Prinsencaemere Aalst viert eenentwintigste verjaardag op Prinsendag Jiu-Jitsu Club Yukio Tani bestaat YUKIO TANI Kwarteeuw Sint-Jozefscollege in Aalst Weekblad van Dender- Durme- en. Scheldestreek JIUJITSU AALST De Voorpost VRIJDAG 13 MAART 1992 45e JAARGANG Vorige zaterdag vierde het karnaval nogmaals hoogtij in Aalst. Ter gele genheid van de Prinsendag werd in de Trouwzaal van het Aalsterse Stadhuis door de Prinsencaemere van Aalst, de oudste van het land, een 21-jarig bestaan gevierd. Tevens werd stichter-deken Simon D'Hondt gehuldigd. Prins Pascal geëerd en werd het verleden, heden en toekomst van de caemere, toegelicht door sekretaris Johny Cooman. Op de viering van het 21ste jaar van de Aalsterse Prinsencaemere waren naast Burgemeester A. De Maght ook nog delegaties van andere prin senverenigingen hun opwachting komen maken. Zo werden Hamse Wuitens, FEN en de Lobbers van Moorsel met een herinneringsplak- ket karnaval Aalst '92 bedacht. 'Het feest van onze Vastenovend is gepasseerd. De prachtige pop is verbrand, vergaan in stof en as, zoals zovele andere dingen die sa men met de pop in rook zijn opge gaan. Alleen wij als onverzadigbare, nooit aflatende karnavalvedetten hebben nog niet de tijd gevonden er de brui aan te geven. Integendeel, kijk maar eens rond hoe wij hier allemaal staan te blinken. U zou natuurlijk voor veel minder uw be ste pak aantrekken, maar meerder jarig worden is niet de eerste de beste gelegenheid' verklaarde se- Aalst. Voorzitter Simon D 'Hondt werd gehuldigd doorzijn prinsencaemere (a) kretaris van de Caemere Johny Cooman in de openingsrede. 'Er is veel over ons gesproken en geschreven' ging Johny verder, 'maar nu zijn wij volwassen gewor den. Wij zijn niet met ons 21 jaar meerderjarig geworden. Toen wij 18 waren was er die meerderjarig heid nog niet' De Prinsencaemere. 21 jaar gele den door Simon D'Hondt opgericht werd als zeer belangrijk omschre ven voor de jaarlijks aftredende karnavalprinsen. Na de euforie van de kamavalhoogdagen en de on middellijk daarop volgende maan den, val je als het ware in een zwart gat, je sterft zelfs een beetje. En hier komt dan voor het eerst naar voor wat 21 jaar geleden door Simon is gekreeërd. De Prinsencaemere staat klaar om: een touw te gooien in die diepe zwarte put om de ex- prins er uit te hijsen', omschreef Johny Cooman. Michelleken, prins karnaval 1991 verscheen niet op het appèl om in de Prinsencaemere opgenomen te worden. Hij treedt volgende zater dag toe tot de konkurrerende Prin sengarde. Johny zei verder 'dat het geen must is dat een uittredende prins deel uitmaakt van de Prinsen caemere en dat Michelleken wel iets zal doen aan de tekortkomin gen van feestkomitee en stadsbe stuur als hij verkozen is tot 'Sche pen van Karnaval'. Vervolg op blz. 4 iaki. Een klein deel van de schoolgaande jeugd van het Sint-Jozefscollege (a) Zilveren jeugd Wic «vitaliteit» zegt, kan denken aan de geluksdrang van kinderen. Wat die hang naar een intens leven allemaal niet mogelijk gemaakt heeft... Daarom zijn het de kinderen zelf die steeds weer een school stichten en bestendigen. De inspanningen van hun opvoeders en ouders vormen een echo, een antwoord op de vraag naar levensgeluk die ook ons jeugdig houdt. Is vijfentwintig jaar een lange tijd In Gods ogen zeker niet. Een volle tijd is het zeker voor ons, mensen. Een tijd om eens achterom te zien. Hebben wij deze tijd voldoende verzilverd Niet in baatzuchtigheid maar in het zwoegen met onze talenten, in edelmoedige inzet en volhardende toewij ding. Het korte verhaal hieronder, een, hopen wij, eerlijk relaas, wil helpen op die vraag te antwoorden. re kloosterschool, in de bloeiende boomgaard. Van het begin af was dit het waarmerkte gast bij Franciscus. Enkel de heer Beckers behoort nog tot de op dit ogenblik Het prille begin In het huis en in het hart van de Kapucijnen kreeg de school haar plek. Na het geduldig voorberei- dingswerk van Pater R. Jansen, de toenmalige rektor van het college, na vele steeds bereidwillige toezeg gingen en regelingen, kon hij aan de diocesane inspekteur meedelen (dd. 20 juli 1966): «...dat met in gangvan 1 september 1966 onze La gere School gesplitst wordt in twee evenwaardige afdelingenPont straat 13,11 klassen met A. Talloen als direkteur zonder klas; en Kapu cijnenlaan 95, 7 klassen met J. Van der Biest als direkteur met klas. De vrijgekomen klaslokalen in Kapu cijnenlaan 95 werden gehuurd ten gerieve van leerlingen die daar het dichtst bijwonen. In Pontstraat 13 moeten immers meer lokalen ter beschikking gesteld worden van het Middelbaar Onderwijs». Met zeven klassen begon het in de vrijgekomen lokalen van de vroege- in de school werkzame grondleg gers. Ook de heer Van Keer be hoorde hiertoe, maar is tot onze grote spijt op 19 februari 1992 over leden. Gestage groei Opvallend het expansieritme van de vijf beginjaren van 203 leerlingen in september 1966 tot 301 in sep tember 1971. Deze nuchtere, kwan titatieve mededeling licht even de sluier over de inzet van de pioniers. In 1970 wordt J. Van der Biest di rekteur zonder klas. In zijn persoon eren wij met erkentelijkheid alle ge ziene en ongeziene inspanningen van zovelen. Hij overleed op 14 au gustus 1990. 'Komen en gaan'dat is niet enkel waar voor zovele leerlingen die in tussen tot de volwassenenwereld behoren. Vervolg op blz. 4 Aalst. Burgemeester De Maght wordt door de prinsencaemere beschouwd als 'hun moe'. Ze deden haar een 'stikmachiencadeau dat ze moest laten zien (a) 0p zaterdag 14 maart viert de Aalsterse Jiu-Jitsu Club Yukio Tani zijn vijfjarig bestaan met een lustrumbal in de Sint-Annazaal, Roklijf te Aalst. Wie echter wil kennismaken met het jiu-jitsu kan steeds en vrijblijvend terecht op één van de trainingen in de sporthal van de Scholen Gemeen schapsonderwijs, Cesar Haeltermanstraat 71 (zijstraat Boudewijnlaan) te Aalst. Jiu-jitsu is een Japanse krijgskunst en betekent letterlijk vertaald "zachte kunst". Kracht is hier minder belangrijk en door zijn grote verscheiden heid aan technieken leent deze verdedigingssport er zich uitstekend toe om te worden beoefend door het grote publiek. Zowel vrouwen als mannen (ook tuur, ingedeeld in 2 groepen junio- wanneer deze minder jong of lenig res (7-11 jaar), 1 groep juniores zijn) kunnen zich gebruikmakend (12-14 jaar) en 1 groep seniores van worpen, klemmen of gewrich- 14 jaar) was. 'I?6- schoPtechni,!ken of Momenteel telt de vereniging onge- oor druk ut, te oefenen op zenuw- veer ,2Q ac(ieve waBtvoor een tnopen, met jiu-jitsu leren verdedi gen tegen allerhande aanvallen, te gen één of meerdere aanvallers al dan niet gewapend. Yukio Tani Aalst Jiu-jitsu club Yukio Tani Aalst jiu-jitsu club uitzonderlijk veel is. Dit ledenaantal kwam er echter niet vanzelf. Geen inspanning was voor de club te veel. Zo kregen in de voorbije vijf jaar reeds meer dan 2.500 leerlingen van de Aalsterse startte haar aktiviteiten op 6 maart schoolgemeenschap de kans via ini- 1987 met een handvol leerlingen, tiatielessen kennis te nemen met Twee maand later werd reeds be- jiu-jitsu. gonnen met jeugdwerking. Het le- Hoofdlesgever van de club is sensei denaantal bleef gestadig groeien, Leslie Ottoey, zwarte gordel 4e zodat er na 2 jaar een vaste struk- Dan. Hij is tevens instrukteur van de Belgische overkoepelende Jiu- Jitsu Federatie en lid van de Gra- denkommissie. Deze kommissie staat in voor het geven van lessen op Nationale- en Internationale sta ges, neemt examens af voor zwarte gordels en stelt deze programma's samen. Voor de lessen van juniores van Yukio Tani wordt hij bijgestaan door zijn meest gevorderde leerlin gen Tom De Jaeger - zwarte gor del, le Dan en Steven Van Hauwcr- meiren en Cathy Buys, beiden brui ne gordel. Ottoey is zelf ook nog leerling bij meester Lo Gioco (7e Dan) en Technisch Direkteur bij bovengenoemde federatie. Behalve de wekelijkse trainingen organiseert Yukio Tani Aalst ook tal van andere jiu-jitsu aktiviteiten zoals demonstraties en initiatieles- sen. De meest in het oog springende is zeker de Nationale stage- en spel- namiddag voor kinderen, welke op 30 mei e.k. voor de vierde opeen volgende keer zal plaatsvinden. Ook wordt er heel wat aandacht besteed aan nevenaktiviteiten zoals deelname aan het recreatie volley- baltornooi, Superstar op Wielen en de organisatie van het St.-Maarten- feest voor de juniores, het clubfeest, de clubuitstap, enz... stuk voor stuk aktiviteiten die er voor zorgen dat de goede clubsfeer die er heerst, optimaal blijft. Om dit alles degelijk te kunnen voorbereiden en te verwerken, be schikt de club over een dynamisch bestuur samengesteld uit zowel les gevers, aktieve leden als ouders van de jeugdleden. De bestuursleden zijn Arijs Rudy - Bruyland Jean- Pierre - Buys Cathy - De Jaeger Tom - De Ridder Els - D'Haene Jean-Paul - Ottoey Leslie - Tas Dirk - Van Hauwermeiren Steven - Van Laethem Gert en Vrebosch Nadia. De werking van de club bleef ook niet onopgemerkt bij de Aalsterse Sportraad. Zo behaalde Yukio Tani op de verkiezingen van de Sportlau- reaten, als club al 2 maal een tweede plaats en werd 1 maal laureaat (1990). Individueel behaalde Tom De Jaeger vorig jaar de tweede plaats en Leslie Ottoey werd reeds laureaat in 1989. De doelstellingen van de club zijn nog steeds dezelfde als bij de op richting de bekendmaking van het jiu-jitsu bevorderen en verspreiden en de leden een sportieve én nuttige vrijetijdsbesteding bezorgen. Dit al les gebeurt in een vriendschappe- lijkere sfeer en de lessen worden aangepast aan ieders mogelijkhe den. Wie echter wil kennismaken met het jiu-jitsu kan steeds en vrijblij vend terecht op één van de trainin gen in de sporthal van de Rijksscho len, Cesar Haeltermanstraat 71 (zij straat Boudewijnlaan) te Aalst. - juniores (7-11 j.)vrijdag 18-19u. (beginnelingen) en vrijdag 19-20u. (gevorderden). - juniores (12-14j.)dinsdag 19- 20u. - seniores(+ 14j.)dinsdag en vrij dag van 20 tot 21.30u. Inlichtingen kunnen ook telefo nisch ingewonnen worden bij Ot toey Leslie op het nummer 053/ 83.40.69. P.H.

De Voorpost | 1992 | | pagina 1