potty Van de Velde maakt het verschil Een wedstrijd zonder kampioen en zonder daler Thuisploeg kwam fors terug Nieuwe afstraffing vermijden Eendracht Aalst -J Liga- invallers SC Lokeren 3 E. Aalst 0 VW Hamme - K.A.V. Dendermonde 1 -O Eendracht Aalst - KSC Lokeren 2-3 De Voorpost - 20.3.1992 - 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Na de kampwisseling kwam er meer animo in de wedstrijd, mede door het feit dat Eendracht nu pressievoetbal speel de. Op de 53' had Lamberg tegenslag toen hij zijn hard eindschot tegen het been van doelman D'Hondt zag belan den. Lokeren zorgde echter voor gepast antwoord met een perfekt uitgevoerde counter Myyry schoof langs de rechter flank op volle snelheid, zijn voorzet werd probleemloos van dichtbij overgenomen door de vrijstaande meszaros en 0-2. Nadat Cornelissen, na een fraaie draai- beweging, nog eens hard op doelman D'Hondt had geknald, ging Meszaros on middellijk op rechts aan de haal Op nieuw een uitstekende laterale voorzet en deze keer was Bosmans paraat om doel man De Schrijver te grazen te nemen. Ondertussen waren de supporters in het plaatselijke kamp zich zeer kritisch gaan opstellen t.o v manager Orlans, alsof hij de man is die voor de kentering moest zorgen voor de huidige benarde situatie bij Eendracht. Maar goed, De Wolf en C° legden zich niet bij de situatie neer en mede door het feit dat Lokeren tijdens het laatste kwartier uitgeblust was, kwam Eendracht speelde tot nu toe zijn beste wedstrijden thuis tegen gerenommeerde ploegen, met uitzondering van Anderlecht, dat momenteel superieur is op nationaal vlak. Op verplaatsing komt Eendracht, vooral als het een vroege goal moet slikken, nauwelijks aan zijn trekken. Zondag a.s. moeten de ajuinen op verplaatsing naar Ekeren dat beschikt over een stevig team. De klubsekretaris zag de Antwerpe naren aan het werk tegen Anderlecht en kwam onder de indruk van hun zelfzekerheid. "Het is een ploeg die m.i. steeds kalm blijft, sterk in het verweer is en plots aanvalt als de mogelijkheden zich voor doen. Het wordt beslist weer moeilijk voor Eendracht dat als primor diale opdracht heeft een nieuwe afstraffing te vermijden. Limpens, slachtoffer van een zware verkoudheid, heeft deze week een reeks trainingen moeten missen. Hij is ondertussen weer bijgewerkt maar of de polyvalente Luc speelklaar zal zijn tegen zondag a.s. blijft een vraagteken. We hebben de indruk dat Grijzen hout weinig aan zijn huidig elftal kan veranderen, tenzij dat de klubdokter het sein op groen zet voor Peter Eikelboom. In het slechtste geval wordt Okpara opnieuw als libero opgesteld. Die deed het tegen Lokeren zeker niet slecht op die plaats. Als aanvaller blijft oefenmeester Grijzenhout wellicht bij Mario Krohm zweren. De Eendracht-coach is de mening toegedaan dat de stevige Duitser op een verdediging kan drukken. Alleen lukt hij er tot nog toe niet in te scoren. (b.a.d.) tieren, dat even na het uur een gerust- ïfende 0-3 voorsprong had uitge duwd, heeft in het laatste kwartier nog tardïnoeten op de tanden bijten om de [2-3 overwinning veilig te stellen. De eerste helft, wat van lokale zijde be reft, was het bekijken niet waard. Loke- tn presenteerde in die eerste helft be weeglijk voetbal, zette de thuisploeg op liet middenveld vast en was bij het uit roeren van de aanvalsfazen sneller dan Aalst. Haalde bij de thuisploeg op dat moment geen enkele speler het niveau van eerste klasse, dan hield dat in dat de spitsen Eeckhout en Cornelissen nauwe- ijks aanspeelbaar waren. Rond het half uur kwam Aalst voor de eerste keer op achterstand. Peeters werd gepakt in snelheid en Kubu Lembi plaatste met een Öpschot de bal haarfijn langs de paal binnen. Voor de rest bleef Aalst klungelen in die eerste helft, zodat oefenmeester Grijzen hout het nodig vond om na de rust Jos Lathouwers in de strijd te werpen voor René Peeters, die duidelijk nog aan wed strijdritme te kort kwam na zijn lange blessuretijd. fN AalstSchippers, Peeters, Ver- bruggen, Lamin, Godtbil, Temmer man, Oubial, Lathouwers, Kanu, Marginet (45' Van Der Vekens), D'Hondt Doelpunten10' Poppe (straf schop) 1-0; 52' Samson 2-0; 75' Palmers 3-0. Verbruggen werd uitgesloten inge volge twee gele kaarten. (b.a.d.) V. Het was eigenlijk een droeve wedstrijd daar in Hamme. Grijs en duister weer, minder volk dan verwacht, geen sfeer op en rond het terrein en zeker geen voetbalhoogstandjes. Een vrij vale bedoening dus die nie mand kon bekoren. Dat KA VD geen oogstrelend voetbal zou (kon) spelen was te verwachten maar van de Wuitens hadden we toch wel beter gehoopt. Uiteraard vertrok paars-blauw als underdog, die echter af en toe zijn tanden liet zien. Inderdaad, de KA VD'ers lieten zich niet pramen om kort op de man te spelen en hebben Hamme grotendeels belet om het normale spel te ontwikkelen. Wat duidelijk de bedoeling was. Zowel De Kinder als De Coninck plakten aan hun tegenstander. Emmaneei mocht opnieuw een vrije rol vertolken en De Paepe deed het goed op de backlijn. Hardste werker was Stevelinck die zowat overal opdook. We mogen immers niet vergeten dat KAVD moest aantreden zonder Moens, Van Roy, Van Troos, Van Nieuwenhuyse, enz. De Coninck bijvoorbeeld, die al in geen weken meer op de bank zat, stond opnieuw in de ploeg en deed het zeker niet slecht, wél keihard. Ook Rijdant speelde een goede partij. Spijtig voor KAVD was dat het lokale doelpunt vlak voor de rust uit de lucht viel, op een moment dat het voor de bezoekers vrij vlot aan het lopen was. In de tweede helft werd Heirman vervangen door Wygonic, die een gedroomde kans kreeg, maar de bal door een vallende De Keersmaecker zag deviëren. Ook het doelhout zorgde voor paarsblauwe ontgoocheling. Kortom, het werd zeker geen match om over naar huis te schrijven, maar zoals KAVD zondag speelde was het zeker geen ploeg die rijp is voor eerste provinciale. Ook De Kinder, wiens duels met Van Parijs steeds bitsiger werden, werd vervangen door Nardus, allicht een maatregel om hem een kaart te besparen. Aan de andere kant van het veld kregen we een gelijkaardige onderlinge strijd tussen De Coninck en de Hamse nummer zeven, David tegen Goliath, maar Manu kwam dikwijls als winnaar uit de duels, al gebruikte hij te pas en te onpas de vrij grove borstel. Opvallend was in elk geval de grotere rust die de verdediging uitstraal de. Na vele wedstrijden waarin de Dendermondse defensie door de mand was gevallen, is dit een verheugende vaststelling. Over de voorlijn gaan we niet teveel meer leuteren, ledereen weet onderhands uit welk bedje die ziek is. De burenstrijd heeft ons weinig wijzer gemaakt. Mathematisch gezien kan KAVD zich nog handhaven al lijkt deze hoop eigenlijk meer een waanidee te zijn. De volgende wedstrijd wordt thuis gespeeld op 29 maart tegen Hekel- gem. Als dan geen punten geoogst worden dan is zelfs de parachute kapot na een lange vrije val. mdbJ VW Hamme-KAVD 1-0. Van De Velde was duidelijk baas in de lucht. De Paepe doet nog een poging terwijl Rijdant en Emmaneei toekijken (vh) VW Hamme-KAVD 1-0. Het duel tussen Van Parijs en De Kinder werd beslecht op het scherp van de snee. Om erger te voorkomen werd De Kinder vervangen door de meer aanvallende Nardus (vh) ik tevreden ben is het resultaat want dat is het belangrijkste. Het is alleen spijtig dat we voor zoveel volk niet hebben kunnen bevestigen als titelkandidaat. 'De zenuwen stonden gespannen langs beide kanten, meent Ives Van Parijs. Dendermonde belette ons te voetballen, zoals we dat gewoon zijn. Dat is natuur lijk hun goed recht, zeker in de situatie honderd procent ingezet. Ik weet wat ze waard zijn. Ons probleem is al lang be kend. Met iemand als bijvoorbeeld Rik Van de Velde in onze ploeg, sprokkelen we wél punten. Op basis van het aantal kansen, konden we een gelijkspel recht vaardigen. Ondertussen moet ik roeien met de riemen die we hebben. Het wordt nu wel zeer moeilijk maar zolang de mathematische kans op behoud open blijft, moeten we erin blijven geloven. Anders sta je sowieso in eerste provin ciale. Dat Hamme niet aan zijn trekken kwam, komt omdat we het hen hebben belet. De leiders wonnen maar hebben ons zeker niet overklast'. E.G. W Hamme-KAVD 1-0. De Paep en Stevelinck speelden een zeer ver dienstelijke wedstrijd en verzetten bergen werk (vh) VW Hamme werd zeker niet onverdiend winnaar van het derby tegen KAVD maar voor hetzelfde geld had het evengoed een gelijkspel kunnen zijn. Op een kruciaal moment (vlak voor de rust) maakte Rik Van de Velde het verschil en dat was enigszins tegen de gang van het spel in. Die 1 -0 voorsprong aan de rust werd dus algemeen ook als gevleid beschouwd. Na de hervatting kwam Hamme sterker opzetten, al toonde het zich zeker geen leidersploeg. Op een bepaald moment was er zelfs een sublieme tussenkomst van keeper De Pelsmaecker nodig om Tom Wygonic van de gelijkmaker te hou den. Oefenmeester Daniël De Paepe was na afloop zeker niet tevreden over de ver richting van zijn Wuitens. 'Slechter dan tijdens de eerste helft heb ben we in deze kompetitie nog niet ge presteerd. We waren niet eens in staat om een degelijke kombinatie op te zetten. Dendermonde verscheen gemotiveerd aan de aftrap want het was de laatste kans om zich wat veiliger te stellen. Die jongens hebben geknokt voor wat ze waard zijn en dat strekt hen tot eer. In de tweede helft hebben we het tempo opge voerd en konden zo geleidelijk het veld- overwicht naar ons toetrekken. Op basis van een iets betere prestatie tijdens deze speelhelft, meen ik dat we verdiend won nen, zonder dat we echter hoog van de toren moesten blazen. Toen Wygonic oog in oog met De Pels maecker verscheen, verwachtte ik mij aan de gelijkmaker. Het enige waarover Eendracht nog verrassend sterk terug. Eerst verlengde Baert met het hoofd een vrije trap van Van Peteghem in de verste hoek en zeven minuten nadien profiteer de hij van een verwarde situatie in de Lokerense strafschopzone om zijn twee de treffer te plaatsen. Tijdens de laatste tien minuten lanceerde Eendracht nog een verwoed offensief waardoor Lokeren zelfs in paniek geraakte, maar verdere doelpunten bleven uit. Aantal toeschouwers: 3.000 Scheidsrechter: Van Elshocht Aalst: De Schrijver, De Wolf, Peeters (46' Lathouwers), Okpara, Lamberg, Cornelissen, Van Peteghem, Zakkas, Baert, Van Der Beken, Eeckhout (63' Krohm). Lokeren: D'Hondt, Hoes. Schoofs, Bos mans, Myyry, Jacobs (25' Hallaert), Meszaros, Lembi, Vandermeulen, Veyt, De Brul (87' Naudts). Doelpunten: 30' Lembi 0-160' Mesza ros 0-2,66' Bosmans 0-3,72' Baert 1 -3, 79' Baert 2-3. Gele kaart: Myyry. VW Hamme-KAVD 1-0. Stevelinck en Vergeylen kijken geamuseerd toe hoe de lokale karnavalprins de aftrap zal geven. Ook scheidsrechter Dubois, die een goede match floot, lacht de tandjes bloot (vh) waarin net zien bevindt Alle middelen zijn dan goed om punten te halen. Het uitvallen van Filip De Borger was zeker een handicap'. 'Van een derby moet je doorgaans niet veel verlangen, zegt Rlip Segers. We hadden bovendien te maken met een supergemotiveerde tegenstander. Kol- lektief boden we maar een zwakke re pliek. We hebben ook te weinig geknokt. Willen we kampioen spelen, dan zullen we op dat vlak toch wat meer uit ons pijp moeten komen. Toch ben ik ervan over tuigd dat we kampioen zullen worden'. Ondanks de nederlaag toonde de Den dermondse trainer Rik Pauwels zich niet ontevreden: 'Gelet op de kansen, meen ik dat we een degelijke repliek geboden hebben. Onze jongens hebben zich voor VW Hamme-KAVD I-O. Ives Van Parijs gaat voorbij Claudio De Paepe, maar zó dikwijls gebeurde dat nu ook weer niet (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 17