Het wordt zwaar voor SK Lebbeke Lijdensweg duurt verder Digest Spannende laatste weken E. Aalst- Eendracht Aalst k ondermaats FC Luik - Eendracht Aalst 4-1 De Voorpost - 6.3.1992 - 19 VOETBAL Hauw afgietsel van ■RU'SBCFj FC Luik presteerde was werkelijk een tlasse-voetbal eigenlijk zou moeten zijn. Laat ons wat Eendracht op Rocourt in mekaar knutselde zelfs geen tweede klasse waard was. Over gans de wedstrijd faalden de Ajuinen inzake werkkracht en macht tegen een Luikse formatie, die zelfs niet hoefde door te drukken om de zware 4-1 eindcijfers op het bord te prikken. Zelfs het uitvallen van Eikelboom, na een onschuldig kontakt met een tegenstre ver, onmiddellijk na de eerste thuistreffer kan niet als een ekskuus gelden. Grijzenhout moest toen wel Limpens als laatste man opstellen, gaf Okpara en Comelissen een andere opdracht, en bracht Krohm mede in de spits van de aanval. Dat gebeurde allemaal al na een kwartier. Men kan nu moeilijk gaan beweren dat die plaatsverwisseingen de oorzaak zijn van de zware nederlaag. Een niet zo denderend spelend Luik had echter over gans de wedstrijd wat meer snelheid in huis dan Eendracht, dat vooral op de flanken werd geteisterd. Daar ontbrak het bij Eendracht aan slagkracht om de Luikse aanvallen tijdig te kunnen neutraliseren. Na de wedstrijd gingen we even naneuzen hoe erg de kwetsuur van Eikelboom was. De Nederlander werd getrakteerd op een spierletsel en is volgens de medische staf voor enkele weken uitgeschakeld. B.A.D. Hamme-Putte 1-1. Een spurtduel met Van De Velde (vh) Ondanks een 1-3 zege tegen SK Lebbeke was Denis Asselman niet tevreden over de verrichting van zijn Denderleeuwse ploeg. 'De match van vorige week tegen Zottegem heeft het morele front een beetje aangetast, zegt de oefenmees- ter We hadden op winst gerekend, wat nodig was om in de running te blijven. Uiteindelijk verloren we er onverdiend een punt. Ik was daar enkele dagen van onder de indruk en ik kan mij best voorstellen dat ook de spelers er last van hadden. Voor een deel ligt daar de oorzaak van het feit dat we tegen Lebbeke een mindere prestatie hebben geleverd'. By de rust leidde Denderleeuw met 0-3. Cadeautjes van de thuisploeg Daarmee ben ik het helemaal niet eens, vervolgt Asselman. We zijn telkens tot scoren gekomen uit een stistaande fase. In het huidige voetbal komen op die manier veel doelpunten tot stand. De kopbalgoals van Van Stichel kan je bezwaarlijk als goedkoop omschrijven. Telkens ging er een degelijk getrapte hoekschop aan vooraf. Het zou niet terecht zijn om de zege op die manier te minimaliseren'. De titel mogen we vergeten, maar er komt nog een eindronde. Daarin moeten we alles proberen om in extremis de promotie te forceren, meent Stefan De Wolf. We hebben geen reden om na de match tegen Lebbeke een hoge borst op te zetten, al lijkt die zege me zeker en vast wel verdiend. Ik wil nog onderstrepen dat we met Van Poelvoorde en Peter Moreels een paar stevige pionnen moeten missen, Dat heeft ons de laatste weken ongetwijfeld parten gespeeld', zegt Stefan die het naar zijn zeggen bij FC Denderleeuw echt naar zijn zin heeft. In het Lebbeekse kamp heerste een bedrukte stemming. 'In het eerste halfuur hebben we niet onaardig gepresteerd, meent oefenmeester Freddy Buyl. Het ontbrak ons aan de nodige agressiviteit. Jammer dat we ons in de laatste twintig minuten enkele keren op een flater lieten betrappen. Ik besefte wel dat er met een 0-3 aan de rust van terugkeren geen sprake was. Toch stelde Br er prijs op dat alles zou gedaan worden om een zware afstraffing te vermijden. In de huidge omstandigheden kunnen we zo'n resultaat missen als de pest. Ondanks dit verlies, blijf ik geloven in de spelers en in het behoud. Het zal moeilijk zijn maar in het leven zijn nu eenmaal weinig gemakkelijke dingen. We overleven het wel, al kost het ons veel zweet en bloed'. E q VW Hamme-Putte 1-1. Vergeylen. auteur van het Hamse doelpunt, loopt VW Hamme-Putte 1-1. Van Parijs trekt ten aanval (vh) het lijntje af en kan voorzetten (vh) WV Hamme-Putte 1-1. Laroy schiet op doel maar weer stond de paal in de weg (vh) Eendracht keerde zaterdagavond vanuit Rocourt van een kale reis terug. De Ajui nen, die gemeend hadden de Luikenaren, die de jongste tijd ondermaats speelden, een degelijke repliek te kunnen bieden, werden opnieuw gekonfronteerd met een lijdensweg. Reeds na amper 5 minuten stond Een dracht met 1 -0 in het krijt na een knappe kombinatie tussen Emes en Ikpeba en waarop Varga rustig kon afwerken. Did achterstand verplichtte Eendracht wat meer aanvallend uit zijn hok te komen. Die intenties kregen echter na een kwar tier een felle deuk toen Peter Eikelboom de arena diende te verlaten wegens een spierletsel en trainer Grijzenhout zijn team diende te herschikken. Limpens werd als libero uitgespeeld, Cornelissen kreeg een meer verdedigen de opdracht-en Krohm verscheen als spits tussen de krijtlijnen. Die nieuwe ploegopstelling deed het aanvankelijk niet slecht en Eendracht kwam zelfs dichtbij de gelijkmaker. Zakkas kwam echter iets te laat op de bal na een center van Krohm. Even voor de rust kon Luik de cijfers verdubbelen. Weer lagen Ernes en Ikpeba aan de basis ervan. Uit hun geme ten aktie kon Krüzen haarfijn binnenkop- pen. Na de kampwisseling huppelde de wed strijd verder Aalst probeerde wat in me kaar te knutselen, toonde veel goede wil, maar geraakte zelden in het doelgebied van de tegenstander. Luik van zijn kant wachtte rustig af om opnieuw toe te slaan. De thuisploeg deed het al rond het uur, zij het met een typische floddergoal langs Ikpeba. Zes minuten later werd het zelfs 4-0 toen Giusto vanuit de Luikse achtertuin opdook om een afleggertje van Varga hoog in het doelvlak te knallen. Twee minuten voor het eindsignaal kon Zakkas na een perfekte voorzet van Van Der Beken de Aalsterse eer redden. Dat was meteen het eerste Aalsterse doel punt na de winterstop. In het Luikse kamp heerste na de wed strijd heelwat euforie vooral om het feit dat de thuisploeg na drie maand weer kon aanknopen met de overwinning, ook Vrijdag 6 maart speelt het fanion- team om 19u30 een vriend schappelijke wedstrijd tegen de nationale militaire ploeg. De toe gang is gratis. Het herstel van Mohammed Kanu verloopt uitermate gunstig. Men verwacht dat hij tegen Lokeren aan de slag kan. Wellicht krijgt Cornelissen dan een kans om zich als een echte spits uit te leven. Chunga heeft weer last van een oud knieletsel en kreeg een paar weken rust vanwege de medi sche staf. Voor Mandiangu blijft het problematisch. Volgens inge wijden is voor de Zaïrees zijn sei zoen om zeep. René Peeters en Mare Verbruggen trainen met de groep mee. Zij kunnen wellicht volgende week gerekupereerd worden. B.A.D. al ging het eerder gemakkelijk tegen een uitermate zwak Aalst. Een gelaten Grijzenhout, die al sinds we ken beseft dat de redding van zijn team een hopeloze zaak geworden is, zei tij dens de perskonferentie na de wedstrijd: 'We hebben ons heden avond naar best vermogen geweerd. Door het uitvallen van Eikelboom werd de organisatie al vroeg uit verband gerukt. Niettemin kre gen we een beste kans om voor de rust op gelijke hoogte te komen. In plaats van 1 -1 werd het echter 2-0. Nadien kwamen onze tekorten duidelijk aan het licht'. Scheidsrechter: Lepoutre Toeschouwers: 4.000 E. Aalst: De Schrijver, De Wolf, Eikel boom (20' Krohm), Limpens, Lamberg, Van Der Beken, Okpara, Cornelissen, Van Peteghem, Baert, Zakkas. Doelpunten: 5' Varga 1-0, 42' Krüzen 2-0,59' Ikpeba 3-0,65' Giusto 4-0,88' Zakkas 4-1 BAD S.K. Lebbeke - F.C. Denderleeuw 1 -3 Bij de rust had FC Denderleeuw de over winning al in vaste vorm gegoten. Tijdens de eerste vijfenveertig minuten werd de lokale defensie enkele keren op een slip pertje betrapt. Van Den Broeck en Van Stichel aarzelden niet om deze tekort komingen af te straffen. De thuisploeg stond meteen voor een voldongen feit. Een reaktie uitlokken hoorde er evenmin bij, ook niet na de hervatting toen het blauwzwarte team in een zetel ging zitten. Het in degradatiegevaar verkerende Leb beke was niet bij machte om voldoende gewicht in de schaal te leggen. Denderleeuw, ook al liet het geen grote indruk, demonstreerde zich als een rijper geheel, legde meer maturiteit aan de dag en kwam individueel sterker uit de hoek. Het eerste gevaar kwam van Frank Van Den Broeck. Hij kon zich meester maken van een bal die een lokale verdediger nonchalant naar zijn doelman had terug gespeeld. De bezoekende spits besloot evenwel naast. Twee minuten later trad keeper Vinck op de voorgrond op een scherpe corner van De Wolf, die bijna in doel draaide. Even later volgde een uitval van het duo Sche- pens-Palmaerts, maar ook hieruit kwam geen doelpunt. Halverwege de eerste helft opende Van Den Broeck met het hoofd. In de laatste minuten voor de rust werd Lebbeke hele maal op afstand geplaatst. Een hoek schop van Palmaerts werd door Van Stichel met sukses afgerond. Geen twee minuten later volgde nog een derde tref fer. Na de hervatting namen de bezoekers de zaken een stuk rustiger op. Lebbeke pro beerde nog wel een reaktie op gang te brengen maar was daartoe duidelijk niet bij machte. Een kwartier voor tijd liet Schepens zich op handsspel betrappen. De daaruit volgende penalty werd door Peeleman netjes in de verste hoek ge trapt. Lebbeke: Vinck, Mangelschots (45' Schuddinck), Van Langenhove, De Wae- geneer, Muysewinckel, Peeleman, Ver- cauteren, Massamba, Hals (49' Trien- pondt), Triest, Van Keymeulen. Denderleeuw: Schollaert, De Bruyn, De Waegeneer, De Cock, Van Stichel, De Wolf, Lambrechts (76' Delplage), On- gena, Schepens, Palmaerts (84' Groe- ninckx), Van Den Broeck. Doelpunten: 25' Van Den Broeck 0-1 43' Van Stichel 0-2,44' Van Stichel 0-3, 86' Peeleman 1-3. E.G. SK Lebbeke-FC Denderleeuw 1-3. Frank Van den Broeck schoot raak tegen Lebbeke (arch) VW Hamme-Putte 1-1. Van Parijs schiet de bal over doel (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 19