0 ■H Ifffa De Voorpost E mm KwWw n De Eendrachter GODWIN OKPARA "12 De Eendracbter -3 INTERVIEW TORENHOF PAVILJOEN WELKOM KSC LOKEREN opfetOp! VImuylaert IN MEMORIAM OMER GEUBELS GUSTAAF POTOMS van 24 april tot 31 mei EEN WEEKBLAD VOOR NIEUWSGIERIGE EN SPORTIEVE MENSEN Elke vrijdagmorgen te koop bij uw dagbladhandelaar 0MI Eendracht Aalst, stilaan bezig een repu tatie aan het opbouwen bij de aanwer ving van Afrikaanse spelers die veronder steld worden niet van enige klasse ge speend te zijn, om Chunga, Kanu en an dere Mandiangu's niet expliciet met naam te noemen, zag ook dit seizoen brood in deze politiek en ging verder op de ingeslagen weg door het aantrekken van de polyvalente verdediger Godwin Okpara - 20/9/72 - een zoveelste pitto reske figuur uit het zwarte kontinent dat Afrika heet. Een jonge Afrikaan op zoek naar voet- balgeluk en toch al voetbalbelg Klinkt misschien ietwat tegenstrijdig, maar strookt toch met de waarheid ver mits ik nog geen zestien was en toch al voorkwam op de lijsten van de Belgische voetbalbond. Een manager introduceer de mij bij het Europese voetbal, toen hij mij als jonge knaap weghaalde bij mijn Nigeriaans team Obanta United. Beer schot werd mijn nieuwe broodheer voor de eerstvolgende drie seizoenen. Zo luidde mijn kontrakt oorspronkelijk, maar dit is intussen achterhaald door de feiten toen Eendracht Aalst zich aankondigde als geïnteresseerde partij. En om terug te keren op uw vraag iedereen, jonger dan zestien - ongeacht de nationaliteit - die zich laat aansluiten bij de Belgische voet balbond, heeft sowieso het statuut van dracht Aalst getransfereerd te wor- voetbalbelg. Wat moeten we ons voorstellen bij de bekendheid van een buitenlander als profaan de slag vóór zijn zestiende In Afrika levert iedereen een gevecht te- cfen Ik was maar al te blij dat ik mijn kontrakt bij Beerschot niet hoefde uit te dienen. De metropool lag me nieten de grootstad die Antwerpen vandaag de dag meer dan ooit is, zag ik zeker voor de volle drie gen de armoede in een desperate poging seizoenen niet zitten. Een pak van mijn om ergens beter te worden. Iemand met hart toen Eendracht Aalst mij kwam pol voetbaltalent zoekt roem en de daaraan sen voor een overgang naar de kersverse verbonden financiële beterschap nogal eersteklasser. Ondanks de tegenvallen- gemakkelijk in het verre Europa, het lok- (je sportieve resultaten heb ik het hier middel bij uitstek voor materiële welvaart, heus naar mijn zin. Ik funktioneer beter in Als knaap van vijftien bracht ik het er een eerder kleine stad die een zekere helemaal niet slecht vanaf en was een gezelligheid uitstraalt, vaste waarde voor mijn team, Obanta United, een bekende ploeg in de eerste Een gelukkig man en geruchten in de divisie van Nigeria. We slaagden er nooit pers dat Okpara op het einde van het in om kampioen te spelen maar kenden seizoen Eendracht verlaat wel één keer sukses bij de bekerfinale van mijn land. Met de nationale beloften- Ik heb bij Aalst een kontrakt van één jaar ploeg behaalden we puike resultaten in en bij degradatie van de club naar twee de Afrikaanse Cup en dat is het zowat, de klasse zal uiteraard tussen de clubdiri- verder reikt mijn bekendheid niet, of had den jullie écht meer verwacht De oversteek naar Europa, tot nu toe een bevredigende ervaring Je moet het in een globale context bekij- er_ regelmatig op vriendenbezoek naar i RESTAURANT BUSINESS-CLUB E. AALST Uitb. Roberecht J. Jan Jeliestraat 38 9300 AALST 053/21.10.52 Woensdag gesloten. Banketten tot 75 personen Zakendiners Fijne keuken met menu's volgens d marktaanvoer Traiteurdienst genten en mijn manager moeten over legd worden wat mijn voetbaltoekomst voor mij in petto heeft. Als de ambitie aanwezig is om snel terug te keren naar eerste divisie en de spelersgroep finan- J» muoi net in een y.uucue wjiucai uca.,- cieel gehonoreerd wordt op niveau eer- - f ken en niet uit het oog verliezen dat je als ste klasse zie ik een verlenging van mijn Brussel of EektaVoode rest leideni wy youngster in het buitenland niet alleen kontrakt wel zitten. Zoniet verheel ik het een ru.s.tl9 leventje en trachten zo weinig van de ene dag op de andere full-time n'e* bat ik liefst in eerste afdeling wil blij- prof wordt, je laat eveneens alles achter ven, maar dat zal dan niet het geval zijn bij je, familie, vrienden en kennissen met Beerschot. Als toekomstige tweedeklas- evenveel kansdatjewegdeemstertbijde ser laten ze mij kompleet onverschillig reserven als dat men slaagt en dit alle- want hun financiële perikelen behoren maal voor de lieve centjes. Men wordt in zeker nog niet tot het verleden en het een andere leefwereld verplaatst op een klinkt misschien hard, maar armoezaaier moment dat men een gezinssituatie als blijf je best in eigen land. mogelijk te zondigen tegen de leefomstandigheden. Lezen, televisie kij ken en shoppen vormen vaste ingrediën ten op het menu. En nu moeten jullie mij excuseren want de coach venvacht mij op de training. BI] het verlaten van het Pierre CornelIs- stadlon denken wij nog even aan die loelweteld uitsluitend gevuld heid het meest nodig heeft. Bij Beerschot kwam ik enkele keren aan de bak als lid van de fanionploeg, maar werd ik uitein delijk meest bij de reserven opgesteld en weet dus niet met zekerheid of ik voor de club de gevraagde versterking bleek. Om zonder die wetenschap naar Een met voetbal De eenzaamheid tast je het meest aan. De dagen rond maken met trainen, daar slaagt niemand in. De komst van mijn vrouw was heilzaam. We trachten als koppel onze sociale kontakten met de landgenoten te onderhouden en trekken de man met de rode pet van Bobbe- jaanland, zorgvuldig zijn flets stallend onder de trap naar het business-res taurant en kunnen voorwaar een mee warige glimlach amper onderdrukken. A. De Mey J.-P. Van Hauwe Café Verzorgde bediening Grote Markt 5 9300 AALST «053/21.17.94 Lokeren haalde pas in 1974 als fusie- vanger van Bart De Roover, Veyt als club voor het eerst de hoogste klas- werker in de middensektor en Lukic se. Het startte meteen met een aan- als aanvulling bij Samson. Zo tellen valslijn om jaloers op te zijn Lato - we vijf buitenlanders want er is ook Larsen-Lubanski. In 1981 behaalde nog de Zaïrees Lembi, zodat de men de tweede plaats zodat men plaatsjes zeker duur zullen zijn. An- kon prijken met titel van vice-kam- thuenis wijzigt zijn spelkoncept niet, pioen. Nadien deed men het heel dat wil zeggen een versterkte verde- wat kalmer aan zodat we mogen zeg- diging, een vijfmansachterhoede gen dat Lokeren bijna onopvallend mogen we niet zeggen want onze meeloopt in elke nieuwe kompetitie, vleugelbacks zijn te aanvallend inge- In 1985 nam jeugdtrainer Aimé An- steld om van een defensieve instel- thuenis het roer over van DimitriDavi- ling te kunnen spreken. Lokeren dovic en twee jaar later kende men moet het meer van zijn werkkracht en op Daknam Europees voetbal dank- loopvermogen hebben. Dit seizoen zij een vierde plaats in de kompetitie, wil ik een ander Lokeren zien, ik wil Tot daar de markantste feiten, An- meer werkkracht, meer winnersmen- thuenis trok naar Charleroi en met- taliteit, aldus trainer Anthuenis. een diende Lokeren zich te reppen om niet te degraderen zodat men OANNYVEYT Anthuenis kon overhalen om terug te komen. Elk seizoen sprokkelt men Veyti^s 35 geworden ,n december en genoeg punten samen om zich te diende hl, bi| AA Gent af en toe de redden de grote massa zakt niet af P|aa,s te ruimen voor ander talent naar het Daknamstadion maar men dan was ."f zeker met omdat hij^he blijft tenminste in eerste klasse. En tempo met meer aankon .Bij Gent mit. ,„.i. had men mij gezegd dat ik het ko- PATRICK MUYLAERT OPTICIEN - OPTOMETRIST Dendermondsestwg. 3 9300 AALST 053/78.53.11 GEZINSZEGELS OPENINGSUREN: 9-12.30 en 13.30-17 u. Zaterdag tot 17 u Donderdagvoormiddag gesloten. toch -zoals daarnet even aange- stipt - speelde men Europees. Om mende serzoen veel op de bank zou het geheugen even op te frissen SC f?"s koos lk v°°' ™eer zaker" Lokeren speelde vijfmaal in de Uefa- heid bll Lokeren.. Wat Danny toen beker en Kiel tegen gelijk wie. oor- ™9 kon vermoeden was het feit deel zelf 331 <jat hij tot ideale libero zou omge- 1976-77 uitgeschakeld in de 2e vormd worden. Toen hij zijn handte- ronde door CF Barcelona kening onder het kontrakt zette. 1980-81 uitgeschakeld in de kwart- werd het de zoveelste uitdaging voor finale door AZ 67 DannV na Boom Sint-Niklaas Wa: 1981-82 uitgeschakeld in de 3e ra9fm' L"lk e"M Ge"> v°ade hll nr r?n knisorelai itorn ™h nog te goed om uit te bollen en jaar met optie voor een derde, dan is hij er 38. Als libero komt daar nog wel een jaartje bij... PETER HALLAERT Ook Peter Hallaert voelde een stille dreiging zijn plaatsje te verliezen bij AA Gent, hij «mocht» blijven maar de konkurrentie was reeds besteld. De 25-jarige verdediger komt Bart De Roover vervangen en die De Roover neemt de plaats in van Peter Hallaert bij AA Gent. «Liever een stapje terug zetten zodat ik me tenvolle kan waar maken en Lokeren leek mij de meest aangewezen ploeg. Het doet wel ei genaardig aan na tien jaar AA Gent. Ik wil hier bewijzen dat men bij de Buffalo's ongelijk had mij te laten gaan...». KUBU LEMBI Bij zijn eerste kompetitiewedstrijd met Lokeren tegen AA Gent scoorde Lembi al na zeven minuten. Trainer Anthuenis wees hem reeds aan als de revelatie van het komende sei- Onder deze titel herdenken wij twee mensen die op een totaal verschillende wijze onze dub hebben gediend de ene op het louter sportieve en de andere op het extra-spor tieve vlak. OMER GEUBELS was de man die én als speler én later als trainer gedurende zestien jaar aan de club verbonden was. GUSTAAF POTTOMS was de man die gedurende meer dan dertig jaar alles gedaan heeft voor Eendracht, behalve spelen. Gewoon afscheid nemen - zonder meer - zou getuigenis afleggen van ondankbaar heid en miskenning van hun grote verdiensten bewezen aan Eendracht Aalst. Geboren te Dendermonde op 1 september 1905, overleed hij na een heelkundig ingrijpen te Gent op 12 februari 1992. Omer kwam als vedette van K.A. V. Dendermonde in 1933 naar Eendracht Aalst dat voor het eerst zou aantreden in Nationale Bevordering. De «vijandigheid» tussen Aalst en Dendermonde, die regelmatig met karnaval wordt geaccentueerd, was in de dertiger jaren, op voetbalgebied, uitgesproken scherp. K.A.V. Dendermonde, de oudste en belangrijkste voetbalclub van de Denderstreek, ondervond zware konkurrentie van Eendracht maar zou toch einde 1933-34 overgaan naar Eerste Klas (thans 2e Nationale) terwijl Eendracht, als debutant in de nationale kompetitie, op een verdienstelijke vierde plaats eindigde. Ter illustratie uitslag te Dendermonde 4-2 en te Aalst 1 -0. Geubels speelde als «back» bij E.A. in het klassieke 1 -2-3-5 systeem in de seizoenen 33/34 tot 36/37 met het eerste elftal 104 wedstrijden op de 104 en had een groot aandeel in de overgang van Eendracht naar Eerste Klasse op het einde van 1935/36. In het begin van 1937-38, waarin hij fungeerde als trainer-speler, werd hij samen met Maurice Peleman en Sebastien Verhulst Junior gehuldigd voor meer dan 100 wedstrijden met het eerste elftal. Vanaf 1938 was hij uitsluitend trainer en loodste Eendracht in 1939 naar Ere-afde- ling. Hij zou als trainer aanblijven tot 1945 en werd in de volgende twee seizoenen opge volgd door Louis Verstraeten onder wie Eendracht in 1947 degradeerde naar Eerste Klasse. Opnieuw werd beroep gedaan op Omer Geubels die in de volgende twee seizoene met Eendracht respektievelijk eindigde op de derde en vierde plaats Omer Geubels was een «winner». Met zijn robuuste figuur, zijn totale inzet, zijn voetbalintellekt en zijn niet te onderschatten technische bekwaamheden was hij een voorbeeld voor zijn spelers en heeft hij enorm bijgedragen om Eendracht van Bevordering naar Ereklasse te brengen. Slechts één trainer (Albert Heremans) vermocht het, net als Omer Geubels, gedurende tien jaar trainer te zijn bij Eendracht Zoals hogervermeld was Omer een winner die moeilijk hetzij als speler, hetzij als trainer, een nederlaag kon verwerken. Typerend voor hem was zijn reaktie bij het niet verlengen van zijn kontrakt in 1945 toen hij het bestuur erop wees dat hij in 35/36 in Bevordering speelde met 11 spelers w.o. 9 niet-Aalstenaars om in 1945 te eindigen met 11 spelers van eigen bodem. Zij die Omer Geubels gekend hebben, hetzij als speler, hetzij als trainer en laatst - tot een tweetal jaren terug - als een in Eendracht nog steeds geïnteresseerde toeschou wer, zullen aan hem de beste herinnering bewaren. Aan de familie Geubels-De Decker biedt K.S.C. Eendracht Aalst haar oprechte deelne ming aan in de rouw die haar komt te treffen. Geboren te Wolvergem op 10 oktober 1917, overleed hij schielijk te Aalst op 5 februari 1992. Ongeveer 31 jaar geledentoen hij zich in Aalst vestigde, zou «Staafken», zoals hij best gekend was in de Eendrachtmiddens, supporter worden van onze dub. Niet te verwonderen dat hij een voetbalfanaat was, want zoals hij (uitzonderlijk) vertelde, speelde hij vroeger met Vilvoorde in Derde Nationale Uitsluitend supporter zijn lag Staafken niet. Na enkele tijd zou hij aktief meewerken in de dub die na Blavier een woelige en zeer trieste penode doormaakte. Geen werk was hem te zwaar, te veel ofte vuil en wanneer hij voor «den Eendracht» bezig was, lag zijn uurwerk stil. Het uitvoeren van affiches voor de komende thuiswedstrijd, het ronddra gen en verkopen van «De Eendrachter», behoorden tot zijn taken Als «kuisvrouw» van de kleedkabines, de kantines en de tribunes; als «wasvrouw» van de uitrustingen van de spelers van het eerste elftal en van de reserven; als «valiezendrager» van voormelde ploegen als «onderhoudsman» van het terrein; als «lijnentrekker», als «vlaggedrager» was hij het manusje-van-alles waarop men te pas en te onpas beroep deed en waarvoor hij, alhoewel onbezoldigd, niet altijd de nodige dank kreeg. Maar Staafken deed dit alles met toewijding en inzet uit liefde voor zijn club. Staafken treurde als het met zijn ploeg slecht ging, maar was uiterst gelukkig als het goed ging; Hij leefde mét «den Eendracht» en vóór «den Eendracht». Met tranen van geluk in de ogen verklaarde hij mij op 1 juni 1991 bij de ontvangst op het stadhuis ter gelegenheid van de promotie naar Eerste Afdeling «Wat ben ik kontent dit nog te kunnen meemaken» Staafken kan geen erelijst voorleggen want wat hij presteerde was niets dat de massa zou aanspreken. Integendeel, hij was voor velen die de werking van KSC Eendracht alleen van de buitenzijde kenden de simpele, de onnozele, de lamme goedzak en de knecht van de meesters die hem misbruikten Dat dit niet zo was getuigde de aanwezigheid van de honderden sympatisanten, supporters, spelers, vrienden, werkers en verantwoordelijke bestuursleden van Eendracht. Even wil ik terugkeren naar de hoogdag van 1 juni 1991. Toen de Eendrachtspelers vanop het balkon de massa op de Grote Markt groetten, stond Staafken diskreet opgesteld achter o.m. Mandiangu, Kanu en Patrick De Smet, de schepen voor sport, maar de vlag van Eendracht Aalst stak hij boven alle hoofden uit I Staafken was letterlijk en zelfs figuurlijk een vaandeldrager van Eendracht Aalst. Dit vaandel tooide zijn lijkkist bij de begrafenis. Het is amper een maand geleden dat Staafken ten grave werd gedragen. Reeds misten wij hem, wij zullen hem steeds missen en nooit vergeten want, zo een Staafken, zeg maar MIJNHEER GUSTAAF POTTOMS, is niet te vervangen VéGé ronde door FC Kaiserslautern 1982-83 uitgeschakeld in de 2e ronde door Benfica 1987-88 uitgeschakeld in de 1e ronde door Honved Budapest AIME ANTHUENIS nog te goed wou hij een rustiger leventje dan bleef hij eenvoudigweg bij AA Gent als bankzitter. Bij Lokeren zijn er geen namen zoals in Gent, de sfeer is er losser maar daarom wordt er niet minder hard gewerkt. Karakter Anthuenis is bezig aan zijn zesde en kollektivileit doen veel en fysiek is seizoen bij Lokeren en geeft volmon- Panny meer dan in orde, daarom dig toe dat hij er graag werkthij weet dat een provincieclub zoals Lo keren met zijn vijfduizend toeschou wers geen gekke sprongen op de transfermarkt kan doen. Men wil wel graag hoger mikken maar is niet be lust op financiële avonturen. De ver koop van De Roover bracht weer wat geld in de kas zodat Veyt en Hallaert konden aangekocht worden. Wilden we de top spelen dan ging De Roo ver nooit weg, aldus de trainer. We trokken spelers aan die in ons ploeg- systeem pasten Hallaert als de ver zoen en dit reeds bij de voorberei- x ding van de kompetitie Door de be- 9raa9 "aar AalIs't lkom!t, is geen ge- middeling van Bruno Brokken kwam he!m' Da,™ïe de h,l jïdena onze Kubu Lembi in december 1990 op oefenwedstrijd tegen db militairen. Daknam, tegen de zin van Lembi Het feit dal hl, onze ploeg eens aan want met vief buitenlanders werd de het wark ™lde zian ls daar he'.bewijs konkurrentie te groot. Komt daar nog van' Aalst sc°°rde vier maa' maar bij dat hij niets van het profvoetbal enige bezorgdheid zagen we niet bij afwist. Bij Motena Penbe speelde de Lolkezse Lra.ner Het blijft echter men louter op techniek zodat er hier aen rasecht Oostvlaams derby met nog heel wat diende bijgeschoold te de nodige pikante duels zoals in de worden. Hij wist dat hij even goed heenwedstrijd en dat kan de ont- kon dan Ngombo en onze Mandian- moating voor de Aalsterse supporter gu, twee klubgenoten van Lembi in no9 wat pmmeren, de punten zijn 2a\re immers al lang bijzaak geworden... Mirakels bestaan niet meer Uitslag heenwedstrijd WAT Lokeren - Aalst 1-1 DERBYSFEER KAN NOG SPANNING BRENGEN Doelpunten 25' Zakkas, 47' Mesza- kwam er ook een kontrakt van twee Dat trainer Aimé Anthuenis niet ros AangeworvenVleeschouwer Bert (19, SK Beveren), Hallaert Peter (25, AA Gent), Jacobs Patrjck (24, Westerlo), Lucic Dean (26, Banja Lu- ca), Tonnelier Bart (18, SK Lebbeke), Veyt Danny (34, AA Gent). Afgestaan De Roover Bart (23, AA Gent), De Wispelaere Frank (21, Ha- relbeke), Esih JohnEtim(21, Lierse), Laroy Ronny (30, VW Hamme), Paa- vola (20, Finland), Rousseau Claude (22, Harelbeke), Schieppers (31, Ha- relbeke), Stalmans Patrick (31, RC Genk). Hartelijk welkom aan het bestuur, de spelers en supporters van Sporting Club Lokeren in ons sta dion. August De Mey Tussen 24 april en 31 mei zal Eendracht Aalst nog eens echt stormlopen. Naast de gewone aktiviteiten waagt «Den Eendracht» zich aan het organiseren van een ware HAPPENING. Eén maand lang willen we de spotlights van sport en amusement op onze vereniging houden. De meimaand moet voor onze club, naar het brede publiek toe, het visitekaartje worden. Te dikwijls wordt er vergeten dat een voetbalvereniging een echte ontmoetings plaats is. Wij willen daar iets aan doen door in een unieke sfeer alle sponsors, bestuurders, trainers, spelers, medewerkers, persmensen en uiteraard de sup porters één maand lang samen te brengen om te genieten van betaalbaar amusement en met-kompetitiegebonden topvoetbal. tCLUB Weekblad van Dender- Durme- en Seheldestreek

De Voorpost | 1992 | | pagina 25