Zonder tegenstand Geen lauweren voor Wima en Kenneth's Verlies voor én Appels én Lebbeke Nova haalt Givana uit de subtop Madavoc Hamme opnieuw naar tweede Belangwekkende debatavond over 'Sex en Sport' De beste ploeg kreeg de punten Invallersdoelman grijpt zijn kans Op No Winst voor Adec y KORFBAL Minivoetbal Snooker Een magere oogst, of liever helemaal geen oogst, vorige zondag voor de korf- balklubs uit de regio. Zowel Appels als Lebbeke, beide aan een uitwedstrijd toe, moesten de duimen leggen met overi gens duidelijke cijfers. Vooral voor Appels, dat in de rangschik king in ereklasse aan de staart bengelt met amper drie punten, begint de tijd te dringen. Mathematisch staat nog niets vast, maar het wordt tijd dat de Dender- mondenaars punten sprokkelen. En ge zien de klub momenteel opgezadeld zit met een zware blessurelast... Mercurius 10 Appels 4 Een off-day Inderdaad, aldus Ann Schuddinck (nog altijd onbeschikbaar na een heelkundige ingreep), Appels verkeerde vorige zon dag in een komplete off-day. Al bij al haalden m.i. slechts twee spelers hun normale peil: Kris Van der Steen en Edwin Borms. Bij de rust wees het skorebord reeds een 6-1 stand aan, de match was toen duide lijk al gespeeld. Uiteindelijk moesten we met 10-4 de duimen leggen. De Appelse korven vertrokken uit de handen van Kris Van der Steen (2), Edwin Borms en Dirk Duym. VOLLEYBAL In het kader van de strijd tegen de degra datie werd vorige zondag een black Sun day voor de Dendermondenaars vermits én Riviera én Kwik, rechtstreekse betrok kenen bij de degradatie, elk twee punten oogstten. Wil Appels zijn verblijf in ereklasse met een jaar verlengen zal volgende zondag, in de uitwedstrijd tegen Meeuwen, ge oogst moeten worden. Rapid Gent 8 Atlantis 3 Gebrek aan afwerking Atlantis Lebbeke betwistte vorige zondag een uitwedstrijd tegen Rapid Gent, die vlug vergeten mag worden. Tot bij de rust hielden de Lebbekenaars stand (2-2), maar tijdens de tweede helft liep Gent uit tot 8-3. Een aantrekkelijke korfbalwedstrijd werd het geenszins. Daartoe werden aan beide kanten al te veel open kansen onbenut gelaten. Probleem met Atlantis is boven dien dat de ploeg, eens ze op achterstand gespeeld wordt, onvoldoende karakter terkte bezit om een vuist te maken. Voor Lebbeke skoorden Carla Van Ros- sem (afstand), Alain Muysewinckel (van halfver) en Frank Veldeman (strafworp). Pierre Van Rossem Dames 2de Provinciale Buggenhout 3 Biekes Eremb. O Een wedstrijd zonder veel geschiedenis. Buggenhout was te sterk voor een wel moedig Erembodegem dat met grote verliescijfers werd teruggewezen. Bug genhout, dat nu wel een van zijn betere wedstrijden speelde, kon door de gerin ge tegenstand rustig zijn spel opbouwen en scoren; Erembodegem slaagde er maar niet in een vuist te maken. In de eerste set werd het 15-1 en in de tweede 15-2. Meteen duidelijk het verschil tus sen beide ploegen. Bij Buggenhout speelde Liliane Breuckelaers een opge merkte partij en het bezoekende blok was niet in staat de Buggenhoutse aanvalster een halt toe te roepen. In de derde set was Erembodegem beter in receptie waardoor het in de aanvangs- minuten enige tijd gelijke tred kon hou den. Ook de service was beter dan in de beide voorgaande sets, maar winst zat er ook hier nu niet in. Buggenhout haalde het met 15-7. Bij de thuisploeg speelden Lut Albrecht, Miet Van Wambeke en ook nu weer Ilse De Keyser een beste wedstrijd. Ilse dan vooral met een beste service die de be zoekers voor problemen stelde. Voor Hamse Volleyballiga N.O.M.B.-minivoetbalkern D.S.D. Deze week slechts één uitschieter. De verrassing kwam van Kleding Nova dat dit seizoen zeer onregelmatig presteert maar nu toch het sterker gewaande Givana een nederlaag toediende. Hierdoor ver liest Givana zijn plaats bij de eerste vijf. Avanti speelt wel een sterk seizoen. Dat bewees het nog maar eens door MVC Van Biesen een punt afhandig te maken. De kans is reëel dat Dirk Verhofstadt en zijn maats nog een podiumplaats bemachti gen. Uitslagen 23ste speelweek Van Biesen - Avanti Minishotters - De Markt Walraevens - Kleding Octaaf Dendermotors - Verhofstadt Piccadilly - Vier Heemers Quick Shop - Rapide Nova Kleding - Givana 4-4 10-0 1-6 4- 10 5-5 13-6 5-3 Rangschikking 1. Kleding Octaaf 22 19 0 3 209 65 41 2. Verhofstadt 22 18 3 1 185 59 37 3. Van Biesen 23 15 6 2 158 117 32 4. Avanti 23 14 7 2 124 114 30 5. Walraevens 22 13 5 4 122 84 30 6. Givana 23 13 7 3 160 105 29 7. Dendermotors 23 9 11 3 125 154 21 8. Nova Kleding 23 9 11 3 112 122 21 9. Minishotters 23 9 12 2 115 133 20 10. Piccadilly 23 7 13 3 127 173 17 11. Quick Shop 23 7 13 3 99 145 17 12. Vier Heemers 23 4 17 2 96 187 10 13. De Markt 23 4 18 1 112 192 9 Rapide 22 2 20 0 86 175 Goalgetters - Racing Temse 3-3 Buggenhout is het nu uitkijken naar de grote schok die het zondag wacht bij het ongeslagen Oudenaarde. Buggenhout heeft er echt zin in en zal zich niet bij voorbaat gewonnen geven. Een wed strijd moet altijd gespeeld worden en zondag zijn we niet kansloos, zegde ons coach Etienne Van Uytvang. Het herenteam van Buggenhout moest de duimen leggen tegen een sterker Erembodegem (1-3), dat zich in alle lij nen liet gelden. Buggenhout kon wel af en toe sterk uitha len maar moest dan steeds te vlug de rol lossen. De bezoekers beschikten over een beste blok en dat riep geregeld de thuisaanvallen een halt toe. Een zege zat er nu wel niet in voor de thuisploeg maar een tweede set behoorde wel tot de mo gelijkheden. Het miste wel het tikkeltje geluk dat nodig is om een set met winst af te sluiten. Buggenhout. dat dit seizoen ai heel wat egenslagen kende met ge- kwestste spelers en daardoor met een kleine kern door de kompetitie moest, heeft zich toch goed op het voorplan gewerkt. Buggenhout staat op de vijfde plaats met Steenhuize dat hetzelfde pun tentotaal heeft. André Goalgetters startte zijn wedstrijd met in vallersdoelman Marco De Waegeneer. Doelman Bertin besloot zich te weerhou den van spelen, nu de Lebbekenaren bijna zeker zijn van het behoud in 1e provinciaal. Na 2 opeenvolgende promo veringen was dit de eerste doelstelling. De wedstrijd begon nochtans in mineur want Temse stond vrij vlug 0-2 voor. Doelman De Waegeneer had voordien al een 2-tal goede reddingen op zijn actief. Goalgetters kreeg de bal alweer niet voorbij de goed spelende bezoekende goalie. Lebbeke speelde te krampachtig en dirigent Van Nuffel had geen aan- speelmogelijkheden doordat men voor aan te weinig bewoog. De 2e helft begon Lebbeke vooraan vlug ger te storen wat Temse meer balverlies opleverde. Zerouali probeerde dan maar alleen, schakelde 3 verdedigers uit en besloot in de verste hoek: 1-2. Racing dacht nu minder aan voetballen en begon uit te dagen op allerlei manieren. De Temse mocht zelfs onbestraft de bal enkele malen wegtrappen na een foutie ve ingreep Van der Jeugd Eric liet zich geregeld vallen of duwde of trapte achter de scheidsrechter zijn rug. Zerouali re vancheerde zich toen hij op zo'n moment werd geduwd en beide spelers kregen geel. Van dit iumult profiteerde Racing om na balverlies met tweeén voor doelman DCe Waegeneer te komen en 1-3. Stefan Aeyels nu alleen vooraan, wrong zich op pas van Van Nuffel goed vrij en scoorde 2-3. Met nog 5 minuten te spe len werd de partij bitsiger. Goalgetters kreeg nu meerdere kansen doch stuitte alweer op de bezoekende doelman. Ka pitein Dirk Goossens kreeg dan nog een geniepige duw waardoor er enig trek- en duwwerk volgde tussen de spelers. Ste fan Aeyels bleef bij dit alles rustig want op pas van Kaekelbergh kon hij de bal meenemen en onder de doelman binnen- tikken: 3-3. Temse werd toen even wak ker en na balverlies en de tevergeefse "karate-tackle" van Kaekelbergh was het thuisdoelman De Waegeneer die met 2 knappe reddingen de onverdiende neder laag vermeed. Goalgetters: De Waegeneer, Bosman Stevie, Goossens Dirk, Van Nuffel Jan, Aeyels Stefaan, Zerouali Yehia, Kaekel bergh Frangois. In derde-G werd het derby tussen One Four Seven en Wima een eenrichtings- wedstrijd. Ook niet zo verwonderlijk als men weet dat men aan de Potterstraat een trio ereklassespelers kon aantrekken zodat men tot hiertoe ongeslagen is ge bleven. Wima daarentegen ambieerde bij zijn debuutjaar alleen maar een plaats in de top tien en dat zit er nog steeds in. Het begon alavst veelbelovend voor One Four Seven want na één sessie stonden alles zeggende 3-0 cijfers op het bord. Als toemaatje had Paul Van Welssenaers een break van 44 punten op het groene laken getekend en dit tegen Dirk Veyt, die hier door zo geïnspireerd geraakte dat hij Martin De Bauw met 24-49 lik op stuk gaf. Meteen de enige eerredder voor Wi ma want Gunther D'Hondt en Dirk Snoeck hebben duidelijk hun stagejaar nog niet achter de rug. Dit liet Peter De Waele (3), Paul Van Welssenaers (3) en Martin De Bauw (2) dan ook toe een 8-1 monsterzege te laten inschrijven zodat de kampioenstitel wellicht binnen schot is. Clearance traag van start Er is sprake van om volgend seizoen in BBSA-verband een veteranenreeks (van af 40 jaar) op te starten en dan kan The Clearance minstens één team in lijn bren gen. In derde provinciale-E speelt men meestal met een trio 'oude meesters' en die hebben slechts één nadeel, namelijk dat ze als diesels nogal traag van start gaan. Dit was nu ook het geval in de partij tegen De Dampoort, dat via Van den Bulcke (2), Patrick Bonne (2) en Francis Van Der Linden (2) tot 1-6 kon uitlopen alvorens de Aalsterse veteranen warm waren gelopen. De 40-jarige Daniël De Boitselier, die wekelijks uit Brussel overwipt, bewees na de pauze zijn klasse want hij won met 49-36 tegen Van den Bulcke. Ook de 45-jarige Freddy Coens, die als vliegen de reserve fungeert, is uit het goede hom gesneden want na de scalp van Bonne (75-15) plukte hij ook die van Van Linden (39-16) zodat het uiteindelijk een 3-6 nederlaag werd. In derde-B boekte Tragel Sport een puike zege al moest men hiervoor wel de slot- frame afwachten. Geert Schollaert en Eric D'Haese hadden de Gentse bezoe kers slechts één frame afhandig gemaakt maar Eddy Jacobs bleek ook dinsdag avond in blakende vorm te verkeren. Deze coming-man uit Meldert, die net zijn 32ste verjaardag gevierd had, won achtereenvolgens tegen Emest Boor» (62-36), Henk Silvers met (107-20) en bij een 4-4 stand had hij genoeg koel-' bloedigheid om Luc Bockstaele met 50- 34 te kloppen zodat de Tragelsupporters meteen met 5-4 cijfers mochten juichen. Lede zakt terug In ereklasse dacht Kenneth's bij het kom- petitiebegin dat een vijfde plaats binnen de mogelijkheden lag maar stilaan moet men aan de Leedse Stokstraat deze am bities terugschroeven. Ook bij Potter's Liedekerke bleken er weinig lauweren te oogsten temeer daar Edmond Verhaegen wegens een ver koudheid zich niet optimaal kon koncen- treren. Aan de pauze keek men in Liede kerke al tegen een 5-1 achterstand op en de framewinst voor Patrick Jooris (1) en Danny Schockaert bracht gelukkig voor de Ledenaars nog drie punten in het laatje. Argus maakte korte metten met een wei nig gemotiveerd Royalty, dat lijdzaam moest toezien hoe Geert De Jaeger (2), Jan De Smet (3) en Nico Haegeman (2) een 7-2 prestigezege afdwongen en me teen Starlite Eeklo bijbeenden. (arch 'ante Hiel» lis har (inning Marchie emava roden. Madavoc 3 Oostakker O «Lift-ploeg» Madavoc Hamme speelt volgend seizoen opnieuw in tweede pro vinciale en is er van overtuigd dat het verblijf in de hogere reeks nu niet zal beperkt blijven tot één seizoen. Madavoc lijkt nu inderdaad beter gewapend om het in tweede provinciale waar te maken, ook al omdat er dit seizoen een frisse wind door de ploeg is gaan waaien. Weliswaar had men de promotie liever samen met het veroveren van de titel gevierd maar kampioen Kieldrecht be schikte met hun Poolse inbreng over een duidelijke «surplus». Zaterdag tegen Oostakker werd een nieu we 3-0 overwinning voor de feestvier ders want reeds voor de wedstrijd stond de promotie vast. De laatste wedstrijd van het seizoen 1991-92 werd dan ook ontspannen aangevat al was er wel vol doende motivatie om geen setverlies te lijden. Een vlugge start leidde naar 5-1 maar het tijdelijk uitvallen van An De Ridder deed de Hamse motor even prut telen (10-13). Een t3-14 score werd niettemin nog omgebogen naar 16-14 winst. In de tweede set liet Hamme zich verrassen door de knap spelende bezoe kers (2-7) maar via 7-7 ging het toch naar een overtuigende 15-11 setwinst. In de derde set kwamen beide ploegen wel moeilijk tot scoren maar via 4-4 ging het 'naar 15-9 en meteen waren de Hamse jeugdspeelsters op het terrein om de promotie te vieren met bloemen. En het feestje kon beginnen... De reserven verloren weliswaar met 0-3, maar mogen op een echt verdienstelijke prestatie terugblikken (11-15, 14-16, 10-15). ie dit se taboreei la 10 scorebc torden Melse B.C.: winner egens" Mom ophet Mei !er Ha op hah nckc iidee Hamvoc 1 Topfloor 3 (2-15, 6-15,15-11,11-15) In de wedstrijd tijdens de heenronde leed Topfloor een onverdiende nederlaag te gen Hamvoc dat maar met vijf spelers aantrad. Dus lagen de Dendermondse spelers gebrand om de Wuitens deze maal de nederlaag toe te dienen. Bij de aanvang ontbraken bij Topfloor de twee beste aanvallers en dus moest men maar roeien met de riemen die aanwezig wa ren. Van bij de start ging Topfloor aan de haal en de tegenstander stak nog een handje toe door veelvuldig de opslagen buiten te leveren. Met goed gerichte op slagen daarentegen zette Topfloor haar tegenstander zwaar onder druk in de receptie. Hamvoc kreeg maar geen voet aan de grond en met ruim afgetekende setcijfers haalde Topfloor de openingsset binnen. In de beginfase van de tweede set kon Hamvoc bijblijven en moest Topfloor alle hens aan dek roepen om de weerstand van Hamvoc te breken. Wanneer de Hamse spelers opnieuw zondigden in de receptie kon Topfloor vrij vlot naar het seteinde spelen. Tijdens de derde set speelde Topfloor niet meer als ploeg. Individueel trachtte men nu de tegenstander te fnuiken, maar helaas is volleybal een ploegsport en eer men dat opnieuw in gedachte haalde was het reeds te laat. Verdiend kon Hamvoc de set binnenhalen. In de vierde en laats te set was de strijd gelijkopgaand tot 10-9. Dan ontstond er enige woorden wisseling met de tot dan goed leidende scheidsrechter, maar wanneer hij drie maal tereke Hamvoc bevoordeelde dreigde men bij Topfloor te ontploffen, maar gelukkig kon de kapitein de gemoe deren bedaren en de rust kwam opnieuw in de gelederen. Met enkele rake opsla gen werd Hamvoc opnieuw ter plaatse Eerste provinciale Een wedstrijd met weinig hoogstaand volleybal en laat ons zeggen dat de minst slechte ploeg gewonnen heeft, want van uitstekende aanvallen kan men niet spre ken daarom bleven de aanvallers langs beide zijden van het net onmondig. Sinds een aantal jaren bestaat er ook in Oost-Vlaanderen een service-klub die de sport in de meest ruime betekenis van het woord wil ondersteunen. Met hun kennis op het gebied van infrastruktuur, mate riaal, organisaties, verzekeringen en der gelijke meer speelt men in op vragen uit de sportwereld en circa dertig leden ge bruiken sedert jaar en dag hun relaties om deze problemen te helpen benaderen en oplossen. Deze 'Sportserviceklub International' be oogt in de onmiddellijke toekomst voor eerst de uitbouw van een 'Huis voor de Sport' te realiseren waar de routine-ad ministratie van sportklubs en -federaties gecentraliseerd wordt en tevens denkt men aan fancoaching bij de huidige Oostvlaamse eerste nationalers. Debatavond Om fondsen te verzamelen voor deze projekten organiseerde men vorig jaar o.a. de belangwekkende tentoonstelling 'Sport in de Kunst' en nu pakt men op donderdag 12 maart uit met een infor matie-avond over 'Sex en Sport'. Vanaf 20 u. wil men in de RUG-aula, aan de Volderstraat nummer 9 te Gent, komen tot een geanimeerde debatvoering met betrekking tot de diverse taboes die sportlui kunnen omkransen. Het panel wordt voorgezeten door BRT-TV-mode- rator Louis De Pelsmaecker en bestaat verder uit Jacques Rogge (voorzitter BOIC), Jacques Gillis (uroloog), Myriam Van Moffaert (neuro-psychiater), My riam Vervaet (sexuologe), Guy Thijs (ex- bondscoach Rode Duivels), Rik Lamoral (kronikeur), Mevr. D'Haenens (echtge note wielrenner Rudy D'Haenens), Wim De Coninck (doelman FC Antwerp) en Ingrid Delagrande (top-veldloopster) Deze mensen zullen het debat wel akade- misch en wetenschappelijk houden, al zal men niet voorbijgaan aan journalistie ke vaardigheden, welbespraaktheid en een tikkeltje zin voor humor. De toegangsprijs is vastgesteld op 350 frank (rotonde) of 250 frank (bal kon) voor genummerde kaarten die ook toegang geven tot de aantrekkelijke re ceptie in het peristilium en dit in aanwe zigheid van de panelleden en andere ge- Adec Baasrode 3 Ninove 0 (15-6,15-13,15-12) De reserveploeg van de Baasroodse vol- leybalklub heeft haar wedstrijd gewon nen met 3-0. Met setstanden als 15-6, 15-11 en 15-9 blijven ze zich handhaven in de top van de klassering. Voor de hoofdwedstrijd moesten de Adecspelers hun collega Zullaert wegens ziekte missen. Hij werd door Gino Hof man goed vervangen. In de eerste set kwam de thuisploeg het best uit de startblokken en ze bouwden een 5-0 voorsprong uit, die ze later naar 11-5 uitbouwden. Dit was het werk van een goed sluitend blok. De tweede set was spannender, want de gastheren moesten nu in de achtervolging wanneer nodigden. Men kan kaarten bestellen bij Patrick Orlans op het nummer 053/ 78.11.77 tijdens de kantooruren of 's avonds op het nummer 091/27.14.55. Daar men een grote opkomst verwacht is zo vlug mogelijk reserveren wel aange wezen. Dirk Daelemans de bezoekers een 1-4 voorsprong na men. Adec, dat de laatste weken voltallig op de trainingen verschijnt kon met een kollektief spel de weerstand van de te genstander neutraliseren en bij 12-10 was er uitzicht op de deelzege. De gasten gaven zich nog niet gewonnen en bij een 14-13 tussenstand moesten de Adec spelers nog even het gaspedaal indruk ken om van de tegenstrever afstand te nemen. Bij een 2-0 in de setstanden ebde de koncentratie weg en Ninove kon tot 4-9 uitlopen. Een gepaste time-out en de vermanende woorden van de trainer ga ven de ploeg plots de goede wending. Via 11-11 kon Baasrode de totaalzege bijeenspelen. Een echt eindeseizoenwedstrijd, het spelniveau lag beneden het verwachte peil van eerste provinciale. Baasrode kan nu de wedstrijd afmaken en de ploeg is de goede richting ingeslagen met de aan werving van Marco Corstjens. De vol gende wedstrijd gaat tegen leider Gave re, na het nipte verlies in de heenwed strijd met 2-3 ligt Adec gebrand om weerwraak te nemen en met een zege zouden ze een konstante opbloei bevesti gen. Punt

De Voorpost | 1992 | | pagina 26