mer 02/727.60.60. Geef uw kaart nummer op of het bankrekening- tisch toneelstukje opvoert) door vijf nummer verbonden aan de kaart, gastacteurs, toelichting door dhr. Opgepast: geef uw geheime code Dessein, sekretaris van dhr. Chan- nooit door aan wie dan ook. Andere terie, Euro-parlementslid, over de voorzorg: gebruikt U nog cheques, gevolgen van de Europese éénwor- bewaar ze dan afzonderlijk van uw ding op ons inkomen, sociale zeker- bankkaart. Aalst. ABW Aalst overschreed de 25.000 leden. Een historische gebeurtenis en gepaste gelegenheid om feest te vieren Aalst. Antonie Van der Heyden, pr man van de Prinsencaemere uiterst links), trad op als gastspreker. Samen met (a) LOL-voorzitter Willy Van Mossevelde, en de hele meute luistert hij geamuzeerd naar het pleidooi (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 6