64ste Karnavalstoet door zonnig Aalst van de jurering zondagstoet Jury brengt muzikale èvaluatie OE TREETZAKKEN OlAriUOAGEN NERl'jK VFHvnS De Voorpost - 6.3.1992 - 5 Aalst. De Treetzakken brachten Aladin en zijn wonderlamp naar Aalst (a) Aalst. De Blaa Biskoppen werden gedeklasseerd en dat was ook de bedoeling Zoei diert da na al joren, da weir van de jury ba 't comitoit gon klougen, mor ze verstoon ons nie Nochtans het es vroi simpel, ik hem dor van 't bcwois ge if don iedere groep den lste prois. Zie na nekier no Schief, die komme va giel hoeig na zing ze nor de jury, al mè e lodderoeig Pertang ze wore Sjik', en ze mauke sauman Lol mor me en 4de plosj, was heere moed grad vol. Van 't joor me de verkiezink, van de Prinsj Carnaval mostemme weir go kiezen, tisse Johnny en Pascal Mor nè noo veile jooren, wooremen toch zoe bloi en zoute men der ni, veir spek en boeinen boi. Aalst. Kaloesj had de ajuin van Columbus gevonden a Aalst. Johny Cooman op zijn best. Hij bracht een muzikale en poëtische AaLst He, Aakiers Feestkomitee verdiende alle reden lol vieren fa) evaluatie van de jurybeslissing a Het zouden geen Oilsteneirs zijn moesten ze niet tijdens de karnaval elke gelegenheid aangrijpen om deze eens ludiek in de verf te zetten. Reeds dinsdagmiddag wist Johny Cooman, laatste prins van «Klein Aalst» en ex-regeerder van deschrikkelzondagen jurylidde genodig den op de traditionele Carnavallunch in Salons Carlton te vergasten op een muzikale evaluatie van het voorbije feestelijke zondaggebeu- ren. In exclusiviteit brengen we U de tekst van deze toepasselijke song DE JUR Y VAN DE VASTELOVEND STOET Verleide joor ten hoimen ne carnaval me snië, en iederien die peisden, zoei kommen der gien twie Na van de joor was 't beiter, ik zat zelfs op trebing in 't zonneken nor de stoet te zing. Van 't joor was de jury, verdildj in A en B da was ons opgedreigen, deir het Fiestkomitei na moste poeintje geiven, allien op de kliedoi en de rest dat hoeirdnen nimmer boi. Wer zelle fleis verschieten, in de stoet van de voil Jeannct want alle bloeite diëlen werren oit de stoet gezet mor ien ding moenek vraugen. wor verschidje geir nog van mè ne veizitter as en kotmadam. Ik wil om te besloiten, iet vrougen on Annie op wa stoel goo ze na zitten, weir wei ten da nog nie as weir na mochte kiezen, te in zoimen as jury bè de mottaars es ter plosj ver a Annie. Vastenavondmiddag, 3 maart '92 Johnny Cooman Bewaar dit karnavaldokument van historische waarde De Aalsterse Uilenspiegel is niet dood (P.H.) Nen anderen die moest, allien nor humor zing es da ni ver de slappe lach te kroigen missching Hoeveil poeintje moei na geiven, missching de minimum on ne groep me e gralek schoein kostum. Wacht nog insj e poor joaren, ten gommen hier iet zing 't Za gielegans veranderen, no de volgende kiezing Michel leken werd scheipen, speciool vèr karnaval Mor liere spreiken dat est moeilekste van al. Aalst. Een vrouwelijk lid van het feestkomitee wordt bloemen gevierd (a) AaLst. De Tocrenbiejoekes. Voor hen Ls alles ok (a) Aalst. Pladasj. Met karnaval hangen zeis de vrouwen de clown uit. Als het erop aan komt trekken ze allemaal aan hetzelfde zeel (a) Aalst. De Sjatrellen keken niet achterom (a Aalst. De Beddezjiekers. Met hindemissen over de Aalsterse wallen (a Aalst. De Marcoentjes hebben de gouden mossel uitgevonden (a) AaLst. Staat mo Benaal. Zij vinden een driepartijenregering ook niet alles en dus koersen ze verder (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 5