- Leider Opstal kreeg het moeilijk Sovereign Overmere kwam één frame te kort Heikant Zele geeft puntje prijs A ff Serge Van der Jeugt laat invloed gelden Geert Van den Eede zette scheve situatie recht Smetlede boet twee punten in GEFt Onze Vorst is een Mediterraneeër 18 - 13.3.1992 - De Voorpost VOETBAL Oudegem Gerda Met de kleinste cijfers, maar niettemin verdiend, won SK Oudegem van het Wa- se Gerda Sint-Niklaas. Halverwege de eerste helft kwam Mario Baeyens tot scoren. Geert De Brandt deed het voor bereidende werk. Na vier maanden afwe zigheid ingevolge een kwetsuur deed Serge Van der Jeugt zijn wederoptreden. Hij liet in de middenlinie zijn invloed gel den, al was hij in de loop van de tweede helft over zijn fysische krachten heen. - Tevreden om de zege, al veronderstel ik dat ze te laat komt voor ons, stelt clubleider Hector Lambrecht. Er zijn nog vier matchen te spelen. De achterstand op de vierde laatstgerangschikte be draagt drie punten. We moeten als voor laatste, twee ploegen voorbij, wat op zijn zachtst gezegd een onmogelijke, zoniet toch wel een uitzonderlijk zware dobber wordt. We hebben het dus jammer ge noeg te ver laten komen. De degradatie is onafwendbaar, tenware er zich een mira kel zou voltrekken. Het geloof in dat laatste is zeker niet groot in Oudegem. EG Robur 2 Beervelde 2 Robur presenteerde in eigen huis tegen SK Beervelde weer een eigenaardige wedstrijd. Speciaal dan in die zin dat de Roburisten eerst wakker schoten wan neer ze op een 0-2 achterstand neerke ken. De thuisploeg speelde tijdens de eerste helft niet agressief genoeg en hier door konden de bezoekers een veld- meerderheid afdwingen. Gelukkig stond de Robur-verdediging pal, en moest zich vóór de kampwisseling slechts één keer gewonnen geven nadat Nobels was uit gevallen wegens een kwetsuur Na de rust lukte Beervelde een tweede treffer op een tegenaanval en toen schoot plots Robur uit zijn krammen. De tegen stander werd bij de keel gegrepen en er werd wel degelijk op risico gespeeld, vermits achteraan man tegen man werd uitgepakt. Beervelde kwam er nog nau welijks bij te pas en Geert Van den Eede kon zich ontpoppen als de redder in nood. Een eerste keer schoot Geert tegen de deklat, maar tijdens het laatste kwar tier scoorde hij twee keer raak en kon meteen een scheve situatie weer recht zetten. Er zat zelfs nog meer in, maar doelman Laureys, nochtans een specialist, kreeg vanop de penaltystip de bal niet voorbij de bezoekende doelman. Voor Bruno De Wilde liep de wedstrijd falikant af. Hij liep een sleutelbeenbreuk op en is voor de rest van het seizoen buiten strijd Oefenmeester Van den Bergh: "Uiteinde lijk kan ik nog tevreden zijn. Het is niet aan iedereen gegeven om nog temg te kunnen slaan. Ik verwijt nochtans de spe lers dat ze de zaken niet stevig aanpak ken vanaf het startsein en ze als het ware verdoemd zijn alvorens ze op gang gera ken." Zondag komt leider Rapide Lebbeke op bezoek. Men hoopt Wuytack te kunnen rekupereren. Op Nobels en De Wilde kan alleszins niet gerekend worden. Boven dien is de Robur-kem niet al te groot. B.A.D. L f VK Hamme-Vrasene 1-2. Van Damme wipt over de verslagen tegenswMk der maar zijn schot belandt tegen de paal (vh) E. Zele-St. Leuven 3-1. Alex Christiaens in duel ZEIK ÏBAROOM I f* E. Zele-St. Leuven 3-1. Pletinck scoort het eerste doelpunt (vh) VK Hamme-Vrasene 1-2. Van Buyten omspeelt zijn tegenstrever (vh) Vierde provinciale E We bedoelen hier uiteraard niet onze koning maar wel La Forestoise, de ploeg die vorige week KAVD kwam kloppen in eigen nest. Daarmee is bewezen dat paarsblauw de slechtste ploeg uit de reeks heeft want als je thuis verliest tegen de allerlaatste, die zelfs vijf punten ach terstand heeft, dan ben je zélf de slechtste ploeg. Logisch, niet Interessant is wel even de namen lijst van de 'feuille' mee te geven: Milan, El Khaoui (allicht een verta ling van belhamel 1 ste klas), Lahmi- di, Suarez Torres, Pacitti, Manconi, Sahin, enzomeer. De thuisploeg kon daartegen ook haar Italianen Claudio (De Paep), Giovanni (Nijs) en Gino (Stevelinck) inzetten maar het mocht niet baten. Het wordt opnieuw spannend aan de kop van vierde provinciale E na de nederlaag van leider SMETLEDE bij zijn directe tegenstrever JUVENTUS SCHOON- AARDE. De wedstrijd was tijdens de eerste helft arm aan spektakel, maar Smetlede kwam vlak vóór niettemin ver diend aan de leiding met een doelpunt van Moens. Schoonaarde schakelde na de kampwisseling over naar een hogere versnelling en kwam al even verdiend langszij via Rombaut. De thuisploeg kreeg uiteindelijk nog de volle winst in de schoot geworpen nadat een schot van Govaert via een bezoekende verdediger in het doel verdween. Men kan zich de vreugde bij Juventus voorstellen. FC WIEZE blijft zich rustig op de vierde plaats nestelen na een 0-3 zege tegen E. Houtem. Wieze kwam op voorsprong met een doelpunt van Van Mol. Die voor sprong kwam in gevaar toen de thuis ploeg een strafschop kreeg toegewezen. Doelman Van der Linden was echter bij de pinken. Op het uur was het voor Wieze weer raak langs de beweeglijke Rogiers, en die lokte in de slotminuten nog een strafschop uit, die door Van Driessche keurig werd omgezet. VALENTINO'S OVERMERE ging met2-0 de boot in bij Bavegem. Na een kwartier kwam de thuisploeg aan de leiding met een goal van De Keizer. Kort daarop werd Baeyens (Bavegem) van het terrein ver wezen. Overmere kon niet profiteren van de numerieke minderheid en werd zelfs nog op een tweede treffer getrakteerd van De Keizer. B.A.D. Derde provinciale F Leider OPSTAL had het deze keer niet gemakkelijk om het minder gekwoteerde Hoogeinde voor een voldongen feit te kunnen plaatsen. Na een gelijkopgaande eerste helft, schoot Opstal na de rust onmiddellijk uit zijn krammen met twee doelpunten van Van Malderen en De Fey- ter. Het leek allemaal in kannen en krui ken maar Hoogeinde bleef aanklampen Snooker Derde provinciale C In derde provinciale B wisselt SC Sove reign de goede met de zwakke prestaties af en ook nu kende men een zwakke start tegen Retro dat na de eerste beurt 3-0 voorlag. Geert Van De Velde en Danny Corveleyn bewezen dat er in Uitbergen ook goede snookerspelers zitten want beiden wonnen ze hun frame zodat het 3-2 werd. De Aalsterse supporters geraakten in eu forie toen zowel Eddy Van Haudt (2) en Koen Van Hamme (2) juist voor en juist na de pauze juichten want meteen stond het vast dat de zege in de Ajuinenstad bleef. Geert Van de Velde klopte met 15-61 nog wel Van Hamme en ook Johan Troch (Serskamp) bleef tegen Jean-Paul De Wit (1) niet achterwege daar hij de klus met 38-55 afmaakte. Het werd zo 5-4 zodat de Overmeerse snookerklub op de elfde plaats gerangschikt blijft. Snooker 2000 schittert In derde C is Terjoden aan een sterke remonte bezig en daar waren Eva's Aalst het slachtoffer van. Zowel Sandra Dag- huyt, voorheen de sterspeelster bij Da- mesvoetbalklub Kamillekens als de plaatselijke chou-chou Dorry Ruisse- veldt sprokkelden tegen Snooker 2000 immers geen enkel game. Bij de pauze hadden Hendrik Thienpont (3), Hendrik Turkelboom (3) en David De Troyer (2) zo al voor een 0-6 voorsprong gezorgd en pas in het laatste spel liet laatstge noemde aan naamgenote Ivette De Troyer toe met 61-25 cijfers de eerred der te lukken. Met deze 1 -8 zege komt Snooker 2000 zo tot 85 punten en wipt men over Royalty en Patrick's naar de negende plaats. Keizer Karei laat zich in derde F van zijn beste zijde zien want bij Jeapy's Club liet men slechts twee pun ten in de brand en dit telkens tegen Mario Balcaen. In de andere partijen stond er geen maat op Jean-Frangois Comette (2), Johan Gyselinck (3) en Stefaan Vynck (2) die zo naar een 2-7 uitzege konden snellen. Reality bleef overeind In tweede C is alle degradatiegevaar voor Reality geweken zodat men zonder com plexen tegen middenmoter Orchidee mocht kampen. Het werd een gelijkop- gaand duel waarbij de Bloemenjongens vlug een 1 -2 voorsprong sprokkelden via Claus (2) en Remmery (2) die weinig steun van «vliegende reserve» Geert Claus (0) ondervonden. Dit speelde na tuurlijk in de kaart van de Realityboys die aan de pauze al tot 4-2 geremonteerd hadden. Dit was het werk van Kristof Vervaet (2). Johan Van Boven (1) en Willy Staessens (1) en toen laatstge noemde ook Claus met 46-37 klopte mochten de Overmeerse supporters meteen de 5-4 zege bejubelen. In ereklasse blijft Potter's de laagste po diumplaats ambiëren en ook bij Dam poort Gent werd men amper bedreigd. Danny Van Den Broecke (3), Alain De Cock (2) en Raf Van de Maele (1) zege vierden met 3-6 cijfers en hebben me teen weer De Roos bij de lurven. Pallietertornooi In de Pallieter Open kwamen er bij de 123 deelnemers slechts drie streekgenoten door de schiftingen. In de achtste finale werd Andy Van Goethem (Westbury) ge wipt door James Gillespie (6-3) en het Potter's-duo De Cock en Van de Maele nam respektievelijk de maat van De Poorter en De Vrieze (telkens 3-1). In de kwartfinale kwamen deze klubgenoten tegenover elkaar te staan en was het laatstgenoemde die met 3-4 aan het langste eindje trok. Van de Maele was nadien kansloos tegen de Britse prof Jimmy Long die o.a. via een break van 91 punten met 1-5 naar de finale kon door stoten. De eindzege ging er naar Pat Home die met 6-4 de baas over Long bleef en ook een reeks van 103 punten kon neerzetten. In de rankingstand van derde afdeling leidt Paul Van Welssenaers (One Four Seven) met 168 punten voor Peter De Vuyst (Patrick's) en klubgenoot Mare Verdyck (164). Bart Vervliet (Zele) staat op een puike zesde plaats en ook Aiham Chartouh (New Evergreen), Tom Roels (One Four Seven), Eddy Dhaen (Wima), Gino Van Nuffel (Wima), Dirk Geerinck (One Four Seven), Martin De Bouw (One Four Seven), Danny Van Boven (One Four Seven), Nicolas Pintelon (The Clearan ce), Steven De Saedelaere (New Ever green), Christiaan De Beule (Zele), Guy Rimbaut (The Clearance), Dirk Heymans (Zele) hebben momenteel een plaatsje in de top vijftig veroverd. (Dirk Daelemans) OORDEGEM ging nipt winnen met 1-2 tegen FC Oostakker. De leiders hadden het gedurende de eerste helft niet gemak kelijk en waren opgeschrikt door een vroeg doelpunt van Van Hassel. Na de rust was Oordegem opnieuw gereorga niseerd, vertoonde duidelijk meer matu riteit en dat werd gekonkretiseerd met doelpunten langs Van Herpe en Lieb- recht. HEIKANT ZELE verspeelde een kostbaar puntje op Laame. Het zag er aan de rust vrij aardig uit voor Heikant, dat de eerste helft had gedomineerd en twee keer tot scoren kwam via Marco Pfaff en Van Eetvelde. Die voorsprong bleek nadien op losse grond te zijn opgebouwd. Laar- ne dikteerde de wet na de hervatting en Roels en Van Rysselberghe brachten de balans weer in evenwicht. GIJZEGEM wipte even over de Schelde om BERLARE repliek te geven. De sup porters in beide kampen kwamen echter bedrogen uit. Beide teams hanteerden dezelfde taktiek: "niet verliezen". Het bleef al bij al bij een overdreven midden veldspel en minimale kansen. De doel wachters beleefden derhalve een rustige zondagnamiddag. Een fel gehandicapt SK OVERMERE, dat niet minder dan zeven spelers moest missen omwille van kwetsuren en schor singen, verspeelde in eigen bastion een puntje aan Sint-Kruis. Dhoey zorgde tij dens de eerste helft voor een verdiende 0-1 bezoekende voorsprong. Na de kampwisseling kon Overmere terugslaan langs Berkers en Houbraecken. Deze laatste zou echter tijdens het laatste kwartier nog uitvallen met een kwetsuur Overmere kreeg nog kansen om de klus definitief af te maken, maar werd uitein delijk nog te grazen genomen door Dhoey, die zich in het kamp van de bezoekers presenteerde als de meest opvallende figuur. SCHELLEBELLE overwon gebuur R Wetteren met 2-0. De thuisploeg leek ons beter georganiseerd dan de bezoe kers, die na het halfuur werden getrak teerd op een goal van Van Wezemael. Wetteren probeerde na de rust wattegen te doen. Het miste echter voldoende slagvaardigheid. Het was uiteindelijk Stefaan Schuddinck die de geruststellen de tweede thuistreffer lukte. WICHELEN keek op een vijftal minuten van de rust neer op een 1 -0 achterstand te Zaffelare. De bezoekers tapten na de kampwisseling uit een ander vaatje, maar het blijft toch maar bij een steriel overwicht. SERSKAMP verloor de vier-punten- wedstrijd tegen Edeboys met 2-1 en be landt hiermee op een weinig begerens waardige voorlaatste plaats. Bij Sers kamp kon Schepens voor enig weerwerk zorgen, maar op een kwartier van het eindsignaal werden de bezoekers voor een voldongen feit geplaatst. B.A.D. langs Vlyminck. Bij de thuisploeg Engelbeen intussen al voor een 3-1 v( sprong gezorgd. Gemakkelijk had evenwel Opstal deze keer niet. Het fel bedreigde OUDEGEM klopte rda, ook nog een kandidaat voor de gradatie. We kregen een gelijkopg; eerste helft te aanschouwen. Oudega opende de stand via Tackaert, na ee gedegen samenspel met Van de Welle» De Brandt. De Waaslanders kwamen n de kampwisseling beslist sterker aa bod en lanceerden een verwoede teg» aanval. Dat hield echter heel wat risico» zodat Oudegem langs counters van Vi Boven en Van der Jeught nog dicht b een tweede treffer geraakten. SK GREMBERGEN is een van de me# toonaangevende ploegen uit de tweed ronde. De Grembergenaren namen i ook de maat van Sombeke met 0-2 f dienden hiermee hun recentste tegt stander de zevende opeenvolgende derlaag toe. Grembergen heeft zijn 104 overwinning van het seizoen nog ma eens te danken aan de snelle Nobels,! vóór en na de rust scoorde. SPARTA APPELS werkte zich verde weg uit de degradatiezone dankzij e» verrassende 0-1 overwinning op Sift Pauwels. Na een verdeelde eerste hef zonder veel doelkansen, kwam Spadi zeven minuten na de rust op voorsprong De lokale doelman kon een zwaar scfó van Van Exterghem niet blokkeren en ft Mey lukte de rebound. Sint-Pauwels pfr beerde nadien nog wel langszij te komen maar de beste kansen waren uiteind# nog aan de overzijde van het terrein vo» de kwieke Christiaens. SINT-GILLIS-DENDERMONDE had Klein Laar niet veel in de pap te brokker Eendracht startte weliswaar niet slech en kwam na 20 minuten op voorspront langs Pascal De Man. Dat bleek echte een strovuurtje te zijn geweest. De Een drachtverdediging bleek naderhand» zwak om de plaatselijke aanvallen te tar nen indijken. Bij een 4-1 stand kon Mee' sman voor Eendracht nog wel mildere Maar hiermee was voor Eendracht d? ook alles gezegd. B.A.D

De Voorpost | 1992 | | pagina 16