Podium-Uitjes in De Werf In Aalst gaan Modelijn, en Levenslijn Hand in Hand Ernst in De Werf Weergaloze teatermonoloog 'Groeten van Nero' door Eugène Bervoets (14.03) Samson en Gert driemaal voor volle Werfschouwburg (15.03) Knack's Cartoontentoonstelling in De Werf Jeugdkoor Mijlbeek organizeert eetfestijn 12 - 6.3.1992 - De Voorpost De Voorpost weekend Zaterdag 14 maart: obsederende 'Groeten van Nero' Wie een heerlijke brok goed heden daags teater wil beleven, moet zeker en vast op zaterdag 14 maart naar de schouwburg van het kuituurcen trum De Werf voor de teatermono loog 'Groeten van Nero' van Martin Walser, gespeeld door Eugène Ber voets in een produktie van Tiedrie. 'Groeten van Nero' zijn ook de al lerlaatste groeten van de beruchte keizer: toneelauteur Martin Wal ser, sinds dit seizoen geen onbeken de meer voor nogal wat teaterlief- hebbers in Vlaanderen, want ook andere gezelschappen besteedden aandacht aan zijn leven en werk, laat Nero zijn monoloog houden even voordat hij wordt neergesto ken door een van zijn trouw geble ven slaven. Het Romeinse volk en zijn direkte omgeving hebben hem laten vallen als een steen. Nero vlucht naar Egypte. Het stuk begint op het ogenblik dat Nero halt houdt in een zandgroeve of verlaten mar mergroeve. Zijn eenzaamheid wordt op scène vorm gegeven door de akteur, Eugène Bervoets, te la ten spelen in een grote bak vol mar- mergruis. Verder zijn er amper re kwisieten of dekorstukken. Be rvoets is gekleed niet in een pom peuze Romeinse keizerstoga maar in een wit hemd en wat sjofel uit ziend pak. Deze monoloog is eigenlijk een apologie - soms denk je wel eens aan die andere 'Apologie van Sokrates' met een ook alweer schitterende Ju- lien Schoenaerts; hij overloopt zijn leven en zijn daden en probeert zich te verdedigen. Nero was amper veertien toen hij, de zoon van de roemruchte Agrippina, de troon be steeg en slechts eenendertig toen hij stierf. In die veertien jaar van zijn keizerschap wist hij zich een palma res op te bouwen van moord op nogal wat familieleden en uiteraard ook anderen, van brandstichtingen, wreedheden jegens de eerste kriste nen, van de grootste perversiteiten en ander fraais. In Nero's eigen ogen is hij echter allerminst die wreedaard: hij is immers de eerste Romeinse heerser die geen oor- U kent ze wel: de cartoons van lan cn Gal die wekelijks op treffende wijze Knack-Magazine sieren. Op een ironische of satirische wijze worden aktuele, politieke toestan den cn belangrijke personages gevi sualiseerd. Met een eenvoudige pennetrek benadrukt men het es sentiële zodat teksten niet noodza kelijk zijn om de kern van de zaak te verduidelijken. Voor cartoon liefhebbers een niet te missen evenement! Deze Knack's Cartoontentoonstel ling met werken van lan en Gal loopt in het Aalsterse kuituurcen trum De Werf van maandag 16 maart tot en met maandag 6 april. Vernissage op 16 maart om 19 u. in de Foyer! L. - Nog t/m maandag 30 maart in De Werf: tentoonstelling 'Transmis sion Glasgow' met installaties van drie hedendaagse Schotse kun stenaars. - Vrijdag 6 maart om 20 u. in de Schouwburg: teatermonoloog 'Shirley Valentijn' van Willy Russel door Doris Van Caneghem in een Arcaproduktie van regisseur-direkteur Jo De Caluwe; georga niseerd door KA V/KWB i.s.m. De Volksverzekering en B.A.C.; toegangsprijs 250 fr. in voorverkoop en 300 fr. aan de kassa, res. 053/76.16.80 en 76.16.90 - Zaterdag 7 maart om 20 u. in de Schouwburg: teatershow 'Vuil Spel' door Luk Wyns in een regie van Mitta Van Der Maat en met muziek van Jan Leyers van Soulsister; toegangsprijs 250 fr. of 150 fr. voor houders van een J.A.P., res. 053/76.13.12 - Maandag 9 maart om 13u30 in de Schouwburg: voordracht 'Litera tuur uit de 3de 'Wereld' door antropologe Marita De Sterck, georganiseerd door Aktueel Denken en Leven, info 053/80.74.70 - Maandag 9 maart om 14u30 in Vergaderlokaal 3: voordracht "Boeiend bezig zijn met kleuren', georganiseerd door de Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneerden, info 091/61.99.12 - Dinsdag 10, woensdag 11 en donderdag 12 maart in De Werf om 8u30,1.S.B.-kongres, georganiseerd door de Sportdienst; info 053/ 73.22.70 - Donderdag 12 maart om 19u30 in Vergaderlokaal 1: oriëntatiekur- sus georganiseerd door A.T.B.-De Natuurvrienden; info 053/ 78.73.52 - Vrijdag 13 maart om 20 u. in de Teaterzaal: dia-avond over Nieuw- Zeeland, georganiseerd door V.T.B.-V.A.B.; info 053/77.02.24 - Van zaterdag 14 t/m vrijdag 20 maart in de Belfortkrypte: tentoon stelling 'Vrouw tussen wieg en werk', georganiseerd door K.A.V. - Zaterdag 14 maart om 20 u. in de Schouwburg: schitterende teater monoloog 'Groeten van Nero', teatermonoloog van Martin Walser door Eugène Bervoets in een regie van Dirk Groeneveld; toegangs prijs 300 fr. cn 180 fr. voor houders van een J.A.P.; res. 053/76.13.12 - Zondag 15 maart om 11,15 en 18 u. in de Schouwburg; optreden van Samson en Gert; deze drie voorstellingen zijn al een hele tijd uitverkocht en ook de wachtlijsten zijn meer dan volgeboekt; het is dus volstrekt nutteloos om nog trachten te reserveren voor een van deze voorstellingen. - Zondag 15 maart om 15 u. in Vergaderlokaal 1: voordracht 'Reinigingskuren' georganiseerd door vzw Groene Dag, info 054/ 33.20.46 - Maandag 16 maart om 19 u. in de Foyer: vernissage van de tentoon stelling 'Knack's Cartoontentoonstelling', die loopt t/m maandag 6 april in De Werf. - Maandag 16 maart om 18 u. in Vergaderlokaal 2: voordracht 'Ge neeswijzen op de weegschaal', georganiseerd door Cosmic Link; info 011/22.32.16 L. logen heeft gevoerd, hij is een echte vredesvorst die het volk spelen schonk om erger te voorkomen. Trouwens indien hij zijn eigen zin had kunnen en mogen doen, zou hij zijn aspiraties als kunstenaar heb ben botgevierd: teater, dans en mu ziek stonden hoog in zijn artistiek vaandel. Hij zag zich meer als kun stenaar dan als keizer! Regisseur Dirk Groeneveld en ak teur Eugène Bervoets hebben Nero zo veel mogelijk aangepast aan de aktualiteit om aan te tonen dat ook onze twintigste eeuw en onze he dendaagse tijden geen gebrek heb ben aan Nero's. En deze moderne vormgeving doet het uitstekend! Je denkt amper aan de keizer van twee millenia geleden; je ziet een mens. Nero is hier een megalomaan be kleed met absolute macht maar zwalpend tussen waanzin en genia liteit, tussen patetiek en sentiment. Hij vergoelijkt, minimaliseert, draait rond de pot en koketteert met zijn daden en gevoelens; een houding die we ook vandaag nog herkennen in bepaalde machtsheb bers. Bervoets wil de diepere drijfveren van Nero's handelen voor het pu bliek duidelijk en geloofwaardig maken. En hierin slaagt hij volledig. Het hele scala van emoties en over peinzingen die iemand kan meema ken die voor de dood staat, worden hier aangeboord. Met een reusach tig vakmanschap slaagt Bervoets hierin. Met een puntgave timing, een vrij grote onderkoeldheid, af en toe gespekt met een vleugje ironie cn heel wat intimisme wordt de hele voorstelling gespeeld: de tekst van Martin Walser lijkt hem op het lijf geschreven! En het publiek wordt daadwerkelijk in zijn spel betrok ken: het wordt niet alleen deelge noot in sommige handelingen, het voelt zich hierbij soms zelfs onge makkelijk. En de regie heeft hele maal op het einde zelfs nog een verrassing in petto zodat het pu bliek wel eens op het verkeerde been wordt gezet! De muziek in deze produktie is van Henk Van Der Meulen: Nero als kunstenaar en vooral zanger wordt opgeroepen in een paar, hoofdza kelijk Italiaanse, zangnummers: de crooner zonder remmen zoals in 'Ik ben de onkwetsbare leider'. Niet te missen! Tickets kosten 300 fr. of 180 fr. voor houders van een J.A.P. Reserveren kan op nr. 053/76.13.12. Zondag 15 maart: Samson en Gert Het wekelijkse televisieoptreden van Gert en zijn hond Samson klui stert elke keer weer tienduizenden kinderen aan het toestel. Reden ge noeg dus om er een teatershow mee te maken en er Vlaanderen mee rond te trekken. En dat doen Gert en Samson dan ook al sinds vorig jaar. Het sukses is overdonderend! Dat ook De Werf deze show in zijn programmatie opnam, is dan ook niet verwonderlijk. Waar ze waar schijnlijk wel zullen over verwon derd geweest zijn, is dat de toe gangstickets in een mum van tijd de deur uit waren. Geen nood, er kwam een tweede voorstelling én zelfs een derde op deze zelfde zon dag 15 maart: om 11, 15 en 18 u. Maar... ook deze extra-voorstellin gen zijn ook al weer lange tijd uit verkocht én zelfs de wachtlijsten zijn meer dan volgeboekt! Het is dus volstrekt nutteloos om nog te trachten te reserveren voor één van deze drie voorstellingen! Samson en Gert: toch wel een feno meen in het Vlaamse medialand schap! Samson, 'een hond van zevenenveertig' en zijn baasje Gert van vierentwintig! Toen Gert Verhulst, eentje uit de nieuwe lichting B.R.T.-presentato- ren, de jeugdprogramma's van Het Huis van Vertrouwen moest aan kondigen, vond hij dat dit best op een beetje leuke en gevarieerde wij ze kon gebeuren, met een pop of zo. En in dit eigenste Huis liep ene Danny Verbiest rond, eerst om den brode leraar moraal en uit hobby poppenspeler en presentator van een paar jeugdprogramma's. Hij kwam Gert Verhulst ter hulp met een bobtail. En de wagen was aan het rollen: er kwamen duizenden brieven van Samsonfans binnenge lopen, de direkteurvan de BRT-TV Jan Ceuleers zag er wal wat in en er kwam een eigen Samsonprogram- ma. Het Huis van Vertrouwen had intussen wel al geleerd wat alerter te reageren op de dingen i.p.v. goe de ideeën te begraven in kommis sies en dikke mappen. Het werd trouwens een normale bevalling: na negen maand was de eigen show er. Spoedig was er belangstelling voor optredens-buiten-huis: ieder optre den vermenigvuldigde zichzelf. De enige bedoeling die voor zit met de show is de kinderen amuseren, ver der niks geen pedagogische of edu- katieve doelstellingen: een lachje, een liedje en een sketchje! De eer ste Samson-elpec was grotendeels gemaakt door Stef Bos met echte hits als 'Samsonlied' en 'Samsonrock'en die plaat verkocht AalsL Groe'en van Nem a'ase- (fo'o Bar, M,ch,eisen) als zoete broodjes! wervelende show. Gert en Samson stisch sausje dat zelfs ouders en Wie reeds reserveerde en een toe- (Verhulst en Verbiest) brengen to- grootouders niet onberoerd zal la- gangskaartje kon bemachtigen, neel en liedjes waarbij zij de mede- ten. krijgt de mogelijkheid om de simpa- werking van de kinderen zeer op tieke bobtail en zijn baasje van heel prijs stellen. Alles wordt zoals dichtbij mee te maken tijdens hun steeds overgoten met een humori- In november zal het precies 20 jaar geleden zijn dat te Aalst Mijlbeck het jeugdkoor en -orkest werd op gericht. Sindsdien bleef het evolue ren met de tijd en werd het stilaan een vaste waarde in de jcugdlitur- gieën. Het koor was echter meer dan zo maar een groep van zangertjes. De leden werden goede vrienden, wat voor een biezondcre sfeer zorgde zowel tijdens de repetities als bui ten de uren. In november bestaat het Jeugdkoor dus 20 jaar. Om die verjaardag te vieren worden vol gend werkjaar allerlei aktiviteiten georganizccrd. Om het financieel allemaal moge lijk te maken organizeert het Jeugd koor op zaterdag 14 maart van IS.(K) tot 22.00 uur en op zondag 15 maart van 11.30 tot 14.00 uur een eetfes tijn in de parochiezaal, Sint-Maar teninstituut, Moorsclbaan 128 te Aalst. Op het menu staan steak, kip- pefilct of rosbief -cn varkensge braad. Iedereen is van harte wel kom. Men doet er goed aan op voor hand plaatsen te bespreken bij Wil ly Keymeulen. Sint-Vincentius- straat 22 te Aalst (053/21.57.43 m 17.00 uur) of bij de leden van hei zangkoor. De laatste tijd worden er van Aalst uit door de Firma Hugh's Women - Men heel wat inspanningen gedaan en projekten gefinancierd met de bedoeling belangrijke sociale acties te steunen. Elke leniging van sociale nood in Aalst kan trouwens steeds op hun steun rekenen. In samenwerking met VTM wordt dan ook op dinsdag 10 maart om 20 uur in de Aalsterse Keizershallen, een modehappening georganiseerd in het teken van «Mo delijn - Levenslijn - Hand in Hand». Een hele schare van VTM en andere vedetten zal er op aanwezig zijn. Levenslijn '92: aanpak Multiple Sclerose Levenslijn is de jaarlijkse aktie van VTM ten voordele van het Natio naal Fonds voor Wetenschappelijk Onderzoek, de enige Belgische in stelling die de gehele wetenschap pelijke gemeenschap en alle univer siteiten groepeert. De eerste twee afleveringen van Le venslijn werden een enorm succes en hebben doorgedreven weten schappelijk onderzoek naar kanker en hart- en vaatziekten mogelijk ge maakt. Levenslijn '92 staat in het teken van het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken en behandeling van Multiple Sclerose, ziekte die vooral jonge volwassenen treft en hen voor vele jaren invalide maakt. Modehappening Op dinsdag 10 maart om 20 uur wordt door de exklusieve modekle- ding, schoenen en accessoires spe cialist Hugh's Women - Men in sa menwerking met Actie Levenslijn - VTM een uitzonderlijke modehap pening georganiseerd. In aanwezigheid van tal van VTM- vedetten zal de presentatie ervan febeuren door Goedele Liekens en .uc Appermont. Hugo De Rouck van Modes Hugh's staan natuurlijk garant voor een gerenomeerde mo deshow waar heel wat exklusivitei- ten zullen worden getoond. Deze zal afgewisseld worden door heel wat attrakties waar de VTM vedet ten zich belangloos voor inzetten. Naast een tombola waar in de prij- zenpot spraak is o.a. van voor 50.000 fr aankoopbons, zal o.a. Wil ly Sommerszijn tandem-fiets verko pen die hij op St.-Valentijn cadeau kreeg. Parfumerie Douglas Aalst biedt aan iedere aanwezige een ori gineel Moschino geschenk aan en nog andere verrassingen worden nog in petto gehouden. De gereserveerde zitplaatsen in de Keizershallen voor deze reuze-mo dehappening kosten 400 of 500 fr. Reservaties kunnen gebeuren bij Hugh's 053/78.09.10 en bij Equipe 053/70.36.48. De opbrengst van de entreegelden gaat integraal naar de actie «Levenslijn». Men verwacht hiermee toch een 4 a 500.000 F op te halen. Er zijn 2.000 zitplaatsen voorzien. Verdere akties Vanaf nu Het maandblad «Mijlbeek leeft» verkoopt pentekeningen van Simon Van Extergem, een inwoner van Mijlbeek. (200 BF/5 stuks - adres: Moorselbaan 106). Ook zij houden een stickerverkoop. Bloemenzaak Giaura (Dender- mondsesteenweg 209 te Aalst) ver koopt bloemenboeketjes voor Le venslijn. Fotografie Devriendt Johan (Den dermondsesteenweg 215 te Aalst) schenkt de opbrengst van zijn film ontwikkeling aan Levenslijn. Radio Meteor uit Aalter schenkt 10% van de totale opbrengst van zijn reklame-inkomsten tijdens de Levenslijnaktie. Zij verkopen ook Levenslijnstickers. 14 en 15 maart 1992 De Levenslijntrein rijdt weer uit met aan boord tal van bekende Vla mingen. In de stations is er animatie voorzien, evenals sticker- en pins- verkoop. Op zaterdag rijdt de trein van Brussel-Zuid naar Hallc, Ge- raardsbergen, Aalst, Brugge, Blan- kenberge, Roeselare, Deinze, Gent St.-Pieters, Lokeren en Antwer- pen-Centraal. Zondag gaat de reis van Antwerpen-Centraal naar Haacht, Tienen, St-Truiden, Has selt, Genk, Bilzen, Aarschot, Heist-op-den-Berg en Vilvoorde. In Aalst volgt dan ook nog op vrii- dag 13 maart vanaf 20 uur in de Keizershallen, de Ultieme Retro- Fuif: Levenslijnaktiviteitcn met op tredens van gekende radio-DJ's en artiesten. Trio Cassiman, Mike cn Zaki Show, Roger Troch, Keizer Kamiel en nog heel wat andere ge kende figuren zullen aanwezig zijn. P.H.

De Voorpost | 1992 | | pagina 12