De zon was van de partij M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal 20 - 6.3.1992 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL De zon zorgde voor een aange naam voetbalweertje, die zowel de spelers als de supporters aange naam verraste. De meeste speel velden lagen er droog bij zodat het aangenaam voetballen werd en de toeschouwers waar voor hun geld kregen. Alle belangstelling ging uiteraard naar de topper in de 3" afdeling waar Bouw en Lion d'Or moesten uitmaken wie uiteindelijk de titel in de wacht kon slepen al moet men ondanks dit treffen nog wachten tot de laatste speeldag om definitief zeker te zijn van de zo fel begeerde trofee. Bouw kan ech ter de beste papieren voorleggen want ze wonnen ondereen enorme belangstelling deze wedstrijd met 1-0. Volgend weekend wacht Lion d'Or nog een zware opdracht als het de verplaatsing bij H. Maantje moet maken. Deze hebben reeds beloofd dat ze hun opponenten met open armen zullen ontvangen. Scheidsrechter Van den Eeckhout kan zich nu reeds voorbereiden op wat hem te wachten staat. De Zwaan-Breughels werd voortijdig afgebroken daar scheidsrechter Kiekens zich tamelijk hard bezeer de toen hij een bal keihard in het aangezicht kreeg en daardoor de wedstrijd niet verder kon leiden. In de 2' afdeling zijn de kansen op de titel nog vrij open zowel Blauw Wit, Honda, en Vrij Denderleeuw kunnen alsnog een optie nemen op de titel. Rode Lantaarn voor wie het moeilijker wordt om zich nog te mengen in het titeldebat daar zij onlangs voor het beroepscomité een FF. kregen aangesmeerd na de stilgelegde wedstrijd door scheidsrechter Van Caelenbergh toen er heibel ontstond in de wed strijd van 18.1.92 tussen N. Hofsta- de-Rode Lantaarn en een bezoe kende uitgesloten speler als schul dige werd aangewezen voor dit in cident met alle gevolgen vandien. Wat het degradatieduel betreft staat het nu zo goed als vast dat Cobilas samen met Groen Wit naar de 3* afdeling deviëren. Voor het leiderschap in de 2" afdeling won enkel Honda haar wedstrijd en moesten alle andere konkurrenten zich tevreden stellen met een ge lijkspel wat het verdere verloop van de kompetitie nog wat spannender maakt. In de hoogste afdeling spitst de strijd zich toe voor de de gradatie, hier staat naast Edo. Leeuwerik op de drempel van de afgrond om volgend seizoen een toontje lager te zingen. Alhoewel O.C. Aalst 7 wedstrijden voor het einde van de kompetitie eveneens nog kandidaat is voor een plaats in de 2r afdeling met nog een paar zware opdrachten voor de boeg. Leider Waterval kan pas op beide oren slapen voor wat de kampioenstitel betreft indien het dit weekend het bezoekende Excel sior van een zege kan houden dan wordt het ongetwijfeld de nieuwe kampioen (indien het met geen moeilijkheden dient af te rekenen). Op vrijdag 28.2.92 werd in het Bondsgebouw van het M. T.S.A. de halve finale van de Beker geloot die plaats zullen vinden op Tweede Paasdag. De trekking verliep als volgt. Alexander-Nieuwe Wijk Excelsior-Rode Roos. Het belooft een spannend paas weekend te worden. Octopus-Waterval 0-2 Alle aandacht scherpte zich toe naar de nr. 3 en nr. 1 uit de hoogste afdeling, want bij eventueel verlies van de leiders zou de kompetitie aan kracht inwinnen, maar de bezoekers uit Wichelen wisten de benutte kansen te grijpen om de pun ten mee naar huis te nemen. De slechte staat van het veld vergde heelwat aan passingsmoeilijkheden voor beide ploe gen die technisch begaafd op een goed veld tot explosieve prestaties in staat zijn, nu was het moeilijk om gepast een me- demaat te vinden daar de bal op het veld heelwat capriolen maakte, en nooit de gepaste aanspeelmogelijkheden vond om een behoorlijke aanval op te zetten, zodat het gevaar meestal uit stilliggende fases moest komen. Scheidsrechter Everaerts die de kunst verstaat om een wedstrijd op een super manier te leiden deed het dit keer eveneens met veel overtuiging en verzwakte op geen enkel ogenblik, gezien de 22 akteurs die gemo tiveerd het strijdperk betraden was dit zeker nodig. Het vergde een enorme in spanning voor beide ploegen om hun netten ongeschonden te houden. Ook kwa toeschouwers had men niet te kla gen, het stralende zonnetje zorgde er voor dat heelwat mensen de woonplaats verlaten om dit eveneens bij te wonen, het zweet parelde op het voorhoofd, dit kwam niet alleen van de warme zonne stralen maar de spanning die de wed strijd teweeg bracht. De bezoekers kon den voor de rust hun betere spel ten uitvoer brengen en werden beloond met een schitterend doelpunt van LuypaertG. waartegen de lokale doelman niets in te brengen had. Voorzitter De Thaey was bij de rust als eerste waar te nemen in de plaatselijke kantine om zijn emoties weg te spoelen en was er van overtuigd dat zijn pupillen de volle inzet en de eventuele titel in hun bereik hadden. Nochtans kwa men de lokalen in de tweede helft de neus meer dan eens aan het venster steken en moesten de bezoekers geconcentreerd de gelijkmaker verhinderen. Eens het ge vaar geluwd was wisten de bezoekers definitief de bakens in hun voordeel te beslechten toen het voor de rechthoek een overtreding werd gesignaleerd en Baeyens Mario de vrijschop feilloos bin- nentrapte. De zege werd een feit en de titel wenkt nu meer dan ooit maar! Men mag het vel van de beer niet verkopen vooraleer hij geschoten is. Excelsior-A.Z. 77 1-0 Den Osbroek dat in de nabijheid toeft van het Aalsterse Stadspark hadden heel wat mannen hun echtgenotes achtergelaten met de kinderen om een gratis partijtje voetbal bij te wonen, ledereen kon zijn gading vinden want niet minder dan 4 speelvelden werden bezet voor de M.T.S.A. kompetitie. Op de wedstrijd Ex celsior-A.Z. 77 kon men het meeste volk ontwaren want niet voor niets mag de lokale ploeg bij een van de topploegen van het M.T.S.A. gerekend worden, al kreeg men geen gemakkelijke klus aan het bezoekende A.Z. 77 dat meer dan behoorlijk meespeelde. Dat het sportief bleef kon de uitstekend leidende Van der Stockt ervaren daar hij geen enkele keer een vermanende vinger moesttonen. Het werd ondanks de sportiviteit een aange name wedstrijd om volgen de lokale ploeg die de laatste weken goed bij schot was verkwanselde nu heelwat kansen en kwamen daardoor gelukkig op voor sprong. Beulens E. mocht ongehinderd aanleggen de bal kon gemakkelijk door de A.Z. doelman geplukt worden maar week af op de rug van een verdediger in eigen doel. Dit was een domper op het moreel van de bezoekende ploeg die minstens een gelijkspel verdiende. Heel wat minder sportief ging het er aan toe in de wedstrijd Melckebeeckvr.-Giwo waar spelleider Boudelet 2x de rode kaart moest bovenhalen en lokale speler Troch C. en bezoeker Callebaut H. zich voortij dig mochten gaan omkleden. De bezoe kers wonnen deze wedstrijd overigens verdiend met 0-2. Reynaerds-De Zwaanvr. 0-4 De lokale ploeg had zich mentaal goed voorbereid om co-leider De Zwaanvr. uit Uitbergen partij te geven. Maar de bezoe kers van geen kleintje vervaard zette de wedstrijd voiledig naar haar hand en ont nam de thuisploeg reeds in de eerste helft alle illusies om er iets van te maken, en gingen met een 0-3 voorsprong de rust in door doelpunten van Stevens R. (2x) en De Grauwe F. Hoezeer de lokalen in de tweede helft ook maar probeerde om de aansluitingstreffer te lukken werd niet beloond het waren bovendien de bezoekers die langs De Grauwe F. de 0-4 eindstand vastlegde. Edo-O.C. Aalst 1-6 CDe bezoekers die vorige week een zwa re nederlaag kreeg te inkasseren ging nu op zoek naar gerechtigheid bij het zwak ke Edo dat reeds tot een veroordeelde ploeg mag gerekend worden, want met amper 9 spelers verschenen ze aan de aftrap. De bezoekers lieten zich hierdoor niet pramen want winnen werd een must wou het zich uit de gevarenzone uitwer ken. De zege kwam gemakkelijk tot stand, daar de thuisploeg geen aanstalte maakte om het de bezoekers moeilijk te maken, zodat scheidsrechter Impens een rustige namiddag beleefde. Arts L. opende de score Van de Voorde, De Geynt, Janssens, V. de Velde en Van Lysebeth volgde hun voorbeeld en scho ten een spervuur af op het lokale doel. Ondanks deze ruime zege mag men zich nog niet aan de redding wanen, want men moet nog een moeilijk programma afwerken. R. Sportief-Alexander 2-5 Het gaat de Gijzegemnaars momenteel niet naar de wind. men verkeert in een enorme blessurelast, dat het nauwelijks nog een voltallig elftal te been kan bren gen. Het werd dan ook een gretige prooi voor de bezoekers uit Erondegem, het werd nauwelijks een boeiende wedstrijd waarin enkel de doelpunten het vermel den waard zijn, die waren van schitteren de makelij. De score werd geopend door de thuisploeg langs Wijnandt G. die met een enorme dijband en hinkend liep te voetballen, men kon zo zien dat hij de pijn moest verbijten, telkens hij met het be zeerde lichaamsdeel een verkeerde be weging maakte, maar op karaktersterkte de hele wedstrijd uitspeelde, maar des ondanks de nederlaag niet kon afwen den. Het verdikt viel veel te zwaar uit voor de moedige Gijzegemnaars die deson danks hun handicap een geschenken moesten verwachten van de scheids rechter van dienst. Deze sloot toen de stand 2-2 was nog een lokale speler uit omdat deze zijn ongenoegen uitte t.o.v. de spelleider Luckx G. mocht zich voor dit kleine vergrijp voortijdig gaan aankle den, de winst en nederlaag kwam daarna tot stand door volgende spelers De Poor ter P., De Brucker W. (2x), De Clerck R. en Bambust D. voor de bezoekers Kie kens D. op strafschop kon voor de loka len de 2-5 eindstand vastleggen. Snas-Leeuwerik 1-0 De uitstekend leidende scheidsrechter Garcia zorgde ervoor dat het een boeien de en sportieve wedstrijd werd. De be zoekers speelden hun wedstrijd van de laatste kans en slaagden ei zo na in hun opzet om met een gelijkspel naar Lede terug te keren. Maar de beste speler op het veld Geeroms J. zorgde met een schitterend schot dat de zege in eigen huis bleef, de seconden tikten langzaam weg, want de bezoekers probeerden al snog op de aansluitingstreffer te azen, enkel toen het eindsignaal werd gefloten waren de lokalen opgelucht en de bezoe kers ontgoocheld want nu staat het zo goed als vast dat de Ledenaars samen met Edo volgend seizoen in de 2' afdeling uitkomen. Camu bracht het op eigen veld niet verder dan een gevleid gelijkspel tegen het bezoekende R. Espanol. In de 2' afdeling staat Honda nu alleen aan de leiding daar de andere koplopers puntenverlies leden en zo de spanning in ere houdt wat beloofd voor het verdere verloop. Honda-Apostelken 3-0 Op een uitstekend speelveld, de zon als eregenodigde en een ruime belangstel ling floot scheidsrechter Meuleman deze wedstrijd op gang. Het werd een boeiend kijkstuk die de 22 akteurs op de groene grasmat tentoon spreidde. De toeschou wers konden zich vermaken aan het ver toonde spel, het werd echter wachten op het eerste doelpunt, maar in welke rich ting het doelpunt het eerst zou vallen kon men nauwelijks voorspellen, daar tot dan toe beide ploegen aan elkaar gewaagd waren, tot plots in de 20 min. de eerste bal tegen de netten plofte. Het waren de gastgevers die een mooie aanval in el kaar zetten en suksesvol werd afgerond door Van Mulders J., deze kleine voor sprong werd ook de ruststand. Bij het begin van de tweede helft gingen de bezoekers op zoek naar de gelijkma ker en togen massaal ten aanval Daar door werd de verdediging verwaarloosd met dien verstande de thuisploeg hiervan gebruik maakte om op counter de tegen aanval in te luiden en in de 50 min. hun voorsprong verder konden uitbouwen langs Carael L. Met deze opdoffer leken alle kansen voor de bezoekers verkeken en legden zich min of meer neer bij het meesterschap van de thuisploeg en moesten in de slotminuten nog een derde treffer inkasseren toen Carael L. vanop de stip de overdreven 3-0 cijfers kon vastleggen. Blauw Wit-Galop 0-0 Spanning alom in deze suptopper, want beide ploegen waren geslepen op een overwinning. De thuisploeg begon het felst aan de wedstrijd en wilden het kar wei vlug in hun voordeel beslechten, maar sinds geruime weken ontbreekt hen de spankracht vooral bij de spitsen om het karwei te klaren. De enorme druk die op hun schouders rust en de leiders plaats kunnen ze fysisch niet meer op brengen, wel mag gezegd worden dat de bezoekers die aan een schitterende tweede kompetitiehelft bezig zijn een moeilijk te manouvreren ploeg lijkt te zijn, zodat de duels meestal in het middenveld werden uitgevochten en de doelmannen nauwelijks aan het werk werden gezet. Zodat beide elftallen met een geruststel lend gelijkspel vrede konden nemen. Toch was de thuisploeg min of emer ontgoocheld, want bij het horen van de uitslag Honda-Apostelken wist men dal ze de leidersplaats kwijt waren en nu aangewezen zijn een duel uit te vechten met V. Denderleeuw voor de tweede plaats, die eveneens recht geeft om een plaats in de hoogste afdeling wat het wordt kan men volgen in de resterende weken. V. Denderleeuw-R. Lantaarn 1-1 Ook voor de Denderleeuwnaars werd hel een moeilijke opdracht want de bezoe kers uit Erpe hebben de reputatie een moeilijk te bekampen ploeg te zijn, het bezit namelijk heelwat talent in de ploeg, maar de ondervinding leert ons dat het niet altijd loopt zoals men verwacht, en men al tamelijk veel punten te grabbel hebben gegooit. Scheidsrechter Stal- paert van geen kleintje vervaard hield de touwtjes strak achter de hand, zodat er zich geen noemenswaardige incidenten voordeden, en het spektakel de boven hand hield. De bezoekers waren trou wens gekomen om de volle inzet mee te nemen, daar ze eerder deze week, nadat ze beroep hadden aangetekend voor hun eerdere FF. uitspraak op het strafkom- iteit, toen de wedstrijd N. Hofstade-R. Lantaarn wegens wangedrag van een bezoekende speler door de scheidsrech ter werd stilgelegd. Ook het beroeps- komité handhaafde de F. uitspraak wat hen wel eens zuur zou kunnen opbreken voor wat hun hoofddoel was een plaats in de hoogste afdeling te bemachtigen. On danks de goede voornemens die beide ploegen aan de dag legde bleef de stand bij de rust 0-0. In de tweede helft werd de lont goed aan het vuur gestoken toen Van den Bossche R. de lokale ploeg op voor sprong trapte, de bezoekers lieten echter het niet betijen en kwamen langs Romero A. op gelijke hoogte, ei zo na werd het nog 1-2, maar de lokale doelman kon in extremis het schot in hoekschop verwer ken, die verder niets opbracht. Toch wa ren de toeschouwers voldaan van hetge en ze te zien hadden gekregen na dit uiteindelijk verdiende gelijkspel waar bei de ploegen aanspraak mochten op ma ken. Houtmarkt-Bamboe 1-2 Scheidsrechter Flores die ondanks zijn goede leiding heelwat fluitsignalen ten gehore moest brengen, daar dit de span ning teweeg bracht die in deze wedstrijd heerste, de lokale ploeg die er in de rangschikking niet al te best voorstaat liep te mokken over iedere beslissing die de scheidsrechter nam, wat op de zenu wen begon te werken van de aanwezige toeschouwers die metfluitkoncerten hun ongenoegen deden uiten toen de voor sprong op het scorebord prijkte 1-0 langs Van Houdenhove J.C. bleven plots alle protesten achterwege. Tot 5 min. voor tijd bleef deze voorsprong intact, toen kwamen de bezoekers verdiend op gelijke hoogte langs Piens C. 1-1Amper was deze gelijke stand in evenwicht ge bracht of de bezoekers konden de win§t in hun rangen houden en bezoekende aanvaller werd in de grote rechthoek zwaar onderuit gelopen en de bal werd terecht op de stip geplaatst. Doelman Eemans G. ging zich met de taak gelas ten en kwam oog in oog te staan met zijn overbuur en gaf hem het nakijken 1-2, meteen werd het eindsignaalm gefloten en kregen de lokalen waar ze recht op hadden, na een belabberde en rumoerige wedstrijd. Eeckhoorn dat Dyor ontving kon rekenen op haar type elftal, de bezoekers, daaren tegen moesten een paar geschorste spe lers aan de kant houden, maar speelden ondanks deze handicap een degelijke wedstrijd. Scheidsrechter Van den Eeck hout floot voortreffelijk en zag hoe de scoringskansen elkander opvolgden. Maar beide doelmannen stonden attent te keepen, zodat enige scoringskans on schadelijk werd gemaakt en de wedstrijd eindigde zoals het begon met een 0-0 eindstand. Groen-Wit heeft haar laatste kans verke ken om de degradatie te ontlopen het kwam op eigen veld eveneens niet verder dan een scoreloos gelijkspel tegen het bezoekende 0. de Toren. Cobilas dat reeds vroeger veroordeeld was en haar koffers reeds in gereedheid heeft gebracht om volgend seizoen in de 3* afdeling aan te treden gaf even de schijn gelijke tred te kunnen houden met het bezoekende N. Hofstade, maar in het zicht van de eindmeet werd het echter met een 1 -3 nederlaag geconfronteerd. Een geluk voor Blauwe Vlam was dat hun naaste konkurrenten. Voor de degradatie eveneens verloren of het zou een ramp van jewelste kunnen geweest zijn voor de Berlarenaars na hun 0-4 thuisnederlaag tegen het bezoekende Endoka. In de 3e afdeling ging alle aandacht naar het top- treffen tussen Bouw-Lion d'Or waar de meeste toeschouwers hun namiddag voor vrijhielden om deze wedstrijd bij te wonen. Bouw-Lion d'Or 1-0 Het terrein van V.V. Bouw dat gelegen is achter de blokken van Dewaco werd het een rumoer van jewelste. De anders zo rustige Rozendreef werd het mikpunt van belangstelling waar om en bij de 200 toeschouwers hun wagen ergens moes ten parkeren. Scheidsrechter Peirlinck en zijn kompanen wisten niet waar ze het hadden, want enkel bij een of andere gelegenheid uitgezonderd de finale van de M.T.S.A. beker werd voor een liefheb bersvoetbalmatch zoveel volk bijeen ver zameld. Maar de inzet was dan ook nave nant met de fel begeerde titel als inzet. Beide ploegen leken zich aan de massa op te trekken en speelden op topniveau. Er werd hard maar zeker niet brutaal gevoetbald. De grensrechters Uytters- prot en Velge deden het zo uitstekend dat scheidsrechter Peirlinck als in een zetel deze wedstrijd kon leiden. Na 10 min. wedstrijd kwam de eerste konsternatie met een doelpunt tot gevolg. Een lokale verdediger beging een fout waarop de man in het zwart niet op reageerde we gens balvoordeel, maar de bal bleef niet lang in het bezit en op hun beurt werd een fout gemaakt door de bezoekers net bui ten het strafschopgebied. Zonder aarze len hoorde men het fluitsignaal van de scheidsrechter die deze fout wel bestraf te daar deze naar ons inziens wel terecht leek. De gebroeders V der Meersche bleven gans de wedstrijd zeuren over het gebeurde, daar deze vrijschop een doel punt opbracht mooi in doel geschoten door Adam J. De bezoekers schenen nauwelijks aangeslagen door deze ach terstand en gingen op zoek naar de gelijk maker Maar voor de thuisploeg leek deze kleine voorsprong voldoende want in plaats van hun voorsprong verder uitte bouwen trok men zich totaal terug in verdediging, zodat de tactiek het haalde boven de aanvalsdrang die de bezoekers aan de thuisploeg oplegde. Deze beleef den nog enkele bange ogenblikken, een zucht van verlichting ging door hen heen toen uiteindelijk het einde werd gefloten en de titel nu meer dan ooit zijn beslag kent. De bezoekers daarentegen verdien den meer dan deze nipte nederlaag d ze heelwat positiefs aan voetbal tent srpeidde. De titel lijkt nu zo goed verloren maar een troost is haast ze< dat ze samen met Bouw de promd hebben afgedwongen om het1 seizoen in 2C afdeling even goed te doe Melody-Tiger Pub De bezoekers zaten beduidend reeds is het karnavalgebeuren in hun hoofd m nabij de Sint-Martinuskerk waar hetl: kaal van Tiger Pub gelegen is m reeds vanaf vrijdagavond het feestge beuren inzet, dat bleek duidelijk mé- baar aan de 11 spelers die het terra betraden. De thuisploeg die niet eenst het uiterste moesten gaan zetten de bt zoekers onmiddellijk vast in de zandba (naam die het terrein van de Berkenkot ter kreeg toebedeeld omdat het zich een ordentelijke staat bevind, zonderee enkel sprietje gras in de volledige lengte Bij het laatste fluitsignaal die scheids rechter Van de Velde aanhefte mochter de bezoekers zich gelukkig prijzen dat ff score niet hoger was opgelopen dan ff 3-0 nederlaag, Podevijn E. (2x) en Ceup- pens R. zette de Tiger goalie op I* verkeerde been. H. Maantje-Saf 0-1 Niets dan teleurstellende gezichten bij ff thuisploeg die twee van hun makkers misten op het speelveld, daar deze var zaterdag op zondag 22.2.92 in een zwaa verkeersongeval werden getroffen dieta- melijk erge gevolgen met zich mee bracht. De bestuurder van de wage? bleef ongedeerd maar de medeinzitten- den Van Lippevelde Frank en Daelemar Peter werden door het raam geslingert met alle gevolgen vandien, met ernstige breuken en hoofdwonden werden ze naai het Aalsterse ziekenhuis gevoerd, naar waar ik vernomen heb hun toestand be vredigend is. Speciaal voor hen wilder de spelers een klinkende zege binnenrij ven, maar de gedachten aan hun mak kers lieten hen niet los, zodat ze al bij dl met een kleine nederlaag werden qekon- fronteerd tegen het bezoekende Sat diej achteraf hun blijk van simpathie betoon den voor de zwaar geteisterde thuis ploeg. In naam van het M.T.S.A. hoofd bestuur wensen wij aan de betrokkenen een spoedig herstel toe en aan de club veel sterkte dat ze volgend seizoen hun kompanen terug in hun midden mogen ontvangen op het voetbalveld. Sixties bracht de uitwedstrijd bij Osbroek tot een goed einde en wonnen verdiend met 0-2 dankzij doelpunten van Van We- semael J. en Van Belleghen, ondanks deze zege achtte speler Van Droogen- broeck F. het nodig om zich in negatieve zin te laten opmerken en werd hiervoor door scheidsrechter Nijs terecht met een rode kaart bekroond. Dressel haalde te gen J. Timarcha moeizaal het einde mei een kleine 1-0 voorsprong, doelpunt van Claessens B. Ook Animalia had het moe- lijk en won met het kleinste verschil var Drievelden 0-1. Ook Torenboys wist de overwinning mee naar huis te nemen mei een 0-1 zege, doelpunt van Temmerman G. ten nadele van het thuisspelende Pie Boys. De wedstrijd De Zwaanvr.-Breughels werd voortijdig afgebroken daar de spe lers het al te bont maakten en de scheids rechter zijn hagje moest redden, bel wordt weerom een moeilijke taak voorde heren van het strafcomité. Georges Hamme. Wilfried, Marcel, Georges, Marcel en Peter van Wandelklub 't Hoeksken staan klaar om nas Ludenscheid (Duitsland) te stappen. Zaterdag vertrekken in Hamme de autobussen (Iv) I

De Voorpost | 1992 | | pagina 20