64ste Karnavalstoet door zonnig Aalst èr f* B 4 - 6.3.1992 - De Voorpost Aalst: Noigg'ambeteird en vrietjgezjeneird met de Oilsjterse Lievenloin ver de VoilJeanet (a) baard, beremuts en dierenvellen- kostuum. Pladsj zag de vrouwen met karnaval de clown uithangen. Hierbij gingen zij zelfs zo ver dat de man een «pop pet an e string» werd waarvan zij de rouwtjes bedienden. Vriët trok kleurrijk naar de maan en de Paga- detten brachten een origineel «Ver driet van België met de Liburonen, de Volksunixen en de Socialixen. Hierbij prijkten Verhofstadt Schiltz en Tobback op een reuzegrote ere- wagen. Dehaine kwam dan maar op met de Tsjeeviers. Pretensje bracht ode aan al de Aalsterse beiaardiers terwijl de Toisers de politiek teer ling wierpen. Voor Eirg blijft «Oilsjt een stad om van te drooiemen» en lieten hun groep dan ook, koptrek- ken door Keizer Kamiel broederlijk verenigd met Dolfken, de keizer van de préselecties. Sjik daar tegen over verraste met zijn «Ledder Boys-Sjikago» waar de solex-brom mers de in bijzonder originele uitge werkte kostuums gestoken bende door de stad liet scheuren. «Wij zijn het volk van Traag» profeteerden de Lodderoeigen en lieten een sla- kenrij, aangevoerd door «Gele Guy» voorbijtrok afgesloten door de vierheemsslak Van Rossem. Holly Oilsjt zongen de Zjievereers terwijl de maanen van «Aaft ons vast» het Aalsterse leven visueel voorstelden, Arabische brandweer lui blusten «Kert en eoed» de Oilsj- terse pitten om de Popollekes hun Oilsj terse Moulin Rouge te laten uitbouwen, «t Es om zjiep» met de AKV De Blaa Meten werd er ge toond en «Possensje» bekoeg er zich over dat ze «gien lange eire- men» hebben. Schildpadden en dui zendpoten moesten het probleem maar oplossen. «Wir haben das nicht gewunscht» bevestigden de Saazers en brachten de «Armei Bei ge» van het «Toeristisch d'Almanje» naar de pupillen terug. Voor Pertotal is zeker nog alles niet verloren want zij stelden voor «meh onze Pie (Van Rossem) nar zen beirgen geitj» te gaan. Fleis vond dat de weirkmaan andere noden heeft en propageerde de invoering van de sex-o-foon-lijnen. Fris en kreatief kwamen Krejcis over de brug metWeir zen ons iff ra kwoit» met hierbij een duidelijke knipoog naar de perikelen rondo organisatie van de kinderopvang Aalst, «'t Es na of noeit» woui Aalsterse historische gebouw door de vrouwen eens laten pakken, al zou er dan wel vo hen een «zwette vraa» aan overbl ven. De Zwiettollekes brachten J Voil Jeannet, met toeters en tros pet «'n 't gat van de mert» waarnad Zieke Zjieratten-Twiekierenn* een Braziliaanse, denderende spetterende karnavalsfeer oprk pen. De 15-jarige groep de Tettemqit sjen brachten een indrukwekkends bende trollen buiten die de oorzaal zouden zijn van de vele holen in ds stad waarna de Destereers het had den over «De Groestje biest it Voorafgegaan door een groep fc prachtige Venetiaans aandoende kostuums werd nogmaals met V$ Rossem en Mobutu de draak gesto ken. Terwijl pakten de Toeren!» joekes uit met hun op de TV-rekla- me geïnspireerde «OK-OK-OK> interpretatie van de Japanse in vloed op onze samenleving. Bijzon der kleurrijk met vuurwerk omli jsting stalen zij hier en daar weids show. «D'Okkosjeprotten» hekelde nog maals de politieke hedendaags steekspelen waarna de 30-jarig Lotjonslos-groep de apoteos bracht. Vanwaar ze telkens wee; .hun ideeën halen is nog steeds ea raadsel, maar de fijne uitwerking ervan haalt de bovenhand op elks uitbeelding. Om de Spaanse legen de van Don Quichotte te aktualise- ren voerden zij zes Spaanse Garde op hobbelpaard ten tonele, de figs- ren voorstellende van nationale a internationale figuren uit de aktu- aliteit. Dit alles dan nog voorafge gaan door een horde van plechtsta tige, in zwarte kant gestoken Spaan se schonen die met carnavaleske dansen het geheel nog kracht bijzei ten. Het aantal bezoekers van de stoe; was moeilijk te schatten. Ervaren «stoetlopers» spraken van W'srdan 1 (K).OOO. Een feit is zeker nog lang rijtje schuiven uit het stadscentrum de terugweg te kunnen aanvatten. Aalst ts na oj noeit. Hun voorstel is om het huis van de 'Zwarte Maneens in handen te geven van de vrouwen (a Aalst. De Plansjeipoepers. Zij staan blijkbaar voor een dilemma (a Aalst. Keizer Kamiel te midden van zijn fans (a) Aalst. Klasjoeir nam het notour criterium op de korrel (a) Aalst. De Bevallegoards. Iedereen mag naar huis, de Zairese president houdt grote kuis (a) Aalst, 't Is om Zjiep zeggen de Blaa Meten (a) Aalst. De Tettemoesjen. In ons stad graven molen groeite hollen (a) Aalst. Krejies zit in de put. Ze zijn hun juffrouw kwijt (a Aalst. Schiefregt'oever met de boodschap wie niet durft, rijdt ook niet (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 4