Gemeentehuis van Mere wijkt voor serviceflats Levenslijntrein bracht feest in Aalsterse station Aalsterse Stationsplein wordt heraangelegd WV-Aalst werd ontbonden Durme- en. Scheldestreek De gelukkige winnaars van CD van Irish Coffee Weekblad van Dender» yStam) UmBGRaen Vr±J Voor wie iets beter zoekt Op V—J I Daar waar men dacht dat alleen de 'kleine' gemeentehuizen van de fusie onder de slopershamer moesten, is dit uiteindelijk toch een vergissing geweest, want vorige week werd beslist om het gemeentehuis van Mere, samen met de aanpalende schoolgebouwen, aan het OCMW van Erpe-Me- re te verkopen. Alle gebouwen worden afgebroken om er de reeds veelbe sproken serviceflats in de plaats op te richten. Dit betekent niet alleen dat een oud gebouw van Mere zal verdwijnen, maar dat daarnaast enkele verenigingen die er hun intrek hadden, naar wat anders zullen moeten uitkijken; maar daar is al voor gezorgd. Aalst. Prins Pascal, Arendprins Christophe, Jean-Paul De Boitselier ex prins en lid van de Prinsencaemere, ze waren er Illemaal om de Levenslijntrein te begroeten (a) Op vorige zaterdagmiddag deed de 'Levenslijntrein' ook het station van Aalst aan. Heel wat fans, in hoofdzaak jonge mensen, van de aangekondig- derdi k artiesten die er zouden bij zijn en optreden, hadden reeds goed op tijd s 08 postgevat achter de nadarafsluiting die op perron 1 en rond het spektakel podium was aangebracht. De veertig minuten die de trein stilhield in het station waren voldoende om er een karnavalesk feest van te maken. Heel wat fondsen werden ingezameld voor het projekt 'zorg voor MS-patiënten'. Keizer Kamiel bracht er vooraf al Arend Stephanie en Davy, Jean- de stemming in met zijn onvergete- Paul De Boitselier van de Prinscn- lijke karnavalschlagers. Heel wat caemere, Odilon Mortier, burge- karnaval- en andere prominenten wachtten de aankomst van de 'Levenslijntrein' af. Prins Karnaval Pascal, Arendkarnavalprins Chris tophe, Jeugdprinsenpaar van den meester De Maght, Schepenen Dooms, Van Nieuwenborgh, D'Hondt, De Smedt... ze waren er allemaal. Stipt om 11.30 u. rolde het treinstel binnen, vooraan gesierd met een reuzegrote-levenslijnsticker. Hij werd op een enthousiast applaus onthaald. De groene loper voor de artiesten werd uitgelegd onder de dreunende klanken van 'Oilsjte- neirs zemmen!'. De stationschef in gezelschap van burgemeester en prominenten ontving de verant woordelijken en maakten onmid dellijk van de gelegenheid gebruik om de tentoonstellingswagon waar alle informatie werd doorgegeven te gaan bezoeken. Lees door op p. 4 Aalst. 'Ik ben zoals ik mij voel' verkondigde Luc Caals en zorgde vooreen onvervalst showelement (a) Onder de talrijke juiste inzendingen werden de volgende vijf winnaars uitgeloot Etiennc D'Haese. Bellaerstraat 29 a te Lede Kamiel Barrcz, Duivekeetstraat 48 te Aalst Haul Heyvacrt, Bergekouter 66 te Aalst P. Schclickcns, Ringlaan 2a te Denderleeuw Brigitte Moisct, Ninovestraat 36/2 te Erembodegem-Terjoden. Deze winnaars kunnen hun CD van Irish Coffc afhalen op de redaktie van 'De Voorpost', Dr. De Moorstraat 6 te Aalst tot en met dinsdag 31 maart e.k. In hun bestaansgeschiedenis heb ben de gemeentehuizen een multi- funktionele waarde gehad. Op het einde van de vorige eeuw werd het schoolhoofd er gehuisvest, kon men er administratieve stukken afhalen en moest men er voor allerhande zaken terecht, eens dat men de sta tus van 'Belg' gekregen had. Terwijl de gemeentehuizen van de kleinere entiteiten in de fusiegemeente afge broken werden en de grond waarop ze stonden verkocht, kregen de gro tere een andere dan administratie ve of politionele funktie toegewe zen die echter niet meer overeen stemde met de oorspronkelijke doelstellingen. Gemeentehuis Mere Om de bouw van het Meerse ge meentehuis te situeren, baseren we ons op een geschiedkundig onder zoek hierover, door de gewezen se- kretaris A. De Pelsmaker. Toen in juni 1867 de gemeenteraad besliste gronden aan te kopen om er een school (één lokaal) op te bou wen, was er daarnaast ook een on derwijzerswoning - uit wettelijke verplichting - voorzien, met daarbij een gemeenteraadszaal. Een maand later werd machtiging ver leend en de begroting van 1868 ver meldde reeds een som van 3.000 fr. voor de aankoop van de bestemde gronden aan de Nieuwstraat gele gen. De raming van de grond en het bestek van de bouw van de lokalen, bedroeg toen samen 26.680 fr. De bijdrage van de gemeente werd op 7.000 fr. vastgesteld en men moest naar middelen zoeken om de nodi ge financiën bij elkaar te krijgen. Dit gebeurde o.a. in de vorm van de verkoop van bomen die stonden aan de Bosstraat te Mere en ook aan de gemeente toebehoorden. Hiermee trachtte men het tekort van 2.449 fr. voor de bouw, gedeeltelijk te finan cieren, want de schatting van deze verkoop beliep slechts 1.900 fr. Volgens de begrotingen van die pe riode werd het gebouw reeds in 1869 voltooid, want in de begroting van 1870 werd nog slechts een be drag ingeschreven om het restant van de bouw van het nieuwe ge meentehuis verder af te betalen. Het geheel omvatte ook een 'ar- chicvenzaal en sekretariaat'. Lees door op p. 4 De restauratie-en vernieuwingswerken aan het station van Aalst vorderen, tie. Voor de bestudering van het Maar niet alleen het stationsgebouw wordt heraangepast ook het Aalsterse projekt werd beroep gedaan op een Stationsplein wordt in gezamel(jke visie van de stad Aalst, De Lijn en de planologisch bureau de vakkundig NMBS in heraanleg gepland. Er wordt geopteerd voor een verkeersarme, verkeerstellingen uitvoerde en een publieksvriendelijke overstapplaats, ter vervanging van het huidige rond- studie maakte van alle in acht te punt waar verkeer uit ongeveer alle richtingen toegelaten is. nemen hinderlijke faktoren. Zodra het ontwerp definitieve vorm heeft De plannen voor de heraanleg van tionsplein is er ook gekozen voor gekregen, kan het lastenboek opge- het Aalsterse Stationsplein wijzen kreatieve inplanting van groen op steld worden en een kostenraming op een aanpak vanuit een dubbele de vrijgekomen ruimten. Een ele- gemaakt. Men hoopt de werken invalshoek. Enerzijds is er de optie ment dat de aantrekkelijkheid van eind van dit jaar nog te kunnen aan- om het verkeer op het nu al te druk- het geheel zeker zal verhogen. vatten, na de voltooiing van de re- ke plein tot een veilige en leefbare Het geheel is een initiatief van De stauratie van het stationsgebouw, frekwentie te herleiden. Het prin- Lijn, de stad Aalst en de NMBS in p jj ciepe van rondgaand verkeer dat op nauwe samenwerking met de poli- het ogenblik bestaat wordt door broken. De enkele richting van de Nijverheidsstraat blijft behouden en wordt ook doorgevoerd tussen de Lienartstraat en de Stations straat en van de Stationsstraat naar de Nijverheidsstraat. Woordvoeder voor projektlieder, De Lijn, Luk Van Den Steen stelde dat er vol doende alternatieve wegen zijn om deze maatregel in te voeren, zonder het doorgaand verkeer te hinderen. Een tweede invalshoek is het statio neren van bussen op het Stations plein. De voorziene perrons langs heen de vertrekplaatsen zijn nu on geveer 8 m lang bij een breedte van 60 k 70 cm. Dit is veel te weinig om de veiligheid van de wachtenden te kunnen verzekeren, aldus Van Den Steen. Het is zeker niet denkbeeldig dat iemand zou kunnen meege sleept worden door een aankomen de of vertrekkende bus. Men is van mening dat het aantal bussen voor parkering moet worden beperkt en dat de nodige perrons veiliger en ruimer moeten worden gemaakt. Een bufferzone wordt voorzien in de Nijverheidsstraat, opstapplaats voor nog vrij veel bussen. Het bas isprincipe waar naar gestreefd wordt is, dat alle bussen voor het station kunnen vertrekken. De Nij verheidsstraat zou gebruikt worden als wachtplaats voor de bussen waarna ze op hun vertrekuur voor het station voorrijden. De verplaat sing van de passagiers naar de Nij verheidsstraat zou dus opgevangen worden. In de algemene aanpak van het Sta- Aalst. Het Aalsters Stationsplein wordt opnieuw grondig verkeerstechnisch aangepakt a Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie In de algemene vergadering van de VZW VW-Aalst is men overgegaan tot de ontbindingvan de vereniging. Die verdwijning van VW-Aalst is een gevolg van de organisatie van de nieuwe struktuur zoals die van de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen werd voorzien. De algemene vergadering van de VW-Aalst kwam voor de tweede keer samen om de agenda af te werken. Van de 31 leden waren er welgeteld 9 aanwezig, terwijl twee leden volmacht gegeven hadden aan anderen. Op deze tweede bijeenkomst kon de agenda volledig afgewerkt worden, ongeacht het beperkte aantal aanwezigen, indien de beslissing tot een vrijwillige ontbinding genomen werd met een twee derde meerder heid onder de aanwezigen. Alle aanwezigen stemden voor de ontbinding. Het saldo in de kassa van 310.150 fr. werd overgemaakt aan de stad, van wie de VW in het verleden ook subsidiëring ontving, evenwel met het uitdrukkelijk verzoek dit bedrag te besteden aan een projekt dat door de adviesraad voor toerisme werd uitgewerkt. Penningmeester Paul Wailly en Jan Van Gyseghem, lid van de ontbonden VW en direkteur van de Kamer van Koophandel van Aalst, werden als vereffenaars aangesteld. Aan de leden van de ontbonden VW wordt gevraagd of zij opgenomen willen worden in de Adviesraad voor Toerisme in Aalst. VRIJDAG 20 MAART 1992 45e JAARGANG NR. 12 - 50 F

De Voorpost | 1992 | | pagina 1