Arendkarnavalstoet van de regen in de drop De Voorpost - 13.3.1992 - 3 1st. D Echte Sttenzaaten (a) Aalst. Door de slechte weersomstandigheden moest de Arendsloet wel aan belangstelling inboeten (a) Aalst. Gekke bekken, zot gezicht, ook in de Arendwijk kent men de dolle karnavaldagen (a) Aalst. De Bierleppen zetten hun beste beentje voor (a) Traditioneel de week na de karnavalhoogdagen van Aalst-centrum gaat in de Arendwijk de eigen versie van de kamavalstoet uit. Vorige zondag leken ie zeker niet in de gratie van de weermakers te zyn gevallen want het prachtige lentezonnetje van het weekend voordien werd omgeruild voor een rijze lucht en regenvlagen. Toch lieten 'De mannen van den Arend' het niet aan hun hart koemn en vierden hun hoogfeest. Voor de Aalstenaar is de verbran- over gedaan en trekken, wagens, ding van de vastelovendpop geen groepen en... voil Jeanetten triom- reden om alle karnavalfestiviteiten fantelijk door de Arendwijk. Kinde roor een jaar te vergeten. Zeker ren lopen in gekke pakken op straat niet voor de mannen van de recht- en de achtergebleven voorraad con- trover. Daar worden op een eigen fetti wordt gretig opgemaakt, 't Was nanier de zotte dagen nog eens Aalst. De jeugd was ook op de Arend van de partij. 'Ge zijt van Oilsjt of ge zijl het niet' (a) Aalst. De kostuums werden zwaar om dragen na de permanente regenval (a) weer Oilsjters karnaval. Zondagnamiddag stapten zo'n zes endertig groepen een omloop vaa een drietal kilometers door de stra ten van den Arend. Zowel Aalsterse als Arendse groepen namen er aan deel. Voor de 12de Arendstoet wa ren, ten gevolge van het slechte weer, minder mensen opgekomen dan vorig jaar, maar toch konden de regenbuien de echte Oilsjteneers- niet binnen houden. Ze wilden er bij zijn. De mannen van Aaft ons vast, De Beddesjiekers, de Mar- coentjes, de Zeifteiven, de Zwiej- tollekes, d'Okkosje protten, Eirg, Kert en goed, Staat mo Benaat, Vriet, Zwet-zat, De Plansjé poepers en de Treidzakken hadden voor de tweede keer hun hele uitzet boven gehaald en defileerden in volle glo rie nu voor het Arendse publiek. Velen dienden wel onmiddellijk hun klankinstallaties en motorgroe- pen inpakken om tegen het regen water te beschermen. Hoofddeksels van de figuranten in watoropslor- pend materiaal werden met de mi nuut zwaarder om dragen en de lange rokken kregen vanonder een modderband. Samen met de Verenigde Ruiters werd Arendprins 1992 Christophe en de jeugdprinsen Stephanie en Davy meegevoerd in de sierkoets van het Brusselse huis, onder lei dingvan het tweelingspaar de Fille- kens. Dan volgden de Arendse groepen: de Bierleppen, AZ 77, Tes precies echt, De Kastaars, de Ge- mpkes, Poeierdroeig ebn Splenter- nief, de Echte Stienaaten, de Boks- kes, de Gentlemens, Mé wa moey d'a. Voor de typische plaatselijke 'Kleer' zorgden het Ieneg Fiesto- vendmertkommeteit. In analogie met de 'cantinières' van de Oude Garde van het centrum, deelden zij langs de weg met gulle hand Fa- luintjesjenever uit hun tonnetjes, die begrijpelijk veel sukses kende. Nauwelijks vertrokken of de voor raad moest al weer bijgevuld wor- Aalst. De mannen van den Arend hebben hun eigen Gilles a den. Op de tonen van de kamavalmee- stampers van de Koninklijke Fanfa re Sint-Cecilia van Welle, de Fanfa re Sint-Cecilia van Wieze en de Ko ninklijke Harmonie Concordia et Docilitas van Herdersem, werd de omloop afgewerkt en uitgewuifd op de tribune aan het eindpunt door prins karnaval Pascal en burge meester A. De Maght. Met woor den van aanmoediging en lof opge fleurd werden betere feestoorden opgezocht en nog eens flink op een karnavaleske manier doorgezakt. 'Laat onze Arend, onze Arend blijven' waren ze van oordeel en toonden fier hun embleem van een arend met een ajuin tussen zijn klauwen, symbool van de trots van de Arendwijk. Aalst. De mannen van Eirg waren niet vergeten dat zij in feite op den Arend H.P. gevestigd zijn (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 3