KWB wipt naar de leiding E f De Ras Aalst zet koplopers een hak 1 Nog één puntje voor Patro J De Schreef laat Berkven kansloos KVKT-uitslagen FrJ I J 22 - 13.3.1992 - De Voorpost KVKT-TAFELTENNIS In de KVKT Eerste Afdeling haalde BAC A gemakkelijk de volle buit binnen thuis tegen Madeion dat gehandicapt achter de tafels verscheen. Geen wonder dat er dan een grote 8-2 overwinning op het bord kwam voor BAC A. Wastiels en De Hertogh wonnen elk een wedstrijd en voor de rest was het al BAC A wat de klok sloeg. In Tweede Afdeling ook probleemloos voor Dynamica A bij Ons Huis A. Eerst- genoemden haalden met 8-2 hun slag thuis. Geert Gerlo en Chris Oosterlinck haalden met drie overwinningen de grootste buit binnen. Datzelfde Ons Huis werd geklopt door zijn onmiddellijke te genstrever voor de degradatie, Okapi A. Hubert Van Langenhove boekte voor Ons Huis de meeste overwinningen, maar veel hulp van zijn ploegmaten kreeg hij niet. Langs de andere kant waren Luc Daneels en Luc De Rechter de besten bij Okapi met elk twee overwinningen. Het is een gelijke stand gebleven tot 3-3, dan kon Okapi naar een 4-6 overwinning gaan. Voor beide ploegen is deze wed strijd van veel betekenis. Ons Huis A zal nu stilaan wel zekerheid hebben dat het als laatste zal eindigen. De kloof tussen Ons Huis A en de voorlaatste wordt stil aan te groot om nog hoop te hebben. Voor Okapi A waren het gouden punten. De hoop dat het zich kan redden is groter geworden. In Derde Afdeling werd met grote belang stelling uitgekeken naar de topper Sint- Pauwels A en KWB A. De beide leiders tegen elkaar. Het is een zeer spannend duel geworden, 3-3. En na de dubbels had KWB al een 4-5 vastgelegd. Het dubbel was goed voor een punt en het waren opnieuw de KWB-ers die het haal den met duidelijke 2-0 cijfers. Meteen pakte KWB de volle buit. Bij Sint-Pauwels was Reggy De Neve de grote figuur met drie overwinningen. Bij de winnaars no teren we twee overwinningen van Benny en Stefan Van Bogaert. Deze uitslag had voor beide ploegen een grote betekenis. Meteen werd leider Sint-Pauwels, al een Minivoetbal jaar lang aan de leiding, weggedrumd door KWB A dat nu aan de titel begint te denken. Sint-Pauwels komt nu op de tweede plaats maar daar moeten ze de aanwezigheid dulden van Patro E. De strijd is hier in deze afdeling zeker nog niet gestreden. Triumf A liet een puntje vallen in eigen lokaal tegen het minder geklasseerde Sterke Stut. Aanvankelijk een 3-3 score en dan plots gingen de lokalen naar 5-3. Toen echter slaagden ze er niet meer in een zesde zege vast te leggen. Jammer want daarmee moesten ze een puntje prijsgeven. Bij Triumf A springen twee spelers naar voren met twee overwinnin gen, Kristof Neyt en Kurt Vander Vreken. Alleen tegen Kristof De Cuyper haalden ze het niet. Kristof was hier de groot meester met drie afgetekende overwin ningen. Ook al een 5-5 van Ons Huis B tegen Teneramonda 1Voor eerstgenoemde is het het tweede puntje dat ze mogen laten optekenen dit seizoen. Teneramonda A had een steengoede Detlef Steiger in huis die iedereen versloeg zonder één setje te verliezen. Frangois De Proft kreeg twee kruisjes achter zijn naam. Maar op ande re hulp moest Teneramonda A niet reke nen. In Vierde Afdeling A valt direkt de grote overwinning op van Victory tegen Made- Ion D, de hekkesluiter in deze reeks. André De Kimpe en Paul De Schepper deden het nog eens zoals in hun beste dagen en wonnen alles. Bij Madeion D was het Serge Marist die de eer redde. Datzelfde Madeion C werd in eigen huis nog eens bedacht met een 3-7 nederlaag van Eendracht D. De verrichting van Yves Vlaminck valt dadelijk in het oog. Hij won alles, ook al gebeurde dat driemaal met een 2-1 score. Maar zijn ploegmaten konden niets laten optekenen. Voor Een dracht D werd het dan ook een 3-7 overwinning. In Vierde Afdeling B was het een boeien de wedstrijd tussen Ons Huis C en BZP. Aanvankelijk was het de thuisploeg die de leiding nam met zelfs grote 4-1 cijfers. Een vlotte zege lag dan ook in het ver schiet. Maar zo ver is het niet gekomen. BZP veranderde dan het geweer van schouder en kwam stilaan maar zeker terug. Toch slaagden ze er niet in nog een puntje te halen. Ze sneuvelden op de meet 6-4. Bart Neyrinck was bij de loka len de sterke man. Drie overwinningen, en dat kan tellen. In de C-reeks kreeg hekkesluiter Sint-Ni- klaas A weer de volle lading, 3-7 van Okapi B. Aanvankelijk scheen dit niet zo'n grote vormen aan te nemen, 2-3. Maar daarna moest de lokale ploeg afhaken en de kloof tussen beide ploegen werd dan ook stilaan groter. Frangois Present en Sylvain Van den Bossche lukten bij Okapi drie overwinningen. Bij de thuisploeg won iedereen één keer Er was meer tegenstand dan Verwacht van Stekene C op KWB C. In de start van de ontmoeting scheen KWB B naar een geweldige zege te gaan, 5-2. Maar dan sputterde de motor en dat bood aan de bezoekers de gelegenheid om dichterbij te komen. Maar toch hield KWB kracht genoeg over om een kleine 6-4 overwin ning te laten vastleggen. Frans De Clercq met zijn drie overwinningen was de grote lokale figuur. Wilfried Verschoren won twee keer en nog een overwinning bij van Geert Huyghe en meteen kon KWB jui chen. Datzelfde KWB B kreeg ook leider Juvenes C op bezoek. Maar hier konden de lokalen weinig of niets inbrengen. Juvenes C met een steengoede Jan Van Acker was echt té sterk. Bij KWB was alleen Frans De Clercq aan het kanon, hij schoot tweemaal raak. De thuiswedstrijd van Pardaf D tegen Sint-Pauwels leverde hen geen punten op. De bezoekers waren echt te sterk, vooral Mare Franckaert en Erik De Calu- wé wonnen alles en daarmee was het lot van Pardaf D meteen bezegeld. Einduit slag 2-8. Pardaf C kreeg thuis Juvenes E te be kampen. In het begin noteerden we een 3-3 score. Maar in de drie volgende wedstrijden klikte het altijd voor Pardaf C dat hiermee voldoende overwinningen had kunnen vastleggen om te zegevie ren, 6-4. Opvallend was dat bij de Par- daf-formatie iedereen twee keer won. Hiermee hebben ze elkaar niets te verwij ten. KWB C kreeg in Vijfde Afdeling B een zware pandoering op Sint-Pauwels C met maar eventjes 9-1 cijfers. René Van Bogaert kon de eer redden met een over winning op M. Franckaert. Meer stak er voor de KWB-formatie niet in. In de Damesreeks blijft Stekene A het hoge woord voeren. Deze week hadden ze het gemakkelijk. Tegen hun eigen B- ploeg lukten ze een 8-2 overwinning. M.M. Temmerman en Kim De Smet zijn in de A-formatie hun beste troeven en deze toonden ze opnieuw ijzersterk. KWB lukte in het derby tegen Pardag een grote 7-3 overwinning. Na een 2-2 score liep KWB er als een hazewind vandoor naar een 7-3 overwinning. Machteld Vander Reysen was de grote dame bij Pardaf. Ze won alles met klank zonder één setje verlies. De KWB-dames won nen voor de rest elk twee keerNancy Laureys, Evi Vermeulen en Cl. Van Hoy- weghen. Ondanks hun numerieke min derheid heeft KWB tegen Sterke Stut het nog behoorlijk gedaan met een 4-6 ne derlaag. Edi Vermeulen won twee keer, Van Hoyweghen won een keer en daarbij haalden ze nog het dubbel binnen. Met 4-6 verliezen is zeker een goed resultaat voor KWB. Juvenes, als tweede geplaatste, slaagde er in een grote 8-2 score vast te leggen bij het bezoek van Pardaf A. Trouwens, samen met Stekene beheerst Juvenes de top van de damesreeks. Gerda Steeman won opnieuw alles en met twee overwin ningen volgden Anja Schepens en Sabri- na Buerms. (h.v.c.) Dames Pardaf A - Sterke Stut 5-5 Pardaf B - Patro 3-7 1'Afdeling Patro B - Stekene A 4-6 Wetteren A - Vlierkouter 10-0 Madeion A - Patro C 4-6 Juvenes A - Patfo A 4-6 BAC A - Eendracht A 7-3 2' Afdeling Patro A - Ons Huis A 8-2 Madeion B - Okapi A 8-2 Juvenes B - Dynamica A 4-6 Pardaf A - Eendracht B 1-9 3' Afdeling Sterke Stut B - Ons Huis B 4-6 St.-Pauw. A - Teneram. A 8-2 Triumf A - Patro G 3-7 Pardaf B - KWB A 1-9 4* Afdeling A Juvenes D - Patro G 4-6 Eendr. D - Victory 5-5 Patro F - Triumf B 8-2 Eendr. C - Madeion B 10-0 40 Afdeling B Triumf C - Ons Huis C 4-6 Wetteren B - Lede B 7-3 Erpe A - BZP 10-0 St. Stut C - Triumf D 10-0 Teneram. B - Herl. B 7-3 4' Afdeling C KWB B - Juvenes E Troelant A - Pardaf C Okapi B - Pardaf D St.-Pauw. B - Stekene C St.-Niklase A - Juven. C 5' Afdeling A Eendr. F - Opwijk B Patro H - Opwijk A Teneram. D - Erpe C Erpe B - Eendr. E Patro I - Palet 5' Afdeling B KWB C - Okapi D St.-Pauw. C - Dynamica C Triumf E - St.-Nikl. C Troelant B - Dynam. B Jeugd 1* Afdeling Vlierkouter A - Stekene C Stekene A - Pardaf A Stekene B - Madeion 2' Afdeling KWB B - Stekene F Vlierkouter C - Pardaf B Vlierkouter D - Stekene H Stekene D - Eendr. A 2' Afdeling B St. Stut A - Stekene E St. Stut B - Erpe A Stekene G - Erpe B 7- 3 3- 7 7- 3 8- 2 0 f) Joh Z.- 0 een Hij' 1- 9 VOO 6- 4 wa e 0-10 de 9- 1 Edv 8- 2, van we krrv 8- 2 Gu] 10- 0 de 3- 7 troi 4- 6 191 Pie zijn 8- 2 zijr 10- 0 mi: 10- 0 pei we 10- 0 Le 1- 9 na; 3- 7 Ven 0-10 V. 6- 4 3- 7 4- 6 KBTTB-TAFELTENNIS In de NOMB-kompetitie heeft De Ras voor de stunt van de twintigste speeldag gezorgd want in sporthal Ten Rozen klopte men de leiders in eerste nationale Lendelede. Het begon goed voor de Aal- stenaars want de tweede periode werd afgesloten met een 4-0 voorsprong en dit dankzij treffers van Podevijn, Goetvinck, Claus en Cnudde. De Westvlamingen riposteerden echter gevat via Hugeleer en Mondy (ieder 2 treffers) zodat men alle hens aan dek moest roepen en Claus in extremis voor 5-4 winstcijfers teken de. De witgroenen blijven zo in koers voor de vierde playoffplaats want met 25 punten staat men afgescheiden op de vierde rang en dit met drie punten voor sprong op Los Amigos en Huize Goos- sens. Eerstgenoemden liepen op een gasbek van formaat in Sint-Gillis dat in de derde periode een 3-2 voorsprong zag veran deren in een 3-5 achterstand en dit was het werk van Peter Haeck die alle doel- punteiryoor de bezoekers voor zijn reke ning nam. Van Dorselaer (2), De Wilde (3) en Thielens (3) vonden echter hun tweede adem terug en dit resulteerde toch in een 8-5 zege. Deze uitslag werd met vreugde begroet bij Huize Goossens dat de moeilijke ver plaatsing bij BC Dikkelvenne met 6-7 tot een goed einde bracht zodat men ook in Appels nog van de eindronde mag dro men want met nog vijf matchen tegoed blijft alles er mogelijk. In tweede nationale komt Mini Atom sterk voor de dag en dat ondervond het tweede gerangschikte TO Harelbeke nu aan de lijve. In de derde periode kon men im mers de 1-3 voorsprong tot 2-7 uitbou wen en Houtman (3), Vanburm (2) en Wijnant (4) werden nadien niet meer bedreigd Deze 4-9 uitzege biedt ook perspektieven voor de tweede promotie plaats, al is er nog wel een kloof van 5 punten. Onmondig Overmere In de BMF-kompetitie was er voor de streekteams in eerste nationale niet veel te rapen. Zo startte Gregoire Overmere erg voorzichtig bij leider Saint Nicolas dat via de onhoudbare Farruggia (zeven tref fers) direkt een kloof sloeg. Halverwege was het al 10-2 en hoe de groenwitten zich ook inspanden aanvallend kwam men te weinig aan bod om de kloof te verkleinen. Dominic Vanden Bossche (2), Frank Verstuyft (1), Andy Baeyens (1) en Guy Van Hove (2) verloren uitein delijk met 19-6 en dit belooft weinig goeds voor de thuismatch tegen het be- tonteam van MF Flémalle. ZVK Boel geraakte meteen in de proble men tegen dit Luikse team dat via Mortel- laro (3) halverwege een 0-4 voorsprong had opgebouwd en nadien de poorten hermetisch afsloot. In de vierde act kon den Patrick Dierick en Geert Munghen nog tot 2-4 milderen maar een zege zat er toen duidelijk al niet meer in. PB Aalst wisselt in tweede nationale A BMF goede met kwade momenten af en Squash Zaalvoetbal. Blauwe Duivels uit Lede (foto dida) nu dacht men hen op goede weg daar het einde van de derde periode bij een 6-6 stand gefloten werd. Nadien kon Kwe- nenbos via het duo De Meyere (3) en Lagaert (2) nog driemaal scoren en dit Bij de vrouwen moeten de Golden Girls nog duidelijk wat aan hun aanvalspatro- nen sleutelen want tegen Fortuna kwam enkel Sabrina Janssens in de openings- act tot scoren. Van 1-1 evolueerde de was er teveel aan voor Frank Duwez (1stand tot 1 -10 zodat de bezoeksters met Patrick Vijvermans, Guy Picqueur (1), Dekeerle (2), Vermeulen (2), Laplace (3) Dirk Martens (2), Eddy Belis (1en Augu- stin Van Mechelen (2) die een 7-9 neder laag in de koop moesten nemen. en Techel (3) aan het kanon meteen hun titelaspiraties kracht hebben bijgezet Dirk Daelemans In de KBTTB 3' Nationale pakte hekke sluiter Patro A onverwachts een tweede puntje mee thuis tegen het als tweede geklasseerde Berlaar A. Hebben de gast en de wedstrijd té licht opgevat of wat ook Op zeker moment was de Hamse ploeg op weg naar een afgetekende over winning, 6-2. Maar toen tapte Beriaar uit een ander vaatje en de lokale voorsprong verdween als sneeuw voor de zon. Uit eindelijk waren ze toch nog tevreden één puntje uit de wedstrijd te slepen, 8-8 Frans Messagie en Guido De Block won nen elk drie maal, Mare De Keyser en Johan Van Hecke scoorden elk éénmaal. In 1e Provinciale was Patro B zowat weg gezakt, maar deze week leverden ze een goede prestatie af en klopten het beter geklasseerde Galmaarden met overtuig ende 10-6 cijfers. Hiermee konden ze hun klassering wat verbeteren. Maar in deze reeks gaat vooral de aan dacht naar Patro C dat wil ontsnappen aan de degradatie. Het was voor de ken ners op voorhand geweten dat Sint-Ni- klase B in deze reeks als laatste zou eindigen. Maar dat voor de tweede daler het een duel zou worden tot op de meet tussen Patro C en Melsele C. En zo komt het ook uit. Beide formaties staan op één puntje van elkaar. Het blijft een harde kamp. Patro C speelde tegen Melsele B en daar hadden de Hammenaars geen kans tegen. Marc Stallaert en Mike D'Hollander wonnen éénmaal, Bart Van Cauwenberghe scoorde tweemaal. Al leen Jo De Smet faalde. Deze week zorgde Patro C echter voor dé grote verrassing. Thuis tegen Knal Dein- ze, een formatie die zowat halfweg de rangschikking zit, scoorde het onver wacht twee punten van de hoop. Met de kleinst mogelijke cijfers haalden ze het met 9-7. Spannend is het er zeker az toegegaan, 5-5 en 8-6 waren de tusser- standen. Mare Stallaert met vier overwin ningen geeft de doorslag. Mite D'Hollander en Mario De Smet haalder het tweemaal en Bart Van Cauwenbergte won één keer. Daarmee is natuurlijk* strijd nog niet gestreden. Er wadta I Patro C nog moeilijke wedstrijden. 1 In 3' Provinciale D is Patro D ongetwijfell de ploeg van het moment. Na een aarzt-, lend begin doen ze het -zeer sterk dt laatste tijd. Thuis tegen Herleving A Denj dermonde haalden ze weer zwaar ul Een 10-6 overwinning. Drie spelen scoorden driemaalWalter De Rijcke Thomas Behiels en Nico Schelfhout. Ai leen kapitein Frangois Van Dender luktt maar één overwinning. Tegen MadelonA Buggenhout, een formatie die even hoog als Patro staat geklasseerd, haalden zt het weer met afgetekende 10-6 cijfers Drie overwinningen konden worden op getekend door Gerd Van Kersavond er Davy Van Cauteren. Frangois Van Dende en Thomas Behiels wonnen elk twee maal. Meteen schuift de Hamse formate weer een plaatsje naar voren. In 4" Provinciale De vecht Patro E neg altijd voor de titel. Samen met Stekene* staan ze op de eerste plaats. Deze wee- hadden ze een gemakkelijke opgave Kaprijke B en zonder veel moeite haalde Hamme de zege binnen, 13-3. Eric Ver- donck en Stefan Goossens wonnen al les. Marcel De Grave won driemaal, iets minder deed het Patrick De Clercq twee overwinningen. De ontknoping komt we- licht op de laatste speeldag van het sei zoen als Patro E en Stekene A tegenover elkaar staan. In tweede nationale zette De Schreef een belangrijke stap naar het behoud want aan de Sint-Jozefstraat bleef men baas over onmiddellijke konkurrent Berkeven dat in Aalst zijn laatste troeven kwam uitspelen. Het begon nochtans moei zaam want Jan De Vriendt, pas hersteld van een aanslepend schouderletsel, moest alles geven om de Geelse co- ming-man Dirk Van Loock achter zich te houden. Deze niet-geklasseerde jongere geraakte zelfs 1 -2 voor maar dan geraak te de 'dieselende' De Vriendt toch in het juiste ritme en heftig aangemoedigd maakte hij met 3-2 uit. Jean-Pierre Ver- meiren, reeds weken in goede doen had geen moeite om Boonen met 3-0 achter zich te houden maar toen kwam de anti climax daar Barra, die volgende woens dag niet kansloos is in het Belgisch Uni versitair Kampioenschap zich met 0-3 in de luren liet leggen door de 18-jarige Aerts. Hans Walgraeve bracht echter weer rust in de Aalsterse gelederen al verloor hij tegen Engelen de eerste set met 0-9. De 37-jarige gentleman die momenteel als I kinesist furore maakt bij de Gentse Uni versitaire voetbalteams, herpakte zich rustig en bracht met drie games tereke de tussenstand op 3-1. De strijd tussen de onderscheidene kopmannen was van een superspannend allooi want Chris Van Wesemael kon met snel voetenwerk de lokale trainer Douglas Foulkes tot een vijfsetter verplichten. Hier was het kantje boordje maar toch kreeg de sympathieke Engelsman met 9-7 de bovenhand en mocht een verlaat karnavalsfeestje inge zet worden. Cibo-meisjes verder los In de Coastalreeks werd het een goede dag voor Cibo want D'Haemers.JDe Witte en Van De Voorde gingen met 0-3 zege vieren bij de gevaarlijke outsider uit Roe- selare. Men loopt zo één punt verder uit op onmiddellijke achtervolger Ucon dat bij Ben Sport Brugge een kostelijke partij verloren zag gaan en slechts met 1-2 overeind bleef. Met De Dam gaat het in promotie D niet voor de wind want men verloor nu bij aartsrivaal Bateas met roemloze 5-0 cijfers zodat p.r.-verant- woordelijke Hans Vinck het ook nu weer niet opportuun vond om de beloofde in formatie door te faksen. Vanaf deze maand krijgt De Dam nu ook konkurrentie van een gloednieuw squashcomplex aan de Meerdam te Dendermonde doch hier over komen we binnenkort nog uitge breid terug. Tragel verliest derby In Coastal 1 won Snauwaert met 5-0 cijfers van De Kaai Kortrijk en Braeke- veld, gesterkt door de karnavalviering, bleef met 2-3 overeind bij Sportjoy Eeklo, dat de puntjes in Coastal 2 nog gerust kan gebruiken. In deze reeks ging Tragel zwaar de boot in bij de Oliverboys die vooral sterk uitpakten via Daelman (3-0 tegen Freddy April) en Van Craeyevelt (3-0 tegen Danny Coens). Sammy Baton (tegen Robert De Coninck) moesten met 3-1 het onderspit delven en dat voorspelt weinig goeds voor de thuiswedstrijd van nu zondag 15 maart te 16 uur tegen middenmotor Oasis Aalter. Dirk Daelemans Squash. In tweede nationale won De Schreef met 4-1 t zodat de redding nu wel een feit is (foto dida)

De Voorpost | 1992 | | pagina 20