De Voorpost - 6.3.1992 - 3 Aalst. Woinig Inspiroasje met Vertetiaanse maskers en Mozartiaanse muziek (a) trippelpasjes trokken «Graaleken Dest» naar Chinaiwaarna Kartasj het op andere kontrijen gemunt had. «Kartatië helpt Deirem-onne» blokletterden ze en kwamen op voor «oigen sikkeleers iest» hier mee parodiërend op de vele hulpak- ties die door Aalstenaars werden georganiseerd. De Matotten lieten hen «Ni opjaugen» niettegenstaan de zij «van de mergend vroeg opge staan waren». In een modern jacht tafereel met hondjes op wielen, trokken zij op strooptocht naar ko nijnen en andere «Charels uit de Wetstraat» aan wie zij de raad ga ven zich niet te laten opjagen door de Belgische probleempjes. «Lotj ze mor vliegen» riepen de «Schoi- mers» hen na en stuurde de politice met verlof terwijl de mannen van Schiefregt'oever hun de vervoer middelen demonstreerden waar mee zij zich het best zouden ver plaatsen. Een Arli-Trapson werd als beste oplossing aangewezen. «Heilige Mobutu bid voor ons, Zaï re sta ons bij» smeekte een losse groep terwijl anderen met hun in spiratie toch maar weer bleven vast zitten bij de Eendracht en de prope re Voil Jeannet. Deze keer geen regerings- maar inspiratiecrisis voor sommigen. De Zjestepeekes spraken van een jungelpolitiek terwijl de Zweiftei- ven de Turkels in Öilsjt te strijde lieten trokken tegen de «bevoilink van de stad». Deze kuiswoede werd gedeeld door de Bevallegoards al brachten zij in beeld dat die «groei- te kois» door Aloboetoe zou gebeu ren. Pe mannen van «Gekloetj» hadden zichzelf ongewild «ge kloetj» want zwetend en puffend moesten ze hun bewering bekopen dat ze «vandejoor toch gien kaa tie nen zouden emmen». Hun persifla ge op het skitoerisme werd afgeslo ten door een schitterende uitbeel ding van een skilift. De Beddesjiekers ruilden de ski's voor een tot trottinet omgebouwd skate-bord en gingen al rollend en bollend zonder pedallen deer de Wallen. Roeidsel bracht iedereen in verwarring door zelf te stellen «Wa kroigen we na, onze keinink es 'n vraa» volgens hen was België met zijn zestigjarige koning aan vervan ging toe. «Weir placeiren op den troei een sexmachien, ons Astrid moet eer nie bikken ver den heimei te zien» was hun alternatieve oplos sing. E-reejt bleef binnen de stads grenzen en stelde ludiek de veran dering van de straatnaamborden aan de kaak. Zwetzat daar tegen over ontfermde zich over de disco teken en bouwde «Disco Kamiel» waar men na het sluitingsuur «nog kan voesj doeng». Kaloesj zwoor niet op het ei maar op de ajoin van Columbus en bracht karnavalesk onder de aandacht, dat deze 500 jaar geleden Amerika had ontdekt. «Woineg inspiroasje» vond toch voldoende inspiratie in de muziek en speelde de Toverfluit samen met Wolfgang Amadeus Mozart. Ter wijl zetten de Steijnzoel'n tartaar op het menu en geen mayonaise. Dit dan niet letterlijk te nemen want het werd uitgetekent met snor, Aalst. Kartasj steekt Dendermonde een handje toe (a) Aalst. Roeidsel. Ook voor hen zijn er problemen want wat blijkt, de koning is een vrouw (a) t Pertotal. Op zoek naar een verborgen schat (a) aeten van massa's frieten. Onver- :lijk staat U dan «het bistjesn» Itwachten. Op ingenieuse manier rrden de reeds aan het bed geklui- sade slachtoffers afgevoerd, ach- tnvolgd door de mannen van Def- t^die nog steeds het Belgisch leger nnuit Duitsland aan het verhuizen n. Derde keer bleek voor Def tig wel een goeie keer te zijn als tkken de «junges» aangemaand «ieder te komen». Dit dan door de smatmadeliefjes die nu samen met LJfMarleen op wacht staan. Dt reeds 8 jaar meedraaiende joep «Noig g'ambeteird en vriejt jzjeneird» herhaalde wel nog raar eens het thema van de her- wadering van de echte voil jean- i$«ar bracht hiermee toch wel lot in de roos. :i<®//j'nhartje» als symbool werd op Hek van de «pin-up club» de terse Icivensloin ver de voil ja- gepresenteerd. Gcstillecrdc Ijeanetten waren «in 't chic» ge en brachten een oogstrelend itakel. «Staat mo Benaat» legde vinger op de politieke wonde. illustreerden dan elke partoi :rst ver e ploskcn of ploskens en de regeirinksrees nog ni gcdoan s. Niettegenstaande volgens hen tri partieten loesj zet koersten ze toch op een kleurrijke wijze voesj. nv')n! Dc positieve prestaties van vele lsc"^ Aalsterse sportlieden was aan de at*® mannen van «Van kop tot tiejn '"Kf paalek gemien» niet onopgemerkt voorbij gegaan en naast de Een- 1 s*i_ dracht werden Sabine Appelmans, ZVCJuventus Aalst, Den Okapi en tndere sportlieden op een geslaag de carnavaleske wijze in triomf tocht gebracht door de Aalsterse Aalst. De Zweifteiven brachten de turtels mee (a) «raten. Johnny Mparcoen's neder laag als kandidaat-prins carnaval is blijkbaar al lang verteerd want hij terveerde reeds «Gaa mosselen». f)Z0? Hij illustreerde zij culinair plan ru waarmee hij de «Felle-Pinne mos- "7 telen» van het Oilsjterse horeca -/ landschap zu doen verdwijnen. .1 Nu de fanfares met hun majoretten y korpsen reeds een paar jaar uit de Aalsterse werden geweerd zorgden de mannen van Allei-joep maar voorde «blote billekens». Ze deden dat aan de hand van een fijne Aal sterse Walt-Disney-parade, tot groot jolijt van het jonge volkje. Op de tonen van de Sneeuwwitjes-film defileerden de hele familie van Mi- keytot Minnie en van Donald Duck tpt Mickey Mouse. De mannen van LDVD hadden hun inspiratie in Spanje gezocht om wille van de zo velebindingen die ons land en Oilsjt in het bijzonder met dit zuiders land rou hebben. Met de olympische rin gen in het haar dansten Spaanse- schonen op flamingo's gezeten de "Vogeltjesdans» begeleid met olé- geroep en castagnettengekletter 'erwijl op het schip van Christoffel Columbus een stierengevecht werd geïllustreerd. Een bijzonder ge- Aalst. De Toisers wierpen de teerling en staken de Dender over (a) De Sjatrellen behoorden ook tot de 10-jarige jubilarissen. Zij herdach ten di ook in de stoet onder de titel "Achterom». «Tien jaar dan kan tellen, vier met ons de sjatrellen» zij en lokten dan ook tloor hun fijne presentatie en daver- end applaus van het publiek los. Op Aalst. Fleis. Ietje woiven ver de weirkmaan (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 3