Ulnl-mimm ■m "A De Voorpost Petrus Servaes laureaat Reynaertprijs Sociale appartementen langs Lindenlaanvier blokken 'Es t'er gen belet' opnieuw verkrijgbaar HEBT U EEN HUIS TE KOOP 'Hl 16 - 20.3.1992 - De Voorpost Lebbeke Tijdens de jongste Lebbeekse raadszitting verleende iedereen zijn Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 goedkeuring aan een gedeeltelijke herziening van het BPA-Stations- straat. Die herziening, aldus raads lid Marcel Segers, is er nodig om de plannen van de CV Dendermondse volkswoningen om op het nog vrij- liggende perceel vlak bij het station appartementen op te richten, te kunnen realiseren. De nieuwbouw zou, volgens de laatste plannen, appartementen en garages omvatten, gespreid over vier blokken van drie bouwlagen en een dak elk. Ook bedieningswegels worden voorzien. De aanleg van deze we gels en van de omgeving wordt ge raamd op 4.700.000 F. De wegels zouden achteraf overgedragen wor den aan de gemeente. Johan De Mol (SP) sprak de vrees uit dat de plannen een totaal gebrek aan woonkomfort vertonen, zei dat men bezig is een 'kleine Serbos' te realiseren en vond het jammer dat slechts 48.000 F voorzien is voor de groenaanleg. (pvr) Lebbeke Petrus Servaes, voorzitter van de Buggenhoutse heemkring 'Ter Palen', werd vorige zaterdag, tijdens de raadsvergadering van het 'Verbond van de kringen voor heemkunde in Oost-Vlaanderen', georganiseerd door 'Heem kring Lebbeke', verkozen tot laureaat '92 van de Reynaertprijs. Daarmee worden, vanuit de 'eigen schoot' de verdiensten van de Bug- Lebbeke. De Oostvlaamse heemkringen kwamen in Lebbeke in vergadering genhoutenaar op het vlak van bijeen (foto Guy) Tessa Records zoekt met spoed groepen, zangers en zangeressen van eigen bodem voor de komende produktie. Kandidaten kunnen een kassette, foto en biografie stu ren naar Tessa Records, Stationsplein 18 te 9160 Lokeren. Als je pruimen kruist met abrikozen dan krijg je pruimkozen. In Stellenbosch is er iemand in geslaagd deze kombinatie voor mekaar te krijgen. Hij heeft de nieuwe vrucht 'plumcot' (van plum en apricot wat beide Zuidafrikaanse woorden zijn) ge doopt. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053 78.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. Lebbeke 'Es t'er gen bellet', het eerste jaarboek van 'Heemkring' Lebbeke, dat eind vorig jaar verscheen, maar vrij vlug uitverkocht was, is opnieuw verkrijgbaar. Het boek, in een betere uitgave, bevat een veertigtal interviews met bekende en minder bekende Lebbekenaars die een brok attentie waard zijn. Het boek is te verkrijgen, tegen de prijs van 400 F, bij - Pierre Van Rossem, Wilgenstraat 3, Lebbeke - Achiel Vermeiren, Poststraat 17, Lebbeke - Julien Laureys, Heidebaan 2, Lebbeke - Gilbert Ravijts, Brusselsesteenweg 93, Lebbeke - René Van Ransbeke-Magda Cooreman, Hulststraat 19, Lebbeke Zopas verscheen ook het eerste nummer van de vierde jaargang van het tijdschrift. Een jaarabonnement kost amper 200 F, is goed voor vier nummers van 32 blz. elk en is te verkrijgen op bovenstaande adressen of via storting van 200 of 500 F (erelid) op het nummer 001-1976948-67 van 'Heemkring Lebbeke'. eemkunde, in de verf gezet. Enige tijd geleden reeds werd Servaes door de Dendermondse perskring verkozen tot laureaat van de pers prijs in de sociaal-kulturele sektor, prijs die begin april in het Dender mondse stadhuis zal worden uitge reikt. De raadsvergadering van het Oost vlaams verbond, geleid door voor zitter Robert Ruys uit Wichelen, boog zich over de aktiviteiten die in de loop van vorig jaar door het ver bond ontwikkeld werden. Het orga niseerde o.a. twee raadsvergaderin gen (in Nevele en De Pinte) en een gouwdag te Lede, kende bovendien een aantal oorkonden toe aan ge slaagde restauraties. Oost-Vlaan deren is trouwens de enige provin cie waar dergelijke appreciaties uit gereikt worden. Uit het verslag bleek bovendien dat het 'Verbond van de kringen voor heemkunde in Oost-Vlaanderen', 36 plaatselijke verenigingen groe peert, die goed zijn voor zowat 17.000 leden. Voor de 'Reynaertprijs' werden door de kringen drie kandidaturen voorgedragen: Walter Meuris (Cas- tellum Beveren), Luc Peleman (El- versele) en Petrus Servaes (Ter Pa len Buggenhout). De 29 aanwezige kringen brachten elk één stem uit en laureaat werd Petrus Servaes uit Buggenhout. Aan Herman Heyse van Heemkring uit Stekene, onlangs overleden - de man was bovendien aktief in het provinciaal bestuur - zal postuum een Reynaertbeeld worden uitge reikt. Aan de weet kwamen de aanwezi gen bovendien dat voor de Provin ciale Prijs voor Heemkunde negen inzendingen verricht werden, dat de gouwdag '92 in Melle zijn verloop krijgt (hij zal in het teken staan van de archeologie) en dat de gouwdag '93, door 'Heemkring Lebbeke' wordt georganiseerd. Pierre Van Rossem DEN OMMEGANCK Grote Markt 18 Dendermonde Uitslag van de winnende paren op woensdag 11 maartrichting noord-zuid I. Magda Wcy- mans en Magda Secretin; 2. Ghislaine De Boeck en Paul Van Damme; 3. echtpaar Chris- tiacns; richting oost-west I. Paul Vcldeman en Werner Cornell's; 2. Lucicnne De Vis- schcr en Albert Maes; 3. Geor ges Korte cn Hubert De Troch. Bridgeavond elke woensdag om 19.45 uur in het lokaal 'Den Ommeganck', Grote Markt 18 te Dendermonde. Lebbeke. Vanzelfsprekend nam ook de Lebbeekse Heemkundige Kring aan de bijeenkomst deel (foto Guy) Heb jij oren naar het geluk Nog een paar weekjes en j_ het grootste pretpark van Europa, opent zijn poorten. Fantastisch wat daar allemaal te beleven valt. Fantastisch ook, de honderden toffe prijzen van EURO DISNEY RESORT, die er met de gratis wedstrijd van TeVe-Blad elke week te winnen zijn: hippe horloges, unieke pins, prachtige posters, grappige hoedjes van Mickey Mouse... En nü kan je met TeVe-Blad zelfs toegangskaarten voor EURO DISNEY RESORT zelf winnen. Daarmee heb je een dag lang gratis toegang tot alle attracties! Grijp vliegensvlug je kans. Haal als de bliksem TeVe-Blad bij je dagbladverkoper Zo vind je het in de winkel. Dan heb je bovendien het compleetste, het handigste én het goedkoopste televisieblad in huis, met alle programma's van alle tv-zenders, volledig in vierkleuren, en met boeiende lectuur voor het hele gezin.

De Voorpost | 1992 | | pagina 16