pom optimisten Vijfmaal tegen het doelhout Te weinig agressiviteit En toch zijn er nog 'Verder doen zoals n we bezig zijn' WÊ K.A. v.D. Niet makkelijk voor Hamme Ives Van Borm KAVD - Vorst j Zaterdagavond om 19u.30 «r 1 De Voorpost - 6.3.1992 - 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 VOETBAL W Hamme onderneemt de moeilijke trip naar Strombeek, wat voorzeker geen gemakkelijke onderneming is. We zullen op onze hoede moeten zijn, vergeet niet dat de Braban ders hier bij ons op een punt beslag hebben gelegd', waarschuwt Daniel De Paepe. Het komt er op aan om de voorsprong op Bornem tehandhaven. Jammer datwe vorige zondag niet verder zijn geraakt dan een gelijkspel. Bij winst was er een kloof geweest van drie punten. Gedane zaken nemen geen keer. We genieten een flinke uitgangspositie die we niet meer uithanden mogen geven. De ploeg (vijftien namen)De Pelsmaecker, Van Houcke, D'Hondt, herts, Laroy, Van Parijs, Van Borm, Vergeylen, De Borger, Segers, De Velde, Stalpaert, Vermeir, Van Caelenberg, De Wilde. (e.g.) Met een voorsprong van twee punten geniet VW Hamme een briljan te uitgangspositie. De strijd is evenwel niet gestreden. Er staan nog acht matchen op stapel. Alvorens het allerlaatste fluitsignaal weer klinkt, loopt er nog veel water door de Durme. Wie het tegen de leider opneemt, is dubbel gemotiveerd. Voor Daniel De Paepe en zijn manschappen worden het voorzeker nog spannende weken. - Wij hebben ons eigen lot in handen en dat is een belangrijke faktor, meent Ives Van Borm. Ik verwacht dat het alsmaar moeilijker wordt om te weerstaan aan een steeds toenemende druk Als we gekon- centreerd blijven en verder doen zoals we bezig zijn, kan ons niets overkomen. Voor het ogenblik zi/n we de kandidaat bij uitstek. Opgelet! In Strombeek zullen we komende zondag de punten niet tomaar op een presenteerblaadje aangeboden krijgen. Ik was lange tijd in Brabant aktief en ken min of meer deze ploeg waar ik zelfs nog gesprekken heb mee gevoerd, met het oog op een mogelijke overgang. Hou Patrick Hargot in de gaten. Hij is de centrale figuur in de middenlinie. Chris Lion koórdineert de defensie. Waarom Tom De Visser er de laatste tijd zo vaak op de bank plaatsneemt, gaat mijn petje te boven. Ves Van Borm voelt zich thuis in Hamme. De zondagavond, na een overwinning, vertoeft hij tussen de supporters, deelt mee in de pret, en aarzelt niet om een stapje in de Hamse wereld te zetten. -Er heerst een uitbundige sfeer die ik nergens heb meegemaakt, zegt de naar Wilrijk uitgeweken voetballer. Heel even doet hij beteu terd wanneer hem wordt gevraagd waarom hij de laatste acht matchen telkens voortijdig het veld verliet. - Ik vind dat jammer. Misschien heeft de trainer zijn twijfels over mij, wat zijn goed recht is. Ik maak hierover geen opmerkingen. Het is oen vaststelling en een veronderstelling. De konkurrentie is groot, ledereen wordt verplicht om zich voluit te geven, anders riskeert hij naast de prijzen te vallen. EG Omwille van karnaval speelt KAV Dendermonde zaterdagavond om 19u.30 aan huis tegen het laatstgerangschikte Vorst. Wil paarsblauw nog een kans maken op het behoud, dan moet het twee punten winnen. Bij een nederlaag mag je aannemen dat de degradatie naar eerste provinciale een uitgemaakte zaak is. Claudio De Paep en Jan Heirman zijn paraat, maar langs de andere kant ontbreken Jan Van Troos en Alain Moens. Eerstgenoemde liep een spierscheuring op in de kuit en moet op doktersadvies drie weken rusten. Moens sukkelt met de lies en zal twee weken verstek geven. Gino Nijs inkasseerde vorige zondag oen trap tegen de achillespees, maar zal waarschijnlijk toch aantre den. Patrick De Kinder hervatte de trainingen maar komt vooralsnog niet in aanmerking voor een funktie. De ploegVerstraeten, Nijs, De Paep, Rijdant, Van Roy, Stevelinck, De Buck, Nardus, Heirman, Wygonic, Gotzen (Van Nieuwenhuyse, Emmaneel, Van Der Stock). (e.g.) VW Hamme - Putte 1 -1 Mits een beetje meeval was VW Hamme eigenaar geworden van de twee punten. Tot vijf keer toe plofte de bal tegen het doelhout. Koncentratieverlies leidde ten slotte tot het verlies van één punt. Hamme domineerde de match, al bood een degelijk voetballend Putte flink weer werk. Uit een kombinatie Van De Velde- Van Borm kwam even voor het halfuur de openingstreffer. Wie dacht dat dit het sein betekende voor een Hamse storm loop en meerdere goals, kwam bedrogen uit. Net voor de rust moest keeper De Pels maecker bij de pinken zijn om de gelijk maker te verhinderen. Naarmate de tweede helft evolueerde zou de thuis ploeg stelselmatig de druk opvoeren. Het bezoekende doelgebied werd belegerd en de doelmond werd voortdurend be stookt. De winning-goal hing in de lucht tot wanneer aan de overzijde het onwaar schijnlijke voorviel. Hamme probeerde nadien dat thans verloren punt toch nog mee te graaien en beukte onophoudend tegen de bezoekende vesting maar het zou uiteindelijk met een gelijkspel vrede moeten nemen. 'Het leek wel 'paaltjeskermis' stelde Er- win Vanhoucke achteraf. Liefst vijf keer plofte de bal tegen het doelhout. Daar naast hebben we natuurlijk een aantal kansen onbezorgd gelaten. Geef toe dat ook het bezoekende doelpunt er niet had moeten komen. We namen een beetje te veel risiko en wilden absoluut een twee de goal forceren. Achteraf bekeken valt het nog mee, nu Bomem verloor. We voeren de rangschikking aan met een voorsprong van twee punten en dat is toch mooi op zo'n acht matchen van het einde. VW Hamme-Putte 1-1. De Borger omspeelt Bosmans (vh) Fr. Borains 3 Eend. Zele 1 Voorlopig is er bij Eendracht nog geen beterschap te bespeuren wanneer de ploeg op verplaatsing speelt. In Francs Borains boekten de tricolores opnieuw een slecht resultaat dat de volgende thuiswedstrijd tegen Leuven extra belast. Door deze derde opeenvolgende uitne derlaag gaf men eens te meer een punt prijs in het klassement. De Zeelse topscorer Mohamed Toujani was ondanks zijn rugkwetsuur toch speelklaar geraakt zodat Eendracht met de aangekondigde elf aan de start kwam. Drie te vermijden doelpunten - waarvan er twee voor de rust op counter - deden de deur definitief dicht. Peter Van de Voorde keek nadien nog tweemaal tegen een gele kaart aan en het spitsenduo Alex Christiaens en Mohamed Toujani werden met nieuwe kwetsuren afgevoerd. Het lijkt erop of Eendracht te braaf is gewor den en krijgt nu de klappen die het vroe ger zelf uitdeelde. ip* "Zolang we niet agressiever gaan spelen zullen we nog dikwijls het deksel op de neus krijgen," zegt een ontgoochelde trainer Jaak Goossens. "Er gaat geen week voorbij of de groep wordt uitge dund door zwaar aangetrapte spelers. We trachten het inderdaad zuiver te hou den. Wanneer een andere aanpak zich opdringt zijn we niet bekwaam om de tegenstander met gelijke munt te betalen. Het geluk is ook voor ons niet wegge legd. Op een ogenblik dat Alex Chris tiaens de eerste open kans van de wed strijd te zwak afrondt valt er een doelpunt aan de verkeerde kant. Het tweede komt er nadat ref Vermeirsch ons vooraf een duidelijke strafschop weigert na hand- spel van een Waalse verdediger. Op dat ogenblik is het onheil geschied en was Danny Van Puyvelde nauwelijks verplicht geweest een bal te klemmen. Tijdens de rust heb ik getracht om de spelers te motiveren voor een terugkeer. Een gran dioos misverstand in onze defensie be slechtte uiteindelijk het duel." (AJZ) Francs Borains-E. Zele 3-1. Bourdeaud'hui speelde een verdienstelijke wedstrijd (arch) Voetbal. De Hamse trainer Daniël De Paepe (arch) Gelukkig maar. Het zou anders droevig gesteld zijn met een khib, haar leiders en haar spelers. Uiteraard was de stemming na de vrij onverdien de nederlaag in Duffel niet optimaal maar toch geeft niemand de moed op. Zelfs trainer Pauwels niet, die wel zwaar ontgoocheld was en dat zeker niet verborg, maar toch opperde er iemand 'En waarom zouden we niet kunnen winnen tegen Hamme, Hekelgem of Bornem Whishtuil thinking Allicht, maar waarom ook niet Het is nu zeker niet het ogenblik om zich bij de dreigende feiten neer te leggen, integen deel Kankeren over wat In het verleden verkeerd is gelopenbrengt ook geen aarde aan de dijk. Zoeken naar de oorzaken van de lange reeks nederlagen misschien wel. Daaruit kan men leren voor wat komen moet. ledereen begint zich onzeker te voelen en dat resulteert ook in aarzelin gen van de spelers op het veld. Het lijkt soms of ze bang zijn voor de bal, voor de misser, voor de eventuele kritiek. De match in Duffel heeft daarin geen verandering kunnen brengen. Zelfs keeper Verstraeten, al kon hij tegen de twee goals niets beginnen, moest zichzelf enkele slechte punten geven wegens aarzelingen bij gevaarlijke sitiuaties. Wie mij komt vertellen dat KAVD op Duffel goed heeft gespeeld, laat zich verleiden door het uitgesproken balbezit van paarsblauw. Dat was echter niet moeilijk. Nadat de kleine 'koperen' Teugels -het ventje is anderhalve meter groot- met het HOOFD had gescoord, liet Duffel de KAVD-helft voor wat hij was en liet de 'storm' overwaaien. Emmaneel werd vervangen door Wygonic omdat duidelijk was dat stoere Bert alleen maar rendabel is als hij bis laatste man mag aantreden en zeer moeilijk op een rij kan spelen. Die Wygonic deed een opgemerkte Intrede meteen mooi schot tegen het kruishout en de KA VD-supporters roerden zich op de Duffelse banken. Daar bleef het echter bij in de eerste helft. Woeliger werd het na de rust. KA VD kreeg toen werkelijk het gat vrij en mocht zich amuseren op de eigen speelhelftzoweelhet wou. Toch wilden de Dendermondenaars meer en Duffel geraakte meer en meer onder druk toen Van Roy en Co het tempo wat opvoerden. De gevaarlijkste akties kwamen van 'onze' kleine Schockaert, die Iwelwat werkkracht uitstraalde en zowat overal te zien was waar de bal kaprloleerde. Hij stuurt de bal immers naar voren en dat resulteerde In een prachtkans die door Van Roy met het hoofd naar het midden van de kleine backlljn werd gestuurd, waar Wygonic gepast kwam aangelopen om binnen te schui ven. De scheidsrechter wees al naar de middenstip maar de grensrech ter hief zijn vlagje pal In de hoogte. Doelpunt geannuleerd wegens buitenspel, hoewel we daaraan sterk twijfelen. Deze 1-1 In de tweede helft had het uitzicht van de match kunnen veranderen. Duffel liet de bezoekers zich verder vermeien en kwam zelfs niet tussen als er geen paarsblauwe bal over de middenlijn kwam. Achteraan stond buiten de keeper nog één mannetje en dat moest eens slecht aflopen. Inderdaad, deze keer vanuit duidelijk buitenspel, kon alweer die kleine Teugels de bordjes op 2-0 brengen. Nog meer redenen voor de thuis ploeg om zich zo weinig mogelijk met de andere speelhelft te moeien waar de KAVD-verdediging steeds opnieuw van aan de backlljn de aanvallen bleef opbouwen. Een ongehoord tijdverlies In deze toch wel dwingende mamenten. Paarsblauw geraakte met zijn aanvallen toch steeds verstrikt in een bos van spelers die allemaal op één helft samentroepten. Van mooie kombinaties was er weinig sprake. Het leek bijna graven tot aan de andere goal en viel er dan een kansje uit de lucht dan kwamen onze spitsen duidelijk snelheid en fysiek te kort. Daaraan zal dus iets moeten gedaan worden. En waarom inderdaad niet bijvoorbeeld een Geert Van Roy als spits gebruiken. HIJ heeft veel voetbaldoorzlcht, kan een pass aannemen en weet het doel staan. Maar trainer Pauwels zal zelf wel zien wat daaraan kan gedaan worden. Positief punt: de uit de katakomben gehaalde De Buck heeft écht wat In zijn marge. Voor KA VD wachten nog moeilijke tijden, ook voor de transferkommissie die toch eens uitsluitsel zal moeten krijgen over de optie die ze moet nemen: bevordering of eerste provinciale Daarvan hangt het volledige transferbeleld van de volgende weken af. Volgende zaterdag tegen Vorst moet er dus dringend gewonnen worden. Tegen een ploeg die al zeker is van de degradatie moet dat kunnen, al zijn de 'Brusselaars' geen katjes om zonder handschoenen aan te pakken en heeft KAVD uit Duffel een drietal gekwetsten ipeegebracht, indien ze niet al vóór de wedstrijd gekwetst waren... Mare De Backer v

De Voorpost | 1992 | | pagina 17