Vlaanderen vaart voor Levenslijn Kus van een Rus bij lever die ons Leydt Wichelen De Voorpost - 13.3.1992 - 7 hoek van de Sint-Jobstraat en de Kapucijnenlaan. Afspraak is niet vereist. Bergstijgersklub Op dinsdag 17 maart in de Gemeen teschool van Terjoden, Ninove- straat te Uaaltert, heeft een voor dracht plaats over het onderwerp: 'Hoe bereid ik mij voor op een trek tocht?'. Voeding, kleding en trai ning. Basiskursus spelbegeleider Kaderschool Speldeprik-Oost, in samenwerking met de Stedelijke Jeugddienst, organiseert een Basis kursus Spelbegeleider. Deze kursus bestaat uit twee prak tijkgerichte sessies, waarin spelen derwijs wordt aangeleerd hoe men kinderen op een kreatieve manier kan begeleiden. Wie de eerste sessie wil volgen moet 16 jaar worden in de loop van het kursusjaar. Nadien wordt het op doen van 60 uur speelpleinervaring verwacht. Na positieve beoordeling op stage, mag men de tweede sessie van de basiskursus volgen. Men ont vangt nadien het attest Basisvor ming Jeugdverantwoordelijke. Deelnamekosten: 2.200 fr. voor de l" en 1.600 fr. voor de tweede sessie (maaltijden, verblijf, materiaal en verzekering zijn hier inbegrepen). De eerste sessie vindt plaats van 8 tot 13 april. Info en inschrijvingsformulieren zijn te bekomen bij de Stedelijke Jeugddienst, Dienst Kadervorming, Kapellestraat 15 te Aalst. Tel. 053/ 77.34.23. Opgepast voor verkoop van stickers De laatste dagen bieden verkopers met leurkaart zich huis aan huis aan, om stickers te verkopen (300 fr.), zogezegd ten voordele van de Aalsterse Brandweer. Het stads bestuur en het brandweerkorps laat weten dat die verkoopactie hoege naamd niets te maken heeft met de brandweer van Aalst, Erembode- gem of Moorsel. CB-afgevaarüigden Op zaterdag 21 maart worden in de arrondissementen Aalst-Oude- naarde nieuwe CB-afgevaardigden verkozen, die zullen zetelen in de Nederlandstalige afdeling van de 'lationale Raad voor de CB. Alle -ers worden verzocht aan de inbare verkiezing deel te nemen, mmen per brief of per volmacht liet toegelaten. Wie als afgevaar- gde wil worden verkozen, moet ór 18 maart schriftelijk zijn kandi datuur stellen bij de secretaris van de NRCB, Roger Vansteelandt, Moerdijkstraat 7b te 8470 Gistel (Moere). Daar kunnen ook alle bij komende inlichtingen bekomen worden op nr. 059/27.85.49. De verkiezing zal plaats hebben in de polyvalente zaal in de School straat te Nieuwerkerken, en zal aan langen om 14 uur. ..Familiebijeenkomst voor de iCleemputten Alle afstammelingen van wijlen fCleemput Pierre Jacques, geboren te Aalst op 26-03-1800, gehuwd te ■Aalst op 1 i-11-1835 met Constantia Callcbaut op 6-4-1814 geboren te Aalst, overleden te Aalst op 15-12- 1859, worden uitgenodigd op zater dag 4 april te 17 uur in de feestzaal van St.-Anna, Rokliifstraat te Aalst. Zij die denken een familielid te zijn van bovengenoemde Cleemputten, verwittigen vóór 15 maart Marcel Geemput, Asserendries 79 te Aalst. Tel. 053/79.00.66. Kruiden voor iedereen VZW Groene Dag organiseert op woensdagen 18 maart, 25 maart en 1 april telkens van 19.30 tot 22.30 u. een lessenreeks over kruiden en ge zondheid. Wie kennis wil opdoen over het we zen van de kruiden en 150 verschil lende kruiden grondig geanaliseerd wil zien, krijgt hiervoor de gelegen heid. Aan de hand van overzichtelij ke projekties kan men de besprekin gen nauwkeurig volgen. Alle infor matie over niet-toxische kruiden en hun toepassingen, wordt doorgege ven. Deelnamekosten: 600 fr. voor de 3 lessen. Het lied van de aarde Op zondag 15 maart om 15.30 u. in de Sint-Martinuskerk te Aalst, wordt in première voor het Bisdom Gent, het hedendaagse scheppings oratorium uitgevoerd. Kaarten kos ten in voorverkoop 250 fr. en aan de ingang 300 fr. Info en kaarten: Jebron, Begijnhof 1 te Aalst. Tel. 053/77.51.16. Arusa Op vrijdag 20 maart te 20 uur in het Technisch Instituut Dames van Ma ria, naast het Kultureel Centrum De Werf te Aalst, treedt een mu ziekgroep op uit het Andes-hoog- land van Puno in het zuiden van Peru. Er zijn ook infostands van Broederlijk Delen, Amnesty Inter national, Wereldwinkel, Migran tenwerking Aalst en Jebron. Toe gang WK 120 fr. - Kassa: 150 fr. Klei: geneeskrachtige aarde In organisatie van vzw Groene Dag Lede. De Kleine Koutervissers zijn aan een nieuw seizoen begonnen (a) wordt op zondag 12 april om 14 uur in het C.C. De Werf, Molenstraat 51 te Aalst, een voordracht gehouden over 'Klei: geneeskrachtige aarde'. Klei wordt beschreven als natuur- heilmiddel voor tal van kwalen. Reinigingskuren - vastenkuren Op zondag 15 maart om 14 uur in het C.C. De Werf te Aalst, organi seert VZW Groene Dag een uiteen zetting over hoe het organisme de kans te geven zich te herstellen door 'Reinigingskuren - vastenkuren'. Computerinitiatie Op vrijdag 13 maart om 20 uur, wordt in Centrum Netwerk, De Ridderstraat te Aalst een oriënte- rings- en informatieavond georga niseerd in verband met de aankoop van een computer. Men wordt er ingelicht over het huidige aanbod van toestellen en bijhorende boek werken. Ook een voorstelling van de computerkursus DOS intensief en computerverbruik, wordt voor gesteld. Deze kursus gaat door in de maand april en richt zich tot begin nelingen en mensen die het afgelo pen jaar de kursus tekstverwerking of Dbase volgden. Toegang tot deze initiatieavond is gratis. Weduwen en weduwnaars Op vrijdag 11 maart om 20 uur wordt in de kelder van Het Groen Kruis aan de Sint-Jorisstraat te Aalst, een samenzijn georganiseerd door de vereniging van weduwen en weduwnaars. Info: 053/83.45.73. Sint-Goedele verhuist Dc Aalsterse gidsengroep Sint- Goedele verhuist na een verblijf van 20 jaar in JH De Klup in september naar lokalen achter het parochie centrum Sint-Jan. Om deze verhuis te kunnen financieren en de lokalen op tc knappen, organiseert Sint- Gocdcle op 14 en 15 maart een eet festijn in 't Kapelleken, Meule- schettestraat 34 te Aalst. Er is keuze uit verschillende steaks en ook kin dermenu is voorzien. Info: 053/70.48.08. Kinderkamaval Op zaterdag 21 maart vanaf 14 uur wordt het traditionele kinderkama val van de basisschool Arend, Bin nenstraat 309 te Aalst georgani seerd. Verschillende karnavalprin- sen en prinsessen zullen er hun op wachting maken. De kinderen van de school zullen er karnavalnum- mertjes opvoeren. Kankerbestrijding De zelfhulpgroep 'Leven zoals iedereen' organiseert regelmatig in- fo-namiddagen voor vrouwen die met borstkanker worden gecon fronteerd. Via een persoonlijk ge sprek en verschillende vergaderin gen wordt morele steun verleend na een borstoperatie. In het audito rium van het O.L.-Vrouwzieken- huis te Aalst, wordt op zaterdag 21 maart om 14 uur een voordracht gehouden doorvaatchirurgDr. Bis- compte over lymfedrainage-opera- ties na borstoperatie. Tijdens deze vergadering worden mogelijkheden en beperkingen besproken om aan deze toestand te verhelpen en ver beteringen te bewerkstelligen. Info: 053/77.28.16 of 053/83.54.68. Indische dans Elke woensdag van 16 tot 17 uur worden in Sportcentrum De Schreef aan de Sint-Jozefstraat te Aalst Indische Tempeldansen aan- feleerd aan kinderen vanaf 6 jaar. nfo: 053/77.46.58. Belgische bieren proeven Daar steeds meer Belgen en buiten landers genieten van onze nationale trots in steeds meer verschillende verschijningsvormen, organiseert CC De Werf te Aalst nog tot in april een speciale kursus gewijd aan het bier-fenomeen. In de lessen wordt aandacht be steed aan het schenken, proeven en kiezen van bier, terwijl ook de ver schillende fazen van het brouwen uitgebreid aan bod zullen komen. In het vergaderlokaal 2 van de C.C. De Werf kan men nog terecht op woensdagen 18 en 25 maart en op 1 en 8 april, telkens van 20 tot 23 uur. Begeleider Gyselinck maakt de bierminnende kursisten wegwijs in de materie. Het kursusgeld be draagt 1.300 fr. De prijs van de bier- degustatie bedraagt ongeveer 150 fr. per avond. Info en inschrijvingen op nr. 053/ 76.13.01. Doortocht van de Levenslijntrein te Aalst De aktie Levenslijn wordt jaarlijks, in samenwerking met en ten voor dele van het NFWO (Nationaal Fonds voor Wetenschappelijk On derzoek), georganiseerd. Bedoeling daarbij is om zoveel mo gelijk fondsen in te zamelen, ten einde het fundamentele weten schappelijke onderzoek naar diver se ziekten te stimuleren en finan cieel te ondersteunen. Dit jaar werd de actie volledig in het teken gesteld van de ondersteuning van het fundamentele wetenschap pelijke onderzoek inzake MS (Mul tiple Sclerose); een beschavings ziekte die o.m. het centrale zenuw stelsel aantast. In Aalst gaan er binnenkort twee grootse en populaire manifestaties door, waarvan de totale opbrengst integraal aan de actie Levenslijn wordt uitgekeerd. Op zaterdag 14 maart verleent de Stad Aalst haar medewerking aan de door VTM/AMC en NMBS ge organiseerde doortocht van de Le- venslijn-artiestentrein in het station te Aalst. Tussen 11.30 en 12.10 u. treden vol gende artiesten er op perron 1 van het spoorwegstation op: Paul An derson, Bingo, Jo Vally, Wim Ra- vel, Troubles, Paul Severs, John Terras, Jan Theys, Eddy Groen- wals, Luc Caals, Walter De Meyere, Frank Valentino, Christophe, Wer- ther van der Sarren, An De Baetze- lier, Carine Van de Ven en vele anderen... Toegang is volledig gratis. Iedereen is welkom! De ultieme Levenslijn-Retro-fuif Eveneens in het kader van de Le- venslijnaktie organiseert Stad Aalst op vrijdag 13 maart om 20 uur, in samenwerking met Radio Laser, VTM, de weekbladen Dag Alle maal en Joepie, alsook de lokale CB-vereniging 'Viking', een grootse showavond in de Keizershallen on der het motto en de benaming: 'De ultieme retro-show'. Tijdens deze avond worden er spet terende discobar-shows verzorgd door allerlei bekende DJ's uit de zestiger jaren, waaronder o.a. Mike Verdrengh, Zaki, Jo met de Banjo, Willy de la Bastida, enz... afgewis seld met korte optredens van vedet ten uit de tijd van toen: The Peb bles, John Wooley, Paul Severs, e.a. Toegang (uitsluitend kassa): 250 fr ./persoon. Fototentoonstelling In organisatie van de Zeeaquaria- nen te Aalst, gaat in 't Apostelken te Mijlbeek-Aalst, een fototentoon stelling door op 13 en 14 maart. Info: Fernand Van Langenhoven 053/70.47.29. Toneelvoorstelling 'Kom Bompa' Het toneelgezelschap 'Onder den Toren' uit Erembodegem brengt op vrijdagen 13 en 20 maart '92 te 20 u. en op zaterdagen 14 en 21 maart '92 te 20 u., in zaal 'Parochiehuis' te Erembodegem-Centrum, het blij spel in drie bedrijven 'Kom Bompa' van Romain De Coninck in een re gie van Phillemon Eeckhout op de planken. Kaarten aan dc prijs van 120 fr. zijn te bekomen bij Jan Van Den Heu vel, Schoolstraat 10, 9320 Erembo degem, tel. 053/70.33.81 of bij alle spelers en bestuursleden. Brailleliga Vergadering: dinsdag 17 maart te 13 u. in het Parochiehuis (Wachtzaal) Al An on Vergadering: dinsdag 17 maart te 20 u. in het Parochiehuis (Wachtzaal) AA groep 'Om Mekaar' Vergadering: woensdag 18 maart te 20 u. in het Parochiehuis (Boven zaal) Dansklub Klubvergadering: woensdag 18 maart te 20 u. in het Parochiehuis (Grote Zaal) K.V.L.V.-demonstratie Aansluitend bij het jaartema 'Leef milieu-bewust' gaat op donderdag 19 maart '92 om 19u30 in de Krypte (Weggevoerdenstraat, Erembode gem) een gezellige en leerrijke voorstelling door over de toespraak van alternatieve schoonmaakmid delen en over het gebruik van echte biologische produkten in en om de woning. Men kan er tevens uitge breid en vrijblijvend kennismaken met deze produkten, waarbij de mo gelijkheid bestaat tot aanschaf. Ter verwelkoming wordt koffie met een gebakje aangeboden en ter kennis making ontvangt iedereen die aan wezig is een gratis en nuttig ge schenk. Een tombola zal er de sfeer inhou den, te meer daar enkele waarde volle prijzen te winnen zijn. Inschrijvingsbijdrage 20 fr. Meer informatie bij de K.V.L.V.-be stuursleden. ACV -CM-Erembodegem-Teijoden viert feest Op zaterdag 14 maart om 19 u. is er in de zaal Rubens, Ninovestraat te Erembodegem-Terjoden een gran dioos ACV-CM-Familiefeest. Op het programma: maaltijd (keuze uit vlees- of kaasschotel), toespraak door ACV-verbondssekretaris Piet Van Tittelboom, amusement met discobar. Deelnemen kost 250 fr. Aalsterse Wijnmakersgilde Vergadering: vrijdag 20 maart te 19u30 in de Krypte K.W.B.-kaartavond Zaterdag 21 maart te 19u30 in de Krypte Bijzondere Plans van Aanleg 'Sterrenhoek' en 'Korte Keppestraat' Erembodegem Overeenkomstig de bepalingen van artikel 21 van de wet van 29 maart 1962, houdende organisatie van de Ruimtelijke Ordening en de Stede- bouw (en wijzigingen), brengt het College van Burgemeester en Sche penen van de stad Aalst ter kennis van de bevolking dat het bijzonder plan van aanleg 'Sterrenhoek' Erembodegem, bestemmingsplan met stedebouwkundige voorschrif ten opgemaakt volgens de wettelij ke beschikkingen en voorlopig aan genomen door de gemeenteraad in zitting van 29 januari 1992, zal neer gelegd worden op het stadhuis, dienst Ruimtelijke Ordening, Ka pellestraat 8, op maandag 9 maart 1992 om 9 u., en ter inzage zal liggen elke werkdag van 9 u. tot 12 u. (en 's woensdags ook van 17 u. tot 18u30) en dit met ingang van maandag 9 maart 1992 tot en met woensdag 8 april 1992, met uitzondering van de zaterdagen. Al wie omtrent dit plan bezwaren of opmerkingen te maken heeft, moet dit schriftelijk aan het schepencol lege overmaken binnen de termijn van dit onderzoek en ten laatste op woensdag 8 april 1992 om 12 u. Het bijzonder plan van aanhef'Kor te Keppestraat' Erembodegem, be stemmingsplan eveneens met stede- bouwkundige voorschriften opge maakt volgens de wettelijke be schikkingen en voorlopig aangeno men door de gemeenteraad in zit tingvan 29 januari 1992, zal neerge legd worden op het stadhuis, dienst Ruimtelijke Ordening, Kapelle straat 8, op maandag 16 maart 1992 om 9 u., en zal ter inzage liggen van maandag 16 maart tot en met woensdag 15 april 1992, met uitzon dering van de zaterdagen, elke werkdag van 9 u. tot 12 u. en 's woensdags ook van 17 u. tot 18u30. Al wie omtrent het plan, 'Korte Keppestraat' bezwaren of opmerk ingen te maken heeft, moet dit schriftelijk aan het schepencollege overmaken binnen de termijn van dit onderzoek en ten laatste op woensdag 15 april 1992 om 12 u. Groot steakfestijn Zaterdag 14 maart 1992 van 18 tot 22 u., zondag 15 maart 1992 van llu30 tot 19 u. in de zaal 'GerstenhoF te Erembodegem: groot steakfestijn ingericht door S.K. Erembodegem. (Voorgerecht: 150 fr., steak natuur: 350 fr., steak au poivre: 350 fr., steak champignons: 350 fr., Kipfilet na tuur: 300 fr., kipfilet ananas: 300 fr., kindermenu: 175 fr. en 150 fr.). Kaarten in voorverkoop: 100 fr. spraak, tombola en ontspanning met disco-bar. Inschrijven vóór 14 maart bij een bestuurslid. Belotting De Vriendenkring Bloedgevers Baardegem-Meldert, organiseren op vrijdag 13 maart om 20.15 u. een gezellige belotting, in het Parochie centrum, Stevensveldstraat te Mel- dert. Iedereen prijs. Geld- en naturaprij- zen. Inleg 50 fr. Ook niet-belotters en sympathisan ten zijn welkom. Rommelmarkt en wafel- en pannekoekenslag Op zaterdag 21 maart om 15 uur organiseert de Gemeenteschool van Meldert een traditionele wafel en pannekoekenslag. Er wordt bij die gelegenheid ook een rommel markt gehouden. Deelnemingsprijs: 150 fr. voor le den VTB-VAB, niet-leden: 200 fr. Info: 053/66.72.00. KAV leert werken met kruiden Alle KAV-leden en geïnteresseerde huismoeders zijn van harte uitgeno digd naar de kruidenhappening op donderdag 19 maart a.s. om 19u30 in de bovenzaal van de parochiezaal PAX, Dorpsstraat Erpe. Mevr. Van Kilegem, auteur van kruidenboeken, zal de aanwezigen inleiden over het gebruik van krui den van tuin naar keuken, kruiden als geneesmiddel tegen kleine kwaaltjes enz. Tijdens de pauze zal er gelegenheid zijn tot proeven van lekkere krui denthee, maar ook worden even tuele vragen beantwoord. Kaas- en wijnfestijn VTB-VAB Affligem zet zijn jubel jaar - 70 jaar bestaan - feestelijk in met een kaas- en wijnfestijn. Dit op vrijdag 13 maart te 20 uur stipt in de Abdijhoeve, Abdijstraat te Affli gem. Dit festijn wordt aangeboden door VN Supermarkt Delhaize. Het deskundig proeven wordt inge leid door dhr. Briers, oenoloog-su- pervisor van NV Delhaize, bijge staan door dhr. Delmal, directeur Supermarkt Dclhaize-Alsemberg en dhr. Van der Eist, directeur van Delhaize Aalst. Degustatie van een achttal uitgele zen wijnen en een gamma kaassoor ten. Deelname in de onkosten: 50 fr. voor KAV-leden en 75 fr. voor niet-leden. Rijbewijs-kursus De KWB-afdelingvan Mere organi seert een kursus voor jongeren die hun rijbewijs willen behalen. Gedu rende drie lesavonden zullen ge kwalificeerde lesgevers uitleg geven over het verkeersreglement. Tijdens een vierde lesavond zullen de kursisten hun kennis kunnen testen in een gesimuleerd examen. De kursus is gespreid over vier don derdagavonden en start op 19 maart om 19u30 in de zaal Patro naat, Patronaatstraat in Mere. Voor inlichtingen en inschrijvingen (450 fr. voor KWB-ers 300 fr.) kan men terecht bij Marc Van Impe, Kraainest 75, in Erpe-Mere. Tel. 053/80.56.98 Op 21 maart wordt er overal voor Levenslijn gevaren in Vlaanderen. In Dendermonde, Gent, Vilvoorde, Willebroek, Kapelle-op-den-Bos en Oos tende liggen schepen klaar om u over de mooiste waterlopen van ons Vlaanderland te voeren. Ook in Mol, Antwerpen en Brugge kan men inschepen. In Dendermonde liggen de 'Ark' en de 'Wilmar' klaar. Zij varen af om 14.00 of om 17.30 uur en kapiteins aan boord zijn Chris Lomme en Mieke Scheldeman. De tocht brengt de deelnemers van Dender monde naar Temse. U kan insche pen op de De Bruynkaai, St. Onolfs- dijk te Dendermonde. Wie meewil doet er best aan zijn plaatsje te re serveren bij Rederij Reko (053/ 78.40.27.). In Gent veitrekt om 13.30 uur de 'Binus' met Odilon Mortier van de Kotmadam aan boort. Vertrekkend aan de Bcneluxkade wordt de Leie afgevaren. De prijs bedraagt 220 fr voor volwassenen en 130 fr voor kinderen. In Gent liggen er ook gro te jachten en speedboten klaar waarmee men een rondvaart kan maken tussen 14.00 en 18.00 uur. De inscheping van de speedboten gebeurt aan de WW Leie Schelde op de Snepdijk te Gent. In Willebroek liggen de schepen 'Balou' en 'Benelux II' voor een toe ristische vaart tot in de jachthaven van Vilvoorde. Ook in Willebroek zijn er speedboten en diverse jach ten. De boten liggen aan de firma De Nayer, tussen de 2 bruggen om 10.00 uur. In Kapelle-op-den-Bos wordt aangemeerd in de WW jachthaven om 11.15 uur. De prijs 200 fr vanuit Willebroek en 100 fr vanuit Kapelle-op-den-Bos. In Antwerpen is er natuurlijk de Flandria 18 die van 10.00 tot 16.00 uur uitvaart. Tars Lootens zorgt daar voor de muzikale noot en stelt er zijn nieuwe CD voor. Inschepen gebeurt aan de Ponton Steen in Antwerpen en de prijs bedraagt 220 fr voor volwassenen en 120 fr voor de kinderen. Gastheer is Ward De Ravet. ACV-CM-Ledenfeest Op zaterdag 21 maart 1992 bent u van harte welkom op de ACV-CM- feestavond te Meldert. U wordt ver wacht om 19u45 in zaal 'Bij Herman' voor een gezellig samen zijn. Op het feestprogramma: Etentje (400 fr./per persoon), toe- Toneelkring "t Is lever die ons Leydt' uit Wichelen koos met de 'Kus van een Rus' van Raf Cooney voor een komedie van de beste soort. In een regie van Jean-Pierre D'Hondt wordt het stuk opgevoerd in het Gildenhuis (Margote te Wi chelen) op 20,21,27 en 28 maart om 20.00 uur en op 29 maart om 16.00 uur. De voorstelling van 20 maart is meteen een galavoorstelling. Men kan kaarten reserveren op zondag 15 maart in het Gildenhuis tussen 11.00 en 12.00 uur en nadien telefo nisch op het nummer 091/69.74.55. Het stuk gaat over een Russische balletdanser die in het Westen op treedt en daar ook wil blijven. Maar dat kan niet zomeer. Hij zoekt on derdak bij een plaatselijke kom- mandant en dal geeft problemen voor de staatsveiligheid. Er ont staan heel wat komische toestan den, achtervolgingen zelfs en een massa misverstanden. Genoeg voor een avondje onbekommerd plezier. Akteurs ziin Elsie Verstraeten, Griet Sterckx. William Van Drie- ssche, Jan Matthijs, Christoph Ruys, Urbain Van Wesemael, Her man Gertner, Patrick Verstraten, Roza Jansens en Wim Annaert. Onderzoekers uit het kweekcentrum Vro lijkheid in Zuid-Afrika zijn er ingeslaagd een veulen te fokken van de zeldzaam ge worden quagga. Der quagga lijkt op een zebra maar is donkerbruin, heeft lichtere strepen en een witte staart.

De Voorpost | 1992 | | pagina 7