64ste Aalsterse Karnavalsto 2 - 6.3.1992 - De Voorpost «'n En toffe karnaval '92, en as 't réssekes kaan mé gralêk goe weir!» wenste Keizer Kamiel vooraf en deze hoopvolle uitspraak werd bewaar heid. Reeds van bij de carnavalraadszitting en de openingsoptocht met de Oude Garde vorige zaterdag kondigde het zich aan: karnaval wordt een lentefeest. Me doezjenden Oilsjteneskes en Oilsjteneers» kwamen ze dan ook vorige zondag naar het centrum afgezakt om hun Folklorefeest nr. 1 mee te maken. Door een zonovergoten stad trok weer een fantastische stoet, weliswaar met wat minder ingeschreven groepen maar met een kwaliteit van wagens en kostumering, die ongetwijfeld vele steden Aalst benijden. Aalst. De Lodderoeigen. Het volk van Traag (a) Aalst. Zwetzak op bezoek in de disco van Kamiel (a) Blijkbaar hadden de weergoden we ten te waarderen dat, in een tijd waar het eigen ik meer en meer de bovenhand neemt, er in Oilsjt nog jonge mensen zijn die samen gratis werken en vrienden blijven. Alle (carnaval)wegen leidden dan ook vorige zondag naar Aalst. Reeds van rond de middag wandelden heel wat toeschouwers langs het par cours waar de verschillende groe pen alles in gereedheid brachten en met ongeduld wachtten om het feest te laten beginnen. In een onge looflijk kontrast met vorige jaren zaten nu velen op de stoeprand lek ker te genieten van het lentezonne tje en werden van een frisse pint Aalst. Allei-Joep. Fanfares zijn wel toegelaten (a) Aalst. De Schoimers. Laat ze maar vliegen (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 2