Van Landschoot gekwetst Titelkansen in derde en vierde liggen nog open Peter Van Impe, Luk De Gent en Georg Van Oudenhove Hams Kaatsverbond maakt zich klaar KVKT-Uitslaaen ZAALVOETBAL y Hamse Zaalvoetballiga Volléybalkaiender De Voorpost - 6.3.1992 - 31 JEUGDBADMINTON KAATSEN Jeugdbadminton. KristofVan Landschoot, vóór zijn ongelukkige val die hem wellicht nadien de overwinning kostte (foto Piet Hermans) TAFELTENNIS Als een tevreden organisator van het Drive Lotto Jeugdtornooi telde Luc Cleemput voor de vijfde editie 98 deelne mers die kwamen opdagen in de sporthal te Oudegem bij Dendermonde. Dat zijn er maar liefst elf meer dan vorig seizoen. En in 1993 wordt het weer an ders. Dan komen de vijf provinciale jeugdselecties naar de sporthal te Bug- genhout. Drie poules bij de miniemen jongens. Daar kwamen Wouter Franckx (Zoersel), Michael Van Der Sijpt (Anderlechtse) en Bart Verschooren (Scaldis) in finale. Door het groot aantal inschrijvingen was de organiserende club genoodzaakt de finales naar zondagvoormiddag te ver plaatsen. Wat natuurlijk enkele onge gronde walk-overs met zich meebracht. Zo hield Wouter Franckx het voor beke ken, en won Bart Verschooren vlot de finale met 15-3 en 15-12. Vijf deelneemsters bij de meisjes minie men. Daar was Nancy Conard (Wobad) veruit de sterkste voor de nummer twee Mireille Beck (Mintons). In de jongens dubbel ging door het forfait van D'Hondt-Franckx zomaar de overwinning en de prijs naar Kesbeke-Verschooren (Lokeren-Scaldis). Bij de meisjes dubbel was Nancy Conard ook de sterkste met Lieve Van Rompaey (Bomem). Vijf poules bij de jongens kadetten. Alle dubbels verliepen trouwens volgens het KO-systeem. Daar versloeg GerritSchol- liers (Zoersel) met 15-8 en 15-0 de Loke- renaar Joris Van Kerckhove. Bij de meis jes zorgde Ans Pelgrims (Anderlechtse) voor één van de sensaties van het Drive Lotto Jeugdtornooi door titelkandidate Isabelle Van Landschoot (Adegemse) met 11 -3,5-11 en 11 -5 uit te schakelen. Met clubgenote Petra Abbeels zou ze later trouwens ook de dubbel winnen bij de scholieren. Een spannende driesetter bij de jongens dubbel waar favorieten De Pauw-De Vos (Adegemse-Lokerse) wonnen van Wille- kens-Scholliers. Negen poules bij de jongens scholieren. Op de finaledag kwam hier de enige nog overblijvende Drive speler Steve De Rid der uit in halve finale tegen drievoudig nationaal kampioen Kristof Van Land schoot. Met een 15-4 en 15-5 overwin ning schoof de Adegemnaar door naar de finale. Daar zag hij zich geplaatst tegenover David Van Der Sijpt (Ander lechtse), die in halve Bart Peeters (Dan- lie) uitschakelde. Het werd zoals ver wacht één van de mooiste finales op dit tomooi. Na de eerste set met 15-7 te hebben gewonnen, verloor Van Lands choot verrassend de tweede set met 12-15. In de derde sloeg het noodlot toe. Met een nipte 6-5 voorsprong kwetste Van Landschoot zich aan de voet en moest noodgedwongen voor een talrijk opgekomen publiek, forfait geven. Elke Meskens (Opwijk) en Inge Martens (Mintons) kwamen als poulewinnaars in finale. Daar kreeg de meer ervaren Mes kens het overwicht met twee keer 15-6. Vooral door een te zwakke Heirman (Mintons) versloegen Van Landschoot- De Pauw de kombinatie met David Van Der Sijpt met te zware cijfers (15-7 en 15-3). De dubbel werd uiteraard ge speeld voor de valpartij van Kristof Van Landschoot. In de vier poules van de juniorenreeks was Alain De Pré (Eikenlo) de uitblinker. Na in drie sets clubgenoot Hans Bastien te hebben uitgeschakeld zegevierde hij met 0-15,15-4 en 15-4 van Michel Tas- sent (Danlie). Een pochende De Pré slaagde er later echter niet in om met Bastien de dubbel te winnen. Daar zorg den Tassent-Peeters voor in drie sets. Een te sterke Nathalie De Pauw (Ade gemse) won gemakkelijk de meisjes poule. Met Isabelle Van Landschoot had ze trouwens in de dubbel evenmin pro blemen met De Smedt-Steeman (Drive). (L.C.) Het Kaatsverbond start dit seizoen hun 35e jaar met precies dezelfde ploegen als verleden seizoen. En dit zijn de vol gende tien ploegen: Toyota, Cornerboys, Geemzicht, Hollands Hof (dat een andere naam zal krijgen), De Keersmacker, VAG Mijs, Ons Vermaak, Corner, Vissershof en Invalboys Buggenhout. Wie nog wil meedoen met het kaatsverbond Hamme kan zich nog altijd tot 15 maart melden bij Henry Van Couwenberghe, Broekstraat 3 C te 9220 Hamme, tel. 052/47.00.88. Zoals men weet worden de ploegen sa mengesteld uit spelers die niet aangeslo ten zijn bij de KNK. Van het moment dat ze daar worden opgesteld mogen ze niet meer starten in het Hamse verbond. Be langrijk is ook dat er een grote vrijheid wordt gegeven op het gebied van de thuiswedstrijden. Men speelt op vrijdag of zaterdag. De thuisploeg heeft de keu ze. De kompetitie zal wellicht worden opge start op zaterdag 8 mei. Maar vooraf worden de bekerwedstrijden afgehas peld. Daarmêe hoopt men te starten op 17 en 18 april e.k. De wedstrijden wor den betwist in heen en weer wedstrijden. De winnaars van de eerste ronde en een uitgelote verliezer gaan verder voor de volgende ronde. De lottrekking gaf voor de eerste ronde de volgende wedstrijden: Toyota-Cor- nerboys, Geemzicht-Hollands Hof, De Keersmacker-VAB Mijs, Ons Vermaak- Invalboys en Corner-Vissershof. Het wordt ongetwijfeld in Hamme weer een mooie kompetitie. HVC DAMES Pardaf A-Stekene B 10-0 Pardaf B-Juvenes 0-10 Patro-Sterke Stut 2-8 ÜWB-Stekene A 2-8 1ste Afdeling BAC A-Patro B 7-3 Vlierkouter A-Stekene A 0-10 Patro C-Wetteren A 3-7 Patro A-Madeion A 9-1 Eendracht A-Juvenes A 6-4 2de Afdeling Pardaf A-Patro D 2-8 Ons Huis A-BAC B 5-5 Dynamica A-Madelon B 8-2 Eendracht B-Juvenes B 4-6 3de Afdeling Sterke Stut B-Pardaf B 4-6 Ons Huis B-Lede A 2-8 Teneramonda A-Stekene B 5-5 Patro E-St.-Pauwels A 9-1 KWB A-Triumf A 7-3 4de Afdeling A Madeion D-Patro G 1-9 Madeion C-Juvenes O 4-6 Eendracht C-Triumf B 8-2 4de Afdeling B Triumf C-Teneramonda B 4-6 Ons Huis C-Lede B 6-4 BZP-Wetteren B 2-8 Triumf D-Erpe A 0-10 Herleving B-Sterke Stut C 2-8 4de Afdeling C Pardaf D-St.-Niklase A 8-2 KWB B-Pardaf C 8-2 Juvenes C-Okapi B 5-5 Stekene C-St.-Pauwels B 4-6 5de Afdeling A Patro I-Opwijk C 7-3 Teneramonda C-Erpe B 3-7 Opwijk A-Teneramonda D 10-0 Opwijk B-Eendracht E 4-6 Erpe C-Eendracht F 7-3 Palet-Patro H 4-6 5de Afdeling B St.-Niklaas B-St.-Pauwels C 6-4 Juvenes F-Dynamica C 0-10 Okapi-KWB C 5-5 St.-Niklase C-Okapi D 9-1 Dynamica B-Triumf E 4-6 JEUGD 1ste Afdeling Pardaf A-Stekene B 3-7 Madelon-KWB A 1-9 Stekene A-Vlierkouter A 9-1 2de Afdeling A Stekene D-Stekene H to-o Eendracht B-KWB B 2-8 Stekene F-Vlierkouter O 4-6 Eendracht A-Vlierkouter C 5-5 Pardaf B-St.-Pauwels 10-0 2de Afdeling B Patro C-Stekene G 9-1 Erpe A-Sterke Stut A 4-6 Stekene E-Vlierkouter B 3-7 Erpe B-Vlierkouter E 7-3 Patro B-Sterke Stut B 7-3 Jeugdbadminton. Enkele van de winnaars en finalisten op het Drive-Lotto-Jeugdtornooi (foto Piet Hermans) WIELRENNEN Klubkampioenschappen K.S.C. Denderstreek Erpe-Mere, het dorpje waar KSC Den derstreek haar tenten opsloeg om de jaarlijkse kampioenschappen te houden, lag er grijs en koud bij. Omstreeks 14u vertrok de eerste wedstrijd met o.m. de nieuwelingen, cyclosportieven en één veteraan. Dit grijze peloton van de Den derstreek bracht weinig verandering in de toestand. De trieste uitrusting die de KSC'ers dragen steekt schril af tegen het modern en veelkleurig peloton dat we tijdens het seizoen te zien krijgen. Nog een geluk dat de prestaties van de ren ners de kou vlug deden vergeten want gekoerst hebben de jongens zeker en vast gedaan. Het werd een echte afval- lingsreeks en velen onder hen hadden niet verwacht dat het parcours zo zwaar zou zijn en moesten de tol betalen voor hun roekeloze inspanningen. Toch koos Georg Van Oudenhove na de traditionele studieronde het hazepad en hij kreeg kort daarna het gezelschap van cyclosportief André Kerremans. Veel te sterk voor al de rest konden ze hun voorsprong gestadig vergroten. Zoals reeds vermeld was het André Ker remans die de forcing voerde en voor Georg Van Oudenhove was het graag meegenomen dat hij zijn wagentje mocht aanpikken aan deze wielermachine. Het verschil in pedaalslag was verschrikke lijk en toch kon de jonge kracht zich in het wiel nestelen van de ontketende Kerre mans. Sterker nog Georg spande zich in de mate van zijn mogelijkheden ook voor de kar en zo bleef dit ongenaakbare duo uit de klauwen van het peloton. Als men bedenkt dat Van Oudenhove met een verzetje reed van 52/18 (6m17) en Dré met een 52/13 (8m54), dan bewees Georg wat hij kan. In de achtergrond bleef het echter niet stil. Ondanks alle uitvalspogingen was de wedstrijd gereden en van de twintig deel nemers zouden amper de helft de aan komst bereiken. Erpe-Mere had zijn tol geëist en wie de eindmeet haalde heeft zeker een 'bravo' verdiend. De leiders kwamen broederlijk naast elkaar, met" beide handen in de lucht, over de aan komst gereden. De titel van de nieuwelin gen is dus voor Van Oudenhove, van de cyclosportieven voor Kerremans en van de veteranen voor Gerard De Vlees- schauwer. Enkele ogenblikken later, na de huldiging van deze kampioenen, maakten de junio res en liefhebbers zich op voor hun wed strijd. Met 35 gingen ze van start met o.m. ex-prof Peter Van Impe, nationaal stayer kampioen Lieven Braeckman, Wim Uyt- tersprot en zegekaper van vorig jaar Van Mosselvelde. Bij de juniores waren vele ogen gericht op nieuwkomer Luk De Gent. Toch had Joran Keppens de mees te ambitie. Ook Wim Desmet en Bart Jansegers wilden de eerste wedstrijd van het seizoen winnen en zelfs Jurgen Van den Bremt koesterde grootse plan nen. Nog maar pas was het starschot gegeven of de vlam sloeg in de pan. Op kousevoeten trokken zes liefhebbers er vandoor. Peter Van Impe, broer Gun- ther, Bart Herssens, Danny Van der Mas- sen, Wim Uyttersprot en Gino Van Oudenhove. Eigenlijk was het geen ont snappingspoging maar een 'wie-doet- wat-voor-wie'-stuatie en de vogels wa ren gaan vliegen. Terwijl er even getwij feld werd was het gat te groot en wegens de goede verstandhouding vooraan leek het niet mogelijk om enig weerwerk op gang te brengen. De amateurstitel was voor één van deze zes. Voor de juniores was er nog geen vuiltje aan de lucht. Mee door de onderlinge rivaliteit der juniores kregen de koplopers een bonus bij elkaar van meer dan een minuut en de geklopte liefhebbers bleven rustig in het peloton, berustend in hun lot. Ondanks verschillende uitvallen van Luk De Gent, Joran Keppens en nog vele anderen, geraakte het juniorespakket niet uit elkaar. Wel was er weer een groepje losgeraakt maar deze ontsnappingspo ging werd teniet gedaan. Dat er keihard gefietst werd hoeft geen betoog want de renners die het even moeilijk hadden werden genadeloos naar de staart ver wezen, waar alleen de muziek van de bezemwagen te horen was. Bij het einde van de wedstrijd had Gino Van Oudenho ve de rol moeten lossen maar zijn zesde plaats was veilig en iedereen maakte zich klaar om de afgetekende zege te zien van Peter Van Impe of de eventuele broeder- dienst aan Gunther maar de eergierige oudere Van Impe koos de zekerste op lossing en gaf zijn medevluchters een spurtlesje. Hij won moeiteloos voor zijn broer Gunther, Herssens, Van der Mas- sen en Uyttersprot. De Groot, Veyt en Dauwe hadden zich nog lichtjes losge werkt uit het peloton waarin nog moest uitgemaakt worden wie kampioen bij de juniores zou worden. Het werd geen spurt zoals verwacht want De Gent kwam afgescheiden binnen en sleepte zo zijn eerste overwinning en titel in de wacht. Wim De Smedt toonde zich dan nog de sterkste van de spurtende groep, vóór Jurgen Van den Bremt, Van Laethem en Vettenburgh. Een ontgoochelde Joran Keppens moest tevreden zijn met een tiende plaats, wat hij zeker niet had ver wacht na de schitterende konditie die hij in het begin van dit jaar etaleerde. Uitslagen Liefhebbers: 1Peter Van Impe, 2. Gun ther Van Impe, 3. Bart Herssens, 4. Dan ny Vermassen, 5. Wim Uyttersprot. Juniores: 1Luk De Gent, 2. Wim De Smedt, 3. Jurgen Van den Bremt, 4. Filip Van Laethem, 5. Bart Jansegers. Nieuwelingen: 1. Georg Van Oudenho ve, 2. Bart Van Goethem, 3. Kim Van den Steen, 4. Nico Leemans, 5. Jurgen De Waegeneer. Cyclosportieven: 1André Kerremans. Veteraan: 1Gerard De Vleesschauwer hdg De wedstrijd van de week werd Five Stars-Sportwereld II omdat de kansen op de titel in de derde reeks nog mogelijk zijn voor beide ploegen. Een gelijkspel zou voor Five Stars volstaan om Sportwereld op twee punten afstand te houden, maar na een zeer spannende eerste helft (0-0) haalde Keymolen meteen uit en bracht de ploeg van De Beule aan de leiding. De reaktie bleef niet uit en Starspeler Guy Moens bracht de bordjes terug in even wicht. De spanning in de zaal was te snijden en in de laatste minuut daverde de sporthal onder groot applaus voor Eddy Van Bunder die de winning-goal scoorde. Uitslag 1-2 en beide ploegen met gelijke punten op kop in derde reeks. De verrassing kwam echter uit de vierde reeks, waar Jeugd zonder Club een twee de jeugd beleeft en nu ook ZVC Extra (leider, samen met Duifken) de das om deed. Met een 5-5 gelijkspel pakte het Extra een punt af, waardoor 't Duifken opnieuw leider wordt in het klassement. Pelemanie 5 Goalgetters 5 Nog zo'n verrassing die Goalgetters zwaar op de maag zal liggen omdat het de bedoeling was om in deze .match de tweede plaats veilig te stellen. Pelemanie speelde echter voor een plaatsje buiten de degradatiezone en haalde verdiend een gelijkspel. Muskusrat 5 Noice 3 Een tegenvaller voor Noice dat op geen enkel moment de ratjes kon bedreigen. Toen het dan toch de neus aan 't venster stak, was doelman Leslie Van Steen tel kens paraat. Sportiv 5 Aboc 2 Philips en De Smet van Sportiv draaiden op volle toeren en gaven ook het vertrou wen aan de ploeg. Aboc kon wel tevre den zijn over aanwinst Timo De Ridder want hij scoorde beide doelpunten. Packo 7 Bakkerij Robberecht 3 De stille hoop van de bakkers om tegen een onvolledig Packo te kunnen spelen viel in 't water toen Vermorgen, Verbeke en Mets kwamen aandraven. Deze drie musketiers maakten er snel kort spel mee. Klokhuis 5 Lietbeka 7 Jan Macharis drukte zijn stempel op de match en scoorde viermaal voor Lietbe ka. Bij 't Klokhuis moest Bonnaerens zich opofferen om als doelman te fungeren, 't Smisken 4 De Maeseneir 8 Niettegenstaande de reorganisatie bij 't Smisken, kon het toch De Maeseneir niet van de zege houden. Ook dat was kom pleet en kon de kansen beter benutten. Snuffel 2 Donalds 1 Prachtige Grembergse derby, waarin beide ploegen eigenlijk recht hadden op punten maar Eddy Claes van Snuffel gaf de doorslag. Brouwerij D'Hollander De Groenen Sensationele match met afwisselend op gaande cijfers. Tenslotte had Brouwerij D'Hollander de meest komplete ploeg. Van Gaeveren 8 't Stapken 3 Opnieuw grote vreugde bij Van Gaeveren dat zijn tweede opeenvolgende overwin ning binnenhaalde. Sammy De Waege- neir scoorde viermaal. Sjotters 5 't Duif ken 12 Een volledige ploeg bij de Sjotters maar dat volstond niet om 't Duifken te verras sen. Door deze overwinning komt het opnieuw aan de leiding in vierde. Sportiv 5 Autorama 3 Mooie veteranenmatch met twee gemoti veerde teams. Bij Autorama rendeerde de nieuwe aanwinst Vergeylen meteen maar dat was niet voldoende. Parkingvrienden 7 Luttiboys 8 Moerzeekse derby met een Parkingvrien den dat de nederlaag van de heenronde nog niet vergeten was, maar ook in deze terugronde bewezen de Luttiboys wie de sterkste is. Avanti Kastel 15 Leeuwerik 3 Avanti beleeft een prachtig seizoen en de plaats aan de kop van de rangschikking is zeker niet onverdiend. Carros 2 Stinnyboys 6 Zware opdracht voor carros dat zich had verwacht aan een mogelijk verlies. Om derde in de zaterdagreeks te blijven zal het volgende week punten moeten halen tegen Dreamboys. Dreamboys 5 Cassiboys 3 Dreamboys heeft heel de match druk kunnen uitoefenen op Cassiboys. Dit was weer een van de betere matchen uit de zaterdagreeks. HEREN Eerste provinciale 7.3 20.00 BI.H. Hamme-Thunderti. Berl. Tweede provinciale A 7.3 18.30 Aalter-Juvenes Zele Derde provinciale B 8.3 1800 Leeuwerik Lede-Oeinze DAMES Eerste provinciale 8.3 18.00 VC Oudegem-Eksaarde Tweede provinciale B 8.3 17 45 Oudenaarde-VC Buggenh. 7.3 20.15 Sc Aaigem-Biekes Eremb. Derde provinciale B 7.3 15.00 Hereele-Modema Lebbeke

De Voorpost | 1992 | | pagina 31