De eerste winnaars Thierry Christie en Willy De Backer winnaars van de openingskoersen V.W.F.-wielrennen Ronny Samson (A1), Marc De Peuter (A2), Aimé Michiels (B1), René Marissens (B2), Albert Kesteloot (C1) en Henri Robbrecht (C2) Julien Logier eindwinnaar W.A.O.D.-Wielrennen WIELRENNEN De Voorpost - 6.3.1992 - 25 WF-wielrennen. Ronny Samson uit Bert are won de Al-reeks en Mare De Peuter bij A2 (xl) Onder ruime belangstelling verliepen de [(leningswedstrijden WAOD op de Ant werpse Steenweg te Sint-Niklaas. 60 Wiebbers categorie A namen de start •neen driftige Rik Delaruelle nam direkt morsprong. Na 2 ronden was hij het beu ei was het de beurt aan vechtjas Mare fcggraef om 2 ronden voorop te rijden, itnoeg om het voortaan wat rustiger op Kiemen. vormde zich een kopgroep van 17 aners in de 6e ronde en hier was het de ake Benny Van Buynder die liefst al- tenging fietsen en het 4 ronden uithield. 4i2 ronden van het einde drie man in de anval. weer Van Buynder ditmaal in jslschap van twee rappe mannen. Werpenaar Christie won nipt van nieuwkomer, bij WAOD, Geert Van Spey- broek. De beste man uit koers, Van Buyn der werd derde. Franky Deconinck klopte de rest van de kopgroep. De spurt van de rest van het peleton werd gewonnen door De Maere. Uitslag: 1. Thierry Christie (Antwerpen) de 60 km. in 1.28 u.t 2 Geert Van Speybroeck, 3. Benny Van Buynder, 4. Franky De Coninck, 5. Chris Dhaese, 6. Marcel Gunst, 7. Rik Delaruelle, 8. Pa trick Bolssens, 9. Hans Vieren, 10. Mare Borggraef, 11. Alex Akkermans, 12. Jan Meul. 13. Marco Smet, 14. Serge Van Assche, 15. Antoon Van Peer, 16. Gert Vandewouver, 17. Kris Van Hasselt, 18. Patrick De Maere, 19. Yves Fetereyns, W-wieirennen. Pierre Marissens: winnaar in de reeks B1 (xl) 20. Bob Pissierssens, 26. Gino De- munck, 31. Guy De Jonghe, 33. Dimitri Demunck, 36. Gino Verbraecken, 37. Luc De Block Bij de liefhebbers van categorie B namen 49 renners de start voor eveneens 20 ronden. De beslissing viel reeds in de 3e ronde toen 9 renners voorsprong namen. Van het peleton gingen nog 12 renners in de tegenaanval. De rest kon het voor beke ken houden want de kopmannen gingen keihard door Dit waren William Des- peels, Freddy Oelbrandt, Felicien Claes- sens, Willy Van Dijck, Wim De Waal, Charles Mollet, Willy De Backer, J.M. Debaets en kampioen Van Renterghem. In de 10e ronde kwam Van Uijck ten val over een rollende voetbal van spelende kinderen, Van Renterghem erover doch deze kon spoedig vervoegen. Van Dijck kon met kapotte fiets de schuldigen op sporen. Van Renterghem zette van ver de spurt in maar werd geremonteerd door de vroeg in form verkerende De Backer en Des- peels. Uitslag: 1 Willy De Backer (Berlare) de 60 km. in 1u27, 2. William Despeels op 25 cm., 3. Patrick Van Renterghem, 4. Charles Mollet, 5. Wim De Waal, 6. Feli cien Claessens, 7. Freddy Oelbrandt. 8. Jean Marie Debaets, 9. Hans Moens op 2.30, 10. Erwin Van Sande, 11 Jacob Van Oers, 12. Herman Verspeeten, 13. Andrè Van Paemel, 14. Ko Blok, 15. Rudy Gatzen, 16. Geert Deloof, 17. Fred dy Wauters, 18. Eddy Geerincks, 19. Theo Van Handenhove, 20. P. Demaere, 21. Rudy Thijsman, 22. Roger Beelaert, 23. Etienne Fleury, 29. Johan Bollaert. Zondag 1 maart in Elewijt-Zemst De eerste VWF-wedstrijd van het jaar had plaats op de wielerbaan van Elewijt. Ge lukkig was het bijzonder mooi weer en verliep alles zoals gepland. Bovendien was er een enorme volkstoeloop want van 10 uur tot 17u30 kon men de ver schillende reeksen apart zien fietsen. Heelwat renners waren komen kijken maar hadden hun materiaal nog niet meegebracht. Ze meenden dat een wed strijd op piste te gevaarlijk was maar met eigen ogen konden ze zien dat daaraan geen enkel gevaar verbonden is. Het is immers een baan om met gewone koers- fietsen te berijden en ze heeft overal een breedte van zeven meter met geen al te schuine bochten en een omtrek van meer dan 400 meter. Trouwens, Ronny Sam son, die nog nooit een piste had gezien, won hier met brio en heelwat panache zijn eerste wedstrijd. Dat zegt meer dan genoeg. De aanwezigen zonderfiets, zul len er volgende keer vast en zeker wel bij zijn. Wegens het enorme sukses en het en thousiasme bij de renners, staat het nu al vast, er komen midweekwedstrijden en een apart kampioenschap op de wieler baan. Reeks C2 - Albert Kesteloot 75 ronden voor de oudjes van de C- reeks. Zoals bij alle reeksen waren er om de 15 ronden punten te verdienen die telden voor het eindklassement. Die pun ten werden samengeteld met de punten van de aankomst (1ste 20, enz.) en wie de meeste punten behaalde werd de win naar. Bij gelijkheid van punten wint die gene die in de laatste spurt het dichtst is geëindigd. In de C2-reeks waren het vooral Theofiel Jacobs, Firmin De Koster en Julien Si- moens die het meest de neus aan het venster staken en steeds weer probeer den om er alleen vandoor te gaan, wat echter niet lukte. Voor de klassements spurten waren het vooral Kesteloot, E. Marien en J. Caethoven die er alles uitpersten. Uiteindelijk zou, op tien rond en van het einde, Theofiel Jacobs erin slagen om er alleen vandoor te gaan en knap stand te houden om zo de wedstrijd te winnen. De uiteindelijke winnaar was Albert Kesteloot. Hij haalde het voor Edward Marien en Theofiel Jacobs. Reeks Cl - Henri Robbrecht Een bliksemstart van Serge Bie maar na een paar ronden een hergroepering en een nieuwe poging van Guy Stevens, eveneens tevergeefs. De eerste en de tweede klassementsspurten waren voor Bassez, maar die werd nadien door een defekt achterwiel uit de wedstrijd ge haald. Dan kregen we een nieuwe poging van Jean Geerinck en Chris De Gusseme. Ook Ferre De Donder kwam even aan het kommando, terwijl Christiaan Cool zich ook even liet bewonderen. Gerry Steen- ssens liet nog enkele flitsen zien maar uiteindelijk was het Henri Robbrecht die de onbetwistbare overwinnaar werd, voor nummer twee Danny Verekens die de wedstrijd eindigde met een losse pe daal. Derde was Christiaan De Gusseme. Reeks B2 - Aimé Michiels Een demarrage van Hendrik Cornelis zet te direkt de boel op stelten. Een goed gevolgde Norbert De Grom ging onmid dellijk door maar een ontstuimige Aimé Michiels ging erop en erover en zette zijn inspanningen door. Slechts twee renners reageerden nog: De Grom en Tuypens. De rest moest lijdzaam toezien hoe Mi chiels ronde na ronde dichterkwam .om hen in te lopen en een ronde te nemen. Maar ook De Grom-Tuypens lukten die krachttoer en dus kregen we drie leiders met de rest op één ronde. Michiels wilde echter nog meer en ging weer aan de haalNoch Tuypens noch De Grom kon den tijdig reageren en het was een opper machtige Michiels die het haalde voor Norbert De Grom en Hugo Tuypens. Reeks B1 - René Marissens Mario Bauwens ging direkt ten aanval en hij kreeg gezelschap van de sterk fietsen de Ronny De Wilde maar Bauwens had zich geforceerd en moest De Wilde laten gaan. Die hield het een ganse tijd vol maar moest tenslotte zwichten voor zijn achtervolgers. Marissens en De Meyer hadden zich steeds goed geklasseerd in de klassementsspurten en daarom ging De Wilde er nogmaals vandoor maar tevergeefs want in de eindpsurt haalde Marissens het voor Herwig De Meyer. A1- en A2-reeksen - Mare De Peuter en Ronny Samson Deze wedstrijd over 100 ronden was werkelijk het neusje van de zalmEen autoritaire Ronny Samson (A1) en een even ongenaakbare Mare De Peuter (A2) waren de knappe winnaars van dit uit zonderlijk wielervertoon. Gilbert Van Assche, sponsor van Ronny Samson en Ronny Mettepenningen, mocht tevreden zijn over zijn twee ren ners, evenals 'De Fons' over 'zijn' Mare De Peuter. Reeds van in de start ging een overmoe dige Ronny Samson in de aanval. Alleen Jean baeyens kon hem vervoegen en deze renners sloegen onmiddellijk een vrij brede kloof. Achteraan kwam er reak- tie van Mare De Peuter (A2) in gezel schap van Ronny Mettepenningen, Dirk Van De Wille en Tim Elebaut. Vooraan dreven Samson-Baeyens hun inspanningen door en vervoegden het peloton maar ook het viertal met De Peu ter lukte een paar ronden later deze krachttoer. Onmiddellijk ging Samson weer aan de haal met een logische reak- tie van Baeyens, Van de Wille, J. Devits en later Mare De Peuter, Luc Pieters en Idesbald Nevejans. Deze renners lukten erin, ondanks een felle reaktie van A. De Cabooter, om een ronde te nemen. En weer ging SamsonHij werd gegrepen en nu ging Mare De Peuter er vandoor. Een indrukwekkende De Cabooter ging erachter met de grote molen en onder hun beiden betwistten ze de eindspurt, waarvan De Peuter glansrijk overwinnaar werd, terwijl ook Samson het met ruim verschil haalde op Dirk Van de Wille en Jean Baeyens. Volgende wedstrijd Zondag 8 maart: St.-Kwintens-Lennik, J. Van den Bosschestraat 121, Garage Toyota. Start C: 13u00 voor 8 ronden of 51 km. Start B: 14u30 voor 9 ronden of 58 km. Start A: 16u15 voor 10 ronden of 64 km. Prijsbarema 1 - Omloop kat. 2 Uitslagen Reeks-Al: 1. Ronny Samson, 2. Dirk Van de Wille, 3. Jean Baeyens, 4. Ronny Mettepenningen, 5. Tim Elebaut, 6. Dirk Stammeleer, 7. Jozef Devits, 8. Luc Bo- gaerts, 9. Danny Van Damme, 10. Dirk Raman. Reeks A2: 1Mare De Peuter, 2. Luc Pieters, 3. Antoine De Cabooter, 4. Fred dy Goossens. Reeks B11René Marissens, 2. Ronny De Wilde, 3. Herwig De Meyer, 4. Jac ques Van der Goten, 5. Mario Bauwens, 6. Patrick Verlee, 7. Erwin Grijseels, 8. Mare Herregodts. Reeks B2:1Aimé Michiels, 2. Norbert De Grom, 3. Hugo Tuypens, 4. Luc De Coen, 5. Mare Duquesne, 6. André Stammeleer, 7. Hendrik Cornelis, 8. Dirk Moerenhout, 9. Ferdy Messeman, 10. Donald Dalle. Reeks Cl: 1. Henri Robbrecht, 2. Danny Verekens, 3. Christiaan De Guisme, 4. Paul De Gheynst, 5. Rudy De Bruyne, 6. Etienne Rolus, 7. Jean Geerinck, 8. Christiaan Cool, 9. Hans Blanchaert, 10. Freddy Rotsaert. Reeks C2: 1. Albert Kesteloot, 2. Edward Marien, 3 Theofiel Jacobs, 4. Jozef Caethoven, 5. Julien Simoens, 6. Alois Van Renterghem, 7. Marcel Doe- raene, 8. Firmin De Koster, 9. Frans Van Looveren, 10. Jozef Boone. O.V.W.B.-Veldrijden OVWB-wielrennen. Omer Van Molle, oudste veldrijder van het land, in volle aktie tijdens een van de vele veldritten tijdens het voorbije seizoen 1992 (xl) VWF-wielrennen. Het peloton van de A's onder leiding van Luc Pieters, vóór Baeyens en Ronny Mettepenningen (xl) VWF-wielrennen. Aimé Michiels uit Zele won de reeks B2 (xl) Jaarlijks wordt in dit bondje de eindrang schikking opgemaakt van de in het voor jaar verreden veldritten. Julien Logier was veruit de beste met zijn vier overwinningen op vijf veldritten. August Delaen, August Gijselinck, Remi Gijselinck, Pieter Devos, Jean De Geyndt en Omer Van Molle behoorden tot de uitblinkers. Op te merken valt het optre den van de 81-jarige veteraan-veldrijder Omer Van Molle, hoewel hij vorig jaar veel tegenslag kende. Eindrangschikking 1Julien Logier (40 punten), 2. OmerVan Molle (36), 3. August Gyselinck (20), 4. Remi Gyselinck (19), 5. Jean Janssens (18), 6. Giuseppe Salesse (17), 7. Au gust Delaen en Jean De Geyndt (15), 9. Pierre Devos (13), 10. Marcel Jacobs en Jean Goossens (9), 12. René Moreels en René Planckaert (7), 14. Pierre Van Ranst, Jean Herremans, Paul Demeyer, Maurits Delanghe en Paul Steenput (2). VWF-wielrennen. Henri Robbrecht won de reeks C1 en Danny Verekens werd tweede (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 25