Bedreigden roeren zich SK Grembergen sloeg twee keer terug Hofstade haakt af Baasrode zakt Leider verliest een punt Sterkere Waaslanders Zwakke dag voor Racing Boonwijk Smetlede keerde met de grove borstel A ^7> P-T> Derde provinciale C Derde provinciale F Derde provinciale E Vierde provinciale E 18 - 20.3.1992 - De Voorpost VOETBAL Leider Oordegem had het uiterst moeilijk op Edeboys en boekte een magere 0-1 zege dank zij een own-goal van Bruno Bekaert. Mede door het verlies van Zaffe- lare en het gelijkspel van Heikant telt Oordegem nu drie punten voorsprong en mag stilaan aan feesten gedacht worden. Gijzegem deed in het kader van de ope ratie «redding» een prima zaak met Zaf- felare te grazen te nemen. Op een zwaar terrein was van fraaie kombinaties nau welijks sprake. De bezoekers keken op slag van rust tegen een 1-0 achterstand neer. Na de kampwisseling kon even na het uur Verieyen uit een vrije trap de balans weer in evenwicht brengen en toen op een kwartier van het eindsignaal Goossens een tweede treffer plaatste, kon de vreugde bij de bezoekers niet meer op. Het derby tussen Berlare en SK Over- mere lokte een grote belangstelling. De kassier van de thuisploeg wreef zich in de handen, maar ook op het sportieve vlak deed Berlare een uitstekende zaak. Reeds na een kwartier scoorde Baeyens voor de puitekloppers en toen nadien Praet en nog eens Baeyens in de tweede helft opnieuw raak troffen was de zaak definitief rond. Overmere viel deze keer uit de toon. Serskamp kon op Schellebelle slechts één helft gelijke tred houden. Tijdens die periode konden de bezoekers de wen kende kansen echter niet ombuigen. Na de rust vond Serskamp het middel niet om de beweeglijke Droesbeke aan ban den te leggen en die zorgde voor het 2-0 eindverdikt. Voor Serskamp wenkt nu werkelijk vierde provinciale. Heikant Zele kwam heel goed weg op Racing Wetteren na een wedstrijd die alle kanten uitkon. Het hele verhaal speelde zich af tijdens de tweede helft. Met een doelpunt van Raff scheen Heikant op weg naar een vlotte zege. Racing Wette ren, dat een van zijn beste wedstrijden van het seizoen speelde, sloeg echter terug langs De Winne en Bogaert. Het was slechts in de slotminuut dat D'Hollander de bezoekers weer langszij kon brengen. Wichelen versloeg met 1-2 een zwak akterend Laarne. De thuisploeg kwam wel op voorsprong langs Raes, maar bij de eerste tegenaanval van Wichelen ver werkte Joliet in eigen doel Nog vóór de rust wist een attentvolle Rivera een mis tasten van de plaatselijke doelman uit te buiten. (b.a.d.) Baasrode - Beervelde 0-3 Voetbal. Baardegem-Terjoden 0-0 (da) Opstal - Grembergen 3-3 Het waterkansje dat nog overbleef heeft FC Baasrode door tegen Beervelde te verliezen nu wel helemaal verspeeld. In kringen van de tweedeprovincialer legt men zich neer bij het verdikt. 'De realiteit is dat we de degradatie niet meer kunnen ontlopen, zegt oefenmees- ter André Heymans. Tegen Beervelde hadden we weinig kans. Overigens ont braken vijf basisspelers. De Cock, De Schrijver en Claudio Bancheri waren ge schorst. Van De Velde was gekwetst en Verdoodt belde af om beroepsredenen. Met het al beperkte potentieel stonden we zogoed als voor een onmogelijke opgave. Halverwege de eerste helft kwa men de bezoekers tot scoren. Toe kort na de hervatting een tweede tn op de plank verscheen, was meteen kans op een winstpunt verkeken, fl keeper leverde overigens enkele sul me tussenkomsten. De resterende chen tegen Melle, Buggenhout en Lui zele houden voor ons nauwelijks mét dan een formaliteit', aldus trainer I mans die nog niet heeft beslist ol volgend seizoen Baasrode in derde p vinciale zal leiden. Hierover werd hij polst door het bestuur. (e Eendracht Opstal kwam op eigen veld tegen SK Grembergen niet verder dan een gelijkspel. In het vooruitzicht van de topper tegen Kallo van komende zondag, is dat een belangrijk verliespunt. 'Ik meen het resultaat als logisch te mo gen beschouwen, stelt sekretaris Emiel Van Mol. Met zes doelpunten kwamen de vele kijkers voluit aan hun trekken. Chris Van Damme opende de stand, maar on middellijk zorgde de opponent voor een afdoende repliek. Net voor de rust ver wierven we de voorsprong, al was bij dit doelpunt een beetje geluk gemoeid. De bal week af op een bezoekend been en verdween vervolgens in doel. In de tweede helft is Grembergen zich sterk gaan manifesteren. We hadden het niet makkelijk om hen op afstand te hou den. Een 3-1 voorsprong natiën minuten in de tweede helft bleek achteraf niet voldoende te zijn. Het bezoekende team slaagde er verrassend in om de achter stand weg te werken. Onze voorsprong op achtervolger Kallo wordt hierdoor ge reduceerd tot twee punten. Komende zondag zullen we in het Waasland alles in het werk moeten stellen om de kloof gapend te houden.' (e-g.) De wedstrijd tussen Opstal en SK Grem bergen was werkelijk een spektakel en verliep op het scherp van de snede. De scheidsrechter trok drie gele kaarten en een rode (Muysewinckel). Opstal scoor de snel langs Van Damme, maar vijf minuten later bracht Nobels de balans al terug in evenwicht. Even vóór dc rust stond Opstal weer op winst langs Muy sewinckel. Toen na de kampwisseling Collewaert de 3-1 cijfers op het score bord prikte scheen voor de thuisploeg de zaak in kannen en kruiken. Even na het uur bracht Baeten Grembergen weer in de wedstrijd. Toen volgde de uitsluiting van Muysewinckel en was de slagvaar digheid bij Opstal zoek. Grembergen pro fiteerde hiervan behendig en haalde langs Said een puntje uit de brand. Van spanning gesproken. Na het 3-2 verlies op Sint-Gillis-Waas wordt de positie van Oudegem maar steeds moeilijker Na het halfuur keken Hillaert en zijn maats reeds op een 3-0 achterstand. Tijdens de tweede helft kwamen de bezoekers steviger in de wedstrijd en konden terugslaan via Hil- Voetbal. Het bestuur van SK Terjoden organiseerde een groot eetfesHi (da) Sint-Gillis - Kallo 0-2 laert en De Looze. De verdiende gelijk maker bleef echter achterwege. Het wordt nu wel moeilijk voor «Haagem» om zich te handhaven in derde provincia le. Appels was op bezoek bij Sombeke en kon een nipte 2-1 nederlaag niet ontwij ken. Sombeke had gezworen een einde te stellen aan zeven nederlagen op rij en Appels werd hiervan het slachtoffer. Na de openingstreffer van de thuisploeg kon Geldof de bezoekers weer langszij bren gen. Tijdens de tweede periode zag het er naar uit dat Appels nog een puntje uit de brand zou kunnen sleuren, maar in de slotminuten kon de Spartadoelman een kopbal van Temmerman niet meester. Sint-Gillis-Dendermonde werd op ei- gen veld verrast door een sterk offensief ingesteld Kallo. Na een kwartier hadden X/iprrip nrnviririplp F de bezoekers al twee keer de weg naar de P'OVinClcJie r netten gevonden. Eendracht kon nadien nog voor weinig weerwerk zorgen en het waren vooral de gasten die de lokale doelman Verstrepen kwamen bedreigen. Voetbal. Baardegem-Terjoden 0-0 (da) Binnen de kortste keren werd Eendracht Sint-Gillis voor een voldongen feit ge plaatst. In amper tien minuten scoorden de bezoekers twee doelpunten waarte gen keeper Luc Verstrepen geen verhaal had. Overigens leverde hij verderop in de match nog een aantal sublieme tussen komsten en verhinderde hierdoor zwaar dere cijfers. 'De bezoekende winst is tenvolle verdiend', geeft ploegafgevaardigde Van Extergem ruiterlijk toe. We werden on middellijk bij de keel gegrepen. Voor we goed en wel wisten waar we aan toe waren, keken we tegen een achterstand op die. zoals later zou blijken, niet te overbruggen viel. In feite hadden wehj de rust nog zwaarder in het krijt kunnen staan. Kallo is een degelijk team dinieï onterecht de tweede plaats bekleedt In de tweede helft zijn we sterker naam i getreden, al konden we niet echt wil vuist maken. Het valt ons trouwens#! laatste tijd biezonder moeilijk om binrvj de zone van de "waarheid te infiltrera Voor de jaarwisseling lukte ons dat makkelijker. In de resterende matche hopen we toch nog een paar puntjes I sprokkelen.' (e.| (b.a.d.) In de strijd om de titel deed Hofstade met verlies op Standaard Denderleeuw een slechte zaak. Op uitzondering van een sterk kwartier in iedere helft kwamen de bezoekers zelden aan hun trekken en kon tegen een gehandicapte thuisploeg nooit bekoren. Niettemin zag het ertot het laatste kwartier naar uit dat nog een ge lijkspel in het bereik lag van Hofstade. De bezoekende doelman wist echter geen raad met een vluchtschot van Den Dauw na een hoekschop van Baeyens 1-0, en hiermee gingen kostbare puntjes verlo ren in het kader van de strijd om de eindtitel. Maar ook Terjoden kon niet tenvolle profiteren van de uitschuiver van Hofstade. De leider was op bezoek bij VJ Baardegem en ondervond aan den lijve hoe heftig een bedreigde ploeg tekeer kan gaan. De thuisploeg kreeg in de eerste helft de beste kansen langs Van Den Broeck en Aendekerk. Na de rust beheerste Terjoden het spelbeeld, maar buiten een betere kans langs Pelenga, zorgden de bezoekende spitsen zelden voor reëel gevaar. De wedstrijd tussen FC Kerksken en FC Doggen Erembodegem werd een spek takelrijk vertoon waaraan de supporters in beide kampen veel plezier beleefden. Van Keymeulen bracht de thuisploeg vóór rust op voorsprong. Dat was voor Kerksken zeker niet onverdiend. De toe schouwers kregen echter waar voor hun geld na de kampwisseling. Van Durme zorgde snel voor een 2-0, maar nadien ontbonden de Doggen hun duivels. D'Hoe, Hofman en Vermoesen schoten raak en op twee minuten van het eind signaal had Erembodegem alle kansen op de eindzege in handen. Deville beslis te daar in de slotminuut echter anders over. Eindstand3-3. W. Moorsel kende met het quasi veroor deelde Winnik geen genade. Wilskracht werd bij het halfuur wel verrast door de openingstreffer van Nieuborgh, maar kon vóór de rust via Simoen de balans weer in evenwicht brengen. De bezoekers teken den tijdens de tweede helft de betere kombinaties uit en via Simoen en Wau- ters werd de 1-3 eindstand bereikt. Aaigem werd door Lebeke ingemaakt met maar liefst 5-1Aaigem vond werke lijk nooit een tegenzet voor het wervelend vertoon van de thuisploeg, die bovendien elke gelegenheid te baat namen om te scoren. Na een uur was voor de bezoe kers de zaak al bekeken. Bij Aaigem kon De Vadder de eer redden. Ook Nieuwerkerken kon nooit een agressief spelend Welle van zich af schudden. Het verloor met 4-2. Wel was er nog een greintje hoop toen Wellekens tot 3-2 kon milderen op de 83ste minuut. Twee minuten later bezegelde Everaert definitief het lot van de bezoekers. (b.a.d.) Racing Boonwijk ging tegen Moerbeke met 5-2 de boot in. Tot aan de rust kon Racing nog gelijke tred houden (2-2), maar tijdens de tweede helft schoten de Racingers duidelijk te kort op fysisch gebied om er nog iets van te bakken. Achteraan verloor men na het uur alle kontrole op de thuisspitsen. Ook Opdorp etaleerde een zwak vertoon tegen SK Lokeren. De Buggenhoutena- ren keken aan de rust reeds op een 2-0 achterstand, al zat daar wel een straf schop tussen. Toen op een tiental minu ten van het einde Lokeren een derde treffer plaatste, was de school uit voor Boonwijk, dat alleen de eer wist te redden via Beeckman. VK Hamme ontving het bezoek van Waasmunster, dat nog steeds in de run is voor de titel. De gasten kwamen na 20 minuten op voorsprong langs De Waele. Toen op de 70e minuut De Wilde de doorspurtende Roosendans een hakje zette, kon Van Damme vanop de penalty stip de 0-2 eindcijfers vastpinnen. Al bij al een zwakke zondag voor de streekploegen. Enkele zuchten duidelijk naar het seizoeneinde. (b.a.d.) Voetbal. Het bestuur van SK Terjoden weet van aanpakken. Het eetfestijn werd een sukses (da) Smetlede zorgde voor een doelpun- tenfestival tegen Valentino's Overme re. De leider in vierde provinciale E moet nu nog alleen, mede door het feit dat Schoonaarde het liet afweten tegen Vlier- zele, de konkurrentie vrezen van H.O. Kalken. De Jaegher en Boutsen verkeer den in een schietgrage bui en namen het leeuwenaandeel van de zeven bezoeken de treffers. En zeggen dat de lokale doel man nog enkele andere schoten wist te pareren. Bij Overmere was de ramp nog aanzienlijker door het uitvallen van de zwaar gekwetste Van Impe. Juventus Schoonaarde liet de kans te loor gaan om dichterbij te sluipen. Het verloor verrassend tegen Vlierzele. Aan de rust werd gedraaid met 1-1 en in die eerste periode lieten de thuisspitsen ver der heel wat kansen onbenut. Op die manier kan men uiteraard niet winnen. Bij Juventus hoopte men op een betere af werking maar die bleef achterwege. Tot overmaat van ramp ging Vlierzele in de slotminuut, op een diefje via D'Hooghe, nog met de volle buit lopen. (b.a.d.) MOW Berlare-SK Overmere 3-0. Baeyens gaat tussen deze twee spelers dooi en zal scoren (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 18