Verlies komt hard In vrije val aan in Hamme Uit gevarenzone Er blijft nog een kans Kan Aalst nog iets zinnigs laten zien KAVD'er Jef Nijs Strom beek 3 Hamme 1 WÊÊÊÊÊÊi^m -s V De Voorpost - 13.3.1992 - 17 pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 KAVD 1 Vorst 3 We hebben de teleurgang van KAV Den dermonde al van voor de jaarwisseling jen aankomen. Niettemin waren er opti misten die nog tot vorige week in de behoudskansen bleven geloven, al maakten zij de kanttekening dat er tegen let laatstgerangschikte Vorst moest ge ronnen worden. Het liep anders af, en de realiteit is dat KAVD volgend seizoen antreedt in eerste provinciaal. De oor- raak voor het verval moet enkel en alleen pocht worden in een falend transferbe- M. De in paniek geslagen bestuurstop laaide voor enkele weken Rik Pauwels binnen als laatste reddingsboei. Evenals rjn voorganger Willy Meersman is ook Ij een man die het voetbalvak beheerst. Oe resultaten zijn er echter niet beter op geworden. Alleen is nu het bewijs gele verd dat iedere onheuse opmerking aan het adres van de vorige trainer onterecht en onrechtvaardig is. KAVD heeft ge woon geen talent aan boord. Je mag geredelijk aannemen dat deze ploeg zelfs niet in staat is om in de hoogste provin ciale afdeling een toonaangevende rol te spelen. Voor voorzitter Nijs en zijn mede werkers breken moeilijke tijden aan. Er moet een heel nieuwe ploeg worden op gebouwd en dat vergt investeringen. Sinds maanden is een scoutingscomité operationeel dat wekelijks een zoektocht onderneemt naar witte merels. Zeker in provinciale heeft men voetballers nodig die bereid zijn om te knokken. Een faktor die zeker moet ingekalkuleerd, vooraleer een overeenkomst wordt bedongen. EG Sombere stemming in de Hamse voet balmiddens na de nederlaag tegen Strombeek. Het feit dat Bomem met liefst 7-0 won, en nu medeleider wordt, maak te de sfeer nog wat bedrukten Aan de Durme had men de uppercut alvast niet verwacht. - Nochtans had ik gewaarschuwd voor de fysische kracht die uitgaat van het Brabantse team, dat biezonder gemoti veerd aan de aftrap verscheen, stelt oe- fenmeester Daniel De Paepe. De eerste helft kende een gelijkopgaand verloop. Op wat spervuur na, kreeg geen van beide ploegen een uitgespeelde kans. De thuisploeg, met een voorbeeldige knok kersmentaliteit, kwam tot scoren rond het halfuur via een hoge voorzet, die ter hoogte van de tweede paal werd inge kopt. Voor de rest heeft zij ons geen enkele keer in verlegenheid gebracht. Ook wij konden geen vuist maken. Tij dens de rust verzocht ik de spelers om er onmiddellijk werk van te maken en snel de gelijkmaker na te streven. Het ontbrak niet aan inzet en overtuiging. We waren uitgesproken meester van de situatie en forceerden de ene op de andere doel kans. Raf Vermeire, Guido Vergeylen, Ives Van Borm en Rik Van de Velde namen bestendig de lokale keeper onder vuur. Hij leverde sublieme tussenkom sten en verhinderde ons het scoren. Zel den zag ik zo'n portier aan het werk. We zijn alsmaar sterker in het offensief ge gaan en namen risico's. Dat laatste is ons duur komen te staan. Een enkele doorbraak leverde de thuisploeg een tweede doelpunt op. Ik stond als aan de grond genageld, en kwam tot het besef dat een nederlaag moeilijk af te wenden was. Toen we ons achteraan lieten be trappen op een individuele blunder, volg de een derde Brabantse treffer, die me teen helemaal de deur dicht deed. - In de gegeven omstandigheden wens ik zeker niemand met de vingerte wijzen, vervolgt de Hamse oefenmeester. Had den we kort na de hervatting, toen we de thuisploeg tot een terugtocht hadden ver plicht, maar een kans kunnen verzilve ren, dan had de match ongetwijfeld een ander verloop gekend. Om de ploeg meer offensieve impulsen te geven, heb ik aan het begin van de tweede helft Ives Van Parijs gewisseld voor Ives Van Borm, en de nodige verschuivingen doorgevoerd, met achteraf bekeken, eenzelfde effect. - Ik heb de indruk dat we in een periode zijn gekomen, waarin scoren moeilijker valt en we makkelijker een doelpunt toe staan. Iedere ploeg speelt geen ganse competitie op eenzelfde niveau. Het is jammer natuurlijk dat we de voorsprong op Bornem hebben moeten prijsgeven. Met nog zeven matchen voor de boeg blijven alle mogelijkheden open. Vergeet niet dat we enkele weken geleden nog vier punten achter de Klein-Brabanders stonden. Nu komt het erop aan om te blijven geloven in onze mogelijkheden. De komst van KAV Dendermonde moe ten we aangrijpen om een sterke revan che te nemen. In dat geval blijven we een optie nemen op de titel die in Hamme een algemeen verlangen is geworden, aldus Daniel De Paepe. EG Zele-St. Leuven 3-1. Toujani schiet keihard voorbij de Leuvense doelman (vh) KAVD-Vorst 1-3. Gino Nijs staat hier wel gereed om tussen te komen, hij miste echter een geweldige kans (vh) I Eendracht Zele - St« l ij/as van 8 september geleden dat de I mores niet in degradatiegevaar ver dereJen. Aan deze weinig benijdens- jwaardige positie is voorlopig een eind gesteld. Deze derde overwinning op rij kreeg slechts vaste vorm na de rust, ook lal vertoefde Mare Bourdeaud'hui tijdens lie eerste periode dicht bij de openings treffer. Vlak na de pauze kende Eendracht een dosis meeval toen Jordens tegen de paal besloot. De wedstrijd kantelde na een luchtduel van Filip Plaetinck met doel man Uytdenhoef Debutant Dirk Pletinck kreeg meteen de kans om zijn opportu nisme te botvieren. Aan het thuisfront bleef men de aanvallende trom roffelen maar Fabrice De Beules vrijschop keilde legen de dwarsligger. Uit een identieke spelfaze - dit keer met Mare Bourdeaud'hui als vrijschopnemer - toonde topscorer Mohamed Toujani zich ide Leuven 3-0 eens te meer de koele afwerker. Ge steund door een rustig akterende defen sie hielden de zegedriftige Zeienaars een inmiddels tot tien herleid Leuven - na een aanslag van Jordens op Bourdeaud'hui - stevig aan de klap. De heropgeviste Ronny Vervaet beet in dit zenuwslopend duel de spits af. Eendrachttrainer Jaak Goossens kreeg het gelijk aan zijn kant en beschikt nu over een moreel sterke spelersgroep om de moeilijke verplaatsing naar titelkandi daat Oostende voor te bereiden. Die op dracht luidt meteen ook de start in van de beslissende eindfaze. «De terugronde is halfweg en leverde ons een positieve balans op. Voor de eerste keer brengt onze overwinning ons ook een stap ver der vermits het verlies van de konkurren- tie ook een belangrijke klassementsver betering inhoudt. Ik hoop nu in deze ultieme faze vooral van kwetsuren gesp aard te blijven», aldus Jaak Goossens. Jeugdvoetbal. De preminiemen-A van KAVD zijn kampioen. Nog wat onwennig met de bloemen maar toch zo fier als een gieter (td) KAVD-Vorst 1-3. Deze Brusselaar maakte het Geert Van Roy knap lastig (vh) Zondagnamiddag ontvangt Eendracht Aalst het bezoek van Lokeren. In de huidige omstandigheden zou men kunnen gewagen van een "vriendschap pelijke" ontmoeting, vermits het ten dode opgeschreven Eendracht de zaken heel rustig kan oppakken, en zonder stress kan akteren. Maar een derby, blijft uiteindelijk een derby, en vermits Lokeren nog wat goed te maken heeft uit de heenronde, kan het wellicht nog uitdraaien op een aardige partij voetbal. Ondertussen heeft Dieter Schwabe een punt gezet achter zijn aktiviteit in de schoot van Eendracht Na een gesprek met het klubbestuur is het tot een "modus vivendi" gekomen tussen de Eendrachtdirektie en Schwabe. De Duitser is in onmin geraakt met oefenmeester Grijzenhout, of een niet-vergeten oude vete uit de periode toen beiden nog bij Kortrijk vertoefden. Schwabe wel, of Schwabe niet, eigenlijk maakt dat niet veel meer uit voor de rest van de kompetitie. Om alle striibbeiingen in het team te vermijden is het wellicht best dat beiden, aan de hand van een kompromis. uit mekaar gaan. In ieder geval heeft Eendracht, op de keeper beschouwd, niet veel gehad aan Schwabe. En wat met Chunga? De Zimbabwees traint niet. Klubsekretaris J.P. Van Droogenbroeck had een gesprek met hem. Hieruit blijkt dat hij de voorkeur geeft de rest van het seizoen te blijven rusten om zijn geteisterde knie volledig te laten helen. Voor de klub is dat echter niet zo evident. Chunga heeft een kontrakt van jaar tot jaar. Het is niet gemakkelijk om met hem een overeenkomst te bereiken, en bovendien blijft de vraag: wat is hij nog waard, zelfs In tweede klasse? Voor de wedstrijd tegen Lokeren wordt opnieuw een voorverkoop georgani seerd. Dat gebeurt op vrijdag 13 maart van 18 tot 20 u., en op zaterdag 14 en zondag 15 maart, telkens van 10 tot 12 u. B.A.D. Voetbal. KAVD-voorzitter Jef Nijs heeft nog alle moed niet opgege ven (arch) 'De nederlaag tegen het laatstgerangschikte Vorst trok een lelijke streep door onze rekening, wat niet wil zeggen dat de behoudskansen hierdoor helemaal zijn verkwanseld. Er staan nog zeven wedstrijden op het programma. Dus zijn er nog 14 punten te winnen. Het kan nog, al zal er niets meer aan het toeval mogen worden overgelaten.Een en ander zegt voorzitter Jet Nijs van KAV Dendermonde, die deze week, samen met Rik Pauwels en de spelers langdurig van gedachten heeft gewis seld. 'We spelen nog vier wedstrijden aan huis. Ik zou de supporters voorstel len dat ze ons niet in de steek laten en in deze moeilijke tijd de ploeg aanmoedigen. De spelers kunnen een morele prikkel best gebruiken. Alles moet in het werk worden gesteld om in extremis de degradatie te ontlopen. Ik ben voldoende realist om te beseffen dat het niet makkelijk zal gaan, maar zolang de mathematische mogelijkheid er is, moeten we er blijven in geloven. De wil om er tot het laatst voor te knokken is bij de spelers aanwezig. Dat bleek deze week tijdens zowel een algehele als individuele konfrontatie. Mits wat geluk had de match van vorig week einde tegen Vorst anders kunnen evolueren. Het is een jammerlijke vaststelling dat wanneer de omstandigheden ongunstig zijn, zowat alles tegengaat. Hoewel we Hamme de titel gunnen, zullen we het geenszins de punten op een presenteerblaadje aanbieden. In de huidige omstan digheden is winnen een must, zogoed voor hen als voor ons. In de Hamse voetbalmiddens worden intussen optimistische prognoses gemaakt. Na de nederlaag tegen Strombeek is men er op een revanche belust. Op basis van hun verwachtingen zou KA VD wel eens het kind van de rekening kunnen worden. Oefenmeester Daniël De Paepe is bezadigd. 'Op grond van de puntentabel vormen we een sterkere formatie. Ik wil echter waarschuwen dat het hier om een derby gaat. Dergelijke matchen kunnen alle kanten uit. Dendermonde verenigt enkele spelers die vroe ger de Hamse kleuren verdedigden. Ik kan mij voorstellen dat Van Nieuwenhuyse, Nardus en De Paep zich in de best mogelijke omstandig heden zullen manifesteren. Wij moeten alleszins winnen en knokken om geen achterstand op Bornem op te lopen. K.A. V.D.Verstraeten, Emmaneel, Nijs, Rijdant, De Paep, Stevelinck, Nardus, Van Roy, Heyrman, De Buck, Schockaert, Gotzen, De Kinder, Van Nieuwenhuyse. HammeDe Pelsmaecker, Vanhoucke, Aerts, D'Hondt, Laroy, De Borger, Van Parijs, Segers, Vergeylen, Vermeire, Van De Velde (Van Borm, Stalpaert en De Pelsmaecker). (e.g.) E. Zele-St. Leuven 3-1. Plaetinck kopt op doel maar de keeper redt (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 15