KARTASJIË Oilsjters Kartasjië .vv.v vvvvvvvv vvv- is gul voor Deiremonne DEIREMÖ cz is De Voorpost Zevende nacht van Blij dorp AAAAAAAAAAAAAA' l Zelfhulpgroep voor Neurofibromatose-patiënten aktief in de regio r Vastenbezinningen in Dendermonde Drukke week voor Berlaarse brandweer Oil1ST 01.03.'92 r>fiPic/iefe<M HEBT U EEN HUIS TE KOOP 16 - 6.3.1992 - De Voorpost Onder de grote groepen die meereden in de grote Aalsterse karnavalstoet, is Kartasj altijd een vrolijke dissonant gebleken. Deze groep van overwe gend intellektuele dertigers en aankomende veertigers gaat jaar na jaar weer met de vuile voeten over een bepaald gegeven. Zij brengen zelfs de laatste jaren positieve kritiek op de stoet zelf en demonstreren dit door geen massale praalwagens te bouwen maar te streven naar originaliteit en Aalsterse spiritualiteit Hun boodschap lijkt steeds meer te gaan naar een herbronning in de traditionele spot met lokale en herkenbare situaties. Hun teiha van vorige zondag «Kartatië helpt Deirem-onne», een ongewone inzamelaktie voor Dendermonde of het nieuw leven inblazen van de eeuwenoude rivaliteit Woordvoerder van de groep, Willy Boelens, licht het tema toe «De jaren tachtig en negentig stonden volledig in het teken van de wereld wijde hulporganisaties zoals Live Aid, de Koerden, de Kroaten, de Oostbloklanden, enz... Dat is niet gezond, als men bedenkt dat er zo dicht bij huis nog zo'n hulpbehoe vend dorp ligt, waar men genood zaakt is hondenkadavers uit de Dender te vissen om ze tot kopvlees te verwerken, waar hun enig paard al lang geleden door de poten zakte en dan zwijgen we nog van de Vier Weeskinderen. Daarom stellen wij 'oigen sikkeleirs iest' en willen wij nu eens de rollen omdraaien». Inzamelaktie «Het dankbare Oostblokland Kar tatië zal tijdens de stoet zelf nood- goederen inzamelen voor Deirem onne. We steken op voorhand brief jes in de bussen van de mensen die langs het stoettraject wonen. Het moet duidelijk zijn dat dit geen grap is», aldus Willy. Kartasj organiseerde dan ook tij dens de stoet een ludieke inzamel aktie van oude rommel, bestemd voor de noodlijdende oude erf vijand Dendermonde. Eén wagen werd reeds op voorhand volge stouwd. De andere diende om de goederen in te zamelen die milde Aalstenaars schonken om de 'schrijnende Dendermondse nood te lenigen'. De inzamelaktie werd een sukses. Op voorhand verwittig de omwonenden en andere sympa- tisanten gaven gul en ongeremd door schroom- of schuldgevoelens. Leverancier van de troep op de eer ste wagen was boer De Loose. Deze naar Lede afgezakte Aalsterse kar- navalist stelde ongeveer een kwart van de koopwaar die normaal op zijn erf ligt ter beschikking van de aktie. Om het effekt kompleet te maken werd de 78-jarige 'Boer Luuès' op de wagen tussen de 'marchandies' gemonteerd. Het was Weekblad van Dender-, Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 zijn 62e karnaval die hij nu mee maakte. Waarschijnlijk was hij de oudste en de meest achtenswaardi ge deelnemer aan de stoet. Kartasj had in ieder geval de lachers op de hand - de oude vete leeft dus nog - en kon probleemloos de twee de kar gevuld krijgen. Er kwamen zelfs vooraf giften binnen van bui ten Aalst. Oorspronkelijk was men dan ook zinnens van de hele handel naar de 'noodlijdenden' te vertrans- porteren maar door gebrek aan mankracht heeft men dit projekt moeten laten varen. Men stelt zich echter wel de vraag hoe het initiatief in Dendermonde is overgekomen. Het gevaar bestaat namelijk dat wat bedoeld is als een vriendelijk helpende hand zou geïn terpreteerd worden als een verne derende vorm van paternalisme. Eigenlijk vreest Kartasj voor een tegenzet. Hoe dan ook verliep de zondagkavalkade echter zonder in cidenten. (P.H.) Voor de zevende keer al wordt de 'Nacht van blijdorp' georganizeerd. Op zaterdag 21 maart zullen de Oktoberhallen van Wieze weer te klein zijn om de vele bezoekers te ontvangen. Op het programma, dat om 19.15 uur van start gaat, staan optredens van Jo Vally, Phil Kevin, Wendy Van Wanten, Plaza, Bart Kaell en Johnny Logan. De presen tatie is in handen van Wim Ravel en Kurt Van Eeghem die hun presentatie zullen afwisselen met zang. De artiesten worden begeleid door het orkest Denis Sweet Band. In de loop van het programma is er ook een optreden voorzien van de Blijdoip bewoners zelf. Het hoogtepunt van de avond dat niemand mag missen. Het einde van het hoofdprogramma is voorzien rond 01 uur. Tijdens het voorprogramma treden opKurt Bogemans aan het orgel, Mark Sommers uit Buggenhout, de groep Finish uit Merchtem, The Real Music Band uit Buggenhout en de Fanfare Sint-Cecilia uit Londerzeel. de Zevende Nacht van Blijdorp wordt een niet te missen spektakel voor alle liefhebbers van de populaire muziek en voor de sympatizan- ten van Blijdorop die graag een sfeervolle avond doorbrengen. De toegangsprijs voor dit 6 uur durende amusement bedraagt 400 fr voor volwassenen en 250 fr voor jongeren tot 12 jaar (in voorverkoop). Kaarten kan men nu al bekomen in alle Cera kantoren van de regio's Dendermonde, Aalst, Klein-Brabant en Londerzeel. Telefonisch kan men kaarten reserveren op het nummer 052/33.50.31. de kaarten worden u dan na betaling aan huis bezorgd. w vooi We ders Dan tehi dan pun uitgi De; Aerf Van Hamme. Niemand wilde ontbreken op de foto met de provinciegouverneur I (vh) kenmerken zijn een brede platte borst (kippeborst), hoge bloeddruk, jeuk, kromming van de ruggegraat, Neurofibromatose? Nog nooit van gehoord Misschien zegt de ziekte van Recklinghausen meer of niet. Het gaat om een erfelijke aandoe ning van onder andere huid en ze nuwen en één op 3.000 mensen wordt er mee geboren. Het is een erfelijke ziekte. Ieder kind van een n.f. patiënt loopt voor de helft kans de ziekte ook te hebben. Bovendien heeft elk gezond echtpaar één kans ken. Op geen enkel ogenblik is af te Inde' kanker bij n.f. patiënten is niet denkbeeldig en soms onaarden ge zwellen in kwaadaardige tumoren. anders ingeplante oren, vroege of Men is er achter gekomen dat n.f. ff"''::A I_ wordt veroorzaakt door een afwij- late pubertijd, vlug moe zijn. In sommige gevallen geldt ook achter lijkheid als een van de kenmerken. Het verloop van de ziekte is onvoor spelbaar voor de patiënten en kan heel wat moeilijkheden veroorza op 10.000 dat hun kind door sponta ne mutatie met n.f. wordt geboren. Toch wel de moeite om even bij stil te staan. De voornaamste kenmerken van n.f. zijn de lichtbruine verkleurin gen van de huid, de zogenaamde café-au-lait vlekken; neurofibro- men op of onder de huid verspreid over heel het lichaam, zeer variabel van vorm en omvang; en zeer minie me, ongevaarlijke knobbeltjes in de iris van het oog; klein van gestalte ijkhc ikel c king in de genetische samenstelling van de mens. Die verandering in de genen wordt door de patiënt door gegeven aan zijn kinderen, of kan ontstaan als gevolg van een sponta ne verandering. Als gevolg van die mutatie funktioneren bepaalde cel len en weefsels niet naar behoren en veroorzaken ze komplikaties die kenmerkend zijn voor n.f. daar dat een begeleiding en van de Sedert enkele tijd bestaat er een patiënt en van het hele gezin een zelfhulpgroep voor de n.f. patiën- leiden welke graad de ziekte bij een bepaalde patiënt zal bereiken. N.f. patiënten zullen ongewild het ge zinsleven sterk beïnvloeden. Van aanrader is. N.f. kinderen hebben vaak af te re kenen met leermoeilijkheden. Wat het hen niet gemakkelijker maakt op school. Ook al omdat de leér- krachten vaak deze problemen niet herkennen. Als gevolg van de huid ten. Het sekretariaat van deze zelf hulpgroep is gevestigd in de Nijver heidsstraat 29/16 te 9100 Sint-Ni- klaas (03/766.13.41) en men kan er terecht maandag, donderdag en vrijdag van 9.30 tot 15.30 uur of op afspraak. Hamme. Gouverneur Balthazar was op bezoek in Hamme. Op het gemeente huis kreeg hij van burgemeester Baert een herinneringsschaal aangeboden (vh) zijn; afwijkingen hebben in de vlekken en gezwellen kunnen ook Ook in Dendermonde zijn er kon bic J doedvaten aan het hart; doofheid; epilepsie; migraine, enz. Ook spraakstoornissen en leer- en ont wikkelingsstoornissen zijn kenmer ken van deze ziekte. Nog andere zijn dat deze fataal zijn. De kans op ernstige kosmetische en emotionele problemen ontstaan. N.f. is geen dodelijke ziekte, maar de gevolgen van de ziekte kunnen toch zo ernstig taktpersonen Rosane Bockstael, Constabelstraat 12 in Schoonaarde en de familie Brunclair, Van Lan- genhovestraat 54 te Sint-Gillis Den dermonde. Sedert verschillende jaren organi- zeert het dekanaat Dendermonde tijdens de vastenperiode een cyclus van drie bezinningsavonden voor de gelovigen van de parochies van groot-Dendermonde. De gekozen onderwerpen kaderen zoals naar gewoonte in het centrale vastente- ma. Dit jaar koepelt alles onder het tema 'Geef mijn boodschap kleur'. De avonden zijn wel afzonderlijk volgbaar. Traditiegetrouw werden er ook nu eminente sprekers uitgenodigd. Op 12 maart handelt z.e.h. André De Wolf, direkteur-generaal van het katoliek onderwijs over 'Geloof en school'. Deze bezinningsavond wil vooral een zicht geven op de sterk gewijzigde situatie in de scho len op het vlak van het godsdienst onderricht en pastoraal. Mevrouw Agnes Pas, voorzitter van het Interdiocesaan Pastoraal Be raad, leidt op 26 maart een ge- spreksavond rond het tema 'Geloof en kerk samen kerk in de wereld'. Wie vandaag in de kerk wil meewer ken, wordt met vele vragen en twij fels gekonfronteerd. De spreekster zoekt naar zinvolle antwoorden en oplossingen. De laatste bezinningsavond heeft plaats op 9 april. Z.e.h. Ward Bruy- ninckx, bekend publicist en gewe zen nationale proost van de Chiro, praat over 'geloof en leven Jezus' leven doen. Met voorbeelden uit het dagelijks leven en met verwijzin gen naar het evangelie probeert hij de eenheid van geloof en leven op het spoor te komen. Voor de drie avonden samen wordt een deelnameprijs van 100 fr ge vraagd, voor een avond 50 fr. De samenkomsten hebben plaats in het Sint-Vincentiusinstituut, Prudens Van Duysestraat te Dendermonde, telkens om 19.30 uur. Hannah Pcersman, dochter van Mare en van Krista De Smet, Schoolstraat 16/A te Ovcrmere; Davy Rasschaert, zoon van Franky en van Kristel Van Der Strieckt, A. De Grauwelaan 2; Lisa Bae- vegems, dochter van Bart en van Mar leen Vcrmeir, Bosstraat 37; Marijke Vanderschot, dochter van Joseph en van Rita Dc Bont, A. De Grauwelaan 57; Timmy Stevenheydens, zoon van Luc en van Ann Petit, Kamcrshoek 15; Leen Coppicters, dochter van Marcel en van Nadine Michiels, Turfputstraat 19; Ine Van Maele, dochter van Vincent en van Theodora Ruytcnburg, veerstraat 1 te Uitbergen; Evelyne Temmerman, doch ter van Peter en van Mireille Verschel den, Kerkstraat 63 te Overmere; Elien Van Houwe, dochter van Patrick en van Bernicc Dc Spicgeleir, Daal 11; Shari Baeyens, dochter van Geert en van Mar- tine D'Haese, Kleine Bergstraat 6; Gwenny Dhaesc, dochter van Erwin en van Rita Van Wassebgivc, Bontinck- straat 87. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. Op woensdag 25 februari omstreeks 18.00 uur diende de brandweer van Berlare uit te rukken voor het blus sen van een schouwbrand in de Blauwhofdreef in de woning van mevrouw Adam. Het snelle ingrij pen kon erger voorkomen. Op dezelfde dag, omstreeks 22.15 uur moest de brandweer opnieuw optreden. Dit keer moest men naar de Broekstraat 3 te Overmere, waar een clektriciteitspaal helemaal was weggezakt. Op zondag 1 maart om 20.00 uur werd de brandweer op de hoogte gebracht van een grasbrand in de omgeving van het Veer. Ook nu was dc brandweer snel ter plaatse en was men het vuur snel meester. (Berfo) Huwelijken Stefaan De Vare, Daal 9en Mia Clincks- poor, Roelandtstraat 3 te Wichelen; Franky Lenssens, Kofficstraat 31 en El sie Verdonck, Vennepark 104; Werner degroote, Dorpstraat 16 te koksijde en Rita Schaubrock, Veerstraat 3 IA; Erik Van Gaever, Mandekensstraat 164 te Dendermonde cn Martine De Backer, Bosstraat 67; Franky Dc Vrieze, Gal- genbergstraat 30 en Petra Van der Sypt, Mgr Coppieterslaan 33; Gunthcr Cop picters, Warande 4/A en Mia Cattoir, Vennepark 92; Eddy Baert, Van Tie- ghemstraat 39 en Saïda Magriet, Van Tieghemstraat 39; Jimmy Van Der Jcught, Boernckirjglaan 21 en Leentje Van Haelst, Bieststraat 1 te Laarnc; Pe ter Simons, Kloosterlandstraat. 29 en Anja Vergeylen, Schriekenstraat 12. Geboorten Simon Rasschaert, zoon van Jan en van Myriam Van Mossevelde, Pijpoclstraat 31 te Schellcbellc; Stephanie Vermae- ren, dochter van Ronny en van Anja Van Hauwermeiren, Bohemen 87; Hanne De rijck, dochter van Jan cn van Lieve De Vos, Watermolenweg 20; Mcriam Aouf, dochter van Khalifa en van Bou- raouia Khechine, Kloostcrland 39 te Schellcbellc; Sander Van der Verren, zoon van Martijn cn van Hildc Moeren hout, Wanzclesteenweg 23 te Scrskamp; Laurens Praet, zoon van Frank en van Carine Cobbaut, Wcttersestraat 33 te schellebclle; Mathias Praet, zoon van Patrick cn van Sally Troch, Kerkstraat 20; Ine Vcldcman, dochter van Rogeren van Marleen Van de Kerckhove, Pijp oclstraat 1 te Schellebclle; Laurens Himpe, zoon van Patrick cn van Mar leen De Dijcker, Stationsstraat 119 te Schellebelle; Lisa cn Hanna Troch, dochters van Elie van Dominique Pau wels, Wctterenstccnweg 26 te Scrs kamp; Fran Bombeke, dochter van Jo- han cn van Anne-Maric Quintyn, Brug straat 36; Guhntcr Sinove, zoon van Jo- han en van Patricia TRedant, Pijpoel- straat 2/B te Schellebelle. Huwelijken Patrick Staes, Lcopoldstraat 41 te Zwijndrecht cn Karlinc de Wilde, Hek- kergemstraat 104 te Schellebelle; Filip Moerenhout, Burgemeester D'Hollanderlaan 22 te Schellebelle en Godelieve De Vlicgher, Bergense Steenweg 506 te Anderlecht. Overlydens Maria De Vos, 86 jaar, Stecnakker 11, weduwe van Joannes Peirlinck; Maria Schockaert, 85 jaar, Krakeelstraat 9 te scrskamp, echtgenote van Franciscus Van den Abecle; Camilla De Wilde, 93 jaar, Lageweg 17 te Schellebelle, echtge note van Maurits Van den Abecle.

De Voorpost | 1992 | | pagina 16