Prinsencaemere Aalst viert eenentwintigste verjaardag op Prinsendag Kwarteeuw Sint-Jozefscollege in Aalst Nieuwe Cijfer- en Letterclub De Ajuintjes uit de startblokken Aalst licht verbruiker en producent in over nieuwe wet op de handelspraktijken 4 - 13.3.1992 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Het bestuur van de caemere werd gereorganiseerd. Michel Cleemput werd voorzitter terwijl Simon D'Hondt de titel van Deken be houdt. Onder-voorzitter werd Mau rice Dc Smedt, sekretaris Johny Cooman, penningmeester Jean- Pierre Timmermans en Public-Re lations Antoine Van Der Heyden. Er werd voorgenomen een dyna mischer en vernieuwend beleid te gaan voeren. De Prinsencaemere blijft open staan voor alle ex-prin- sen en maakt er geen kompetitie van om de aftredende prins binnen te halen. Burgemeester De Maght toonde zich dankbaar voor de inzet van de Prinsencaemere voor het imago van de stad en beloofde een onderzoek naar de vaststelling dat bij het feest- komitee binnengekomen uitnodi gingen voor karnavalfestiviteiten in andere steden en gemeenten niet me®nde Antoine toch te mogen stellen, dat de Prins nog steeds het boegbeeld is van de vastenavond viering. Een traditie waarmee, vol- valhits van de caemere geen geweld Ook oud-prins Jean Paul De Boit- aan te doen. selier werd gehuldigd om zijn zilve- De prinsen Chris en Pascal brach- ren pauwenpluim (25 jaar aktieve ten een gezongen hulde aan een karnavalist) van karnavalpms. Na geëmotioneerde Simon D'Hondt. een korte receptie werd een optocht Pascal dankte voor zijn huldiging gehouden met feestfanfare op de door zijn lof over Oilsjt en zijn kar- Grote Markt, waar, na enkele naval uit te zingen, waarna Prins 'tankbeurten' in de buurtcafé's aan Antoine even ging 'freewheelen' een feestbanket werd aangescho- over de zin en de onzin van het Prins ven. Karnaval zijn. Hij relativeerde - ge- In de maand mei zal de Prinsencae- tooid met nieuwe prinsenhoed - het mere uitpakken met een 'Back to hele verschijnsel. 'Henri Arijs, die the sixties-feest'terwijl in het najaar in 1964 prins werd, zei ooit: Eén jaar men opnieuw in CC De Werf op de langer moet het niet duren, zelfs de planken zal staan met een spette- vier dagen van karnaval zijn rende revue. Het gaat de Prinsen- genoeg'. Alhoewel Antoine er voor caemere duidelijk voor de wind. uitkwam dat karnaval het feest van de vergankelijkheid is, gaf hij toe dat de prinsencaemere het feno meen 'Prins Karnaval' al zolang heeft gekoesterd. Hoewel sommige ex-prinsen zich niet geroepen voe len tot aansluiting bij de caemere, ^rinsendagbijlS(a)üniSe VVuitens' D°^de keizer van de preselekties en een hele schare genodigden woonden t aan de caemere doorspeelt. Prompt werd zij door de prinsencaemere tot 'Moeder'van de caemere gepromo veerd en kreeg een mini-stikmachi- êens then): niet ma8 gebroken wor- ne cadeau 'dat ze dan ook eens ^en. ^,e.z,n. begreep hij niet zo moest laten zien' om de waarheid g°ed de uitlatingen van sommige van de tekst van een van de karna- ex'Pnnsen in de pers. Vervolg van blz. 1 Het is ook waar voor hun meesters. In 1969 kwam de heer Van Eeckhoudt. Op de twee foun ding fathers waarover hierboven sprake, is hij hier het langst werk zaam. In 1970 kwam R. Maes, nu adjunkt-sekretaris-generaal in het C.O.V. In 1978 overleed H. Ver- bruggen. Gardiaans, direkteurs van het studentenhuis, en in de Pont straat rektoren en direkteurs, volg den elkaar op, collega's gingen met verdiende rust of zochten een of andere loopbaan en vooral genera ties kinderen waren welkom en ver lieten dankbaar deze beslissende le vensjaren. Tijden en seizoenen Wie als oudgediende zijn vroegere school terugziet, zal merken wat veranderde en wat hetzelfde bleef. Niet alleen mensen komen en gaan, ook lokalen veranderen van be- tot stand kwam. stemming. De school breidt immers uit. In 1972 328 leerlingen, in 1973 330, in 1974 337, in 1975 331, in 1976 307. Dat is telkens goed voor 12 klassen. Op 1 januari 1977 neemt de heer Beckers het roer over. Niet de ge- Aalst. Prins Pascal werd gehuldigd door deken Simon wat hij met een muzikaal makkelijkste periode. Het leerlin- wederwoord beantwoordde (a) genaantal neemt langzaam af, tra- schoolwerk. ger dan de denataliteit, het aantal klassen blijft op 12 tot in 1984 een klas valt. Maar in 1987 wordt het twaalftal weer bereikt, met 257 leer lingen. Op 1 september 1991 waren er 271 kinderen ingeschreven. Achttien collega's werken er deel- of voltijds. Intussen zijn studiezalen klaslokaal geworden, L.O.-ruimten veranderd en uitgebreid, nieuwe banken ver vingen schoolmuseumrijpe exem plaren, verbrandingsovens verdwe nen en gras werd gezaaid, moderne buitensensoren perfektioneerden antieke verwarming, daken werden gerepareerd, bloemperken, zitban ken en speeltuigen aangelegd, toi letten kregen sproeisystemen, speelplaatsen werden verlicht, foto kopieerapparaten en computers veroverden hun plaats naast de TV e n de video... en wat al meer door de kompetente toewijding van velen Aalst. Dat het tof is op het Sint-Jozefscollege bewijzen deze jonge gasten (al Die de vijf talenten gekregen had In februari 1990 ontstond het Ontegenzeglijk zijn deze voorbije schoolkoor. Meer nog dan de zo vijfentwintig zilveren jaren een ze- noodzakelijke materiële akko- 8en geweest. Nieuwe uitdagingen modatie wil men op dergelijke ini- komen er aan. Hoe geeft men ge - tiatieven wijzen op sneeuwschool aan het pedagogisch projekt ennatuurexploratie,opdidaktische ~at dienstbaarheid vooropstelt? vernieuwing en noest ongezien zeS® men een TV-verslaaf- de generatie «Jongen, sta op In 1966 was er als didaktisch materiaal aardrijkskunde een viertal wand kaarten aanwezig België (blind en staatkundig), Europa (staatkun dig), wereldkaart (staatkundig). Hoe maakt men de kinderen weg wijs in het bestrijden van het on recht hier en daar In 1967 luidden de richtlijnen van de diocesane in- spektie «De school moet samen met het gezin en de parochie dc voorbereiding behartigen van dc eerste kommunie en de eerste biecht». Hoe houdt men de spanning tussen realisme en utopie levend bij een veranderd geloofsklimaat Op vrijdag 13 maart wordt in dc Sint-Antoniuskerk aan dc Kapucie- nenlaan een Jubileumkoncert geor ganiseerd dat gebracht wordt door net gekende Harpduo Parathega. Dit koncert begint om 19u.30. (P.H.) Aalst. Vader D'Haese kontroleert nauwgezet of de woorden die gevormd worden in de Cijfers- en Lettersclub De Ajuintjes wel degelijk bestaan (a) Op maandag 16 maart e.k. organi seert het College van Burgemeester en Schepenen van Stad Aalst een voordracht in. Professor H. Swen- nen, Gewoon Hoogleraar Handels recht en Ekonomisch Recht aan de Universitaire Instelling Antwerpen (U.I.A.) zal om 20 uur in de Feest zaal van het Stadhuis een voor dracht geven over 'De wet van 14 juli 1991 betreffende de handels praktijken en de voorlichtingen be scherming van de konsument'. Ie dereen die op deze voordracht aan wezig wil zijn, is van harte welkom en kan voor inschrijving kontakt op nemen met de Ekonomische Dienst, Sq. J. Geerinckx 2 te Aalst, tel. 053/73.22.83. Dag op dag twintig jaar na de eerste Aalst. Frank Troch uit Lede, fungeerde als de Zaki van de Aalsterse Ajuintjes wet op de handelspraktijken, heeft Cijfers- en Lettersclub (a) Koning Boudewijn een nieuwe 'wet betreffende de Handelspraktijken en de Voorlichting en Bescherming van de Konsument' getekend. Deze wet werd van kracht op 29 februari 1992. De nieuwe wet gaat veel ver der in de bescherming van de ver bruiker. Enkele opmerkelijke pun ten zijn: - Gratis prijskampen en wedstrij den worden verboden. - Postorderbedrijven krijgen ern stige beperkingen opgelegd. Zo wordt de 'sweepstake' verboden. - Bijsluiters, gebruiksaanwijzingen en etiketten moeten gedrukt zijn in de taal van het gebied waar het pro- dukt verkocht wordt. Een winkelier die produkten, met een gebruiks aanwijzing in de verkeerde taal ver koopt, riskeert korrektionele straf fen. - De streepjescode wordt geregle menteerd. - De wet voorziet in het principe van de omkeerbaarheid van de be wijslast. Volgens dit principe is de adverteerder ertoe gehouden het bewijs te leveren van de juistheid van de objektieve elementen die zijn reklameboodschap bevat, in dien tegen deze reklame een klacht wordt ingediend. - Reklame die de verbruiker ten onrechte een verbetering van zijn gezondheid voorspiegelt of die be trekking heeft op de veiligheid van de verbruiker en de gevolgen voor het leefmilieu, worden verboden. - Op vraag van de verbruiker zal een bestek moeten worden afgele verd voor diensten waarvan de prijs niet in een tarief kan worden uitge drukt. - De reglementering van de koop jes wordt volledig herzien. De zo- merkoopjes zullen voortaan op de 3de zaterdag van juli beginnen, de winetrkoopjes op de 3de zaterdag van januari, en dit telkens voor een periode van 4 weken. De sperperio- de tijdens dewelke de aankondiging van prijsverlagingen verboden is, wordt ingekort van 6 naar 3 weken en gaat in op 1 juli voor de zomer- koopjes en op 25 december voorde winterkoopjes. - Om tegemoet te komen aan de talrijke handelsbraderijen, maf af geweken worden van het verbod op koopjesperiode, als de handelsma- nifestatie max. 4 dagen duurt en slechts 1 maal per jaar wordt gehou den. P.H. Vorige donderdag had de eerste samenkomst en oefening plaats van de nieuwe Aalsterse Cijfer- en Letterclub, De Ajuintjes, in het kultureel centrum De Werf. Drie jonge Aalstenaars: Johan D'Haese, Jos Leyssens en Frank Troch, die reeds eerder deelnamen aan het gelijknamige VTM-spel namen het initiatief en kenden hiermee duidelijk sukses. Aan de eerste speelavond namen een 35 personen effektief deel. Reeds 17 onder hen lieten zich met een lid maken van de club. De deel nemers kwamen uit de Aalsterse re gio maar de Ajuintjes mochten ook medespelers begroeten uit Schilde, St. Niklaas, Geraardsbergen, Zot- tegem, Denderbelle en Gent. Ook toonaangevende figuren voor het cijfer- en lettersporten ontbraken niet op het appèl. Jan De Ridder, de ultieme winnaar van de eindfinale van het echte VTM-spel, uit St. Ka- telijne-Waver en Jan Cornet uit Antwerpen, de verliezende finalist '91, hadden de weg naar Aalst ge vonden. Jan De Ridder behaalde in Aalst 227 punten op 231 en wist het ne- gcnletterwoord 'uitvorsen' op te diepen. Ook het woord 'aalbessen' werd samengesteld. Tweede werd Cornet met 219 punten. De Ajuintjes spelen om de veertien dagen op donderdag in de vergader ruimte op de vierde verdieping van het CC De Werf te Aalst. Elke speelavond bestaat uit 3 keer 35 minuten speeltijd. Twee spelers worden uitgeloot om het spel te be palen maar iedereen krijgt een wed- strijdblad om individueel te spelen. Nadien worden de bladen verwis seld en verbeterd. De volgende speelavond krijgt men de uitslag van het klassement en een computerprint met alle mogelijke letter- en cijferkombinaties. Ook VTM was in de club geïnteresseerd want zij gaf tijdens de aflevering van donderdag de mededeling van het starten van de Aalsterse Ajuintjes- club. Vorige donderdag 5 maart werd m het spel een enquête gehouden waaruit bleek dat de deelnemen zich bijzonder positief uitlieten over de aanpak van de spelorganisa- tie. Velen vonden het een uitzon derlijke voorbereidingsmogelijk heid om eventuele latere deelname aan het TV-programma; Verdere informatie en spelreglement kan steeds bekomen worden op nr. 053 77.00.70 of 053/77.81.91 PH

De Voorpost | 1992 | | pagina 4