Huldiging van de WAOD- cyclocross- laureaten en -kampioenen M. Everaert (E+), P. Marchand (E), A. Van den Bogaert (D) en F. Roelekens (C) W.A.O.D.-Veteranen in Massemen 24 - 6.3.1992 - De Voorpost WIELRENNEN Te Zulte, in de sfeervolle feestzaal "Oran jehof", werden de winnaars van het re gelmatigheidscriterium en de nationale kampioenen van de reeksen A, B en C in een hulde betrokken en hun dames in de bloemen gezet door het WAOD-bestuur. Deze huldiging ging gepaard met een etentje en daarna een gezellig samenzijn waarop wij werden uitgenodigd, watten zeerste geapprecieerd wordt. De openingsrede werd gevoerd door de h. Van Houtte Roger die de vele genodig den van harte welkom heette. Vervolgens werd door voorzitter Nestor Bloem een dankwoord gericht aan de crossers voor hun talrijke aanwezigheid op de wedstrij den. Er werden het voorbije wintersei zoen 28 cyclocrosswedstrijden ingericht met een gemiddelde van 31 renners per wedstrijd. Volgens de h. Bloem was dit niet zo veel maar de kwaliteit was er telkens. Daarom zijn dank voor de sport iviteit ten opzichte van de trouwe inricht ers en de belofte dat het WAOD-bestuur haar uiterste best zal doen om volgend jaar minstens even goed te doen. Hij noemt de crossers één grote familie die tijdens de wedstrijden elkaar bekampen en een zekere rivaliteit voor het voetlicht brengen en na de wedstrijden gezellig met elkaar verbroederen. Als eersten kwamen de nationale kam pioenen aan de huldigingstafel. Dit waren voor de categorie A Dirk De Keukeleire, die tevens kampioen van beide Vlaande ren werd. Freddy De Meester werd in deze reeks kampioen van beide Vlaande- ren. De grote slokop bij de B's was Antoine Hooreweghe die naast het natio naal kampioenschap ook kampioen werd van Oost-Vlaanderen en tevens kampi oen van beide Vlaanderen. Daarna werden de prijzen uitgereikt aan de laureaten van de crosstrofee. In de categorie A was het Alex Van Acker die het grootste puntenaantal totaliseerde. Franky Van Honsebroeck werd tweede en Timoty Van den Berghe derde. In de B-reeks was het Michel Van Honse broeck (vader van Franky) die de groots te onderscheiding kreeg toegewezen. Tweede werd Dirk De Ruyck vóór Ivan Coopman. In de veteranenreeks (catego rie C) kwamen Romaan Boelens, Lucien Verschraegen en Georges Balcaen op het podium. De dans werd geopend door voorzitter Nestor Bloem en secretaris Nog te vermelden dat door WAOD een Alfons Verbraecken met hun onderscheidene echtgenotes. prijzenpot van 80.000 fr. werd uitgetrok- ken te verdelen aan de cyclocrossers. M.V.A. De uitslagen: Cat. A: 1. Alex Van Acker 1039 p.; 2. Franky Van Honsebroeck 960 p.; 3. Ti moty Van den Berghe 919 p.; 4. Johan Peetereyns 906 p.; 5. Carlos Temmer man 873 p.; 6. Patrick Neufcourt 864 p.; 7. Dirk De Keukeleire 792 p.; 8. Erwin Feys 716 p.; 9. Freddy Verschueren 684 p.; 10. Freddy De Meester 638 p. Cat. B en C: 1Michel Van Honsebroeck 1079 p.; 2. Dirk De Ruyck 1032 p.; 3. Yvan Coopman 1001 p.; 4. Antoine Hoo reweghe 933 p.; 5. Romaan Boelens (C) 903 p., 6. Lucien Verschraegen (C) 754 p.; 7. Georges Balcaen (C) 752 p.; 8. Noël Verzele 751 p.; 9. Eddy Wandels 7Qc in rri„ nh„',P, /co De B-categorie met in het midden Michel Van Honsebroeck geflankeerd /J5 p., i u. trie Uhonat bb8 p. door ft,an Coopman en Ditk De Ruyck Ook de dames van de bestuursleden bekeken het van de gezellige kant. V.r.n.l. Mevr. Bloem, Mevr. Verbraecken en Mevr. Carton. De laureaten van de C-reeks (veteranen) met in het midden Romaan Boelens, rechts Lucien Verschraegen en Georges Balcaen. De eerste drie van het regelmatigheidscriterium van de A-reeks. Rechts winnaar Alex Van Acker, midden Franky Van Honsebroeck en Timotv Van den Berghe. Links Dirk De Keukeleire, kamp. v. België van de A-reeks, midden Freddy De Meester, kamp. van beide Vlaanderen, en rechts Antoine Hooreweghe, kamp. v. België, Oost-Vlaanderen en beide Vlaanderen van de B-reeks. Te Massemen werd de eerste echte wie lerwedstrijd voor de veteranen gereden en dit met een prachtig weertje. Heel wat renners (91) kwamen een rugnummer halen. Op het gekende lastige en slecht lopend parkoers werd door de verschil lende categorieën hard geknokt voor de zegebloemen. Bij de oudsten werden vele ontsnap pingspogingen genoteerd. Maurice Ver- beke, Daniël De Pauw en Reimond Pie- ters probeerden een bres te slaan maar lukten daar niet in. Met nog één ronde te gaan perste Alfons Quintelier er nog eens alles uit, maar ook hem werd de zege niet gegund. Dan toch maar een massaspurt, die gewonnen werd door Maurice Eve raert vóór André Van Oost en Jos Ver- haert. Bij de E-categorie kwam de goede ont snapping tot stand na drie ronden. De grote animator hiervan was nog maar eens Victor Wartel. In zijn zog reden nog drie renners: Piet Marchand, Karei Alen en Karei Clerckx. Daarna volgde nog een viertal, nl. Gerard Gevaert, Pierre Lau- wers, Marcel Mortier en Renê Fiers. Zij konden echter de kopgroep niet meer bedreigen. Voor de eindspurt waren alle ogen gericht op sterke Victor, maar deze keer greep hij naast de bloemen. Het was de Nederlander Piet Marchand die met de grootste onderscheiding ging lopen. Hij won de spurt vóór Karei Clerckx, Victor Wartel en Karei Alen. Bij het achtervol gend viertal was Marcel Mortier de snelste en legde daarmee beslag op de vijfde plaats. Toen de start voor de C- en de D-reeks werd gegeven ging Gilbert De Coster meteen in de aanval. Dit doet hij wel meer en soms ook nog met succes. Hier was de poging maar van korte duur en het commando werd overgenomen door Freddy Roelekens. Deze renner reed een eenzame tocht en hield het vol tot de eindstreep niettegenstaande achter hem een trio werd gevormd door Ghislain Van Lierop en Mare Michiels (2 C's) en Au gust Van den Bogaert. Deze drie reden voor wat ze waard waren maar slaagden er niet in de koploper te verontrusten, integendeel, hij bouwde zijn voorsprong steeds verder uit om tenslotte met één minuut voorsprong te winnen. Mare Mi chiels werd tweede vóór Ghislain Van Lierop en August Van den Bogaert die daarmee de overwinning bij de D-reeks behaalde. Roger Landuyt slaagde er nog in het peleton te ontlopen en verdiende daarmee de vierde stek. M.V.A. De uitslagen: Cat. E+: 25 deelnemers: 1. Maurice Everaert (Gent), de 38 km in 1 uur 05 min.; 2. André Van Oost; 3. Jos Verhaert; 4. Jan Delin; 5. Maurice Verbeke; 6. Lievin Troch; 7. André De Vos; 8. Daniël De Pauw; 9. Gilbert Pieters; 10. Maurice De Smet. Cat. E: 21 deelnemers: 1Piet Marchand (Tilburg), de 38 km in 1 uur; 2. Karei Clerckx; 3. Victor Wartel; 4. Karei Alen; 5. Marcel Mortier; 6. René Fiers; 7. Ge rard Geyvaert; 8. Pierre Lauwers; 9. Wal- In de D-categorie werd August Van den Bogaert overwinnaar na een lange ontsnapping met twee C-renners. ter Coussens; 10. Maurice Van der Cruyssen. Cat. D: 15 deelnemers: 1. August Van den Bogaert (Nijlen), de 55 km in 1 uur 23 min.; 2. August De Troetsel; 3. Carlos De Clercq; 4. Johan Van Slycke; 5 Eric Bultinck; 6. August Van Woensel; 7. Hu- bert Van Craeynest; 8. Willy Puimège; 9. Roger Vermeersch; 10. Hugo Van Neer. Cat. C: 30 deelnemers. 1Freddy Roele kens (Herzele), de 55 km in 1 uur 22 min.; 2. Mare Michiels; 3. Ghislain Van Lierop; 4. Roger Landuyt; 5. Jaak Van Meriënbourg; 6. John Hendrickx, 7. Eric Van Landschoot; 8 Francis Helleputte; 9. Stefaan Peeters; 10. Freddy Doré. Volgende wedstrijden: Zondag 8 maart te Scheldewindeke, Dorpsstraat. Start om 14.00 uur voor Cat. E en E+ (afstand 52 km) en om 15.30 uur voor Cat. C en D (afstand 64 km). Zondag 8 maart te Waarschoot, Oost- moer. Start om 15.00 uur voor Cat. A en B (afstand 70 km). Na een lange solovlucht kreeg Freddy Roelekens de bloemen voor zijn zege in de C-reeks. Maurice Everaert na zijn spurtzege bij de plussers. Piet Marchand kwam van het verre Tilburg om de overwinning weg te kapen bij de E-reeks.

De Voorpost | 1992 | | pagina 24