I- Voetbal kalender Voetbalgoden zijn met de bezoekers Voetba uifsiagc m Alleen tweede helft kon bekoren E. Aalst De ploegen Eendracht Aalst: 5-i/ EBE2 De Voorpost - 20.3.1992 - 19 VOETBAL 53^' MAMMt t( r Rap.Lebbeke Oefenmèester Van Den Bergh kiest uitJanssens, Heyvaert, Helon, Van Moerzeke, Gunther Mathijs, Van Puyvelde, Willaert, Verheyden, ear lier, Van Den Bossche, Buydts, Ver- leysen, Nasser, Geert Mathijs, Pele ntan. Robur Moerzeke Wuytack is onzeker ingevolge een kwetsuur. In het slechtste geval zal oetenmeester Van Den Berghe voor de verplaatsing naar Kruibeke een beroep doen op Johan Robberecht. De ploeg Laureys, Van Den Eede, Van Bogaert, Vercauteren, Benny en Eddy Huylebroeck, P. Verhelst, Huygens, Van De Velde, Wuytack of Robberecht, H. Vereist, De Geest, Van Der Smissen en Coen. FC Baasrode Van Der Vreken is gekwetst. De ploeg Baert, Van Dorpe, De Cock, Michiels, Ost, Vercatrteren, Ver doodt, De Schrijver, Van Hoeymis- sen, Vari Hamme, Bancheri, Wau- ters, De Braeckeleer, Saerens. FC Lutterzele Reid is nog gekwetst. De ploeg Van De Wiele, Willaert, Verbeeck, Van Beveren, Van Bosbeke, B. Moens, Eddy, Marc en Yvo Van Keer, P. Moens, Redant, De Cuy- per, X, X. vy Robur Moerzeke - Rapide Lebbeke 1 -1 Eendracht Aalst ging met 2-3 de boot in tegen Lokeren, dat kon profiteren van een paar onnauwkeurigheden in de Aalsterse defen sie om de volle buit binnen te rijven. De Lokerse oefenmeester Anthuenis was na de wedstrijd tevreden dat hij in het Eendrachtsta- dion de twee punten kon pakken, maar had langs de andere kant wel enig respekt voor de geboden weerstand van het veroordeelde Aalst. 'Het rekupereren van de bal op het middenveld, en het overschakelen na de aanval verliep tot het uur prima. De ruimte werd zeer goed gebruikt met een paar prachtige doelpunten tot gevolg. Het vastzetten van de tegenstrever was na een uur zoek en toen zakten we weg zodat we nog twee tegentreffers moesten inkasse- ren. In feite is het zo dat doeman D'Hondt ons tijdens het laatste kwartier nog recht kon houden', aldus oefenmeester Anthuenis. De Eendracht-trainer Han Grijzen hout had volgende zienswijze: 'De eerste helft was erbarmelijk slecht maar na het scoren van onze eerste goal onderging Eendracht als het ware een metamorfose. Als men gaat scoren krijgt iedereen plots vleugels, al moet men uiter aard toch nog een tikkeltje geluk hebben. Twee van de Lokerse doelpunten konden, mits een tikkeltje meer aandacht achteraan, beslist vermeden worden. Al bij al vind ik dat we deze namiddag iets te weinig hebben gekregen tijdens de laatste twintig minuten toen Lokeren duidelijk naar zijn tweede adem snakte'. BAD i. Toei ede fieteen ken. ele sub ende en U ks mei liner 1ste nationale Germinal-E. Aalst 3de nationale: Oostende-E. Zele 1ste provinciale Eine-SK Lebbeke E.Meldert-Melsele 2de provinciale B I Sp.G'bergen-TK Meldert St.L.Houtem-Lede SK Aalst-Mere Bambrugge-Heldergem 2de provinciale C R.Lebbeke-Kieldrecht Kruibeke-Robur C.Melle-Baasrode Buggenhout-Lokerse Lutterzele-D.Beerv. 3de provinciale C Wichelen-Oostakker Oordegem-Laarne Heikant-Edeboys Serskamp-RC Wetteren St.Kruis-W -Berlare Gijzegem-Lochristi SK Overm.-Schelleb 3de provinciale E Hofstade-Baardegem Nieuwerk.-D'leeuw Burst-Lebeke Doggen-Winmk Terjoden-Kersken W.Moorsel-Okegem Aaigem-Borsbeke 3de provinciale F Appels-Bazel Grembergen-Tielrode Kallo-Opstal Hoogeinde-St.Gillis Oudegem-Klein Laar 4de provinciale D Urpe-Herdersem 'Steenhuize-FC Aalst Iddergem-Erondegem tVoubr -S.Moorsel Edixvelde-Appelterre Erembodegem-Ede 4de provinciale E Westrem-Schoonaarde Smetlede-Kwatrecht Massemen-Valentino's Wieze-Heusden 4de provinciale F Verrebroek-VK Hamme *"1 Boonwijk-White Boys Opdorp-Daknam i we bi kunnen dal niet eedtin larwt :ht bi 'ens# binnej iltreren lat latche ntjes 1 (e.g Tsjoen Marchand Deprez Van Zande De Wever Keerstok Vervaecke V.Cauwenberghe Van de Putte Arys Lauwereys De Beelde Holvoet Janssens Desmet V.Landsch. Deleye Demeester Teugels De Vos Verongevalle Baeyens De Witte De Bleser De Wilde Dhaenens Bruggeman Roelandt Hoste Waegemans Van de Velde Hautman Devuyst Van Damme VD Stylen Saadouni VD Sype Put Bauters Drieghe Annaert De Witte Bosman Op papier had Robur Moerzeke tegen leider Rapide Lebbeke weinig of geen kans om ook maar één puntje te kunnen binnenrijven. Voetbal is echter onbere- door het oog van de naald, kenbaar en uiteindelijk kroop Rapide zon- Robur, zonder zelf grootse daden te stel- dagnamiddag achter de Scheldedijken len, kon de poulains van oefenmeester Frank Van Den Bergh in bedwang hou den. Er is zelfs meer. De thuisploeg per mitteerde zich de luxe om langs doelman Laureys en Huylebroeck te falen vanop de penaltystip, zoniet kon Rapide vroeg tijdig de boeken dichtklappen. De story duurde echter verder tot in de allerlaatste minuut. Rapide, op 1-0 ach terstand, wierp man en macht in de aan val en dwong de laatste hoekschop van de wedstrijd af. Ronny Willaert trapte de •bal weinig ortodox in het pak thuisverde- digers en bezoekende aanvallers en de naar voren opgerukte libero Helon kon de bal doen afwijken tussen de benen van doelman Laureys. Zegekreten in het be zoekende kamp en ontgoochelde gezich ten bij de thuisploeg. De Rapide-trainer gaf na de wedstrijd grif toe dat zijn team deze keer alle geluk aan zijn zijde had. 'We hebben het niet kun nen waarmaken tegen een ploeg die ook al niet schitterde. Er is vandaag alleen maar het positief feit te melden dat ach tervolger Lokerse eveneens een puntje verspeelde en we derhalve de vier-pun- ten-voorsprong behouden. Men vertelt altijd dat mea om kampioen te spelen tijdens de eindfase het geluk aan zijn zijde moet hebben. Tegen Robur werd dat zonder twijfel bewaarheid', aldus Frank Van Den Bergh. BAD Robur-R. Lebbeke 1-1. Een fraaie tussenkomst van doelman Janssens, Robur-R. Lebbeke 1-1. De lokale speler Van de Velde kan aanleggen vóór de aandringende Van de Velde (vh) maar zal naast schieten (vh) VW Hamme-KAVD 1-0. Al was de massa aanwezig, toch kreeg de wedstrijd vooral 'kouwe pap'- als 'plat de résistance' (vh) Robur-R. Lebbeke 1-1. Doelman Laureys speelde het klaar om deze penalty tegen de dwarsligger te schieten (vh) Robur-R. Lebbeke 1-1. Wuytack was zeer bedrijvig maar scoren was er deze keer niet voor hem weggelegd (vh) Na Dieter Schwabe is het nu ook tussen Filip Desmet en het Een- drachtbestuurtoteen overeenkomst gekomen, waarbij in de toekomst niet meer wordt gerekend op de diensten van de Westvlaming. Luc Limpens heeft nog last van een zware verkoudheid, .terwijl ook Eikelboom forfait diende te geven. Kanu hernam ondertussen in het B- elftal. Over Mozes Chunga blijft men in het ongewisse. De Zimbabwees verschijnt niet meer op de trainin gen. Hij heeft waarschijnlijk zichzelf een verplichte rustkuur opgelegd. Ondertussen zit manager Orlans niet stil om fondsen aan te trekken in het vooruitzicht van de nieuwe op bouw van een ploeg voor tweede klasse. In dat opzicht wordt van 24 april tot 31 mei een voetbalkarna- val georganiseerd onder het motto 'betaalbaar amusement'. Hieraan zouden binnen- en buitenlandse ve detten deelnemen. Tijdens de klassieke perskonfe- rentie met de trainers na de wed strijd Aalst-Lokeren schoot voorzit ter Goethals plots uit zijn krammen. Hij vizeerde vooral de medewerkör van het Nieuwsblad die volgens hem de intenties van manager Or lans in een verkeerd daglicht had gesteld in verband met het behoud van sponsoring, publiciteit, seats of abonnementen volgend seizoen in tweede klasse. Volgens manager Orlans gaat het duidelijk over een extra-financiële steun die de klub moet toelaten te investeren in een ploeg die rijp moet zijn om uit te groeien tot een échte eersteklasser. Uitgaande van het feit dat de voorzit ter het recht heeft en de gelegenheid moet krijgen om te protesteren te gen de volgens hem minder gelukki ge berichtgeving in die Brusselse krant, menen we dat Goethals beter zijn gal had uitgespuwd tijdens een 'tête-a-tète' met de bewuste ver slaggever, terwijl dit nu gebeurde tegenover de verzamelde pers en zelfs in aanwezigheid van de trainer van de tegenpartij. BADy iBlXlll/l III Eerste nationale E. Aalst-Lokeren 2-3 Bevordering B VW Hamme-K.A.V.D. 1-0 Eerste provinciale Oudenaarde-E. Meldert 2-1 Tweede provinciale B TK Meldert-Bevere 3-1 Nederename-SK Aalst 1-0 Mere-Herzele 8-2 Meerbeke-Bambrugge 3-1 Lede-Haaltert 0-0 Tweede provinciale C Robur-R. Lebbek 1-1 T, Melle-Buggenhout 0-0 Lokerse-Lutterzele 1-1 Baasrode-SK Beervelde 0-3 Derde provinciale C Laarne-Wichelen 1-2 Zaffelare-Gijzegem 1-2 Berlare-SK Overmere 3-0 Schellebelle-Serskamp 2-0 RC Wetteren-Heikant 2-2 Edeboys-Oordegem 0-1 Derde provinciale E St. D'leeuw-Hofstade 1-0 Baardegem-Terjoden 0-0 Kerksken-Doggen 3-3 Winnik-W. Moorsel 1-3 Lebeke-Aaigem 5-1 Welle-Nieuwerkerken 4-2 Derde provinciale F Tielrode-Rupelmonde 6-1 Sombeke-Appels 2-1 St. Gillis-W.-Oudegem 3-2 St. Gillis-Kallo 0-2 Opstai-Grembergen 3-3 Vierde provinciale D FC Aalst-Nederhasselt 1-3 Aspelare-Erpe 1-1 Herdersem-Erembodegem 2-1 Ede-Edixvelde 6-0 S. Moorsel-lddergem 2-2 Erondegem-Steenhuize 1-1 Vierde provinciale E Schoonaarde-Vlierzele 1-2 Valentino's-Smetlede 1-7 Vierde provinciale F VK Hamme-Waasmunster 0-2 SK Lokeren-Opdorp 3-1 sMoerbeke-Boonwijk Robur-R. Lebbeke 1-1. Wuytack waagt zijn kans (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 19