De Voorpost - 21.2.1992 - 7 ter hardst. Aalst. Filatelistische aktiviteiten hebben in Aalst nog steeds sukses (a) Op het programma van K.A.V. Bezinningsavond: vrijdag 21 fe bruari om 19.30 u. in de Krypte. Alle K.A.V.-leden, maar ook geïnteres seerde niet-leden zijn van harte wel kom! We leven niet meer als onze ouders of grootouders. We geloven niet meer op dezelfde wijze als onze ou ders of grootouders. Onze kinderen leven en geloven niet meer zoals wij. Geloof en kuituur, heeft dat iets met elkaar te maken? Hierover zal samen worden nagedacht gespro ken en geluisterd onder leiding van E.H. Etienne Lippevelde uit Aalst. K.A.V.-hobby: maandag 24 fe bruari om 13.30 u. in de grote zaal van het Parochiehuis. «Beweeglijk en gezond»: maan dag 24 februari om 19.30 u in de Aalst. Recht uit de kamavalwerkhalle gestapt wenden de verhoudingen tussen LOL en Schiefregt'oever door voorzitter Jo Van de Wijngaerde op een ludieke manier geschetst (a) Aalst. ABW25.000. Een geslaagd vakbondsfeest, vorige zaterdag in de Keizershallen (a) Aalst. In het Aalsterse wordt nog steeds met de regelmaat van een klok een kaartje gelegd. De Rode Lantaarn organizeerde een belotting (a) Speelgoed gezocht De Steinerschool zoekt kosteloos 2de-handsspeelgoed (liefst in hout) loopfietsjes en fietsjes, als steun voor de schoolwerking. Info: tel. 053/78.81.98 (tussen 20 en 22 uur) Indische dans Elke woensdag van 16 u. tot 17 u. worden in sportcentrum De Schreef, Sint-Jozefsstraat te Aalst, Kaas - Wijn - Kunstavond Op zaterdag 22 februari vanaf 18 uur organiseren de Jongsocialisten in het Volkshuis aan de Houtmarkt te Aalst voor de tweede keer een kaas-, wijn- en kunstavond. Tijdens het degusteren van diverse kaas soorten kan men de pastelwerken bekijken van Dirk De Witte. Deel- nemingsprijs 300 fr. of 250 fr. in voorverkoop. Aalst. Zoon Freddy Van Pottelbergh leeft zich uit bij A KV de Tettemoesjen (a) Indische tempeldansen aangeleerd aan kinderen vanaf 6 jaar. Info: 053/77.46.58. Onthaalmoeders Wie onthaalmoeder wenst te wor den of zelf op zoek is naar een ont haalmoeder in Groot-Aalst, kan hiervoor terecht bij de Dienst Op- vanggezinnen van de Landelijke Beweging Aalst vzw. Onthaalmoe ders ontvangen een bclastingsvrije vergoeding. Info: Anne Vandenbo- gaerde tel.: 053/21.41.03 (op maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.15 u. tot 9 u. Rekordpoging Vertier In 't Koerken op het St.-Martens- plein 2 slaat het hart van karnaval. Dat weet iedere Aalstenaar. Mocht er meer plaats zijn, dan zou de stoet er zeker door passeren. Elk jaar op nieuw gaat men er drie dagen volle dig uit de bol. Men doet er aan rekordpoging ver tier. Om ter langst, om ter meest en om ter hardst kan op zondag 1, maandag 2 en dinsdag 3 maart tel kens vanaf 12 uur 's middags tot... om ter langst, om ter meest en om Goed om weten is, dat de opbrengst van het café (niet alleen tijdens car naval) volledig naar de werkinggaat van het JAC (Jongeren Advies Cen trum), gehuisvest boven het Koer ken. Deze twee gaan al jaren als Siamese tweeling door het leven, onafscheidelijk verbonden. Doel gericht fuiven dus. Karnavalvideo-Kassettes Zoals reeds vier jaar het geval is, wordt er ook dit jaar voor de 5de keer een Karnaval-Videofilm ge maakt in opdracht van de Stad Aalst. Deze video zal ook nu, na montage, verkrijgbaar zijn voor het grote publiek. Tot en met zaterdag 29 februari gelden speciale voor waarden: - Video Karnaval (alle aktivitei ten): 1.000 fr. en Prinsenverkiezing: 800 fr. Wie beiden samen aanschaft betaalt slechts 1.600 fr. Inschrijven is echter verplicht. Op het sekreta- riaat van AVP Rozendreef 105 te Aalst of op nr. 053/77.88.51. Tribunekaarten voor Karnaval Zaterdag 22 februari worden vanaf 10.30 u. in de onthaaldienst van het Aalsterse stadshuis (inkomhal) de tribunekaarten verkocht die recht geven op een zitplaats tijdens Aalst-karnaval. De kaarten die ver kocht worden zijn geldig voor een zitplaats op tribune E tijdens de karnavalstoet van zondag 1 maart en kosten 250 fr. per kaart. De kaar ten worden verkocht zolang de voorraad strekt en per persoon zijn maximum vier kaarten verkrijgbaar. De plaatsen die op zondag 1 maart om 14.30 u. niet bezet zijn, worden ook te koop aangeboden in de stadswagen die zal opgesteld staan in de Kerkstraat. Leerlingen auditie Het College van Burgemeester en Schepenen, de Kommissie van Be stuur en de Directeur van de Acade mie hebben het genoegen U uit te nodigen op de Leerlingenauditie op woensdag 26 februari om 19.30 u. in de refter Gemeenteschool, Gaston De Schepperstraat 1 te Erembode- gem. Toegang gratis. Kinderkarnaval Sint-Anna In het kader van karnaval wordt reeds sedert 1967 door Jeugdbcge- leiding «De Jefkes» op de Sint-An- naparochie een Kinderkarnaval ge organiseerd, welke dit jaar plaats heeft op maandag 2 maart om 14 uur, in de Sint-Annazaal, Roklijf te Aalst. Het feest omvat o.a. een stoet van verklede kinderen, een ballon- wedstrijd, bollenworp, optreden van clows en andere attrakties. Elk jaar nemen ongeveer 600 tot 900 kinderen deel aan de kavalcade, wat de populariteit van de manifestatie voldoende wel voldoende onderlijnt. Sommi gen spreken zelfs van de grootste kinderkarnaval van het land! Info nr. 053/77.20.34 of 053/77.54.03 (lo kaal St.-Annakring). Jefkesbal Teneinde een kinderkamavalfeest financieel mogelijk te maken, orga niseren De Jefkes één van de oudste carnavalbals in Aalst, nl. het Jefkes bal op zaterdag 29 februari vanaf 20 uur in Sint-Annazaal, Roklijf te Aalst. Info: Viersé Etienne, Muntstraat 3A te Gijzegem. Tel. 053/77.20.34. Langlauf in Het Zwarte Woud De Bergstijgers organiseren van 29 februari tot 7 maart een groepsver- blijf in NVH. Hirzwald te St. Geor- gen. Info: 053/78.73.52. Permanent sekretariaat voor soci aal dienstbetoon Op 26 februari van 18 tot 19 uur. De zitdag heeft plaats links achteraan de dreef (ingang Sint-Jozefsbasis school) tussen de Kapucijnenkerk en 't Capucientje op de hoek van de Sint-Jobstraat en de Kapucijnen laan. Afspraak is niet vereist. 'Het Gevolg' wijzigt Aalsters pro gramma Wegens ziekte van één van de ak- teurs van «Het Gevolg» brengt het gezelschap niet het geprogram meerde «Winterslag» in De Werf in Aalst. In de plaats daarvan speelt «Het Gevolg» «Wintersprookje», hun jongste kreatie. Dagen uur van gebeuren blijven: 19 februari om 15 uur. Reservatie: 053/76.^13.12. Esperanto De maandelijkse bijeenkomsten van de Aalsterse Esperantogroep «La Pioniro» vinden plaats in CC De Werf te Aalst, op 25 februari om 20 uur. De Kroaat Neven Kovacic geeft een voordracht met de bood schap «Stop de oorlog». Info: Mari-Roza De Wolf, Hove nierstraat 92 te Aalst. Tel. 053/ 78.82.69. Studentenkarnaval TD Nursia Studentenclub van het Sint-Augu- stinusinstituut voor Verpleegkun de, Leopoldlaan Aalst, organiseert op 28 februari vanaf 20 uur een karnaval-TD in 't Kapelleken, Meu- leschettestraat te Aalst. Fuivers worden in karnavalplunje verwacht. Toegangsprijs: 80 fr. of 50 fr. voor verkoop. Krypte. B.GJf.G.-vormingsavond Maandag 24 februari te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis: vormingsavond met als tema «Be heers de afvalproduktie in het ge zin». Iedereen is er zich van bewust dat de enorme afvalproduktie heden daags een ernstige milieuproblema tiek vormt. Iedereen is van mening dat er wat aan gedaan moet worden. Doch hiervoor kijkt men nogal vlug naar de overheid. De overheid zal ongetwijfeld maat regelen treffen b.v. door selektieve ophaling te verplichten, door statie geld te verplichten op alle verpak kingen, maar vooral door heffingen in te voeren. Daarom zijn we beter af met er zelfs iets aan te doen: beperk je eigen afvalproduktie in het gezin. Hoe kan dat? Kom op 24 februari naar de boven zaal van het Parochiehuis. De gast spreker zal er U op een boeiende manier over informeren of op uw vragen rond dit tema een antwoord formuleren. Tussenkomst in de on kosten: 50 fr. per persoon. Jong-K.V.L.V. nodigt uit Zaterdag 22 februari te 14 uur in de Krypte: Jong-K.V.L.V. Karnaval- feest. Verloofdendag Alle trouwlustigen worden ver wacht op de verloofdenontmoeting op zondag 23 februari, van 9.30 u. tot 17 u. in de Krypte. te 20 uur in de zaal Volkskring op het Dorpsplein te Nieuwerkerken. Op het programma: eerst een glas aperitief. Daarna worden 12 soor ten kaas geproefd, ook diverse broodsoorten met boter. Dat alles wordt doorgespeeld met een halve fles wijn de man of de vrouw. Er wordt gespeecht, gemusiceerd en gezongen. Er is «free podium» wie een akt wil brengen (voordracht, vertelling, lied) mag dit. Kandida ten gelieven zich op voorhand te melden! Iedereen, ook wie geen lid is van LiNiAal is welkom op dit lustrum feest. Deelnemen kost 350 fr. De uiterlijke datum van inschrijving is 23 februari 1992. verkelde karnavaifuif Op vrijdag 28 februari vanaf 21.00 uur organizeren het bestuur en de spelers van de voetbalclub SK Ter joden voor de vierde keer een ver klede karnavaifuif. Die heeft plaats in de feestzaal aan de Damstraat te Terjoden. De toegang is gratis. Postzegelkring Dendria Klubvergadering: zondag 23 fe bruari '92 van 9.30 u. tot 12 uur in de grote zaal van het Parochiehuis. V.K.SJ. Vergadering: zondag 23 februari te 14 uur in het Parochiehuis. Vergadering: dinsdag 25 februari te 20 uur in de grote zaal van het Paro chiehuis. A.A. groep «Om Mekaar» Vergadering: woensdag 26 februari te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. K.V.L.V. feestmenu Woensdag 26 februari om 19.30 uur in de Krypte: kookles «Feestmenu». K.B.G. Voetverzorging: donderdag 27 fe bruari te 13 uur in het Parochiehuis (Wachtzaal). Bedevaart St.-Jozef Leuven Maandag 16 maart a;s. heeft de be devaart plaats naar St.-Jozef Leu ven. Vertek per autobus aan de O.L.Vr.-Hemelvaartkerk om 8.15 u. De terugkomst is er voorzien rond 18 uur. Tema van de bedevaart: «Onder weg zijn». Inschrijven noodzakelijk (tot 10 maart, bij Yvonne De Bundel). Derde lustrum van LiNiAal 15 jaar LiNiAal te Nieuwerkerken: het derde lustrumfeest zal plaats hebben op vrijdag 29 februari 1992 Minder gebruikte bronnen voor fa- miliekunde en heemkunde De Heemkundige Kring Heem- schut-Lede richt op dinsdag 25 fe bruari 1992, om 20 uur, in de af spanning «Den Bonten Os» Molen- bergstraat 20, 9340 Lede, een voor dracht in over «Minder gebruikte bronnen voor familiekunde en heemkunde». Deze voordracht wordt gegeven door dhr. Robert Ruys, voorzitter van het Verbond voor Heemkunde in Oost-Vlaanderen. Voor meer informatie i.v.m. de wer king van Heemschut-Ledc bel nr. 053/77.72.79 (Gabriël Van den Nest) of nr. 053/80.75.21 (Bart Van Langenhoven). Kaarting Zaterdag 22 februari om 20 uur in De Kring te Wanzele: ACV-kaart- avond. Kaarters, op post! Vakantiegenoegens Zondag 23 februari 1992, wandeling te Oordegem, «Wijde Wereldpad». Vertrek te Oordegem, Dries 20. aan café «De Blauwe Kanne», om 14.30 u. Goed schoeisel vereist! Na de wandeling is er koffie en koek in de zaal van het café. ACV-CM-avond te Mere Op zaterdag 7 maart a.s. worden alle ACV-CM-leden verwacht op de ACV- CM-avond. Op het programma: Eucharistievie ring in de parochiekerk van Mere om 18.30 u. Nadien: feestavond in zaal Patronaat, met Breugheliaanse tafel; toespraak door Piet Van Tit telboom, ACV-verbondssekretaris, vereremerking van verdienstelijke leden; optreden van de Gentse volkszanger Walter De Buck; tom bola. Deelname in de kosten: 300 fr. voor volwassenen, 200 fr. voor kin deren tussen 6 en 12 jaar en gratis voor kinderen -6 jaar. Inschrijven vóór 3 maart bij de bestuursleden of op het ACV- CM-sekretariaat, Bos straat 14 in Mere.

De Voorpost | 1992 | | pagina 7