64ste Karnavalstoet door zonnig Aalst Fiestovendmertkommetoit van Den Orend leidt carnaval in met proloog 10 - 6.3.1992 - De Voorpost Aalst. Van kop tot tjien gralek gemien. Nog even de laatste hand leggen aam kledij (a) Aalst. Graaleken Dest ging een alliantie aan met de Chinezen (a) Aalst. Pertotal met Meh onze pie nor zen beirgen geltj (a) Aalsl. De Ztviejtollckes. De Voil Jeune! in het gat van de markt (a) Aalsl. De Zjievereers. Voor hen is Aalsl hel einde (a) /toto. Eiig. Aalsl is inderdaad een slad om van Ie dromen la) Aalst. Lossendeirdedveirdeirdeir. Spaans, Spaanser, Spaanst (a) Aalst. De Saasers 'Wirhaben das nichtgewunscht' (a) Aalst. De Matotten lieten zich ook nu niet opjagen. Of een konijn draaft voa neen meute honden uit (a) punt van de Groenstraat en Drie- Velden, zijnde café Drie Velden, start om 15 uur de eigenlijke Ar- end-karnavalstoet. Deze wordt ge vormd langs Krokelstraat, Guido Gezellelaan, Kroonstraat en Drie Veldenweg. Een omloop van een drietal kilome ter langs Groenstraat, Rozendreef, Oude Abdijstraat, Botermelk- straat, Botermelkstraat, Dompel straat, Oude Dendermondse Steen weg. Geldhofstraat langs Binnens traat en ontbinding aan de tribune op de hoek van Groenstraat en Bin nenstraat. Zondagavond wordt om 19 uur de feestdag afgerond met de uitworp van een 50 waardebons «goed voor een fles Faluintjesjenever». Maandag vertrekt om 14.30 u. de rondgang van de echte Arendse Aalst. En dan maar toasten op het sukses dat komen moet (a Voil Jcanetten. Vanaan cafe Par king aan de Botermelkstraat zullen ongeveer een 150 «vreemde vogels, opstappen. Om 20 uur wordt de Ar- endkarnaval verbrandt op depriva- te terreinen van de familie Boet- kens aan de Geldhofstraat 48. In café Marta op de hoek van Groen straat en Kruisstraat wordt het fina le punt gezet door de prijsuitreiking van een speciale wedstrijd van de origineelste Voil Jeannct. Dit om 20.30 u. P.H. Met de spontane financiële mede werking van zelfstandigen, zowel van de linker- als de rechterover, blijft de Arendstoet zich verder uit breiden. Toen in 1981 voor de eer ste keer een rondgang gemaakt werd op de wijk «Den Arend» door een grote groep lustige kerels, dacht niemand aan een langdurig bestaan. Intussen is reeds jaarlijks het tegen deel bewezen. Nieuw initiatief Omdat het Aalsterse Feestkomitee van het stadcentrum zich weinig of niet interesseert voor wat er op Den Arend» aan feestelijkheden ge beurt hebben ze er op Den Arend een viertal jaar geleden voor ge zorgd dat zij hun eigen «Fiesto- vendmerktkommetoit» hadden en ze ook hun eigen prins kozen. Vori ge week donderdagavond hielden zij hun jaarlijkse algemene vergade ring. Het enige belangrijke punt op de agenda was het verheffen van drie mensen tot erelid van hun «Kommetoit». Als erelid dienden zij de naam, de eer en de faam van de vereniging «lieg» te houden. Aalst. De mannen van den Arend klaar voor hun karnaval (a Aalst. De affiche wordt nog even doorgenomen (a) Hen werd verder opgedragen alle café's van Den Arend regelmatig te bezoeken het «azoe loaten van schimpen, ziëveren, verwoiten en in de zakken schoiten van het ko- mitee». Alle drankrekeningen van het kommetoit mochten ze betalen, te beginnen met een onmiddellijke tournee. De leden van het komitee: Been houwer Van Stichcl, Yselaert Ber- dhy, beter gekend als Fietje den bakker, Maarten Van Klinck' den Hollander, RTT-man Dany Meert, Jefken Basleir, de piasvisser, Clem Cornand, de stvlomaker en Rudy Clopterop overhandigden de attri buten bestaande uit een rood-geel- wit erelint en een rcuzebadge. Fran cois De Niis, voorzitter van Den Arend, Walter Van Der Schueren van de likeurstokerij VDS, hoofd- sponsor, en Francois De Schrijver; cic sekretaris van Den Arend waren de gelukkigen. Na de ceremoniële glasverheffing zorgden Prins Kar naval Pascal en Arendprins Kristof voor de nodige ambiance en brach ten de sfeer die het komende week end zal verder gezet worden. Karnaval XII onze Arend 1992 Morgen zaterdag 7 maart wordt om 18 uur de start gegeven met een fakkeltocht. Ruim 100 deelnemers komen samen in het lokaal van de Arendprins '92. Samen met Chris- tof wordt een bezoek gebracht aan een aantal herbergiers. In café Pe- ken Moens op de hoek van de Bin nenstraat en de Geldhofstraat wordt rond 22 uur de optocht ont bonden. Zondag 8 maart start om 14.30 u. op de Mijlbekelaan een publiciteitska- ravaan met ongeveer 120 wagens, honderden kilogram snoep worden te grabbel gegooid. Aan het kruis- De mannen van de rechteroever van 't water, den Arend, hebben hun eigen carnavalbeleving. Het komende week-end is het weer zo ver. Zaterdaagse fakkeltocht, zondagse stoet en de rondgang van de Echte Arendse Voil Jeanetten op maandag zijn de hoogtepunten. Vorige week donderdag zorgden de mannen van het «Enig Echte Niet erkende Fiestovendmert kommetoit» voor een proloog. Samen met de nieuwe prins karnaval van «het center» Prins Pascal werden een drietal leden uit de buurt die zich bijzonder verdienstelijk hadden gemaakt geëerd en in de bloemetjes gezet.

De Voorpost | 1992 | | pagina 10