Aalsterse Uilenspiegel klasseerde politieke en andere monumenten... Aalsterse politie en rijkswacht laten zich positief uit over voorbije karnavalweekend i fi us S ,rApd^jT 'HKOORT 4 8 - 6.3.1992 - De Voorpost Aalst zou Oilsjt niet zijn moest het zijn karnaval niet inzetten met een vorm van zachte anarchie waar 'de gewone man' eens de gelegenheid krijgt om de spot te drijven met alles en iedereen. Vanzelfsprekend zijn de politici hierin het mikpunt. Wie in Aalst 'de pretentie heeft om aan politiek te doen' moet met karnaval maar een brede rug kunnen opzetten en een flinke portie spot kunnen verdragen. Normaal gezien moet het publiek op een gemeenteraadszitting zwijgen; vorige zaterdag werden op de kamaval- raadszitting de rollen omgekeerd en werden de gemeenteraadsleden tus sen het publiek verwezen. Het schepencollege werd rechts opgesteld en was bekleed met de eretekens van de 'hoogdagen der zotheid'. De waardige inzet van de kamavalsesbattementen lokte weer de massa. De gelijkvloerse belfortzaal kan die bezwaarlijk slikken. Aalst. Me moi gienen ambras, want ik ben en voil Gracienne Van Nieuwenborgh en burgemeester en blauw (a) een 'Barrielkoort Stadhois' om de slagbomen van de stadshuisparking te bedienen. Pascal werd aange maand om niet te vergeten zijn 5.000F waarborg aan de stadsont vanger te betalen. Pascal van zijn kant stuurde de burgemeester voor drie dagen met vakantie in de Oude Keizerlijke Stede tot Aelst met als slotwens 'Een plezierige karnaval met Prins Pascal'. Daar Frans Wauters afgehaakt had en de stad ook hier meeloopt met de tijd kwamen er per brief geen ver ontschuldigingen binnen van pro minenten, wel faxen. 'Dit iaar hebben er zich verder geen bij de organisatoren laten veront schuldigen. Wij ontvingen voor van daag geen verontschuldigingen meer waarvoor we ons verontschuldigen' verklaarde Her man Louis. Frans Wauters mocht dan een gift van erkentelijkheid ontvangen voor zijn gepresteerde werk. Naast een kartoon van een verband met de stadsveiligheid. Omdat Aalst blijkbaar niet zoveel monumenten meer heeft en met de ze die nog heeft 'niet anders dan hopen ambras verkoopt' en die daarbij nog 'beschermd en gedeklasseerd' zijn beijverde Kei zer Kamiel zich om de politici met een passend standbeeld op een ge schikte plaats te bedenken. 'Zij die werden uitverkoren' werden ver zocht zich in een door Karei De Naeyer voorgespeelde houding te gaan staan. Zo kreeg Schepen Bo gaert op het Stationsplein een beeld in lopende houding (kwestie van zijn trein naar Brussel niet te missen'. Bij elk 'monument' werd tevens in navolging van de aanpas sing van de straatnaamborden, ook de naam van de sponsor tot oprich ting aangebracht. Zo bij Bogaert: Het Groen Kruis. Schepen van Financiën Redant werd met pet, snor en pijp omgeto verd tot Pie KJak, gesponsord door nv Bingozou hij zou op het Moor- selse Dorpsplein worden neergezet. Schepen van Landbouw, Dirk De Meerleer - tevens organisator van de Dag van het Schaap - werd tot schaapherder gebombardeerd en zou met herderskostuum omgord, zijn stok neerplanten in de Land bouwersstraat. Schepen van Open- .bare Werken, Patrick De Smedt, fervente Eendracht-supporter, werd met sponsoring van Begrafe nissen Galle, met voetbal onder de arm en schop in de hand, naar de Houtmarkt verwezen naast het beeld van Johannes Nipomicemus. XDe nietsvermoedende Mare Gal le werd als Vrouwe Justitia ten to nele gevoerd, zijn sabel de hoogte in en, na geblindoekt te zijn geworden, werd hem een weegschaal in de hand gestopt waarop de foto's van OCMW voorzitter Eddy Dierickx en schepen Roger D'Hondt in me kaars evenwicht werden gebracht. Schepen Gracienne Van Nieuwen borgh zou als muze aan De Werf op haar sokkel worden gezet en burge meester A. De Maght moest een afwijzende houding aannemen die, na onthulling van zijn foto, voor PVV-Voorzitter Guy Verhofstadt bleek te zijn. Haar standbeeld zou ergens op de steenweg Brussel- Aalst worden geplaatst. Getrouw blijvende aan de traditie kreeg ook de pers haar hekelbeurt. Inspelend op de aktualiteit werd de Dat de interesse voor de Aalsterse Karnavalraadszitting enorm is toont het feit dat reeds een uur vóór de aanvang er een file belangstel lenden zich voor de trappen van het belfort verdrong. Wanneer uitein delijk de bezoekers het belfort be traden werden ze, met het oog op de veiligheid, aan een elektronisch nep-onderzoek onderworpen. De twee 'lady's van het schepencol lege: burgemeester Anny De Maght en schepen Gracienne Van Nieu wenborgh betraden de zitting in vol karnavalornaat, de paraplu ge opend waarop te lezen stond 'dat men met hen gienen ambras zou hebben want dat ze voil jeanetten waren mé klas'. Dit dan met respek- tievclijk een blauwe en een rode achtergrond. Klein burgemeester- kc, Philip Renders zorgde met de kleerborstel dat ze 'proper' bleven. Op het verhoog had ook reeds een nieuwe collega, Jean-Pierre Van Rossem, plaats genomen. Voorzit tervan het feestcomité Odilon Mor tier moest dan maar vlug bij zijn 'kotmadam' zijn uniform van ge vangenisbewaker gaan aantrekken en deze 'figuur' aan de ketting leg gen. Voorde rest van de avond bleef hij er dan ook aan vastgekluisterd. Andermaal werd de raadszitting een uiting van Oiljsterse humor en spiritueel sarkasme, waarbij men wel eens met gewaagde zetten en thousiast applaus haalde. Het hoge woord werd gevoerd door Keizer Kamiel, Herman Louies en Jan Doorns. Frans Wauters, vroeger een sterk gewaardeerd en aktief lid van de karnavalraad haakte dit jaar af. Hij woonde de zitting bij in de zaal en was wel symbolisch op het podium aanwezig. Jef Van der Steen had hem geportretteerd en werd als ach tergrond van het podium opgesteld. Ambtsoverdracht Aalst. Decarrousel verhuis op het stadhuis werd gehekeld door Jan Dooms. Hij Hoofdzakelijke aanvankelijke be- wist biezonder bevattelijk de hele situatie duidelijk te maken (a) doeling was de ambtsoverdracht van de burgemeester ten voordele bevriend tekenaar gemaakt, mocht onafhankelijke persbond - losge- van karnavalprins Pascal, die drie hij ook een mutsken van Amylum in koppeld van de Persbond van de dagen lang Aalst zou regeren. Om- ontvangst nemen. Dit kan omdat hij Denderstreek en bestaande uit drie dat naar Keizer Kamiels zeggen ze naar zeggen van Herman Louis 'Al leden - het mikpunt. Omdat de be- toch geen Oilsjters kan spreken, bij iedereen had liggen vragen en staande persbond geen kandidaten overhandigde burgemeester A. De telefoneren of er van de jaar geen vond om de jaarlmijkse appelsien- Maght dan maar de sleutels van de mutskes van Amylum waren'. en citroenprijs toe te kennen, werd stad aan prins Pascal 'in het schoon Naast een fax die de burgemeester deze dan maar doorgeschoven naar Vlaams'. Zij omschreef echter van goevemeur Balthazar mocht JohanVelghe, die evenwel niet aan- vooraf dat ook op het stadhuis alles ontvangen deelde Jan Doorns mede wezig bleek te zijn. Zijn echtgenote al geautomatiseerd is en dat de sleu- heel wat onderrichtingen van minis- Nelly De Hert moest er zich dan tel daarom vervangen werd door ter Tobback te hebben ontvangen in maar over ontfermen, zelfs al is zij lid gebleven van de 'oude' pers bond. Voor Mario Van Styvendaele had men een zittend monument uitge dacht, voorstellende 'de Oilsjtersen Denker' naar analogie met Robins meesterwerk. Omdat het Mario nogal moeilijk viel om door de knieën te buigen werd zijn compag non Jean-Marie Heyman maar ter hulp geroepen om als zitbank te dienen. Mario reed dan maar paardje op Jean-Marie, die samen met de 'laatste Belg' een tricolore vlaggetje in de hand gestopt kreeg. Zoals verwacht werd de kumul-si- tuatie van burgemeester-volksver tegenwoordiger Anny De Maght op de korrel genomen. Keizer Kamiel besloot de direkte konfrontatie als middel te gebruiken en belde PW- Voorzitter Verhofstadt in Gent op om hem naar zijn intenties voor de Aalst. Cipier Odilon Mortier moest Jean-Pierre Van Rossem aan de ketting 'bekomst te vragen. Toen deze tot houden fa) s,ot vernam dat die ros van Mel- dert, die nagel van zijn doodskist, die oorzaak van zijn nachtmerries' burgemeester-afwas noemde hij dit 'de gelukkigste dag van zijn leven'. Keizer Kamiel voegde er dan vlug aan toe dat 'zij nog alle dagen konijn eet om hem plezier te doen'. Als afwisseling kondigde Herman Louies de verkoop aan van de attri buten van een ontgoochelende Eendrachtsupporter - wit-zwart bolhoedje, bal en shirt met ASLK opschrift inkluis - en las hij protest brieven voor van de cafébazen van de Kat en de Houtmarkt die het niet namen dat 'hunne kermis afgepakt was'. Louies deelde ook royaal bon netjes uit voor de kermisattrakties. Mare Galle mocht gratis naar het spiegelpaleis omdat 'hij zichzelf zo gaarne ziet'. Eddy Dierickx mocht gratis op het reuzenrad 'omdat hij graag met zijne kop in de wolken zit'. Gracienne Van Nieuwenborgh mocht eens op de zwiermolen zit ten, terwijl Danny Denayer in het noutgatkraam eens duchtig zou 'kunnen doorbijten'. Aan de hand van een duidelijk plan - zo zou het ten minste toch moeten zijn - beijverde Jan Doorns zich na dien op een briljante manier om de carrousel-verhuis op het stadhuis te hekelen. Als Brusselmans sprak hij klare taal en nam hij A(punt) De Maght op de korrel, omdat haar echtgenoot ook A(punt) Alfons De Maght heet. Dit werd als zeer ver warrend bestempeld. Om dit te ver helpen werd voorgesteld dat de bur gemeester zich in het vervolg zou laten aanspreken als Burgemees ter-Volksvertegenwoordiger - An ny De Maght-Aelbrecht. Karnaval moet echter een feest van vriendschap kunnen blijven en daarom werden koppeltjes ge vormd bij de raadsleden om samen de feestzitting uit te dansen. Mare Galle kreeg Baïta Dolores als part- Aalst. Frans Wauters was biezonder in zijn nopjes (a) ner, Willy Van Mossevelde ging met Mieke De Schepper scheep, Chris Borms verzoende zich met André- Emiel Bogaert en Danny Denaeyer nam met Eddy Dierickx een draai. Gracienne van Nieuwenborgh kreeg Jean-Pierre Van Rossem mee, maar daar deze vastgeketend was aan Odilon Mortier moest zij hem er maar bij nemen. Anny Dé Maght stond er alleen 'precies zoals in de gemeenteraad' opperde Ka miel. Door de afwezigheid van Guy Verhofstadt moest Odilon dan maar de honneurs waarnemen, f P.H. Vorige dinsdag brachten de h. E. Buyle, hoofdkommissaris van politie te Louvièrc opgepakt die op maan- Aalst, samen met de h.C. De Troch,adjunkt-kommissaris, verslag uit over dagnacht personen lastig vielen, het verloop van de karnaval 1992. Aan burgemeester A. De Maght legden zij een overzicht voor dat als zeer positief kon geëvalueerd worden. Uit het cijfermateriaal van het sche- te vechtpartijen waarbij een paar matisch en statistisch overzicht met personen licht werden gekwetst. Als betrekking tot de feitelijkheden tij- daden van vandalisme werd een dens het karnavalgebcurcn 1992 voertuig gemeld met ingegooide bleek dat de voorbije festiviteiten in ruit in de Withuisstraat en een wa- unHin.. mü m.mr keerd in dfOndcnvijsstraat.Tc Gij- Door de politie was bijstand inge roepen om het beklimmen van stel lingen aan het Belfort te voorko men. Voor wat diefstal betreft werd écn persoon op heterdaad betrapt bij het vervreemden van een autoradio en kleding uit een wagen zegem werden twee inbraken in wo- meld worden dat het diskreet doch Öp zondag waren er enkel moeilijk- vas*Seste'dt waarvan één po- (P.H.) effektief optreden van de gemeen- heden met een dronken persoon in ^m®' de O.L.Vrouwkliniek te Aalst en La telijke politie in samenwerking met de diensten van de rijkswacht hier werden 5 vreemdelingen uit niet vreemd aan waren. Inzake extravagante en onduldbare vertoningen of onverantwoord ge drag ten overstaan van de niet- feestvierders liet de politie weten dat er hun geen abnormaliteiten ter kennis gekomen waren. Eén exhibi tionist werd echter onmiddellijk in gerekend en geverbaliseerd. Zoals jaarlijks gebruikelijk is, werd op dinsdagmorgen het Stations plein ingenomen door karnaval- groepen met wagens voorzien van geluidsversterkers. Naar schatting waren er een 1.500 karnavalisten aanwezig. Hun optreden werd vol gens de politie beperkt tot het be strooien van de vroege treingangers met konfetti. Er werden geen balda digheden gemeld. Het oorverdo vend lawaai werd wel als een tijde lijk probleem ingeschreven. Rond 9 uur waren er een honderdtal feest vierders over en bleven er nog een drietal van de twaalf wagens over. Tegen 10 uur bleef er nog één kar- navalwagen over die muziek speel de met matige geluidssterkte om nog een dertigtal karnavalvierders te amuseren. Uit een vergelijk van tellingen van vastgestelde fenomenen tijdens eenzelfde periode in het weekend van 22 op z5 februari, bleek duide lijk dat het voorbije karnaval-week- end geen abnormaal verloop kende ten aanzien van een gewoon week end. Met voldoening besloot de politie dan ook dat de administratief-pre- ventieve aanpak van de overheid inderdaad effektief was te noemen, zodat een gelijkaardige massale fes tiviteit in Aalst quasi probleemloos kan verlopen. Door de rijkswacht werden een achttal interventies gedaan bij lich- Aalst. D'Okossjeprotten. De verkiezingen van 24 november zijn nog niet vergeten (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 8