Cirque du bateau: fascinerend spektakel op de boot Modern of primitief: twintig jaar kreatief club Jong en oud in Leedse petanque MTC Cobras vijftien jaar aktief 14 - 13.3.1992 - De Voorpost Een Brussels jongerenprojekt heeft een oude aak omgebouwd tot een poëzie performance: 'Sire, zei de spektakelboot, die kan gebruikt worden voor alle mogelijke socio- culture- Nar' Jos Steen en Herman Claeys. Ie- en animatieve doeleinden. Het stadsbestuur van Aalst, Schepen Roger De poëzieavond wordt verder uit D'Hondt, de diensten Jeugd en Gezinszorg en Centrum Netwerk stappen gewerkt door Willy Verhegge, Gui- samen letterlijk in de boot om, samen met de initiatiefnemers van dit do Saey, Koen Stassyns, Marc Van eerder alternatief project, een specifiek programma uit te bouwen in de Der Poorten en gedichten van Alei- periode van 19 tot en met 22 maart e.k. dis Dierick. Dit in samenwerking* r. f organisatie met het Willemsfonds De initiatiefnemers van het projekt u. tot 15.30 u. van start met 'Work- en Rank 'Cirque du bateau' hebben gedacht shop voor jongeren'. Om 20 uur zal Zondag wordt de hoogdag van hei er goed aan te doen hun boot als men er Boldface en om 22 uur Traf- 'Cirque du bateau'. Het feest wordt ontmoetingsruimte voor de organi- fic Jam aantreffen. ingezet om 10.30 u. met een aperi- satie van diverse initiatieven ter be- Op vrijdag 20 maart gaan op dezelf- tiefkoncert met Peter Jacquemain schikking te stellen van een aantal de uren als de dag voordien de Jazzmuzikant. Om 16 uur wordt ie- steden gelegen aan een waterloop. 'Workshops voor jongeren' door dereen meegesleept met de Afri- In Aalst is men hier op in gegaan en maar zal de sfeer om 20.30 u. ge- kaanse ritmische muziek van 'Koasa heeft men een specifiek programma maakt worden door Schrootorgel Koasa'. Om 17 uur sluit men hier op uitgebouwd. en The Singers. Om 22.30 u. wordt aan, in samenwerking met Centrum Dit fascinerend spektakel zal zich het feest verder gezet met Mr. en C° Netwerk, met een dansinitiatief A- afspelen op de boot en op de kade Cirqonstances. frikaanse dans van de Van Wambekekaai te Aalst Op zaterdag 21 maart is in de voor- Om 20.30 u. verplaatst men zich jtUrtf Ce"trum De middag kinderopvang voorzien, we- voor een Algemene Performance in Werf) waar deze boot zal gemeerd liswaar begrijpelijk van beperkte Netwerk. 7ein' u duur' Het j°n8e vo,kJe wordt dan Met dan om 21.30 u. een optreden Zoals in elke aanleghaven wordt venvacht van 14.30 u. tot 16 uur, van het Jan Mues Kwartet in de- ook in Aalst een groots volksfeest voor een kindervoorstelling'De To- zelfde lokatie: De Ridderstraat 28 gecreeerd waarbij het bootvolk en venaar van Oz". Van 16.15 u tot te Aalst de uitgenodigde gezelschappen de 17.30 u. is een konfrontatie voor- Gedurende deze vierdaagse wordt toeschouwers onvermoeid zullen zien tussen de oude en de nieuwe er ook een doorlopende tentoon- anuneren en meeslepen in het feest- geïnstalleerde Aalsterse Jeugd- stelling verzorgd door de Dienst gedruis. Het belooft een bruisende raad. Om 20 uur verzorgen 'El Co- Ontwikkelingssamenwerking, het cocktaH te worden. chone Del Toros"A nous les mon- Komitee voor Bijzondere Jeugd- Op donderdag 19'maart gaat men stres-Performance'. Om 21 uur zorg en werken van Willy Peeters. van 9.30 u. tot 11.30 u. en van 13.30 wordt deze dag besloten door een p R MTC Cobras Aalst is vijftien jaar aktief. De Motoren Toerisme Club Cobras Aalst werd inderdaad in 1977 opgericht en begon zoals vele andere clubs uit een groepje vrienden die dezelfde belangstelling hadden. De beginjaren waren nogal wild. Het motto was drinken, feesten en motorrij den. De eerste lidgelden werden besteed voor het aankopen van bier. Wat evenwel niet belette dat er vanbij de start al een clubklassement in het leven werd geroepen. Een klassement dat nog steeds bestaat en op dezelfde manier wordt berekend. De nood aan het organizeren van een eigen treffen was al vlug voelbaar. Vijftien jaar een motorclub bij el kaar houden is niet niets. Vooral dan omdat de club uitgegroeid is van een vriendenclub naar een zeer open motorclub. Iedereen die de motor in zijn hart draagt is er wel kom. Er moeten geen proefperiode worden afgelegd. Er is maar een voorwaarde 'Een Cobralid schrijft zich altijd in onder de Cobras'. Ve len voelen zich dan ook aangetrok ken want een motorrijder houdt nu eenmaal van zijn vrijheid. Het suk- ses van Cobra in de motorrijderswe reld zal evenmin vreemd zijn aan de aantrekkingskracht van de club. Co bra is niet weg te denken uit de klassementen van de Belgian Mo- tards, de Open Beker, het Kam pioenschap TA- Oost-Vlaanderen, enz. Meer dan eens kwam men met de eerste prijs naar Aalst. Opvallend in de club zijn ook de vrouwelijke motorrijders. Die zijn er van in het begin bij geweest. Niet in massa, maar toch was er altijd wel een vrouw. Een naar Vlaamse nor men merkwaardig fenomeen. Omdat de club tamelijk groot is en vele leden niet in de onmiddellijke omgeving van Aalst woonachtig zijn, werd gestart met een maand blad Cobranews om iedereen te in formeren. Dat is ondertussen een paradepaardje geworden van de club. De komende aktiviteiten wor den erin uitgelegd en beschreven. Grote belangstelling is ook voor het maandelijks clubklassement. Ieder lid droomt ervan ooit clubkam pioen te worden. Op het clubfeest wordt die kampioen met het nodige respekt behandeld. Het is immers een hele opgave om de titel te kun nen binnenrijven. Ook andere ver dienstelijke leden worden gehul digd. Het is ieder jaar een waar ge noegen de blije gezichten te zien van de eerste 20 piloten en de eerste 10 duo's wanneer ze hun welver diende beker in ontvangst nemen. Daarna volgt er een gezellig samen zijn. En vermits de Cobras weten wat feesten is.... Op het einde van de winter komt het serieuze werk het Cobratreffen. Dan worden alle motorclubs uitge nodigd om een heerlijk weekend door te brengen. Dit jaar komt er naast het Cobratreffen ook een vie ring van het 15 jarig bestaan. Het wordt een super motor weekend dat op 4 en 5 april in het Bellekouter- kompleks te Affligem wordt gehou den. Inschrijven kan op 4 april van 9.00 tot 23.00 uur en op 5 april van 8.00 tot 14.00 uur. Op het program ma staat een toerrit van 100- km langs pittoreske wegen met een kontrolcpost in de Walput, Bruul- straat te Haaltert vanaf 9.00 uur. Er is een Custom en Chopperwedstrijd en een speciale beker 'Bigtwin' te winnen. Voor meer informatieCo- brasekretariaat 054/33.21.98. Aalst. MTC De Cobra, een gezellige club (xl) noegens Mere (leden) 19 juli 1992 - 5' tornooi Beekkant Mere (iedereen welkom) 16 aug. '92 - 6' tornooi Beekkant Mere (iedereen welkom) 23 aug. '92 - 5C tornooi Vakantiege noegens Mere (leden) 29 aug. '92 - 5' tornooi Oud Jong Lede (iedereen welkom) 12 sept. '92 - 6' tornooi Oud Jong Lede (iedereen welkom) 20 sept. '92 - T tornooi Beekkant Mere (iedereen welkokm) 26 sept. '92 - Kampioenschap van Groot Lede (sportraad) 27 sept. '92 - 6' tornooi Vakantiege- nocgens Mere (leden) 10 okt. '92 - 7e tornooi Oud Jong Lede (iedereen welkom) Voor elke club is er nog een eind rangschikking over alle tornooien. Met prijsuitdeling op de dag van de jaarlijkse souper. Clubkampioenschappen zijn tot nog toe niet bekend qua data. De Kristelijke Beweging van Ge pensioneerden van het arrondisse ment Aalst viert dit jaar de twintigs te verjaardag van het kreatief hand werk in onze afdelingen. Dit ge beurt met een tentoonstelling in het Kultureel Centrum De Werf te Aalst op 25, 26 en 27 oktober 1991. Een stukje geschiedenis Rond 1970 groeide de idee om in K.B.G. te starten met aparte hob byateliers in de afdelingen. Aalst- Stad, Mere, Moorsel en Ressegem mogen terecht de pionierafdelingen van het Kreatief Handwerk ge noemd worden. De nu reeds 87-jari- ge Maria Coppens werd de dynami sche kracht achter deze werking: zij startte met een reeks van verbonde- lijke kursussen. Onder haar impuls startte de Landsbond van K.B.G. in 1974 met een aparte hobbywerking via jaarlijks weerkerende nationale kursussen. Dat het kreatief hand werk momenteel ruim verspreid is in alle vlaamse verbonden van K.B.G. is zeker ten dele toe te schrijven aan de start in Aalst. In het verbond Aalst tellen wij mo menteel 33 plaatselijke klubs voor kreatief handwerk waarin meer dan 650 leden aktief zijn. De technieken die in deze klubs be oefend worden zijn zeer uiteenlo pend en eigentijds maar ook de tra ditionele handwerktechnieken zijn in de mode. Er worden niet alleen vlaamse kreaties gemaakt: ook vreemde werken worden in K.B.G. aangeleerd zoals borduren (Sla visch, Noors, Chinees, Assissisch), patchwork, Amerikaanse kerstver siering, enzovoort. De tentonstel- ling biedt dan ook een kleurige waaier van prachtige volkskunst uit alle windstreken. Waarom kreatief handwerk in K.B.G.? Is het voor een seniorenbeweging zo belangrijk om aparte klubs voor kreatief bezigzijn op te richten? Kunnen de gepensioneerden niet gewoon aansluiten bij de bestaande initiatieven? Wij menen dat onze werking noodzakelijk is omdat we in de plaatselijke afdelingen willen Lede is met zijn zestig leden al een flink inspelen op de wensen van de senio ren. Immers, niet overal bestaan er akademies, vaak zijn deze moeilijk toegankelijk voor ouderen of zijn de deelnameonkosten vrij hoog. Op de eerste plaats brengt het krea tief handwerk ontmoetingskansen voor gepensioneerden. Ten tweede zoeken wij voortdurend naar nieu we technieken en uitdagingen. Het hobbywerk in K.B.G. is reeds lang het stadium van «haken en breien» ontgroeid. De voortdurende ver nieuwing maakt het mogelijk krea tief te blijven en dit bezig blijven met hand en geest kan zeker be schouwd worden als een medicijn tegen veroudering. Ook schenken wij aandacht aan de inhoudelijke, historische of kultu- rele achtergronden van handwerk technieken en zo gezien gaat het niet enkel om een manuele bezig heid maar ook om een leerrijk vormingsmoment. Tenslotte betekent het bereiken van een kwalitatief resultaat een opwaardering van de gepensioneer den. K.B.G. wil ook via handwerk definitief afrekenen met het nega tieve beeld dat over de ouderen be staat in onze samenleving alsof ge pensioneerden passieve mensen zouden zijn die enkel kunnen kof fiedrinken, kletsen, kaarten ofbrei- en. De tentoonstelling is een uit drukkingvan het eigentijds en reali stisch beeld van de senioren anno 1991. Naar een kreatieve tentoonstelling We mogen terecht stellen dat het kreatief handwerk in K.B.G. een onvervangbare funktie vervult en dit willen we vieren met onze ten toonstelling. Het initiatief is op de eerste plaats een hulde aan al die vrijwillige medewerkers die er zich gedurende 20 jaar voor ingezet heb ben. De tentoonstelling geeft ons een overzicht van wat er in 20 jaar be reikt werd: meer dan 55 verschillen de technieken uit 33 plaatselijke klubs. Zes handwerkspecialisten geven doorlopend demonstraties van schilderen op katoen, Bel-Ve- tro-techniek, pergamano, bloemen in zijde, Rya-knoop, enzovoort. De tentoonstelling loopt van vrij dag 25 oktober tot zondag 27 okto ber telkens in de namiddag in het Kultureel Centrum De Werf, Mo lenstraat te Aalst (2de verdieping). De toegang is gratis. Meer informatie over dit initiatief kan U bekomen op het Verbondsse- kretariaat, Sint-Jorisstraat 26 te 9300 Aalst. Tel. Roel Francois 053/76.15.25 Ingrid Van Boxtael 053/76.15.21 Monique Bogaert 053/76.15.28 In Salzburg wordt de reeks koncerten 'We- ge zu Mozartverder gezel. Er zijn koncer ten tol 8 december. Voor meer informatie 'Wege zu Mozart'Bergstrasse 22/38 te A.5020 Salzburg. Op 26 maart organizeert het Euro Info Center op het Gomov een seminarie 'een handelsagent of een koncessionaris aan stellingen in het buitenland'. Het seminarie kadert in de Europese ondememingsweek die plaats vindt van 23 tot 27 maart. Infor matie Gomov, Kongrescentrum, Flora- liapaleis, bus 6 te 9000 Gent. Op 14 en 15 maart organizeert het Arse naal Materieel en Munitie, in samenwer king met de stad Sint-Niklaas voorde twee de keer de jogging 'Lopen om te leven' in het rekreatiepark De Ster te Sint-Niklaas. Test Aankoop van de maand maart heeft vastgesteld dat brilmonturen in ons land veel duurder zijn dan in de ons omringende landen. In hetzelfde nummer een Test van kazen, tampons en maandverbanden, ge reedschap kopen of huren en alles over inbouwovens. Verkrijgbaar bij test Aan koop, Hollandstraat 13 te 1060 Brussel Het Schooljcugdteater zal optreden in het Belgische Paviljoen van de Wereldtentoon stelling in Sevilla. Er werden door de gemeente twee pleinen aangelegd zodat zowel in de winter binnen als in de zomer bui ten kan gespeelt worden onder opti male omstandigheden. Naast een zestigtal leden zijn er ook regelma tig een vijftal jongeren als regelma tige bezoekers ingeschreven. De club is niet aangesloten bij de natio nale federatie maar is wel erkend door de sportraad. Regelmatig worden er thuistor- nooien georganiseerd en wordt er dikwijls met andere clubs gewedij- vert. De behaalde resultaten bepa len het clubkampioenschap. Jaar lijks wordt het kampioenschap van Groot-Lede ingericht. Naast de binnenbaan zal het terrein van de club uitgebreid worden tot vijf buitenbanen om vooral bij het goede weer meer spelers tegelijker tijd de kans te geven. Ook enkele dames nemen aan deze eerder typi sche mannelijke sport deel. Sekre- taris Franky van Cakenbergh zorgt dat alles netjes georganiseerd ver loopt. Lede. Pentanqueclub Jongen Oud'te uit de kluiten gewassen club a Tornooien in en buiten de club voor 1992 21 iaart '92 -1' tornooi Oud Jong Ledt :^dereen welkom) 22 maari '92 - 1' tornooi Beekkant Mere (iedereen welkom). 29 maart '92 - lc tornooi Vakantie- genoegens Mere (leden). 11 april '92 - 2' tornooi Oud Jong Lede (iedereen welkom) 12 april '92 - 2' tornooi Vakantiege noegens Mere (Lede) 19 april '92 - 2' tornooi Beekkant Mere (iedereen welkom) 9 mei '92 - 3' tornooi Oud Jong Lede (iedereen welkom) 17 mei '92 - 3C tornooi Beekkant Mere (iedereen welkom) 6 juni '92 - tornooi V.F.G. afdeling Lede (iedereen welkom) (met tri pletten) 13 juni '92 - 4' tornooi Oud Jong Lede (iedereen welkom) 14 juni '92 - 3* tornooi Vakantiege noegens Mere (leden) 21 juni '92 - 4' tornooi Beekkant Lede. Overdekte binnenbanen geven de gelegenheid ook in de winterperiode te Mere (iedereen welkom) spelen (a) 28 juni '92 - 4' tornooi Vakantiege- Een tiental jaar geleden is uit een groepje gepensioneerden, die te Lede in de nieuwe wijk in de tuin van Jef De Gendt een petanqueballetje gingen werpen een heuse club ontstaan. Bij de derde leeftijdsgroep in Lede werden blijkbaar steeds meer mensen geïnteresseerd aan de petanquesport als vrijetijdsbesteding en zo breidde de groep zich steeds verder uit.

De Voorpost | 1992 | | pagina 12